Author Topic: Общи приказки ... за Бог  (Read 1588 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bee

• Guest
Общи приказки ... за Бог
« on: септември 11, 2006, 05:43:09 pm »
Ако има нещо като Бог, мисля, че То живее във всички сърца на хората. Мисля, че То е гигантско Сърце което се е въплътило във безброй малки сърчица и се радва, обича, плаче, смее се, тъгува, страхува се, пее, вдъхновява се, ужасява се,  .... съществува ... заедно с тях. Можете ли да си го представите само ... .дори аз, с моето мъничко, бедно и плахо сърце само тази сутрин преживях толкова много неща ....  и тъга, и радост, и скука ,и любов и .... само тази сутрин ... и всички останали сърца по света, само тази сутрин са преживяли много, много неща ... Като гледам как съпреживявам емоциите на единственото ми дете ... си мисля, че Той прави поне нещо подобно с всички. То, вярно, че всички изпитват емоции, които наричаме с едни и същи думи, но колкото уникален е всеки човек, толкова уникални са всичките му преживявания. А това са и години, години, в които милиарди и милиарди хора .... преживяват .. .всичко. Бедно ми е въображението да си го представя, но опитвам ... разширявам се,  опитвам се да обхвана тази идея  .... влудяващо е ... и перверзно някак.
После си мисля, че ако Той е създателя на душата ми, и в същото време живее в мен, защо да му причинявам страдания, защо аз да страдам ... като и той ще страда в мен? И ако аз обичам, дали той няма да обича ... с мен? Или пък, ако той е способен да изпитва само обич, и ако аз обичам, дали само тогава няма да съм във връзка с Него?