Author Topic: Подаряваме ти... усмивка :)  (Read 73983 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Подаряваме ти... усмивка :)
« on: юни 11, 2005, 09:31:16 am »
Това е най-новото ни предложение за място, на което да се събираме, за да се усмихваме заедно :)

Да споделяме радост.
Да се посмеем на и въпреки всичко.
Да поговорим за смеха - онзи смях, който привежда вътрешния и външния мир в съзвучие.

Казват, че за човек може да се съди по това, на което се смее.
Споделяйте тук весели случки и истории, афоризми, вицове, цитати и др., илюстриращи и съпътстващи духовните търсения,  духовния път, духовното развитие.

Чарли Чаплин казва, че ден, в който не си се смял, е изгубен ден.
А ти смя ли се днес? ;)  :D
« Last Edit: юни 11, 2005, 09:33:24 am by Eternities »
I am who I am.

bee

• Guest
Re:Подаряваме ти... усмивка :)
« Reply #1 on: юни 13, 2005, 10:14:31 am »
Включвам се веднага с едно хайку:

Старо езеро.
Жабешки скок.
Пльок!
            Башо

bee

• Guest
« Reply #2 on: юни 17, 2005, 02:30:47 pm »
Ето и един виц:
Жена на операционна маса в болница има преживяване близко до смъртта. Вижда Бог и го пита това ли е края. Той обаче и отвръща, че не е, и че тя има още 30 - 40 години живот. След като се въстановила, тя решила да си остане в болницата и да си направи основни козметични операции - лифтинг, липосукция, и т.н. , даже си сменила цвета на косата. Решила, че след като и остават още 30-40 г ще вземе всичко от тях.  Обаче на излизане от болницата една линейка я блъснала и тя умряла. Като се явила отново пред Бог, тя възмутено го попитала защо я е излъгал, а Той отвърнал: "Извинявай, просто не те познах!"

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #3 on: юни 18, 2005, 09:30:50 pm »
Един човек непрекъснато повтарял, че Бог е с него и го пази от всичко. Един ден станало жестоко наводнение. Водата започнала да се покачва, заляла улиците, започнала да залива прозорците на къщите. Човекът се качил на покрива на една къща и започнал да се моли на Бог. По едно време минала лодка с хора.
- Качвай се, човече! Ще те спасяваме! - извикали хората в лодката.
- Не, няма. Мен Господ ме пази. - отговорил той и продължил да се моли. Водата продължавала да пълзи нагоре.
Задава се втора лодка. Хората вътре видели, че на покрива има човек до кръста във водата и му извикали:
- Качвай се бе човек, ще се удавиш!
- Нямаааа, мен Господ ме пази.
Водата му стигнала до врата. Задава се трета лодка.
- Качвай се, човек!
- Няма бе. Мен Господ ме пази.
Отминала и третата лодка. Водата започнала да покрива устата на човека. Разбрал той, че ще се дави и упрекнал Господ:
- Уж ме пазеше до сега, а ето оставяш ме да се удавя!
В този момент се показал Господ:
- Ама ти какво искаш?!? Цели три лодки ти пратих да те спасяват, а ти не, та не...
I am who I am.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #4 on: юни 22, 2005, 02:11:50 pm »
Репортер взима интервю от преуспял президент на банка.

- Къде е тайната на Вашия успех?
- В две думи.
- И кои са те?
- Правилни решения.
- Как се взимат правилни решения?
- С една дума.
- И коя е тя?
- Опит.
- А как се натрупва опит?
- С две думи.
- И кои са те?
- Погрешни решения.
I am who I am.

geri

• Guest
« Reply #5 on: юни 22, 2005, 02:11:54 pm »
i az se setih nesto,no e po-skoro ot seriata -typi:)

wliza 4ovek w prazna staja.
gleda ot ednata stana -nisto,
ot drugata strana -nisto...
i kazwa zamisleno- "aaa,tuka ima nesto.."

Yulian

• Guest
« Reply #6 on: юни 22, 2005, 10:28:43 pm »
Идеята ви е чудесна! Посрещнах я с усмивка :-) И започнете и утрешния си нов ден с много усмивки :) :) :)

Nirvana

• Guest
« Reply #7 on: юни 26, 2005, 01:55:10 pm »
Седи чукча- мислител в палатката и си мисли.
Влетява друг чукча:
- Един от елените ти падна в пропастта!
Първият си седи и си мисли- не регира.
След малко идва друг:
- Още един елен падна в пропастта!
Оня пак си седи и си мисли.
След още малко пак идва друг чукча:
- Всичките елени паднаха в пропастта!
- Да-а-а...- замислено казва мислителят. – Очертава се тенденция. :)

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #8 on: юни 26, 2005, 05:08:22 pm »
Чукча седи на клона на едно дърво и го реже.
Минава геолог и му вика:

- Ей, не режи така, ще паднеш!

Чукчата нищо не казва и геологът си заминава. След малко както се очаквало, чукчата паднал. Погледнал в посоката на геолога и рекъл:

- О, пророк!

;D
I am who I am.

zayo

• Guest
« Reply #9 on: юни 27, 2005, 04:56:52 pm »
Thinnest Books in the World:

Good American Beer Guide
A Millenium Of German Humor
Proud Parents Of Rock Musicians
Microsoft: How to Get It Right The First Time
Men I Can Do Withouth - by Liz Taylor
My Acting Skills - by David Hasselhoff
Mike Tyson's Love Advice
A Happy Home Life And Marriage, by Donald Trump

:D   :P

bee

• Guest
« Reply #10 on: юни 30, 2005, 03:50:16 pm »
Един дядо чел книжка на внучето си. А то го слушало и протягало от време на връме ръка да пипне сбръчканото лице на дядо си, а след това пипало своето лице. Пипайки лицето на дядо си то го попитало: “Дядо, теб Господ ли те създаде?”, а дядото отговорил “Да, преди доста време”. След това пипайки своето лице то пак попитало: “Дядо, и мен ли ме е създал Господ?” и дядото пак отговорил “Да, неотдавна ”. Тогава детето казало: “Ааа, значи Господ става все по-добър!” :)

Yulian

• Guest
« Reply #11 on: юли 01, 2005, 10:34:56 am »
А ето и една случка с дъщеря ми преди доста години: вървят през лятото с баба си из едно малко градче. Баба й казва "Теди, искаш ли един сок, виждам, че ти се пие?" "Ей, бабо, как позна, че ми се пие?"-пита момичето. В познат стил баба отговаря "По очите ти познах!" - "Защо, червени ли са?"-кротко пита детето.

bee

• Guest
« Reply #12 on: юли 01, 2005, 02:42:10 pm »
Един свещеник и един шофьор на такси умряли. Свети Петър ги посрещнал и завел първо свещеника в малка къщичка на края на Рая. После завел шофьора в голяма представителна къща, на която всички се възхищавали. След известно време свещеника попитал Свети Петър защо е настанил него, свещеника, в такава малка къщичка, а на  шофьора на такси е дал такъв палат. Свети Петър му отговорил: “Когато ти проповядваше за Исус, всички от паството ти спяха, а когато този шофьор на такси караше хората наоколо, всички се молеха.”
« Last Edit: юли 02, 2005, 05:56:33 pm by bee »

bee

• Guest
« Reply #13 on: юли 03, 2005, 10:28:42 pm »
Свети Петър спира мъж пред вратата на Рая и му казва "Твърде много лъжи си изрекъл през живота си и  не може да влезеш", а мъжа му отговорил: "Имай сърце, спомни си, че и ти си бил рибар някога!"

bee

• Guest
« Reply #14 on: юли 03, 2005, 10:37:00 pm »
Малко момче се моли: "Господи, ако не можеш да ме направиш по-добро момче, не се притеснявай, аз се забавлявам истински такъв какъвто съм." :)))

Visioner

• Guest
« Reply #15 on: юли 15, 2005, 05:41:18 pm »
- Според теб какво е по-добре да подаря на тъщата си, един голям подарък или много малки?
- Много малки.
- Тогава ще й подаря пакет семки.

;D

Visioner

• Guest
« Reply #16 on: юли 16, 2005, 11:52:38 pm »
Любовта е едно такова вълшебно чувство, струва ти се, че летиш все по-нагоре и нагоре в облаците. А после идва просветлението и разбираш, че се намираш в облаците, а парашутът е забравен на земята.
 :D

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #17 on: юли 17, 2005, 12:24:38 am »
като оня Йога дето имал проблеми с левитацията - излитал но не можел да се приземи  :)
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Visioner

• Guest
« Reply #18 on: юли 17, 2005, 11:29:19 am »
По повод полетите:
"- Каква е разликата между десантчика и сапьора?
- Посоката на полета."

geri

• Guest
« Reply #19 on: юли 19, 2005, 01:40:49 pm »
Edno 4uk4e vljazlo w magazina za dyrvoreza4ki i si kupilo edna,koiato(kakto garantiral prodawa4a) mojela da reje po 5 kubika dyrva na 4as. Zaradwalo se 4uk4eto i si otishlo da izpolzva novata pridobivka.
Na drugia den 4uk4eto se wyrnalo tyjno w magazina i kazalo:
- Kolkoto i da se opitwam,reza4kata ne reje pove4e ot 3,5 kubika dyrva na 4as...
-  Ami trjabva pove4e da se staraete i ste widite.Stom kazwam 4e moje 5 kubika,zna4i moje-otgoworil prodawa4a.
pribralo se pak 4uk4eto i sled njakolko dni se pojavjava oste po-tyjno:
- Ami az dosta se staraja,davam wsi4ko ot sebe si,a reza4kata pove4e ot 4,5 kubika na 4as ne reje...
Prodava4yt se za4udil i pratil dvama ot horata si da widjat kakwo to4no prawi 4uk4eto i zasto ne moje da otreje po 5 kubika na 4as.
otishli trimata na mjastoto i zapo4nalo 4uk4eto ra reje. My4elo se,potilo se,zadyhalo se,no ne spiralo. Dvamata pratenici ot magazina se spogledali i kazali:
-A be,toia kolko li dyrva ste otreje,ako natisne kop4eto?!

:)))))

bee

• Guest
« Reply #20 on: юли 22, 2005, 01:09:31 pm »
- Тайната на моето дълголетие е чесънът! - хвалил се старец-дълголетник на масата.
- Не е тайна за никой - провикнал се съседът му. :)

Nirvana

• Guest
« Reply #21 on: август 01, 2005, 08:14:30 pm »
Един англичанин на посещение в Америка присъствал на някакъв банкет и чул церемониал- майсторът да вдига следния тост:
-  За най- щастливия момент в целия мой живот, прекаран в ръцете на жена, на друг мъж съпруга- на майка ми.
„Хей това е страхотно- помислил си англичанинът. – Ще трябва да го запомня , да го използвам като се върна.”
След няколко седмици се върнал в Англия и като бил на някакъв църковен обяд, го помолили да вдигне тост. Той се обърнал към препълнената зала с гръмовен глас:
-  За най- щастливия момент в целия мой живот, прекаран в ръцете на жена, на друг мъж съпруга...
Настъпила продължителна пауза и хората взели да стават нетърпеливи, взирайки се с негодование в говорещия. Приятелят му, който седял до него му прошепнал:
-  Май ще трябва бързичко да се обясниш.
-  О Боже – изтърсил човекът,- налага се да ме извините. Забравих й името на оная проклета жена.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #22 on: август 02, 2005, 05:18:36 pm »
На вратата на апартамент с табелка сем. Петрови звъни жена. Отваря мъж, жената отвън пита:
"Извинете, тук ли живее г-н Петров?"
"Не" - твърдо отговаря мъжът.
"А Вие как се казвате?"- упорства жената.
"Петров"...
"Ами защо казвате, че не живеете тук?!?" - изненадва се тя.
"Ами то това живот ли е..."  

:)
I am who I am.

Nirvana

• Guest
« Reply #23 on: август 05, 2005, 09:21:27 am »
Ганауей и О`Кейсе си обявили дуел с пистолети. Ганауей бил доста дебел и когато видял своя мършав противник пред себе си, възразил:
- Чакай?- рекъл той- аз съм двойно по- дебел от него, значи трябва да застана два пъти по- далеч от него, отколкото той от мен.
-Спокойно- отговорил сикундантът му- веднага ще го уредя.- И като извадил от джоба си парче тебешир, начертал зве вертикални успоредни линии върху дрехата на дебелия, като оставил разстояние между тях.
-Ето- обърнал се той към О`Кейси,- можеш да стреляш, но помни, че всяко попадение извън тебеширените линии не се брои.

Nirvana

• Guest
« Reply #24 on: август 05, 2005, 09:40:49 am »
 Разтревожена, заради техния все по- скучен сексуален живот, жена убедила съпруга си да се подложат на хипнотично лечение. След няколко сеанса неговият сексуален интерес отново се запалил, но по време на акта той понякога изскачал от спалнята, отивал в банята и отново се връщал.
 Накрая съпругата не издържала на любопитството и един ден го проследила на пръсти до банята. Видяла го да стои пред огледалото, да гледа втренчено отражението си и да си повтаря тихичко" Тя не ми е съпруга...Тя не ми е съпруга..."  :)

vselena

• Guest
« Reply #25 on: август 07, 2005, 12:38:54 pm »
вижте това много е сладко  :) http://www.sz.techno-link.com/happy/

Visioner

• Guest
« Reply #26 on: август 07, 2005, 06:06:16 pm »
Mного е готино.   :)

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #27 on: август 08, 2005, 10:36:55 pm »
Българин се обзаложил с един британски лорд, че няма успее да превърне един шоп в галантен господин.
Залогът бил Форд "Мустанг" .
След 3 месеца:
телеграма до Тато:

"Ела си узми шопо!
Нечем ти Фордо.
       подпис:  Лордо".
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #28 on: август 08, 2005, 10:45:03 pm »
+10°C Жителите на панелни жилища в Хелзинки си пускат парното.
Лапландците садят цветя.
+5°С Лапландците се припичат на слънце.
+2°C Италианските коли не палят.
0°C Чистата вода замръзва.
-1°C Дъхът става видим. Лапландците ядат сладолед и пият студена бира.
-15°C Американските коли не могат да запалят.
-20°C Може да си чуеш дъха.
-23°C Политиците започват да съжаляват бездомниците.
-24?C Немските коли не могат да запалят.
-26°C От дъха могат да се нарежат блокчета за строежа на едно иглу.
-30°C Нито една истинска кола не пали вече. Лапландецът ругае звучно, рита гумите и пали ладата.
-39°C Живакът замръзва. Твърде студено, за да мислиш. Лапландците закопчават най-горното копче на ризата.
-70°C Белите мечки напускат Северния полюс. Университетът на Рованиеми (Лапландия) организира ски излет.
-120°C Алкохолът замръзва. Следствие - лапландецът е много вкиснат.
-268°C Хелият става течен.
-270°C Адът замръзва.
-273°C Абсолютната нула. Брауновото движение на частиците спира.
Лапландците си признават, че е малко студено и поискват още една ракия на клечка.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #29 on: август 09, 2005, 01:42:27 pm »
Ето един подобен :)

Една зима в българското медийно пространство се разпространява новина, че във Финландия е много студено - температурата е паднала под -40оС. Български журналист решава да провери и звъни на свой финландски колега:
- Здравейте, вярно ли е, че при вас е много студено?
- Ааа, неее, защо, -13оС е ?!?
- Ама тук се говори нещо за минус 40-50...?
- Ооо, вие за навън ли питате?

« Last Edit: август 09, 2005, 01:44:11 pm by Eternities »
I am who I am.