Author Topic: Какво символизира никът ви?  (Read 13832 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

defire

• Guest
Какво символизира никът ви?
« on: ноември 01, 2006, 11:19:42 am »
Не намерих да има такава тема и понеже в други форуми съм я виждала...Та да ви попитам- какво значат никът и аватарът ви?

:)

SoulTime

• Guest
Re: Какво символизира никът ви?
« Reply #1 on: ноември 01, 2006, 12:34:54 pm »
SoulTime е една песен на Джо Кокър,която мн харесвам и от там е ник-а ! :)

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #2 on: ноември 01, 2006, 03:10:52 pm »
--------------------------------
......................- го усещат - там някъде - вътре в нас - дето всъщност нашия "свидетел" стои.

И пред очите на този свидетел - аз се нарекох "никой". Това "име" аз го открих в себе си. С "никой" нарекох нещо, което открих в себе си и разбрах, че няма как даго нарека по друг начин.

Имам и аз име, което съм избрал преди да се родя и това име ми е дадено в този живот от моите родители - тогава, когато му е било времето за това - това име ми е записано в личната карта и аз го използвам когато живея в групата в която съм избрал. И под това име ме знаят всички останали в тази група, за които точно това име е важно.

... Имам си и име, което си избрах в света който живеем - избрах го съвсем съзнателно. В известен смисъл когато го правих не знаех, колко значително е всичко, което се случва, когато човек "расте"... Дали аз избрах името РАМУС, или то избра мен - това не е ясно - и не е важно. Просто му "идва времето" и се срещнахме - някъде по пътя.

И ще дойде миг, в който няма да ги има никое от имената  с които сме се нарекли...
Защото те са просто имена - преходни, както са и всички аспекти от нас - ВСИЧКИ освен един. И на него никога няма как да му дадем име. И когато го докосваме за моменти.../защото само на моменти можем/, разбираме, че това е вечността и безкрая - и няма нито как, нито с какво да го "наречем"
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

izgrev

• Guest
« Reply #3 on: ноември 01, 2006, 06:00:11 pm »
-----
--------------------------
......................- го усещат - там някъде - вътре в нас - дето всъщност нашия "свидетел" стои.

И пред очите на този свидетел - аз се нарекох "никой". Това "име" аз го открих в себе си. С "никой" нарекох нещо, което открих в себе си и разбрах, че няма как даго нарека по друг начин.

Имам и аз име, което съм избрал преди да се родя и това име ми е дадено в този живот от моите родители - тогава, когато му е било времето за това - това име ми е записано в личната карта и аз го използвам когато живея в групата в която съм избрал. И под това име ме знаят всички останали в тази група, за които точно това име е важно.

... Имам си и име, което си избрах в света който живеем - избрах го съвсем съзнателно. В известен смисъл когато го правих не знаех, колко значително е всичко, което се случва, когато човек "расте"... Дали аз избрах името РАМУС, или то избра мен - това не е ясно - и не е важно. Просто му "идва времето" и се срещнахме - някъде по пътя.

И ще дойде миг, в който няма да ги има никое от имената  с които сме се нарекли...
Защото те са просто имена - преходни, както са и всички аспекти от нас - ВСИЧКИ освен един. И на него никога няма как да му дадем име. И когато го докосваме за моменти.../защото само на моменти можем/, разбираме, че това е вечността и безкрая - и няма нито как, нито с какво да го "наречем"
Имам странното усещане, че тук се плагиатства! Като,че съм срещал това в "Пътуване към Иксланд"! Ако не е там, все някъде съм го чел :), в главата ми е, защото ме беше впечатлило!
defire...като предлагаш нещо, изпълни го първо ти! Какво значи твоя ник?

defire

• Guest
« Reply #4 on: ноември 01, 2006, 08:08:12 pm »
Ок, изпълнявам ;):
defire идва от desert fire/превод: пустинен огън; не десертен огън :D, малко е подвеждащо/. Това е песен на една от любимите ми групи, без лирика е.

А за аватара- харесвам мистични елементи :)
« Last Edit: ноември 01, 2006, 08:13:25 pm by defire »

defire

• Guest
« Reply #5 on: ноември 01, 2006, 08:28:22 pm »
Това "име" аз го открих в себе си. С "никой" нарекох нещо, което открих в себе си...

Дали аз избрах името РАМУС, или то избра мен - това не е ясно - и не е важно.

Само че не разбрах- Рамус "нищо" ли значи?

Offline wind

• Напреднал
« Reply #6 on: ноември 01, 2006, 08:43:11 pm »
Вятър - онова нещо дето постоянно си сменя посоката и силата на духане.  :crazy2:
fly like a wind .......

defire

• Guest
« Reply #7 on: ноември 01, 2006, 08:53:06 pm »
...вятър в гривата на еднорог, като гледам аватара ти. :)

Wind ми напомня думите от песента на Scorpions: White dove fly with the wind, take our hope under your wing...
Музикални асоциации...
Извинявам се за лирическото отклонение, но се оставих по течението(въздушното :D) на асоциацията.

medea

• Guest
« Reply #8 on: ноември 01, 2006, 09:45:46 pm »
Медея е героиня от древногръцката митология (магьосница), жрица на Хеката, дъщеря на океанидата Идия и Еет, царя на Колхида, а според друга версия - на богинята Хеката и Еет (Ает). Внучка е на Хелиос и е в близки роднински отношения с Кирка (Цирцея), според една от легендите е нейна сестра, а според други племенница. Влюбва се в Язон (при идването му в Колхида) и му помага да завладее златното руно, след което напуска Колхида с него. По-късно заради изневярата на Язон погубва двете си деца и съперницата си. Тези събития са описани в трагедията на Еврипид "Медея".

Язон оглавява похода на аргонавтите с кораба "Арго", достига Колхида и с помощта на Медея открива златното руно.

Когато стигнали в Колхида, Язон отишъл при цар Еет и разказвайки му за поръчението на Пелий, го помолил да му даде руното. Той обещал, но само ако Язон успее да впрегне двата му огромни свирепи бика, дар от Хефест. Те имали медни крака и огнедишащи уста. След като ги впрегнел, задачата била и да засади поле с драконови зъби. Преди много време Еет получил тези зъби, дар от Атина. Те били половината от тези, които Кадъм посял в Тива. Язон бил в безизходно положение, но в него се влюбила Медея, дъщерята на царя, която била вълшебница. Тя му дала да намаже тялото, копието и щита си я вълшебно мазило, което ще го направи неуязвим за огън и желязо. Обяснила му и че щом зъбите бъдат посяти от земята ще се появят войници (витязи -на рус.) в пълно снаряжение. Съветът и бил да хвърли между тях голям камък, за да почнат да се бият един с друг. Така по-лесно щял да ги убие. Язон послушал Медея и изпълнил задачата на Еет. Въпреки това обаче, Еет нямал никакво намерение да даде руното. Тогава Медея упоила с билка дракона, който го пазел, взела го и заедно с Язон и брат си Апсирт отплавали с "Арго".
 След като избягали, Еет пратил кораби да ги преследват. Когато Медея видяла, че ги наближават, убила брат си и хвърлила тялото му на парчета в морето. Баща й се принудил да спре преследването за да погребе сина си. Зевс се разгневил от това убийство. Единственият начин да им прости, бил да отидат при Кирка и тя да ги изчисти от греха, който е извършила Медея.
Като се върнали в родината си, Язон научил, че докато го е нямало Пелий е убил баща му и всички негови роднини. Благодарение на хитростта на Медея, която успяла да убеди дъщерите на Пелий, че за да му върнат младостта, трябва да убият и нарежат баща си, Язон жестоко му отмъстил за убийствата. (Овидий, "Метаморфози" VII 297-349). След убийството Язон и Медея били изгонени от Йолк и се заселили в Коринт при цар Креонт, където живяли щастливо 10 години. Имали двама сина - Мермер и Ферет. Когато Язон решил да се ожени за дъщерята на Креонт Главка (има и вариант -Креуса), възмутената Медея им изпратила като сватбен дар отровни дрехи от който новата му съпруга умряла в страшни мъки. Медея убила и малолетните си синове. Язон завършил живота си със самоубийство (Диодор IV 55), а според други автори умрял под отломките на Арго (Schol. Eur. Med. 9, 20, 277).

defire

• Guest
« Reply #9 on: ноември 01, 2006, 11:17:47 pm »
Ти, предполагам си от добронамерените вълшебници :)...Иначе историята на ника ти...хм, т.е. митът, е внушителен.

Зависи кой какъв смисъл влага в дадено нещо, отношението е различно, т.е. значението.
Под Медеа аз разбирам способността за вълшебни промени...незнам дали на това е символ никът, това ти можеш да кажеш :)

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #10 on: ноември 02, 2006, 07:34:41 am »
Изгрев,
Това е добър пример за това колко лесно се подвеждаме заради "чувствата".
Това съм го написал аз и за мен се отнася. Може да се прочете - има дата на поста. Това е част от мой пост - много важен за мен, защото с него реализирах нещо "за първи път" в писмена форма. Често ми се случва, като кажа, измисля, или напиша нещо, някой друг да го припознае. Понякога наистина има много сходства... И все пак написах го сам и "от душа". Не ми се налага да плагиаствам - каквото пиша, го пиша аз - от мен си. Иначе само бих обезмислил всичко - поне аз така смятам.
Колкото до ника ми,
Ника си съставих от първата буква на името ми и първите три букви на думата МУЗИКА /на латински/. =RaMUS= "А"-то го добавих просто за връзка - за звучене...
Именно тук в Изворите от приятели разбрах, че ника ми имал няколко значения, и че дори има и "съвпадения"... После разбрах и други неща за звуковете и съчетанията им... и за пореден път преоткрих, че нищо не е случайно.
-------------------------------
Офф -Изгрев, не е невъзможно:
- самия Карлос Кастанеда да е "преписвал" отнякъде... както Дон ХУАН никога да не е съществувал,
- Д.Уолш никога да не е бил контактьор с автоматичното писане, а това да е само подходяща форма за поднасяне на сюжета на написаното от него. Всъщност дори не е измислено от самия Уолш - той е част от един клон на Тибетска философска традиция, има литература по въпроса - може да е вярно, може и да не е - само казвам, че може би не е невъзможно.
- Куелю да е съвсем посредствен човек, нямащ нищо общо в живота си с чудесните неща, които е написал. Между другото Коелю е бил в БГ и дори сам си го е "признавал"...
- Рамус да е най-обикновен драскач - плагиат, измамник, хитрец, интригант или пък долнопробен лъжец, както и да е с психични отклонения от всякакъв тип. Не е невъзможно и да не съществува човек с този ник, а те да са няколко в някаква форма на хитра конспирация  :2funny:
Всичко е възможно!!! /дори и "невъзможните" неща/.
Въпроса е, че всичкото това дали нещо е възможно или дали е така, няма никакво практическо значение за живота на всеки един от нас. Всеки само за себе си може да каже.
Ако "може"...
« Last Edit: ноември 02, 2006, 08:00:16 am by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

nova

• Guest
« Reply #11 on: ноември 02, 2006, 08:28:57 am »
всепораждащата светлина, петия елемент, началото и края
« Last Edit: февруари 02, 2007, 09:16:07 am by Nur »

pakost

• Guest
« Reply #12 on: ноември 02, 2006, 10:31:28 am »
Избрах пакост за логин в този форум, защото много добре си пасваше с паролата. Така ми беше лесно да запомня. После написах първите си няколко поста тук и взех да виждам, че наистина правя пакост. Пакост на всеки който ме преживява по някакъв начин, отхвърля, отрича или пък вижда неща, представени от друг ъгъл, противоречив със неговите представи. Пакост, защото пакостя на себе си. Все в проблеми се набърквам сама. И така оказа се че привидно случайния ми ник съвпада чудесно с онова което съм в момента. Пакостта създава объркване. Да направя пакост, означава че действията ми са оценени от някой като нещо дяволито, объркващо, разрушително. Правя пакости от малка и изглежда още не съм спряла. Имам да се уча и затова пакостите, които правя са моите учители. Пакостта не е крайно зло. Това е просто определение на действията ми  - дадено от някой, който се противи на същността ми. Вероятно този някой все още съм аз, а вероятно са и хората, които  срещам.   :crazy2:
« Last Edit: ноември 02, 2006, 02:19:18 pm by pakost »

Offline wind

• Напреднал
« Reply #13 on: ноември 02, 2006, 11:50:09 am »
Pakost, аз пък като дете бях от онези много послушните, добрички и изпълнителни. Затова пък, като пораснах, взех, че се отприщих...  ;D
За стъпките на Nova не мога да се съглася, че ще изчезнат. Откъдето мине, винаги оставя следи... поне за мен.  :smitten:
А що се отнася до музикалните налконности на Ramus, чак ме е яд, че не можах да се убедя на живо в тях. Пак да дойдеш към Бургас, че да ми попееш.  ^-^
fly like a wind .......

imaginary

• Guest
« Reply #14 on: ноември 02, 2006, 12:19:53 pm »
Imaginary е песен на Evanescence.Ника ми символизира едновременно абсолютната ми пристрастеност към музиката,която е и много важна част от живота ми,и склоността ми да живея в измислените си светове.
Аватара го сменям непрекъснато...в зависимост от настроението ми.Макар че в момента пак има връзка с музиката-феновете на "Lost"знаят,че Чарли е музикант.

izgrev

• Guest
« Reply #15 on: ноември 02, 2006, 03:56:42 pm »
Преди известно време поствих ново начало на живота си и нов(забравен стар) начин на отношение с всичко около мен!
Ако изгрева символизира ново начало(поне за деня), то за мен е ново начало за всичко, свързано с битието  ми!

bee

• Guest
« Reply #16 on: ноември 10, 2006, 07:54:57 pm »
Аз съм пчеличка,
защото съм работохоличка,
и защото обичам  ...
цветята! :)

ALISA

• Guest
« Reply #17 on: ноември 22, 2006, 02:09:54 pm »
А пък аз се кръстих точно на Алиса от Страната на чудесата - както не е трудно да се предположи. ;D Първо - защото името ми харесва, и второ - мисля, че нета е малко или повече една страна на чудесата! Освен това имам и една лична причина...
 А аватарът си предпочитам да приемам не като звездичка, която проблясва ( така де - не само), а един вид като по-дружелюбна от обичайното пентаграма - символ на човека според кабалистичното учение. 8)

Offline Nirvana

• Напредващ
« Reply #18 on: декември 05, 2006, 10:24:41 pm »
Нирвана- санскр. “изгасване”
Нирвана- освобождаване от ограниченията на битието, на крайното и преходното, окончателно освобождение...
Нирвана- посмъртното състояние на покой и блаженство...
Нирвана- духовна свобода, Истина...
Все неща далеч от мен   ::)   :)
Никога не съм разбирала и винаги съм гледала с ирония на хора, които си мислят че света се върти около тях. А истината е толкова очевидна- той се върти около мен!

Offline orchid

• Напредващ
« Reply #19 on: декември 06, 2006, 11:07:11 am »
Хе, ами моят ник сякаш е по-предсказуем
Това е любимото ми цвете
С това е свързана и една любопитна история:
Веднъж един мой преподавател каза на пълния автобус студенти да си намислят любимото си цвете. После той мина през всички и ни пита поотделно, като ни казваше какво означава това избраното от нас цвете. На мен ми каза нещо като: "Орхидеятя е много нежна, но и много крехка и слаба, такава сте и Вие" Не знам дали той наистина разбираше какво говори, но на мен ми се стори доста правдоподобно, наистина човек трябва да бъде по-силен
Every stone a story, like a rosary

Paladin

• Guest
« Reply #20 on: декември 27, 2006, 05:11:19 pm »
Paladin- идва от разказа ми за Торинската плащеница. Цяла година търсих подробности за събитията ,накарали бедния младеж и даже не рицар Жофроа дьо Шарни да вземе реликвата от Константинопол и да не я предаде на жадните за слава и кръв заинтересовани да я имат- тамплиери, римския и френския папи и пр. Той е вярвал, че е истинската и не я е предал до смъртта си. Била е положена в гробницата му. Това дълбоко ме трогна- толкова вяра и такава саможертва.Бил е рицар в душата си, рицар на светлината и вярата.

Offline Lz3SU

• Ентусиаст
  • **
« Reply #21 on: декември 30, 2006, 01:57:06 pm »
Първо бях "nepoznat"-мисля,че не се нуждае от коментар.
Но в сегашният макар и само от 5 символа се казва всичко за мен.На някои с които съм имал "по-близък" контакт съм обяснил какво означава.Други които са малко обаче може би също знаят.Всъщност това е ник,който не се повтаря в целия свят-за моето хоби разбира се,което е radioamateur(радиолюбител).
lz-България;3-южната част на страната;su-така нареченият-суфикс или личният ми инициал.Въщност кой ли го интересува и се питам какво ли правя аз в този форум където повечето се правят на това което не са.Съжалявам за последното-май не му беше мястото точно тук и сега.

ALISA

• Guest
« Reply #22 on: януари 15, 2007, 11:20:16 am »
Що бе, мен ме интересува!  ;D ;D ;D А, за другото - сигурно има и такива, но това си е тяхна си работа; не би трябвало да го коментираш, защото издава определена несигурност и страх да не бъдеш отхвърлен... ::)
 Айде, засега.

Offline MBIRA

• Средно напреднал
  • миротворец
    • Фотоалбуми' 2009
Какво символизира никът ми
« Reply #23 on: януари 15, 2007, 01:04:54 pm »
МБИРАта е традиционен музикален инструмент в Зимбабве.

За пръв път узнах за нея преди около 10 години, точно по времето, когато
си избирах ник за интернет. Видях я, разглеждайки една Encarta енциклопедия,
чух как звучи и... готово.

Всъщност, привлече ме не звука на инструмента, а звучността на името му.
Самата дума е от зулуски произход и я свързвах с дивото и първичното у мен.
За мен MBIRA беше звучно женско име, символ на неопитомената ми същност...

Сега обаче, мога да я държа в ръцете си. Подръпвам леко металните пластини
и се вслушвам в собствения си ритъм...
„И разказват...
Че Бог толкова обича тази приказка, толкова харесва тази история, че стига някой да я разкаже и някой да я изслуша, и Той, зарадван, ще зачете всяка нужда и ще изпълни всяко желание на всички, които споделят този момент...
Така да бъде...”                        Хорхе Букай

Offline Elisa_Day

• A big girl in a big world...
  • Ентусиаст
  • **
« Reply #24 on: март 31, 2007, 01:21:58 pm »
Ника си "Илайза Дей" взех от една моя много обичана песен - They call me The wild rose but my name was Elisa Day... на Ник Кейв и Кайли Миноуг, сигурно се сещате...  :)
Другата причина да избера това точно име е съдържащата се дума Day - Ден като символ на светлината, която винаги настъпва  :)
Що се отнася до аватара, то той изразява много точно емоционалното ми състояние, в което съм от известен период от време...Аватарите често говорят повече от думите, затова когато се промени вътришното ми усещане за мен самата, ще променя и него  :)

gavrail

• Guest
« Reply #25 on: март 31, 2007, 09:16:17 pm »
Гавраил
мисля че всеки знае кой е той
а защо ми е такъв ника
бих желал да дам на всеки по малко надежда, по малко щастие

dancing_rose_in

• Guest
« Reply #26 on: април 11, 2007, 03:03:07 pm »
Ами роза - красивото цвете, нежното, символ на любовта, което обаче може жестоко да убожда :) Не знам дали аз лично имам нещо общо с розата, но приятелят ми така ме нарича, защото това е любимото му цвете и защото обича и мен, също като розата :)
А иначе логинът ми ми навява прекрасни спомени за време, през което бях силно влюбена, много щастлива и още нещо - за пръв път усещах какво значи връзка (душевна, духовна, телесна и т.н.) с човек от противоположния пол, за когото съм готова на всичко, за пръв път навлизах в тази непозната красива земя, за пръв път изпитвах тази приказка ... Така че, никът ми е с доста лична насоченост. А аватар - доста време се опитвах да си сложа една роза, но не става :( Здраве да е  O0

Offline Artemida

• Напредващ
« Reply #27 on: април 11, 2007, 03:29:04 pm »
Какво символизира никът ми.Ами изникна ми съвсем "случайно".Повечето хора може би ще си помислят, че просто съм натиснала няколко пъти y.Но всъщност ми дойде съвсем друго обяснение.Игрек е неизвестно, в повечето задачи второто неизвестно.Та на мен светът на ментала ми е познат.Започвам намиране на истинската реалност.Казвам намиране, защото тя не може да се търси,но може да бъде намерена.
« Last Edit: май 30, 2007, 03:47:07 pm by yyyy »

hyuso

• Guest
« Reply #28 on: май 13, 2007, 08:52:12 pm »
zdr, pro4etoh otgore nqkolko publikacii za zna4enieto na nikovete... I vidqh, 4e ima6e nqkakvo obvinenie za plagiatstvo dori, v koeto ne sym siguren, zy6toto priliki vinagi moje da ima, no tova obvinenie e seriozno i to bez dokazatelstva! A medea, zvu4i, mn anti4no, no za nqkoi e bila edna, za drugi, druga...
A dokolkoto zna4enieto na moq nik - izmislih go prosto ot imeto si, kato sykratih i dobavih edno "o", a i be ednakvo s e-maila mi... ta s dve dumi za po-lesno zapomnqne:) Taka 4e nqma zna4enie... i vseki moje sam da si izmisli ne6to:)
No imeto mi ozna4ava - "4aroven", ne 4e se hvalq:))

Offline marlboro_girl

• Ентусиаст
  • **
« Reply #29 on: май 23, 2007, 09:05:55 am »
marlboro e lubimata mi marka cigari.!:D  az ina4e ne pu6a de...:D
Възможността да осъщестиш мечтите си прави живота интересен!