Author Topic: za smisala  (Read 223162 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Re:za smisala
« Reply #60 on: ноември 28, 2005, 01:16:44 pm »
Хареса ми този разказ. Не е много оптимистичен на пръв поглед, но не е ли това част от пътя. Това е възможността да отсееш зърното от плявата и да направиш избор. Поне вътрешно схващаш че нещо не е наред. Когато знаеш че не си на пътя вече си нащтрек за пътя. За истинския път. А той веднага ще се познае: ако ти хареса повече, значи е по-добър. Въпрос на време е да се излезе на него. При достатъчно смелост,  да се тръгне по непознат път. Така де, за нас е нов, но душата прекрасно ще ни води по него за да осъзнаем че това е най-добрия за момента и за мястото на което сме.  
« Last Edit: ноември 28, 2005, 01:17:24 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #61 on: ноември 28, 2005, 01:39:25 pm »
Като стигнеш дъното, единствения възможен изход е нагоре ;)
Every moment is a miracle right now

nova

• Guest
« Reply #62 on: ноември 28, 2005, 01:40:21 pm »
Оооо, божествена, това въобще не е така- някои започват да кОпат

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #63 on: ноември 28, 2005, 02:04:07 pm »
И аз съм копала, ама се надявам повече да не ми се случва, затова се успокоявам с мисълта-няма накъде, дай отгоре да се пусна, върху нещата, пък ако е речено то и ще стане, нали?

Offline wind

• Напреднал
« Reply #64 on: ноември 28, 2005, 05:25:53 pm »
Ама не е много хубаво само да се чака да стане каквото има да става. ТРябва и ние малко да помогнем на ставането. Да се драпа - пък дали нагоре или надолу... няма значение. Че току-виж света се преобърнал и тези дето са горе, се окажат долу и обратно :)
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #65 on: декември 10, 2005, 11:17:31 am »
Mislite li, che jivota ima smisal? I kakav e? Ili vsichko e bezkraino ili pak nezavisimo ot nachina ti na jivot vsichko svarshva.... i v dvata sluchaia kade tochno e smisalat? ???
Няма смисъл живота, ако мога така да се изразя. Нито има край, нито цел. Всъщност няма нищо, няма разум, няма чувство, няма мисъл, няма енергия...реално няма нищо, но интересното е че това нищо се проявява по всичките тези неща за да го познаем.

Най-близко до сърцето ми седи това определение което срешнах наскоро:

"Бог е извън времето и пространството, но същевременно съдържа в себе си времето и пространството. Той е извън живота, но съдържа в себе си живота. Той е извън съзнанието, но съдържа в себе си съзнанието. Бог създаде всички форми, но той сам няма абсолютно никаква форма. Той е "нищо". Но това "нищо" съдържа всичко в Себе Си. Ограничава се, без да се ограничи. Смалява се, без да се смали. Създава, но никога не се изтощава. Проявява се във всичко, но сам Той не е в проявеното. Уподобяваме Го на Светлина, на Разум - Логос. Но сам по Себе Си Той не е ни Светлина, ни Разум. Светлината, Разумът - това са Неговите прояви."

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #66 on: януари 13, 2006, 11:07:55 am »
Смисъла е да се радваме на всичко , да забелязваме хората до нас, д а  хващаме мигове, които никога не ще се повторят, да осъзнаваме че сме светлина, точно като слънцето,което всеки ден изгрява. :D

А вие как мислите, къде е смисъла да сме тука ? ;D

Rammon

• Guest
« Reply #67 on: януари 15, 2006, 11:02:08 am »
...и да се радваме на малките неща,които за другите са невидими...

..и все пак всеки си има свой смиъл..за един смисъла е да си купи кола,за друг смисъла е да се обвърже с някое момиче/момче,за друг смиъла е да издаде албум и да валят пари ала бала...но тези неща са неща,които се сбъдват,а да се радваш на природата и на малките неща...еми те са безкдайни,всеки път са различни и биха могли да ни държат в течение с живота a.k.a. да не се отказваме и да не си казваме,че няма смисъл...
..вярно-след време може да омръзне да се живее така,но все пак "Най-ценните неща в живота не са неща" ...

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
Re: za smisala
« Reply #68 on: януари 18, 2006, 12:42:15 am »
dobre go kaza rammone :)  smis1l1t e razli4en za vseki...zasega
a za6to da ne smis1l1t da sme tuk e da otkriem kak1v e smis1l1t da sme tuk i da go izjiveem?  :idiot2:

Eva

• Guest
« Reply #69 on: януари 23, 2006, 08:33:54 pm »
Разказът страхотно ме впечатли. В момента си мисля, че съм го писала аз. Най-малкото чувствала съм се така и не веднъж. Въпреки това  се сещам, че като бях в детската градина веднъж се загледах в облаците по небето (нали трябваше да спим на обед) и си казах: Това ще го запомня за цял живот. Оттогава придобих навика когато нещо много ме впечатли да си казвам тези думи и те станаха за мен нещо като емоционални снимки. Затова си мисля, че смисълът на живота е да имаш повече такива в паметта си. Смисълът е толкова по-ясен, колкото повече такива снимки имаш. Това не значи да пазиш само хубавите спомени. Ако ти се плаче плачи от сърце и душа - това също е смисъл на живота. Да правиш нещата от сърце и душа. :-[ :) :smitten:

nova

• Guest
« Reply #70 on: януари 23, 2006, 08:39:13 pm »
Ева, първо добре дошла и от мен!
Напоследък имам щастието да срещам хора които мислят толкова "еднакво", че като да са една душа разпределена в няколко тела. Еднa от тях си ти
« Last Edit: януари 24, 2006, 08:34:45 am by nova »

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #71 on: януари 24, 2006, 12:51:58 am »
"smis1l1t e abstrakten(otv1den) sprqmo s16testvuvaneto.Toi mu protivostoi ne samo vremevo i prostranstveno,no i s16tnostno.Toi e kato horizonta-tova,koeto s16testvuva6toto trqbva da stane."
"naprejenieto mejdu realnost i ideal,mejdu bitie i sila se s1hranqva v1v ve4nostta.Za tazi cel smis1l1t ne trqbva da s1vpada s bitieto,a da go nadska4a i napravlqva.Taka 4ove6kata ni unikalnost ni pozvolqva da jiveem sqka6 v 2 izmereniq-plana na s16testvuva6toto (tuk i sega) i na d1ljimoto (trqbva;tuk  i utre).4ovek donasq v sveta s1s sebe si 2 ne6ta-smis1l i cel.Toi e avtor1t,koito proektira smis1l v1rhu ve6tite."
tova vsi4koto-v 4as po etika :)  citati   zatova sa v kavi4ki  ;D

Rammon

• Guest
« Reply #72 on: януари 24, 2006, 09:38:22 am »
Абе кво се праят на големи философи авторите на учебника?! ;D Нещо не ме кефи как са го написали...може много по-просто да се каже ^-^

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #73 on: януари 25, 2006, 02:50:57 am »
ne e ot u4ebnika  ;D  ot gospojata e  :uglystupid2:  :D

Eva

• Guest
« Reply #74 on: януари 26, 2006, 09:52:10 pm »
Ако разрешите, ето единственото стихотворение, което съм написала в живота си. Надявам се малко да ви развесели. Писано е по действителен случай

В памет на една хлебарка

Една хлебарка малка, черна
                         разхождаше се снощи нервно
                         и диреше си тъй трошица
                         навела малката главица.
                         Съзрях я отдалече аз
                         и вдигнах чехъла завчас.
                         Но беше тя хлебарка хитра
                         и щом видя ме в ъгъла тя литна.
                         Ах ти, хлебарко черна,
                         защо ме правиш толкоз нервна!?
                         Изчаках аз потайно, скрита,
                         кога хлебарката ще се насити
                         да чака в ъгъла си там
                         и вдигнах чехъла. Замах голям...
                         И ето я лежи пред мене кротка
                         забравила за гордата походка.
                         Едно петно от органичен произход
                         нехаещо на времето за скоростния ход.
                         Така отиде си нещастна, жалка
                         една хлебарка черна, малка.
                         Горката таз хлебарка мила!
                         Защо се бе на този свят родила?

Животните дали се питат защо живеят? ::)
Всъщност веднъж видях едно куче. Лежеше, изблъскано от трамвая встрани от релсите. В очите му видях, че знае, че умира. Но там нямаше мъка, имаше разбиране за нещо естествено.
Е, хайде да не ви нажалявам. :'( :angel:

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #75 on: февруари 01, 2006, 10:24:55 am »
Много хубаво стихче, що си спряла да пишеш?

И аз така правя с хлебарките :2funny: :2funny:

DeaDLy^Girl^

• Guest
« Reply #76 on: февруари 10, 2006, 10:30:10 am »
Da jiveesh tova e prekrasno, da jiveesh ako ima zashto.Da jiveesh znachi da obichash, da obichash, ama kogo?!?:)

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #77 on: февруари 10, 2006, 11:49:40 am »
може да се каже и "като няма кой да обичаш, но живота е прекрасен".
Явно не е случайно, някои да остават без половинка до себе си. Въпроса е "какво може да се направи?"  Има нещо в нас, което прави това положение. Кое е то и как може да се измени? Това, което не зависи от нас ...  просто го приемаме с нужната твърдост, то не зависи от нас. Впрочем, аз съм убеден че всичко зависи от нас, но просто би ни било много трудно да повлияем.
Мило момиче, виж си никнейма и подписа, особено подписа. Не :) не се заяждам, може да ми се обадиш по кю-то ако искаш  :smitten:
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

bee

• Guest
« Reply #78 on: февруари 10, 2006, 02:08:05 pm »
Ей, сладури,  :D нали не сте забравили, че който търси, намира. :) Може да се каже и по друг начин (май малко по вадимзеландовски  ;D) който позволи на себе си да намери каквото търси, той ще го намери ....  :-\ може и малко безмислено да звучи ама ако някой се интересува може да прочете Вадим Зеланд (ако не ме лъже старата ми памет  :-\:D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #79 on: февруари 10, 2006, 02:26:15 pm »
Странно защо не става само така. Имам познат, на който като му кажа нещо такова, отговаря: Айде пак теории - виж, че нищо не става!  :tickedoff:
И запецвам.  :(
fly like a wind .......

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #80 on: февруари 10, 2006, 03:05:34 pm »
Има и такива и такива. мойто баби  е вечно недоволно, цял свят му е крив, едно радостно нещо не вижда. Но съм виждали други бойни бабички, дето са на същия хал, но намират начин да се радват.
Оня ден мойто баби падна. Понатъртило се малко, нищо работа, ама си намери повод да "ореве орталъка". Преди 4-5 г. пак падна, но тогава си потроши крака. И пак беше същия рев. Рева че не си е строшила главата "да ми изтече петмеза" ами крака "да тегли". Инак си е бойна баба, като НУРС (неуправляем ракетен снаряд) е като си науми нещо. Да се чуди човек да плаче ли, да се смее ли.
Та смисъла. Кой както го разбира, така го проявява. Можеш да ревеш, можеш и да се радваш. Въпроса е кое ще ти е "насърце". В по-напреднал стадий, въпрос на избор  :)

bee

• Guest
« Reply #81 on: февруари 10, 2006, 04:05:40 pm »
Така си е, Wind, не винаги става и сега точно не ми се теоретизира защо е точно така (или да се пробвам с едно изречение - стават предимно тия работи, които са в хармония с Вселенските закони  .... ама и да му кажеш това на твоя познат пак ще трябва много да теоретизираш, за да го обясниш май  :-\ ;D)
Аз вече съм го казвала сигурно, но в един период от живота ми преди нищо не ставаше,  защото имах много страхове (които се сбъдваха мам.. му) и много притеснения (не знам дали и някой комплекс не съм имала) и много други вредни състояния и привички, но от както съм в мир със себе си и света - приемам се такава каквато съм и приемам света такъв какъвто е и  се плъзгам из вълните на живота свободна като сърфист  ;D ;D ;D лелееее как го измислих  ;D всичко, което искам започна да се случва .... странното е, че сега много по-малко неща искам от живота  :-\ :D
« Last Edit: февруари 10, 2006, 04:14:18 pm by bee »

Eva

• Guest
« Reply #82 on: февруари 13, 2006, 10:00:42 pm »
Абе вие знаете ли, че сте много готини.  ;) Хубаво, че попрочитам нещо от вас, та да ми се намести малко глупавия мозък в главата. :idiot2: Сериозно. :smitten: :smitten: :smitten:

pakodelucia

• Guest
« Reply #83 on: март 09, 2006, 09:09:07 pm »
Абе вие знаете ли, че сте много готини.  ;) Хубаво, че попрочитам нещо от вас, та да ми се намести малко глупавия мозък в главата. :idiot2: Сериозно. :smitten: :smitten: :smitten:

Хе хе, не си обиждай мозъка, да не те остави съвсем. Той също е живо същество което се нуждае от любов и грижи!

Offline wind

• Напреднал
« Reply #84 on: март 09, 2006, 10:01:53 pm »
Ти пък твоя от много обгрижване си го разглезил...  >:D :2funny:
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #85 on: март 10, 2006, 12:34:48 am »
Ти пък твоя от много обгрижване си го разглезил...  >:D :2funny:

ШШШШШШШШШШШШШШТ Че ше те чуе брадатия!

Offline wind

• Напреднал
« Reply #86 on: март 10, 2006, 01:08:18 am »
ШШШШШШШШШШШШШШТ Че ше те чуе брадатия!
Най-много да остане без брада... :angel:
fly like a wind .......

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #87 on: март 13, 2006, 09:50:22 am »
И тая тема сте оспамили, ай си кю за вас няма ли ? Поне смисъл няма - със сигурност.
Не се дразня на шегите, а на ПЛОСКИ шеги на "обществено" място.

И така , за следващите пишещи НЕЩО  - какъв е смисълът според вас?

izgrev

• Guest
« Reply #88 on: март 17, 2006, 02:06:24 pm »
"И добре да живееш, умираш и друг се ражда...."
Живейте си живота активно. По-малко му търсете смисъла, че докато го търсите, ще дойде време да осмислите перифразата.

Nirvana

• Guest
« Reply #89 on: април 19, 2006, 08:15:53 am »
докато го търсите, ще дойде време да осмислите перифразата.
Още не съм перифразирала мнението, че смисъл няма, ама- две ръце за това  O0  O0   ;D