Author Topic: za smisala  (Read 229524 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

godbog

• Guest
Re: za smisala
« Reply #90 on: април 21, 2006, 05:10:41 pm »
к'во да ви кажа,всичко си има смисъл но може би не трябва да търсим  смисъла на живота защото така губим самия него

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #91 on: април 21, 2006, 07:22:47 pm »
Каквото и да кажем за смисъла или за липсата му няма да изясним абсолютно нищо :)
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #92 on: април 21, 2006, 11:13:24 pm »
Каквото и да кажем за смисъла или за липсата му няма да изясним абсолютно нищо :)
Хубу де! Тогава какъв е смисълът на темата?  :crazy2: :2funny:
fly like a wind .......

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #93 on: април 22, 2006, 12:42:31 am »
Хубу де! Тогава какъв е смисълът на темата? :crazy2: :2funny:

Смисъла на темата е да се стигне до по-горния въпрос. И след като се обмисли цялостно и премине през много авторитетни комисии да се отговори, че отговор е безсмислено да се дава.  :uglystupid2: :2funny: :2funny: :2funny:

Смисълът е за всеки различен.

Каквото радва Душата, излъчва Любов и помага за Еволюцията. Или просто ти е гот от него. Всичко, което си поискаш да има смисъл - има, и всичко, което си поискаш да няма - няма. Има смисъл решението на човека дали нещо има смисъл.  :2funny: 
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Nirvana

• Guest
« Reply #94 on: април 22, 2006, 06:26:53 am »
Spirit-Felix, поне да бе писал едно "Наздраве" преди да се изкажеш ...
 :2funny:

godbog

• Guest
« Reply #95 on: април 22, 2006, 07:35:39 pm »
знам че с това няма да дам точен отговор,а пък и то никой неможе да даде такъв,и все пак можеби живеем за да правим добро и с това да се усъвършенстваме в цялото си съществуване,да направим нещо... което да остане.а и според мен всеки си има някаква задача а пък до колко ще я изпълни това вече е друго.

Dani

• Guest
« Reply #96 on: април 22, 2006, 07:42:21 pm »
според мен всеки си има някаква задача
   O0 O0 O0
Това като Първо!
Второ - според мен, смисъла е да се научим да се чувстваме като част от цялото и самото цяло едновременно...  :smitten:

Nirvana

• Guest
« Reply #97 on: април 23, 2006, 06:38:45 am »
Дам, точно така е O0  >:D

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #98 on: април 23, 2006, 08:01:00 am »
Идеята ми беше, че всеки човек сам избира какъв е смисъла специално за него, а изборът му може и да е и в повечето случаи е несъзнателна верижна реакция от по-малки избори.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

godbog

• Guest
« Reply #99 on: април 24, 2006, 10:08:01 pm »
Но все пак всичко има някакъв определен смисъл,нищо не е туко така...,но на това ниво едвали някой може да даде точния отговор.Аз мисля че за да дадем точния отговор трябва да можем да погледнем живота отстрани,а как ще го постигнем това след като ние самите сме в него....

Dani

• Guest
« Reply #100 on: април 25, 2006, 12:55:29 pm »
 :) ами не е чак толкова трудно колкото изглежда  :)
Още Шекспир ни е подсказал малко - "Целият свят е сцена и всички мъже и жени - просто актьори."
Когато спрем да се идентифицираме с ролите, които играем и не приемаме егото си насериозно.... :) Като начало - ако успеем да се посмеем добродушно на грешката си и да си простим някоя глупост...  ;D

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #101 on: април 25, 2006, 01:09:02 pm »
Добродушността е някъде в сферата на осъзнаването :laugh: А то пък то е черешката на смисъла (май една от многото черешки:) Живота е плодова торта  :D И ако искаме можем да започнем да я хапваме от средата. Можем и да я направим въздуха, дървото, планината, нас, Бога в нас. Смилсъла е да сме    щ а с т л и в и.    Да избираме да сме щастливи, защото живота е за да изпитваме удоволствие от него  :smitten: И много, много да Обичаме :)
Бъдете свободни :)

Nirvana

• Guest
« Reply #102 on: април 25, 2006, 09:17:28 pm »
На кого ли му пука дали сме щастливи, обичаме ли, свободни ли сме...!? Чак пък и смисъл на живота да е  :idiot2:
Това са наши желания, това е "нашия смисъл"   :P
И какъв е смисъла на тези желания!? Като ги постигнем тях, какво ще наречем смисъл  :uglystupid2:  :crazy2:

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #103 on: април 25, 2006, 09:28:04 pm »
...дали сме щастливи, обичаме ли, свободни ли сме...!? ... Като ги постигнем тях, какво ще наречем смисъл  ...

Ще наречем смисъл ИЗЖИВЯВАНЕТО им. Отново и отново и отново...  Като хапнеш парче плодова торта, нима не ти се прияжда отново (на следващия ден, след 6 часа или след 3 мин.  ;)) ?
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Nirvana

• Guest
« Reply #104 on: април 25, 2006, 09:36:22 pm »
Под "постигнем", имам предвид хапване от тортата, когато и колкото ни се ще.
В такъв случай, яденето на тортата ли ще бъде смисъл!?  :idiot2:

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #105 on: април 26, 2006, 02:55:14 am »
Ти, прекрасното олицетворение на Бог, нямат ли ИМЕННО ТВОИТЕ желания най-голямото значение за живота ти, за всеобщия смисъл.
Живота и всеобщия смисъл не са различни неща. Те са тясно свързани, дотолкова че се сливат едно в друго. Те са Едно
Spirit-Felix го е изразил по най-точния начин, за който мога да се сетя.
Не яденето на тортата ще бъде смисъла, а удоволствието от яденето й, нашето щастие. А и това е метафора. Може яденето на тортата да символизира най-възвишеното удоволствие за теб. Онова, от което ти порастват крилца и се чувстваш по-близо до Бога, т.е. до щастието си, до това, заради което си се върнала на Земята... :)

Dani

• Guest
« Reply #106 on: април 26, 2006, 08:10:26 am »
На кого ли му пука дали сме щастливи, обичаме ли, свободни ли сме...!? Чак пък и смисъл на живота да е   
Това са наши желания, това е "нашия смисъл"   
И какъв е смисъла на тези желания!? Като ги постигнем тях, какво ще наречем смисъл     

Ще наречем смисъл ИЗЖИВЯВАНЕТО им.

O0 O0
Бих допълнила - това ИЗЖИВЯВАНЕ (не е желание, а състояние) никак не е просто и се постига непрекъснато. Смисълът на живота е може би е в поддържането на състоянието "щастие" в условията на нашия динамичен свят. Това състояние би означавало, че успешно се адаптираме към него - намерили сме мястото, за което сме създадени и правим това, за което сме били създадени. И има на кого да му "пука" - това са хората, които са непосредствено около нас.
Нещо като смисъла на живота на една клетка - поддържането на хомеостазата.... :)

Nirvana

• Guest
« Reply #107 on: април 26, 2006, 04:16:52 pm »
Като че ли говорим на различни езици  :idiot2:

imaginary

• Guest
« Reply #108 on: април 26, 2006, 04:46:53 pm »
Защо мислите, че щастието е смисъл на живота? Да го търсиш,да го изживяваш? Не е ли то просто част от живота ни,по хубавата част,но само част.
Мисля, че ако живота има смисъл ,то той е по ...глобален,обвързан с цялото,а щастието е нещо лично.Всеки от нас е щастлив от и по различни причини,хора,неща...
Хм... :-\

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #109 on: април 26, 2006, 05:21:46 pm »
Пак опряхме до темата за щастието и колко разтегливо понятие е това.  :DНе смятам , че смисълът е да се стремим на всяка цена да запазим щастието, което  е доста изтощително занимание. По-скоро в думата изживяване можем да търсим някакъв смисъл. Всеки аспект на живота да го изживееш с цялото си сърце , разум и душа, това има смисъл. Дори това да е момент на тъга, или радост, или просто смирение, или благодарност. :smitten:

А глобално погледнато животът е цикъл. Сменя се горе с долу, свива се , разширява се. Няма смисъл, просто се случва, за  да може Животът да  изживее Себе си като Живота. Смисъл? Ние му придаваме смисъл. Смисълът  има значение единствено за нас. Питай някоя котка , какъв е смисълът? Тя не се предполага никога да си зададе този въпрос.  :)
Every moment is a miracle right now

imaginary

• Guest
« Reply #110 on: април 26, 2006, 05:29:20 pm »
Тоест,ако не му придадем смисъл,той няма изначален такъв?

"никой,никога, не е толкова щастлив,или толкова нещастен,колкото си мисли"-
не знам кой го беше казал,но често си го повтарям.

Това за котката...не виждам смисъл... :idiot2:

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #111 on: април 26, 2006, 05:36:15 pm »
Ами смисълът на моя пост е ,че Животът сам по себе си е смисълът и затова няма друг смисъл за нас освен този , който ние ще му придадем. Животните не търсят смисъл, и не придват смисъл, те живеят - просто и ясно.

imaginary

• Guest
« Reply #112 on: април 26, 2006, 05:42:49 pm »
Ама аз не сам животно! ???

Затова ще продължа да търся смисъл....с твое позволение! :smitten:

Nirvana

• Guest
« Reply #113 on: април 26, 2006, 09:55:02 pm »
Затова ще продължа да търся смисъл....с твое позволение! :smitten:
Щом търсиш- ще намериш, в случая- само ще си измислиш нещо, т.е. сама ще си хвърлиш пясък в очите  >:D   :P

Няма смисъл, просто се случва... Смисъл? Ние му придаваме смисъл. Смисълът има значение единствено за нас.
  O0  O0  O0

Dani

• Guest
« Reply #114 on: април 27, 2006, 11:01:08 am »
"Ама аз не съм животно! "  - Съгласна!
Всъщност в известен смисъл ние сме животни - в известен - не.
Нашата "животинска част" не търси смисъл - тя живее просто и ясно.
Нашата "неживотинска част" търси смисъл на живеенето - очевидно тя има нужда от него толкова, колкото животинската има нужда от въздух, храна, вода, светлина....
Ако "неживотинската" ни част си измисля смисъла на живота, без да взема предвид "животинския" си носител, естествено ще възникнат проблеми.... Следователно, според мен, смисъла би трябвало да се съгласува между двете части.
Сега си мисля, че може би смисълът на съществуването на неживотинския ни компонент е да осигури по-бърза и по-добра адаптация на животинския без да е необходима смяна на поколението и естествен отбор на генните комплекси. Човекът би изчезнал като вид за броени години, ако не беше съзнателното му манипулиране на средата. ......
 Може би звучи твърде биологично и не-възвишено, за да погъделичка човешката ни гордост, но.....

imaginary

• Guest
« Reply #115 on: април 27, 2006, 11:54:33 am »
хм... ???

Nirvana

• Guest
« Reply #116 on: април 28, 2006, 11:10:31 am »
хм...  ???

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #117 on: април 28, 2006, 11:29:29 am »
 :2funny: :2funny: :2funny:

imaginary

• Guest
« Reply #118 on: април 28, 2006, 11:49:57 am »
Това,че живота няма смисъл ме...огорчава. За какво,по дяволите въобще ни има тогава? :(

:2funny:ToEmbraceATree ,това не го разбрах,честно!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #119 on: април 28, 2006, 02:21:11 pm »
Това,че живота няма смисъл ме...огорчава. За какво,по дяволите въобще ни има тогава? :(

ЗАЩОТО това е играта, и ако си тука , на същата планета , значи си била запозната с правилата. Какъв е смисълът на игрите? Същият е и на живота. :D