Author Topic: za smisala  (Read 230966 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

izgrev

• Guest
Re: za smisala
« Reply #120 on: април 28, 2006, 02:39:04 pm »
Това,че живота няма смисъл ме...огорчава. За какво,по дяволите въобще ни има тогава?

Щастливия човек не си задава тези въпроси(докато е щастлив)-което значи, че щастието е напълно достатъчно за нашето съществуване! А колкото до тъсенето на смисъла(висшия, ако щете)...,гените ни се грижат за това! На нас са оставили останалото! Щастието е едно от най-важните "останали" неща!
А какво е щастие?........, всеки сам определя за себе си!

imaginary

• Guest
« Reply #121 on: април 28, 2006, 02:42:29 pm »
Не помня някой да ми е обяснявал някакви правила... :-\

Или пък твърде много хора ми обясняваха твърде различни правила? :-\

imaginary

• Guest
« Reply #122 on: април 28, 2006, 02:45:49 pm »
Смисъл и щастие са различни неща ...Двете не са взимозависими...за мен. :crazy2:

Иначе...един видян изгрев е и смисъл и щастие...! :smitten:

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #123 on: април 28, 2006, 03:20:02 pm »
Не помня някой да ми е обяснявал някакви правила... :-\

Или пък твърде много хора ми обясняваха твърде различни правила? :-\

Има Вселенски закони, и познанието за тях е скрито в теб  :smitten:
Every moment is a miracle right now

venera

• Guest
« Reply #124 on: април 30, 2006, 09:10:04 am »
незнам дали или смъсъл или не, но ми се иска да има. понякога като съм супер щастлива и си казвам"живей ми се", а когато съм тъжна и когато се замислям за края на дните ми и изпадам в страхотна депресия. от това следва да заключа, че по- малко трябва да се замислям за това, че рано или късно ще отида под земята. надявам се само като стане това да съм много стара и уморена и с удоволствие да искам да си отида. това последното не ми се вярва да ми се случи, но поне за сега не мисля да ритам камбаната и намирам смисъл в живота. обичам да живея, така че- ДА ИМА СМИСЪЛ В ЖИВОТА

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #125 on: април 30, 2006, 10:46:41 am »
...че рано или късно ще отида под земята.

Доколкото ми е известно само тялото на човека бива погребано. Ти своето тяло ли си?  ;)
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

venera

• Guest
« Reply #126 on: април 30, 2006, 05:55:32 pm »
Spirit-Felix, ако трябва да съм честна, и аз незнам дали съм тялото си или не. Аз май не съм от тези които вярват на теории, че душата напуска тялото и т.н предпочитам да е така, но тъй като няма как да знам, си давам ясна сметка, че рано или късно няма да съм на този свят. затова искам докато съм тук да си мисля, че има смисъл във всичко което правя и се случва около мен. незнам дали ме разбираш, но ако неможеш ще те разбера, защото аз самата не се разбирам понякога :)

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
« Reply #127 on: април 30, 2006, 06:31:57 pm »
Теории?

Хиляди хора по света са докладвали излизане от тялото си. Много са поглеждали телата си отгоре и са писали по въпроса. (прочети нещо от Робърт Монро. Мисля, че има една от книгите му в сайта на Изворите) Познавам лично хора, които са поглеждали отгоре тялото си и косите са им настръхвали.
Има разработени методи излизане от тялото. Наред с осъзнатото сънуване са се практикували още от древните шамани в зората на човечеството.
Ами Кирлиановата фотография - методът, чрез който е заснемана енергийната обвивка на тялото - аурата? Напълно доказано и използвано в редица научни изследвания и до днес.
Ами руските (и не само) физици, които говорят за и изследват човешкото биополе, торсионните полета? Татяна и Виталий Тихоплав са писали интересни неща по въпроса ("Физика на Душата" например).
Всичко е енергия и учените вече са го разбрали (поне някои от тях). Според физиката енергията НИКОГА не се губи, а само се трансформира.
А какво ще кажеш за хората, които лекуват с ръце (познавам такива)? Те лекуват с енергията на енергийното си тяло. Това не са теории! 
Е, физическото тяло все още ли изглежда като същността на човека? Или е поредната обвивка?  :)
« Last Edit: април 30, 2006, 06:36:36 pm by Spirit-Felix »

Nem Ankh!

venera

• Guest
« Reply #128 on: април 30, 2006, 07:16:55 pm »
Spirit-Felix, незнам защо взе така присърце това, че аз не вярвам на подобни факти/предполагам, че тази дума е по- приемлива от теб/. темата е за смисъла и аз само исках да кажа какво мисля. и извини ме, че не съм чувала за кирлиановата или която и да била друга философия. според мен нещата са доста по- елементарни от това което прочетох от теб. за мен смисъла на живота е да създадеш нов живот и след това да видя любовта в очите му. ако това ти се струва простичко определение, то съжалявам. а за книгите на тази тема- не си падам по тях. предпочитам да чета нещо от което рано или късно ще има смисъл. съжалявам, но май с тебе няма да сме на едно мнение никога. :)

Nirvana

• Guest
« Reply #129 on: април 30, 2006, 07:58:16 pm »
Познавам лично хора, които са поглеждали отгоре тялото си и косите са им настръхвали.
...
А какво ще кажеш за хората, които лекуват с ръце (познавам такива)? Те лекуват с енергията на енергийното си тяло. Това не са теории!
Направо да ти завиди човек за обкръжението, Spirit-Felix  ::)   :-X  :P
Опиши някое твое подобно "преживяване" !?  :)

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
« Reply #130 on: май 01, 2006, 12:24:35 am »
Познавам лично хора, които са поглеждали отгоре тялото си и косите са им настръхвали.
...
Направо да ти завиди човек за обкръжението, Spirit-Felix  ::)   :-X  :P
Опиши някое твое подобно "преживяване" !?  :)

Относно лекуването с ръце. Веднъж нещо ме болеше стомаха и тъй като бяхме заедно с много близък до мен човек, който лекува, просто му казах да пробва. Седнахме, положи ръка на стомаха ми и постояхме така 2 мин. Почувствах силно затопляне. Нямаше рязка промяна. Но до 5 мин. вече не чувствах болка - малко по малко изчезна.  :)
Тогава енергията не циркулираше свободно и затова имаше болка. Енергийния сеанс й помогна да възвърне естественото си движение.

Nem Ankh!

Nirvana

• Guest
« Reply #131 on: май 01, 2006, 06:47:22 am »
Тук майтап няма май, щом и времето си засичал...  ::)
Седнахме, положи ръка на стомаха ми и постояхме така 2 мин.
Горна или долна част на стомаха? И къде почувства това затопляне?   :)
Определено енергийните сеанси са ефикасни за възвръщане циркулацията... O0
Следващият път сигурно промяната ще е рязка, потърси го/ я пак   ;)  :P
 >:D  :angel:

venera

• Guest
« Reply #132 on: май 01, 2006, 07:43:59 am »
Spirit-Felix, ще бъда кратка- дрън-дрън. не вярвах, че има толкова много........дето вярват на такива простотии. съжалявам, но по- точна дума не се сетих.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #133 on: май 01, 2006, 10:10:52 am »
Така е Венера, много са хората, дето "вярват в простотии". И повече ще стават ми се струва. Не е задължително да знаем за законите, нито те за нас. Те просто си действат.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
« Reply #134 on: май 01, 2006, 10:32:28 am »
Това, което преживявам не изисква от някого да ми вярва, за да зная, че е истина. Който има очи, ще види.
:)
 Законите просто действат  O0

Определено енергийните сеанси са ефикасни за възвръщане циркулацията... O0
Звучи така сякаш и ти си се подлагала на енергиен сеанс.  :P Е, как подейства?
« Last Edit: май 01, 2006, 11:53:38 am by Spirit-Felix »

Nem Ankh!

Иай

• Guest
« Reply #135 on: май 01, 2006, 12:10:36 pm »
Spirit-Felix, ще бъда кратка- дрън-дрън. не вярвах, че има толкова много........дето вярват на такива простотии. съжалявам, но по- точна дума не се сетих.
:D :uglystupid2:
Да се присъединя и аз към тези дето вярват в простотии :D
Венера, ти не вярваш в простотиите ...и изпадаш в депресии при мисълта, че един ден ще отидеш под земята   :'(
На мен пък въпросните "простотии" са ми помогнали да си отговоря на много въпроси и вече дори не си спомням имало ли е такъв момент в живота ми, когато смъртта ме е плашела... всъшност май не, но си спомням,че като малка си задавах въпроса - Защо е нужно да учим,след това да работим в някаква област от живота и да се стараем да ставаме все по-добри в това, което правим, след като тъкмо когато сме натрупали знания и опит умираме :-\
Ако всичко свършва с умирането, то за какво е всичкото това блъскане? Съгласна съм с това, че трябва така да живеем, все едно този живот е единствен и да даваме най-доброто от себе си в това,което правим, но това е не защото утре ще умрем и край-няма да ни се даде друг шанс - това по-скоро би обезсмислило нещата.
 Всеки има правото да вярва в каквото си иска, някои вярват и в страшния съд, апокалипсиса и какво ли още не ;)
Моята вяра осмисля живота ми, прави го по-хубав и щастлив :smitten:
Най-малкото имам намерение да те осъждам за това в което вярваш или не вярваш, ти сама в един момент ще потърсиш смисъла на цялата тази работа с умирането -изцяло и окончателно! Освен ако не предпочетеш да си останеш със страховете от смъртта. Изборът си е изцяло твой :smitten:
 :smitten: :smitten:

venera

• Guest
« Reply #136 on: май 01, 2006, 02:24:45 pm »
Иай, аз не искам да продължавам с реплики по въпроса. изразих моето мнение и ми се струва вече напълно излишно да се съсредоточавате върху моето мнение за смисъла. насочете енергийните си полета и сили и каквото там още искате, към нещо друго!!!

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #137 on: май 01, 2006, 04:50:43 pm »
Венера, не искаш, не защото мислиш за нашите полета, а защото искаш да защитиш своето. Все пак ти тук се изправи срещу (не, нито ти си срещу хората от този форум, нито те срещу теб) хора, които не споделят твоите възгледи, човек трябва да е доста безчуствен за да не усети надигащите се егрегори/енергии/полета. Затова, неподготвен (полево да го кажем) човек не му е лесно да работи с голяма аудитория.
Все още не всички могат ясно да усещат "енергиите", но все пак има десетки, които дори и книги са писали. А с нас (говоря от името на всички, но се надявам да не съм далеч от истината) така се е случило, че сме се замисляли по тези въпроси (поводите са безкрайно различни) и аз поне съм изчел сума книги за да си оформя някакво мое виждане. Тези теми все още не си намират място в мас-медиите, но благодарение на книгите, интернет, мисълта и интереса, някои хора успяват да си подредят мирогледа така, че да има място и за "енергиите" и нематериалните тела на човек. За други просто е ясно като бял ден, но те са единици и трудно пишат по форумите. 
Предполагам разбираш, че не те насилвам да мислиш като мен. Но ще се радвам ако съм те накарал да помислиш. И да не си, пак ще се радвам  :)
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
« Reply #138 on: май 01, 2006, 06:11:02 pm »
С не един и двама човека сме си говорили на тема енергий и при всичките действа. Когато допрат дланите на двете си ръце и концентрират вниманието си там след много кратко време започват да усещат затопляне (едни повече други по-малко). и след това, когато бавно раздалечават ръцете си и ги връщат в изходна позиция усещат енергийния воал да се разтяга и свива. (сякаш нещо придърпва ръцете една към друга).

Sirius:  O0

Nem Ankh!

Nirvana

• Guest
« Reply #139 on: май 01, 2006, 09:15:12 pm »
:2funny:  ;D  O0
Тоз мозък какво ли не прави ...  ;D
Литературата... важно е какво похапва "душата"  :P
Звучи така сякаш и ти си се подлагала на енергиен сеанс. :P
При мен енергийните сеанси са непрекъснати  ;)  ;D  :P

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #140 on: май 02, 2006, 09:38:20 am »

Здравей , Венера!
Не знам колко си годишна, но се изумих, че е възможно все още да има хора , които са достатъчно интелигентни да влизат в нета, да имат достъп до такава информация, но все още да отричат очевадни неща относно нас, хората.
Не вярваш в енергията? А когато застанеш до печката с какво се стопляш, не е ли енергия топлината? Наричаме я топлинна енергия. По същия аналог и душата ти излъчва енргия, другите хора я усещат. Ако ти си с по-силна енергия от другия можеш да го "стопли" т.е да му вдигнеш неговите вибрации и така да го излекуваш.

Ако наистина не разбираш тези неща, ми е жал да теб ??? и ти пожелавам Висшите енергии около теб и в теб да ти помогнат да познаеш себе си и силата да променяш и създаваш света .  :smitten: O0

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #141 on: май 02, 2006, 11:27:54 am »
И аз много се учудих, виждайки това твърдение.
Но на повечето хора тук по различни начини им се е появявало понятието "енергия" в живота. Те са го усетили, премислили, минали са някакъв курс и са безгранично сигурни, че тя съществува.
А преди това?
Ако човек е израстнал в атмосфера, която му казва, че това са "големи глупости" нормално е и той да мисли така.
Може дори да е усещал енергията, но да я е наричал по различен начин. - Ангел Пазител, Съдба, Съвпадение, Бог, Хармония на Природата. Те са свързани, но може и нечия логична връзка да не ги е обединила. В това няма нищо лошо    :smitten:
« Last Edit: май 02, 2006, 11:42:25 am by ToEmbraceATree »

Dani

• Guest
« Reply #142 on: май 02, 2006, 11:49:15 am »
А може би просто не и е дошло времето да знае за Енергията, да я усеща, да я използва в живота си?
Може би незнанието и я предпазва от нещо неприятно, което може да причини на себе си или на други хора....?
Малко ли са страшните примери какво може да се случи, ако човек получи знание и умение преди да е готов да ги прилага за Добро и с Любов? :(

Nirvana

• Guest
« Reply #143 on: май 02, 2006, 12:49:23 pm »
Че ги има разните енергии- има ги,
че начина, по който ги говорите, ги прави простотии- прави ги ...
зависи откъде гледаш...   :P
Не й било "времето да знае за Енергията, да я усеща, да я използва в живота си?"...  ???  ;D
И аз не ги приемам нещата точно, както вие... и!? Трябва ли да си оборваме вижданията?  ???
Важни са допирните точки, не разминаващите се  :P
Айде поне един по един  >:D

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #144 on: май 02, 2006, 01:25:59 pm »
Nirvana, ти често си опонент нали?
И аз не ги приемам нещата точно, както вие... и!? Трябва ли да си оборваме вижданията?  ???
Важни са допирните точки, не разминаващите се  :P

::)

nova

• Guest
« Reply #145 on: май 02, 2006, 01:30:16 pm »
Нирвана ВИНАГИ е опонент. Това и е едно от хубавите нещица :smitten:

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #146 on: май 02, 2006, 01:36:52 pm »
Какви ли ще са лошите  ;D :( ;D

izgrev

• Guest
« Reply #147 on: май 02, 2006, 04:50:04 pm »

Приятелко Нирвана.....къде сме учили тези думички? Някога ни пляскаха през устата за тях! Явно нови времена са настъпили..."свободни" и "демократични".
Нирвана ВИНАГИ е опонент. Това и е едно от хубавите нещица

Добър опонент!!!!
Даааа,да! Така е, Нова! Право казваш! Но само тук-там, отвреме-навреме и с този/тази, който е наш(разбирай ..ТВОЙ човек)!
Искрени поздрави за "здравите" позиции на които се опираш!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #148 on: май 02, 2006, 04:54:28 pm »

Приятелко Нирвана.....къде сме учили тези думички? Някога ни пляскаха през устата за тях! Явно нови времена са настъпили..."свободни" и "демократични".
Нирвана ВИНАГИ е опонент. Това и е едно от хубавите нещица

Добър опонент!!!!
Даааа,да! Така е, Нова! Право казваш! Но само тук-там, отвреме-навреме и с този/тази, който е наш(разбирай ..ТВОЙ човек)!
Искрени поздрави за "здравите" позиции на които се опираш!

АКО беше по темата щях да се изненадам приятно, но не е...отново. Въобще прочете ли за какво идеха толкова остри думици?

nova

• Guest
« Reply #149 on: май 02, 2006, 04:55:33 pm »
Изгрев, мой човек, тия дни си нещо кисел май. Преди беше по-интересен. Вложи малко творчество де. :P