Author Topic: "Тинейджърите - как да ги подкрепяме и обичаме"  (Read 2906 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
от Камелия Мирчева

Моето прекрасно и мило дете вече не е същото. Нещо се случи с него, след като навърши 13 години. Все по-често е раздразнително, изпада в мрачни настроения, понякога се държи зле. Знам, че е в трудна възраст, но мислехме, че пубертетът  ще отмине и то отново ще възвърне усмивката си. Но вече е на 16 и нищо не помага нито забележките, нито лишаването от привилегии, нито дори наказанията. Истината е, че то не ни уважава. Не понася съвети, не иска да разговаря с нас. Постепенно се превръща в намръщено, невъзпитано и грубо същество. Все едно, че не е нашето дете. Оценките му в училище са добри…Но някъде сгрешихме?!...Как може да се случи точно на нас - та ние сме добро семейство!...Чувстваме се безсилни, безпомощни… Кажете ни, какво да правим?!...

http://hyperupload.com/download/01119da436/tiineidgarite.zip.html

изпратена от авторката

Инструкция за това как се свялят файловете от HyperUpload.com вижте ТУК.
« Last Edit: февруари 19, 2007, 12:21:08 am by Eternities »
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

zezka

• Guest
с много любов и разбиране.Не я наказвайте . Непрекъснато и показвайте колко много я обичате въпреки промяната.Не я критикувайте заради новите желания и приоритети.Разговаряйте много с нея въпреки ,че не ви отговаря.Дайте й време да поумнее,да преживее много опитности.Не и се сърдете.Обичайте я,показвайте и го.Ако се конфронтирате нещата ще излязат от контрол.Вие сте ужасена че вашето дете не е същото.То вече е порасло и ще тръгва по своя път.За различните деца периода е различно дълъг.Търпение

Offline toni

• Напредващ
Да допълня Зезка,

по-малка дистанция.Ако ние сме като едни ментори и непрекъснато казваме на детето какво да прави и какво -не и налагаме едиствено своите виждания- няма да получим неговото доверие.А само, когато споделяме взаимно, ще имаме приятелски отношения.Един шамар или заповеднически тон само ще влошат нещата.Поначало децата считат за полагащо им се по право всичко, което имат благодарение на своите родители.Затова трябва да се въвлекат и в съвсем ежедневни неща, за да съ съпричастни с нас.Взаимно доверие и уважение - според мен това е начина.

Offline ar4ela

• Начинаещ
  • *
Re: "Тинейджърите - как да ги подкрепяме и обич
« Reply #3 on: декември 26, 2008, 12:05:15 pm »
Линкът не работи, ако може някой да пусне отново книжката ще съм благодарна.