Author Topic: Защо слонът има и хобот и опашка?  (Read 9514 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

samuel

• Guest
Защо слонът има и хобот и опашка?
« on: януари 09, 2007, 09:16:42 pm »
Кой ще отговори....
Един философски въпрос и тест за интелигентност... :tickedoff: :idiot2: O0

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
Re: Защо слонът има и хобот и опашка?
« Reply #1 on: януари 09, 2007, 10:42:13 pm »
Най-вероятно има хобот, защото е доста висок и дължината му помага да души по земята, а и го използва като ръка за късане на клони например.  :)
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

ToEmbraceATree

• Guest
« Reply #2 on: януари 10, 2007, 01:03:56 am »
За да се хващат другите слонове с хобота си за опашката му...  ::)

А защо му е тогава опашка, Феликс?
« Last Edit: януари 10, 2007, 12:06:19 pm by ToEmbraceATree »

Offline Artemida

• Напредващ
« Reply #3 on: януари 11, 2007, 10:30:02 am »
Че защо да няма и хобот и опашка.Иначе няма да има начало и край.

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #4 on: януари 11, 2007, 11:58:23 am »
А защо му е тогава опашка, Феликс?

За да гони мухите от бедрата си с нея.  ;)
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #5 on: януари 11, 2007, 12:44:31 pm »
Кой ще отговори....
Един философски въпрос и тест за интелигентност... :tickedoff: :idiot2: O0

философски погледнато :) ....- хм, понеже слона е голям и тромав...чрез хобота и опашката осъществява конрол върху средата около тялото който е  по-бърз и ефективен. ^-^

по въпроса с теста за интелигентност ::) ......слона има опашка и хобот ...за да пази равновесие , разбира се  ;D
Every moment is a miracle right now

samuel

• Guest
« Reply #6 on: януари 12, 2007, 09:01:13 am »
Браво на всички! :)
Аз имах предвид, че всяко начало си има край.
Т.е. когато определим началото, неизбежно определяме и краят...

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #7 on: януари 12, 2007, 02:35:15 pm »
Ако тва е тест за интелигентност, или пък философски въпрос, то определено този, дето го е "съчинил" е интелигентен и философ само в своите си очи.
Как и по кое, "някой" философ-интелектуалец "разбра", че слонът си имал "начало и край", по какви критерии, какви отправни точки. А аналогията със хобота и опашката пък направо недоумявам. Странна представа на някои хора за философията и интелигентността.

Все още се колебая, къде в целият въпрос, от който е съставена темата е за секция "ВЕЧНИ ВЪПРОСИ"... И на кого са тези "ВЕЧНИ ВЪПРОСИ". Ако това са вечните въпроси на "философите-интелектуалци", сега разбирам защо не съм станал философ /интелектуалец със сигурност няма да стана, щото още не съм дорасъл/.
Признавам си аз със сигурносност не бих издържал такъв тест. Може би защото все още не съм достигнал "ниво" за това. Но има време - да се надяваме че ще порасна.По скоро целият "тест за интелигентност" като че ли е за раздел "МАЙТАПИ".
----------------------------------------
Чудя се също така "курсовете", за 50 лв във Варна, дали ще бъдат също такъв "купон" както тези "тестове"?
« Last Edit: януари 12, 2007, 02:53:59 pm by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline toni

• Напредващ
« Reply #8 on: януари 12, 2007, 06:46:37 pm »
Ама кой го казва това  за слона - че имал  бил хобот и опашка   :tickedoff: :o :2funny:

medea

• Guest
« Reply #9 on: януари 12, 2007, 08:33:48 pm »
 :2funny: За да не започва и свършва отведнъж!

и ощееее....СЛОНОВЕ O0
1. Колко слона влизат в едно трабантче и защо?
* Четири, защото трабантчето е четириместно *
2. Кой от тях ще кара?
* Който има книжка *
3. Пред театъра има спряло трабантче. Какъв е изводът?
* Че вътре са слоновете *
4. С колко движения може да се вкара слон в хладилник?
* 1 - Отваряш хладилника, 2 - Вкарваш слона и -затваряш *
5. С колко движения може да се вкара жираф в хладилник?
1 - Отваряш хладилника,
2 - Изкарваш слона,
3 - Вкарваш жирафа и
4 - затваряш
6. Джунглата гори, кой ще се спаси?
* Жирафът - забравихме го в хладилника *
7. Лесно ли влиза голям слон в голяма бутилка?
* Не *
8. А малък слон в голяма бутилка?
* Още по трудно,защото големия слон пречи *
9. По какво се различава слонът от бълхата?
* Слонът може да има бълхи, но бълхата не може да има слонове *
10. С каква пушка се убива син слон?
* Със синя *
11. С каква пушка се убива червен слон?
* С червена, но те са дефицитни, затова слона се бие докато посинее и се убива със синята пушка *
12. Защо на слона очите са червени? * Да се крие във вишневи градинки *
13. Ти виждал ли си слон във вишнева градинка? * Значи (не) се е скрил добре *
14. Как може да се пренесе слон през граница? * На сандвич *
15. Слон се качил на листо.Как ще слезе? * Ще чака есента да окапят листата *
16. Какво правят слоновете от два до четири? * Тренират летене *
17. Защо крокодила е плосък? * От два до четири ходил в гората *
18. Защо слоновете не играят футбол? * Да си виждал кръгли бутонки *
19. Защо слоновете не играят кючеци? * Защото не могат да щракат с пръсти *
20. Как се прекарва слон през ключалка? * Трудно *
21. А два слона? * Един по един *
22. По какво се познава, че в стъкларския магазин има слонове? * По трабантчето отвън *
23. Защо на слона са му големи ушите?
*За да прехвръква по-лесно от цвят на цвят!*
24. Защо има хобот и опашка?
За да има начало и край!

Слоницата казва на слона:
- Е, хайде сега, хоботът си е хобот. Не на мене тия номера!
:2funny: :2funny: :2funny:

medea

• Guest
« Reply #10 on: януари 12, 2007, 09:46:57 pm »
Грешиш,Ramus,в това изказване"
Ако тва е тест за интелигентност, или пък философски въпрос, то определено този, дето го е "съчинил" е интелигентен и философ само в своите си очи.
Как и по кое, "някой" философ-интелектуалец "разбра", че слонът си имал "начало и край", по какви критерии, какви отправни точки. А аналогията със хобота и опашката пък направо недоумявам. Странна представа на някои хора за философията и интелигентността.

Все още се колебая, къде в целият въпрос, от който е съставена темата е за секция "ВЕЧНИ ВЪПРОСИ"... И на кого са тези "ВЕЧНИ ВЪПРОСИ". Ако това са вечните въпроси на "философите-интелектуалци", сега разбирам защо не съм станал философ /интелектуалец със сигурност няма да стана, щото още не съм дорасъл/.
Признавам си аз със сигурносност не бих издържал такъв тест. Може би защото все още не съм достигнал "ниво" за това. Но има време - да се надяваме че ще порасна.По скоро целият "тест за интелигентност" като че ли е за раздел "МАЙТАПИ".
----------------------------------------
Чудя се също така "курсовете", за 50 лв във Варна, дали ще бъдат също такъв "купон" както тези "тестове"?
"...темата си е много философска.Пример:Реалната и виртуалната комуникация!Хората са надарени с 6 сетива и всичките влизат в употреба при едно реално общуване.При виртуална комуникация, когато не виждаш
жестовете, мимиките, и не чуваш гласа и интонацията, сякаш нещо липсва.Но да не забравяме, че възприятията ни могат да бъдат лъжливи, и виртуално, и наживо.Всичко зависи от нивото на възприятие.Интернет е  едно огледало, само че отзад.Слонът стои със задника към огледалото. Гледаш ли иззад огледалото, ще видиш опашката, но мръдне ли си хобота, ще видиш и него. Ако пък се гледате очи в очи с въпросния слон, може и да не видиш опашката, да не говорим за това което е под нея...Изводът? Всички сме слонове.Гениален извод!Опашката и задника на слона не са нещо задължително  по-лошо от хобота, очите, и въобще цялата му физиономия. Най-интересното всъщност е да комуникираш с някой както реално, така и виртуално.Оказва се, че хората не се с държат "нормално", т.е. да показват едни и същи неща и при двата вида общуване, а правят точно обратното.Все едно да накараме слона да си захапе опашката!Така че, не е случаен изборът на животното!Опашката си е опашка, хоботът си е хобот.Аз лично предпочитам хобота.:)

samuel

• Guest
« Reply #11 on: януари 12, 2007, 10:01:56 pm »
 :smitten:Благодаря
Не е закон интелектуалеца да е интелегентен, нито пък интелегентния да бъде интелектуалец. Щото са като хобота и опашката. Едното е сетиво, другото инструмент. Единият има умения, другия диплома.
Не всички знаят, че законът за подобието важи за всичко...

"...някъде, мно...го на изток в едни висо...ки планини децата си играят на думички... за слона и други неща. Много скоро чули гласът на вътрешното аз да отговаря вместо тях. Без грешка.
...бащите им разбрали мъдростта им."
 :D ;D O0
С две думи в Тибет с такива гатанки си отварят диалога с подсъзнанието.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #12 on: януари 13, 2007, 11:56:18 am »
Дааааа - дручко си е да си в ТИБЕТ. Онези там са просто страхотни. Най-важното че са далеч - достатъчно далеч за да се раждат митовете и легендите. "една приказна страна, населена с изключителни хора - главно интелЕгенти и философи"...

Ей сега разбирам защо тестовете за инте/Е/гентност са заимствани по свободното и духовно обучение на Тибетските деца и изключителните им философски бащи. Както винаги за "майки" въобще не се споменава - очевидно защото майките не могат да разберат каквато и да е мъдрост. Всъщност не се споменава и за пола на децата. Като "мутант",  който в мутацията си е лишен от интелектуално, философско и духовно "присъствие", очевидно единственият извод, който мога да направя е, че момичетата разбират мъдростите само докато са деца. После вече стават "майки" и това е просто несъвместимо.  :2funny: :2funny: :2funny:. Не е също ясно къде е ролята на мъдростта и връзката й с философията и интелЕентността. Очевидно за хората философи и интелЕгенти, това им е в "кърпа вързано"

Най-после и ние да заимстваме нещо другарки!!!
Малко инфо :
В духовния и философски ТИБЕТ жените нямат право да участвастват в никои "духовни мероприятия". Жените всъщност са просто "разплодни" животни - ето това е истината за ДУХОВНОСТТА.
 За "великия" далечен и близък изток, жените всъщност не са хора в буквалния смисъл на думата. Думата ТИБЕТСТКИ МОНАХ е само в мъжки род и присъствието и представата за жена е "осквернение" за символа на това понятие.
А от гледна точка на сексуалността има и една особеност, която може би много малко от вас знаят. Поради надморската височина и конкретните условия за живот, при мъжете в ТИБЕТ, производсвото на тестостерон е силно намалено и ограничено. Това води до изключително ниска потентност. Вследствие на това е разпространено в семейството "всички роднини по мъжка линия" да помагат в зачеването на децата, щото отгоре на всичко са нужни и деца в суровите условия на това географско място. А смъртността на децата не е като в ЕВРОПА. Храната е бедна на разнообразие и съдържание. А условията за отглеждането й са "непоносими" за всеки трудолюбив български селянин /пардон ФЕРМЕР - по европейски/.
Ниското производство на тестостерон и ниската полова активност повлияват на метаболизма и това ги прави изключително издръжливи на студ и натоварвания, в условията на малко кислород. Едновременно с това ниската сексуална активност всъщност е основната причина за тахната "предразположеност" към "монашество" и "вътрешна работа". И ако някой познаваше добре изключително трудните, в сравнение с нашето ежедневие, условия на тази далечна и сурова страна, нямаше да съставя приказки и митове за "децата" и бащите им в ТИБЕТ.

Уникалните по своята интелЕгентност "деца" и "бащи" на ТИБЕТ са просто уникални по своята духовност и мъдрост. Думата "философия" и думата "интелЕгентност" въобще не са им познати, а там където са чували за нея е просто пример за ирония. Защото понятието "източна философия" е наш "културен" термин. Благодарение на умелата дезинформация на днешните т.н. "езотерици", всъщност имаме само величави "представи" за онези хора и онези места. Ако не влезнат в манастир и не станат монаси, ги чака едно изключително обникновено и "нерадостно" съществуване - това разбира се от наша гледна точка. Не че в манастира и монашеството е "върха на сладоледа". Поради специфичните особености там се влиза чрез изключително сурови и "нечовешки" от нашата гледна точка "кастинги". И повечето от приетите стават просто "слуги" и бачкат и обслужват тези, които са най-напред по отношение на вътрешната си работа. Но нали именно незнанието и невежеството, раждат митовете и легендите за "европейската културна цивилизована личност, пропита с фикциите си за "философия и интелЕгентност". И именно обществено-популярната "литература", написана от разни "гурута", учители... или ученици на 50 "тибетски" и световни учители и мъдреци... Разни "контактьори" и медиуми и ясновидци, дето "писали" под диктовка и накрая написали неща, дето нищо не разбират... Ама защото това не е важното - важното е, че се "приемат" като "топъл хляб". И Именно от цялата тази "личностна и авторска" обществено-популярна сбирка" се раждат митовете и легендите за ИЗТОКА.
Ей това си е за смях и майтап.

Не че няма и същностна литература и знания и сведения и познания по същностните въпроси. Но ето показателното - кое е обществено-популярното - митовете и украсени представи за "другите хора и места на планетата". Особено за "митовете с "духовен привкус" - най-модерните от сегашните обществено-популярни представи. И понеже сега това е "актуално", веднага се нароиха "всякакви" именити автори - от Русия до Америка.

Но най-големият хумор в поста преди моя, е на това, че всъщност в държавата ТИБЕТ няма слонове.  :2funny: :2funny: :2funny:
И никога не е имало.
И няма как тибетстките деца да са виждали слоновете и да си съставят притчи и "разговори с подсъзнанието" си в тая посока и с тези "примери".
И нямат понятие за "подсъзнание" - това въобще го нямат - нито идея, нито понятие.
И ако това го прочете един жител на ТИБЕТ, наистина би недоумявал и какви ли изводи би направил за "далечните и странни" хора далеч на ЗАПАД, дето "знаели" какво правят за какво си "мислят" децата и бащите им в неговата родина. И че всичко това съвсем лесно е било да се съобрази и осмисли - само някой трябва внимателно да прочете или помисли. Но точно иронията е, че философския и интелЕгентен европеец /дори и от Балканите/, величаещ собствените си възможности за интелект, не могъл да съобрази елементарно за някои несъотвествия на собствените му фантазийки. Всъщност това е характерно за фантазиите и вярванията ни в тях - никъде не е казано, че трябва да има "съотвествия" към реалността и трябва да са адекватни на нея. Всъщност именно така стават фантазиите и е толкова показателен "магнетизма" на вярванията и митовете.  Ама нали личните фантазии трябва да се украсят - поетично и красиво - и задължително за "далечни и приказни страни и хора". Така няма как да се "разберат" че са фантазии.
Това е един класически пример за невежество, произлизащ от характерната за нашата обществена потребност на "личностите" да си съставят "приказки" и да ги "наричат" притчи"". И да им придават мистични и окултни окраски - с величаещата цел да ги направят важни и "живи".

-------------------------------
П.С.
А най-жалкото е, когато разни ........ хора, се опитват да се направят на Месии и да приканват към курсове и обещания за уникално и бързо "лечение" на всякакви проблеми - и само за 50 лв. По два часа дневно.
И понеже успях да прегледам материалите в сайта им ми се струва, че авторът на тази тема, дето се наложи да й сменя мястото, всъщност май има нужда да изкара няколко курса.
А по отношение на рекламата, дето толкова разпалено прави, просто компрометира самия "преподавател". И ми се струва, че ако Бойко вземе да надникне в Изворите и се позагледа кой и защо му се прави "набирането" на "студенти" за курса му / наричайки го "купон"!/, не би съвпаднало със собствената му идея за това. Ама знам ли?
Няма нищо по-компрометиращо за една система от учения и практика /независимо каква е/ от "компетентни" рекламни кампании. Особено настойчиви и обвързани с "тестове за интелЕгентност" и изключително задълбочени "философски" въпроси.
Няма нищо по-разрушително за смислените неща, от вманиачени и некомпетентни последователи. Не че Бойко не се е сблъсквал с това. Но да се играе на "спасител" и на "спасени" не е лесна работа - нужни са жертви - и от двете страни. В името на "общата" цел.

Ако невежеството можеше да плува, някои хора щяха да са като акулите -" господари на необятната морска шир".

Е... поне е поучително де.
За който може да се поучи.

Автор на горните глупави и тъпи мисли:
 "Мутант",  който в мутацията си е лишен от интелектуално, философско и духовно "присъствие"... /Тва Чернобил на никой не прощава, ей/ :2funny: :2funny: :2funny:
Всъщност най-обикновен прост човек - при това "мъж" /нарочно го слагам в кавички, щото само външните белези май говорят за това.../ ;D ;D ;D

« Last Edit: януари 13, 2007, 12:31:39 pm by ramus »

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #13 on: януари 13, 2007, 12:31:41 pm »

А
                   КУЛА
                В ОКЕАНА
 :tickedoff:     НЕВЕЖЕСТВО !!!
Може и малка рибка, в краен случай !    :2funny: :2funny: :2funny:
« Last Edit: януари 13, 2007, 02:31:13 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

medea

• Guest
« Reply #14 on: януари 13, 2007, 01:28:25 pm »
Ох,Ramus, стига си ми навирал задника си в лицето ми...покажи си хобота! :tickedoff: Опашката си е опашка, хоботът си е хобот. Не можеш да ги слееш съвсем, ако ще и цял живот да си гониш опашката .Аз предпочитам РЕАЛНОТО!Виртуалното не ми носи никаакво удовлетворение...Сложил си си маската на ника НИКОЙ и си въобразяваш, че си по- реален отколкото на живо..никой не може да те съди...само ника ти..и си правиш каквото си искаш....Да, ама не! Какво ме грее мен, ако му е хубав задника на този слон, а хоботът му никакъв го няма? Гледаш в гръб - дупе, тяло...красота и аха да си кажеш "баси късмета" той се обръща и ти се стряскаш и си плюеш в пазвата....Та толкова за този "мъж", за който говорят само външните белези..по точно опашката и това под нея...Спирам до тук...това ми го продиктува ГЛАСЪТ НА ПОДСЪЗНАНИЕТО....майтапи,другарю! :2funny: :2funny: :2funny:

izgrev

• Guest
« Reply #15 on: януари 13, 2007, 03:50:04 pm »
В духовния и философски ТИБЕТ жените нямат право да участвастват в никои "духовни мероприятия". Жените всъщност са просто "разплодни" животни - ето това е истината за ДУХОВНОСТТА.
Еееех, Другарю! Много грубо отношение към нежната половина от човечеството! Макар и неадресирано...направо си е "хард"!

Ох,Ramus, стига си ми навирал задника си в лицето ми...покажи си хобота!  Опашката си е опашка, хоботът си е хобот. Не можеш да ги слееш съвсем, ако ще и цял живот да си гониш опашката .Аз предпочитам РЕАЛНОТО!Виртуалното не ми носи никаакво удовлетворение...Сложил си си маската на ника НИКОЙ и си въобразяваш, че си по- реален отколкото на живо..никой не може да те съди...само ника ти..и си правиш каквото си искаш....Да, ама не! Какво ме грее мен, ако му е хубав задника на този слон, а хоботът му никакъв го няма? Гледаш в гръб - дупе, тяло...красота и аха да си кажеш "баси късмета" той се обръща и ти се стряскаш и си плюеш в пазвата....Та толкова за този "мъж", за който говорят само външните белези..по точно опашката и това под нея...Спирам до тук...това ми го продиктува ГЛАСЪТ НА ПОДСЪЗНАНИЕТО....майтапи,другарю!   

А Медея си я бива! O0
Намери си майстора, Рамус...другарю!
Колкото до "Слона"....с хобот и опашка, или без....той си остава такъв! Слон! Непохватен!

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #16 on: януари 14, 2007, 06:00:45 pm »
Ох,Ramus, стига си ми навирал задника си в лицето ми...покажи си хобота!
Medea,
Всеки човек "вижда" проекцията на това, което стои "зад очите му".
т.е. от принципа на съотвествието следва, че от "двете страни на очите", стоят "подобни неща".
Нали се сещаш какво може да означава това, ако се вземе предвид, че от едната страна стои "задник", който си мислиш, че е на Рамус.
В този смисъл недоумявайки се питам - какво ли има от "другата страна на очите" тогава?  :2funny: :2funny: :2funny:

Това е философски въпрос другарки и другари - какво има от едната страна на "очите", щом от другата има главно "задници"? :2funny:

Това ме навежда и на някои от следните размисли, обобщения и коментари:
Ето един "първи път" в който се оказва, че съм "навирал задника ми в лицето на някой" .
Други са се "оплаквали" за навиране на други атрибути... но точно "задника си" не бях завирал в лицето на никой досега. Но се оказва, че съм и талант в това отношение - въобще не знаех, че го правя... но явно си ми идва отвътре.  :2funny:

Хрумва ми и друго - къде ли е застанало въпросното лице, щом успявам без проблем да му завра задника си в лицето му.
От тук можем да отбележим, че с право "звучи" въпросната "заповед" - да подам "хобота си" на въпросното лице. /покажи си хобота!/ -със съответният емотикон за случая...Но какво ли ще го правиш МЕДЕА моят "хобот"?

Ето защо един приятел днес ми призна, че поста на колежката Медеа му "изглежда на най-философската "покана" за френска любов, която някога е чел и чувал." . Какво ли не може да им мине през главите на някои хора. :2funny: :2funny:
Да, както казва и колегата "изгрев" - МЕДЕЯ СИ Я БИВА....
Само дано не му мисли лошото на "моя хобот" - определено все още ми върши работа.
-------------------------------------
П.с. коментарите ми за ролята на жената в държави като ТИБЕТ и средния и далечния изток, са напълно сериозни и независимо, че съм ги писал в тема в секция "майтапи" напълно отговарят на това, което съм прочел за този район на света. В индийската традиционна "митология", жените са на няколко прераждания преди човека /мъжът/ и няколко "след" растенията....
Така, че Изгрев, това не е мое мнение. Исках само с цитиране на тези факти да "забележите" че и в поста на 'САМУЕЛ', това си личи, както и да спомена гореописаните факти за ролята на жените в ДУХОВНИТЕ "приказни" страни на мъдри хора, общуващи с подсъзнанието си, задаващи му "въпросите си"... 
Колкото до самия мен - ЗА МЕН САМИЯ, РОЛЯТА НА ЖЕНИТЕ В СЪВРЕМЕННОТО ОБЩЕСТВО е повече от подчертана!!! Но това е въпрос за друга тема.
АЗ не правя разлика в отношението си към двата пола, независимо, че някои аспекти от това отношение предпочитам "дамското" съсловие - поради чисто хетеросексуалната си ориентация. От това излиза, че все още са ми останали някои "мъжки" характеристики и главно атрибути... :2funny: Все още... !!!
« Last Edit: януари 14, 2007, 06:27:45 pm by ramus »

samuel

• Guest
« Reply #17 on: януари 14, 2007, 07:08:17 pm »
На някой ни върви с жените, на някой не!
Е правим правописни грешки... но това не е фатално за контакта.
Господ ни взел едно - дал друго.
Важното е че знаем кое ни е хобота, кое ни е опашката, гледаме да не ги повредим и от време на време се вслушваме в колегите да научим някой друг чалъм. Ходим и на курсове, вярваме само на очите и ушите си.
Та в познанието май има и законче: Не отричай никого, защото отричаш себе си.
Е то е за тези дето са в него...

И се научи да четеш...в сайта дето коментираш, никъде не пише за лечение, а само за промяна в поведението и резултатите от него...Без намесата на преподавателя. Това е най-ценното - че се справяш сам и после го можеш завинаги.Цитат "Това е вид духовно учение, но стъпващо върху здравия разум. Не отричам съществуването на невидимия свят,но щом нещо не ни е дадено, опасно е да бъркаме там.Тази философия е за тези, които разчитат на собствените си сетива и на опита, който получават в работата." Когато фактите говорят-някой млъкват. Има и други,като мен дето са ходили на курса-питай тях. Това дето йогите постигат за години там става за дни. Пък ако пак не вярваш че си струва, кажи им, че искаш да го караш, но не можеш да си позволиш 50лв. ще те пуснат и за една ябълка. Без майтап правят го.

И за жените...НЕ СИ ПРАВ! :tickedoff:
Нормално е да си падаме по тях... природата го иска. Да се роди мъж трябва жена! И почти всеки мъж взема гените на майка си, а не на баща си. Питай ако на мен не вярваш.

Спорът ражда истината! Нека го водим с усмивка, без да си мерим хоботите и опашките...

Впрочем къде са опашките на жените???

Абе тая тема стана ГОЛЯМ МаЙТАП :D

samuel

• Guest
« Reply #18 on: януари 14, 2007, 07:26:39 pm »
Скъпи Ramus,
Между другото във форума има и други хора, посещавали курсовете. Виж в "Здравословен начин на живот" - "Нетрадиционни и традиционни" - "Норбеков" - мнението на ZZZZ.  O0

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #19 on: януари 14, 2007, 07:30:36 pm »
Да... наистина - голям майтап.
Още отначало темата беше майтапчийско подхваната и не съм се излъгал в това - гледам продължаваш я упорито точно по същият майтапчийски начин.
Те хората се усетиха и коментарите им наистина си бяха като на шега. Само авторът на темата видя в нея онова, което си мисли за нея. И така и предполагах, че си карал курса лично. Наистина ти личи, но не си научил някои много важни неща. Или не ги преподават там, или ти самия си лош ученик. Може би при "следващите нива" на курса... Може би наистина наблягате там на "купона". Не знам, а и не ме интересува.
Ако бях на твое място, нямаше никога да се занимавам с реклама... То като вижда човек, че нещо не върви, просто се пренасочва, докато си намери "полето за изява". Може би това да е прекалено интелЕгентен начин да го кажа. Абе... опитах да го кажа по всякакви начини.
Просто е грехота да се банва някой от форум, в името на това, този някой да не компрометира важни духовни събития и личности...
Може би ще взема да пиша на мейла на Бойко да се посъветвам с него - ако му се занимава де. Пази боже от "последователи" и вярващи чрез "разума си"... :)
--------------
П.С колежката ZZZZ обменихме някои написани мисли по повод "твоите" реклами. Излиза, че тя самата не е успяла да изкара целият курс - по невъзможност, но все пак е понаучила нещичко - а то е много простичко. Определено ти самия не си го научил това. Може би е въпрос "до човека".
Може би зная за курса и Бойко повече отколкото ти си мислиш. И за войната с "норбековците"... Вечните едни и същи неща - те като хората са едни и същи какво да се промени... Каквито и курсове, каквито и думи и идеи, хората са все едни и същи.
« Last Edit: януари 14, 2007, 07:47:53 pm by ramus »

medea

• Guest
« Reply #20 on: януари 14, 2007, 07:32:02 pm »
"Ето защо един приятел днес ми призна, че поста на колежката Медеа му "изглежда на най-философската "покана" за френска любов, която някога е чел и чувал." . Какво ли не може да им мине през главите на някои хора."
Брееееееей...и на мен да ми се случи "за първи път" някой да ми признае "философския подход"... :D...дори това да се отнася за покана за "френска" любов/не знаех, че въпросната любов говорела на френски/..но човек цял живот се учи... :2funny: :2funny: :2funny:
Само трябва да ме изчакаш малко г-н Никой....щото не владея френски нито устно, нито писмено...Ще мина един кур/с/ при няки професионалист.. ::)...щом е за идеята...а и ти вече обеща да си покажеш хобота...Да не се отметнеш?! >:D
Ииии.... сериозно съм озадачена...ти наистина си особен..сериозно ли твърдиш, че "мъжкия ти атрибут" е на челото ти/понеже там е мястото на хобота/?....лелелелееееееее...струва си да изкарам не един, а цяла серия от кур/с/ове, за да не се изложа....Почвам още утре...и това ако не е мотивация....здраве му кажи!
 Благодаря ти,другарю!

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #21 on: януари 14, 2007, 08:13:40 pm »
Уникално смешна тема стана - добре че я преместих от другия раздел...
Един пише в сериозен тон, за Слоновете в ТИБЕТ и за дечицата, дето си играели на философски въпросчета относно ТИБЕТСКИТЕ СЛОНОВЕ!!! :2funny:
Сега прочетох, че на слона мястото на хобота му бил на "челото"...  :2funny:
Сериозно съм озадачен...

Прилагам снимка на слон.
Приканвам децата от Тибет също да разгледат внимателно слона и също така философски да помислят кое му е "началото" и "края" и да вземат най-накрая това тяхно подсъзнание да го изкарат на "светло" бе. Нали за това са слоновете и мъдростите... /и бащите... "Майките" както вече посочих... и написаха в предишен пост..., никой не ги смята в бройката/ .
Също така приканвам да се образува нова наука за "анатомия и физиология" на слоновете. И внимателно да се забележи, че... ХОБОТА на слона е мутация на неговия "нос"... и определено не стои на челото му - той си има цяло чело и го използва за да "кюска" с него... И както селяните в джунглите на южна Азия са се убедили, дивият слон може много умело и разрушително да "блъска" с челото си... Всъщност понеже хич не са философи като онези "дечица и бащите им" в ТИБЕТ, те са приучили слоновете и са впрегнали опитомените от тях и в полезна работа...
И относно аналогията с хобота и "мъжките атрибути"... не знам, но знам, че хобота на слона не е неговия мъжки атрибут... А и моят атрибут не е като на мъжкият атрибут на слона :2funny: :2funny: :2funny: / И добре че не е така  :2funny:/> за съжаление такава снимка - на мъжкия атрибут на слона - не можах да намеря и да покажа за доказателство... А и не съм се снимал аз лично също с атрибута си... То всъщност имахме състезание в ЗИворите именно по този въпрос... И което състезание всъщност спечелих служебно, щото нямаше други състезатели, дето да подадат документи.

Може би тези, които ще ходат на кур/с/ове , които имат отношение към слоновете / и любовта - устно и писмено :2funny:/, или пък са базирали мнъдростите си на "тибетските слонове", ще трябва първо на други опреснителни курсове да отидат. Няма нищо срамно когато човек не знае нещо. Но озадачаващото е, когато демонстрира толкова "нахакано" това незнание. Точно като за "майтапчийска" тема.

« Last Edit: януари 14, 2007, 08:28:31 pm by ramus »

medea

• Guest
« Reply #22 on: януари 14, 2007, 08:35:16 pm »
уауууууууууууу...впечатлена съм....за първи път виждам слон/ сигурно съм от Тибет, но кой ли го е грижа?!/ ;D...а хобота е НЕВЕРОЯТЕН..явно около челото...много правописни грешки се нароиха напоследък... :idiot2:
Ох, Рамус, сигурен ли си, че това е "хобота", за който ми намекваш? :2funny: :uglystupid2:

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #23 on: януари 14, 2007, 08:41:33 pm »
---------
лек опреснителен кур/с/ по четене на собствени постове :2funny:
-----------------------------
...на челото ти/понеже там е мястото на хобота/?....лелелелееееееее...струва си да изкарам не един, а цяла серия от кур/с/ове, за да не се изложа....Почвам още утре...и това ако не е мотивация....здраве му кажи!
--------------------------------------------
както е изпята една българска песен от класическата естрада на Й.Христова...:
"да бъдем други вече късно еее - късно еееееее",

А иначе на човек много малко му трябва за да се "изложи"... А понякога даже нищо ... направо го прави...

medea

• Guest
« Reply #24 on: януари 14, 2007, 08:58:05 pm »
.........мдаааа, дами и господа....другари и другарки....никой няма да види ХОБОТА....само един "ТЪП СЛОНСКИ ЗАДНИК"/както казва народа/ ни се предлага....Но това е НЕТА!/образа иззад огледалото/...и така....

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #25 on: януари 14, 2007, 09:27:23 pm »
като свъхнеинтелЕгентен автор на тъпи постове, отново воден от природното си любознание, си задавам няколко въпроса.
------------------------------
ЗА кое ли "качество" на слонския задник се отнася понятието "ТЪП"... Ако е за видимата геометрия определено тъпите ми очи виждат, че е просто "плосък"... Има и дами с подобни "задници", но досега не съм чувал подобен коментар по техен адрес... Апропо МЕДЕА, абе тая картинка с жената с побелялата коса и отнесения замечтан поглед... защо не са я нарисували по-цялостно да видим каква е "задницата" на дамата. Прави впечатление упоритото повторение на един и същи мотив в постовете ти - да не би да са свързани със някакво лично отношение - повтаряния рефрен и картинката, дето я беше избрала за аватар ;)?...

Ако обаче се отнася за сравнението с обратното на интелЕгентността - като опит за оценка - защо трябва да се обижда животното. Та то е прекрасно точно така. Няма нищо общо с човешките "качества" , представи и ограничен изказ, дето приляга по-скоро на "други категории необразовани хора", които хората от поколението на моите родители наричаха "улични гамени"
И защо ли човешката "ограниченост" трябва да се асоциира с животински аналогии...?
Може би защото си подхождат - ограничеността и изявата й...
И животните да нямат нищо общо с това.
Ама сигурно много тъпо го написах - точно какъвто съм си... :)
Ама моля-моля - поне не съм като слонския задник... :2funny: :2funny: :2funny:
---------------------------------------------
« Last Edit: януари 14, 2007, 09:37:35 pm by ramus »

medea

• Guest
« Reply #26 on: януари 14, 2007, 09:42:16 pm »
Молбата ти за мен е закон/закона на админа!/.... ;D.....така добре ли се вижда, уважаеми?...фантазиите ти влязоха в червеното...хехееееееее...ако не харесваш новия ми аватар имам и по пикантни... :2funny:

Offline rakshar

• Напредващ
« Reply #27 on: януари 15, 2007, 08:29:22 pm »
От личния си опит само едно мога да ви кажа дами и господа ,че когато една жена обижда на "слонски задник" то обикновенно е свързано с комплексите и за нейния задник.Асоциацията пък за хобот-мъж е свързано с размера на хобота,обикновенно правено от жени,които са неудоволетворени от размера или имат различни очаквания за него.Желанието да го видят надделява над всякакви други намерения или ограничения.Готови са да го обявят дори в публичното пространство.Е,някои мъже определено се докачат когато са обект на сравнение с слонския хобот и това също е свързано с размера,но Рамус май не е от тях.
   Дали слона заслужава Рамус или Рамус заслужава слона,мисля че нито една от двете тези не е достоверна.Медея ако Рамус толкова много те дразни защо не измислиш някакъв друг начин за изява,дори това да е и френска любов така поне слона ще е оставен на спокойствие  :2funny:Все пак според някои народи той е символ на мъдрост и уравновесеност-слона де ,да не си помислите нещо друго
постепенно си припомням коя съм ,бавно изсветлява завесата на забравата и се очертава силуета ми....и разбирам,че всичко това съм пак аз

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #28 on: януари 15, 2007, 08:40:27 pm »
==========================
един слон погледнал скептично един гол мъж на плажа и казал "абе... ти как дишаш с това?!?"
=========================== :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:========================

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
« Reply #29 on: февруари 02, 2007, 01:09:43 pm »
Слонът има хобот и опашка, защото ти нямаш!
Бог ми напомня за Себе Си. Постоянно.