Author Topic: НОВО предложение-покана.  (Read 5345 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
НОВО предложение-покана.
« on: януари 25, 2007, 07:19:28 pm »
Ново предложение-покана за доброволно посещение:

По времето когато хората празнуваха "НОВА ГОДИНА" аз се възползвах и отидох на едно такова организирано прекарване на празниците с цел просто да се наспя и отпочина. А то се оказа и нещо повече. Напълно изненадващо и непринудено се оказах в район, изпълнен със древни светилища и невероятна природа.

Сега по-конкретно. Става въпрос за неголяма местност северно от язовир Ивайловград. Всъщност спахме на брега на самия язовир - с. БОРИСЛАВЦИ. И собствениците на малкия хотел се оказаха и добри и знаещи екскурзоводи и събудиха моят интерес. Още на 1 януари потеглихме голяма група "сънливи" туристи. Сънливи и някои махмурлии  :). Но попаднахме на уникално природно и историческо място - по точно две места.

Едното е месността "ГЛУХИТЕ КАМЪНИ". Североизточно от язовира - > между селата Малки Воден и Градище има планинска отбивка и от нея още 30 минути ходене по коларски път и почти поравно. Представлява огромен скален комплекс на върха на хълм и ще покажа няколко фотоса от мобилния ми апарат. Може да заинтригуват някой.
---
« Last Edit: януари 25, 2007, 07:54:25 pm by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline Катерисе

• Средно напреднал
    • percovision.info
Re: НОВО предложение-покана.
« Reply #1 on: януари 25, 2007, 08:09:09 pm »
имам само един въпрос
КОГА ТРЪГВАМЕ?

http://www.photosafaribg.com/gluhikam.htm
Глухите камъни - главното тракийско светилище
« Last Edit: януари 25, 2007, 08:16:34 pm by Катерисе »
Каквото и да е, надрастни го!

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #2 on: януари 25, 2007, 08:09:29 pm »
Ето още 2 снимки. Но точно тази втората ме порази това, което видях във екрана на мобилния си телефон, след като я снимах - напълно и ясно видимо се открои човешко лице на стената точно срещу отвора, който се вижда на снимката. В никакъв случай не може да бъде забелязано, ако човек не е подготвен за това

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #3 on: януари 25, 2007, 08:15:19 pm »
пак засечка - нов опит за "царската гробница" и допълнително "поглед отгоре към планината"
« Last Edit: януари 25, 2007, 08:18:24 pm by ramus »

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #4 on: януари 25, 2007, 08:26:35 pm »
след това леко скочихме към уникалния единствен резерват за белоглави лешояди!!! /за първи път разбрах и че това сме имали в БГ/малко преди град МАДЖАРОВО, точно над пътя. Птиците се рееха високо точно на залез и на първата снимка се виждат като малки черни точки на фона на небето. Втората снимка е на пейзажа в който се развива всичко това - по извивките на река АРДА.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #5 on: януари 25, 2007, 08:31:56 pm »
Независимо, че снимките не са на висота по отношение на качеството,/ вече се стъмваше, а аз самия съм начинаещ фото/не/любител,/ може да се добие известна представа за красотата на мястото и за представата ми "какво ли ще е късното лято"?
Не знам за вас, но аз ако съм жив и здрав бих отишъл да видя с очите си... щото много-много не си падам по фантазирането.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #6 on: януари 25, 2007, 08:36:39 pm »
И последното място - вече на другия ден - КРОМЛЕХА при село Долни Главанак...

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #7 on: януари 25, 2007, 08:53:39 pm »
И накрая да отбележа, че в тази част на БГ до сега не съм бил. На площ от няколко квадратни километра има огромно струпване на всякакви забележителности...
Но за мен самия мястото има някакъв специфичен магнетизъм и излъчване и ме "тегли" натам. И живот и здраве, някъде късното лято смятам и аз да се наместя сред пейзажа на това място  :). Който иска да заповяда. Подробностите ще ги изясняваме по-късно, когато се разбере интереса и участието от ваша страна.
Това е от мен по този въпрос засега.

Offline MBIRA

• Средно напреднал
  • миротворец
    • Фотоалбуми' 2009
Re: НОВОТО предложение-покана - ПРИЕТО
« Reply #8 on: януари 26, 2007, 09:19:31 am »
Чаааак късното лято?  ???  :)
„И разказват...
Че Бог толкова обича тази приказка, толкова харесва тази история, че стига някой да я разкаже и някой да я изслуша, и Той, зарадван, ще зачете всяка нужда и ще изпълни всяко желание на всички, които споделят този момент...
Така да бъде...”                        Хорхе Букай

mishkont

• Guest
« Reply #9 on: януари 26, 2007, 02:55:16 pm »
И аз си помислих, че става дума за ранната пролет  :-[

Offline Evridika

• Напредващ
« Reply #10 on: януари 30, 2007, 01:28:22 pm »
Действително много странно място.Особено гробницата.И на двете снимки на гробницата светлината оформя глава на човек.Въобще не ми е минавало през ум,че в този почти забравен край на България има такива интересни неща. :)

Offline blqh

• Напреднал
« Reply #11 on: април 10, 2007, 05:32:46 pm »
Пишете ме и мене  :crazy2:  Интересно ми е да се запозная с вас ,а и без това имах намерение да посетя Родопите,а ако имам време Пирин и Рила. :) ( На 5 май се връщам в БГ и вероятно ще е  за постоянно)
-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

teodra

• Guest
« Reply #12 on: април 10, 2007, 08:32:41 pm »
Защо тооооолкова късно? Юли или август са прекрасни месеци.  :angel:

dancing_rose_in

• Guest
« Reply #13 on: април 11, 2007, 02:53:45 pm »
Това за лицето - така е, наистина се вижда ясно, с правилни черти... Аз си мисля, че е възможно да е било направено нарочно, а не просто игра на природата със скалите... а дали? Интересно е, но тъй като е гробница (тоест - има човешка намеса, може би е копано), вероятно нарочно са направили така гробницата, че да се получи това лице. Може би носи някакво послание... може би е някакъв символ...

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
НАЧАЛО на обсъждането за мероприятието.
« Reply #14 on: април 11, 2007, 03:16:19 pm »
Добрееее,
Виждам че интерес има... поне според вашите реакции.
Слагам началото за предложения за дати за ходене.
Заявки за участие - може би който иска, това ще направи стиковането с автомобилите евентуално... възможни са комбинации според местата откъдето всеки от вас ще идва.
Все пак предварително може да се определи сборния пункт - Харманли... или Любимец. По ваш избор. Не знам влаковете дали спират на Любимец.
Но така или иначе нека всеки който има намерение да участва и има собствен транспорт, се включи и да поеме тези, които нямат и да станем по-мобилни.
Желателно е да бъдем на палатки, тъй че в това също има мегдан за взаимно подпомагане.
Започваме обсъждането.
« Last Edit: април 11, 2007, 03:18:46 pm by ramus »

Offline blqh

• Напреднал
« Reply #15 on: април 14, 2007, 01:59:55 pm »
Еми аз за съжаление не знам кога ще ми е удобно...трябва да си отида първо до България и имам няколко неща които трябва да свърша.И ако почна работа някъде не знам ... По добре вие решете пък аз ще се помъча да се нагодя някак :)
-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
И така - наближават предложените дати за среща на посоченото място.
Предвид, че това предложение са прочели и някои хора, които не участват във форума на изворите, но попитаха дали може да дойдат... И аз - отговорих с "ДА" - става въпрос за пловдивският клуб КОСМОС с формалния си ръководител Владимир Петров. Разбира се - той ще доведе няколко човека... кои точно - това за нас няма значение, предвид волната и демократична програма и принципи за участие и прекарване на времето там. Все пак обаче именно Владимир Петров, каза, че ще донесе телескоп, ако времето се окаже подходящо и си заслужава да се мъкне, както и това, че той самият разполага с доста знания за археология, история, езотерика, наука и това ще даде възможност и на нас да "се" попълни всеки според интересите си. Той самият се занимава активно във всякакви мероприятия, свързани с организация, книги, филми на "духовна" тематика. Всичко това ми дава идеята че няма да се усеща "чужд" на нещата, за които става въпрос в общуването между нас самите в ИЗворите.

От изворите са заявили твърдо намерение няколко човека... Има още време и е ясно, че сигурност не може да се търси, нито да се изисква. Все пак намерението на всеки един, и отношението към това намерение сега, е единственото с което участваме. И това ни дава възможност да кроим планове... и евентуално да ги изпълним чрез участието си.

Ето и някои съображения, с които разполагам сега.

1 - пътят - предложението е да се тръгне четвъртък сутринта с изходен пункт ПЛОВДИВ. За тези примерно, които ще им е удобно пътуването да града. Ще има няколко коли и е добре да се заявите всеки с участието си, за да се попълнят местата на автомобилите, за тези, които нямат собствен транспорт. предлагам тръгването да не е по-късно от 9 часа сутринта, предвид това, че пътят е към 2 часа. Ако времето е хубаво, ще сме там към обяд и ще организираме преспиването.
2. За сега преспиването е за палатков лагер, някъде около реката / примерно/ това е въпрос, който може да се решава в движение и търпи промени и очаква предложения. Все пак избора на мястото за палатките трябва да се съобрази с няколко условия - вода, достъпност за колите, някаква достъпност или близост до населено място, в случай на необходимост.
Аз по принцип ще спя в колата си, но ще нося и палатка за трима души - за тези, които идват отдалеч  - да не мъкнат излишен багаж. Това разбира се е само предложение.
Все пак заявките и за свободни места в палатки също е решение за тежината на багажа на всеки...
3. храната всеки ще си реши сам, имайки предвид, времето, срока - до неделя, и личните си предпочитания и особености в тая посока. Имаме възможност вместо да се мъкне всичко това - да се закупят по пътя, както и ще има възможност - от населените места през които ще минаваме в посещенията си. Най-голям градски център ще е град МАДЖАРОВО. И по принцип, река Арда минава точно под него. Всъщност който не е почитател на палатковото спане, може и да се организира за преспиване по селцата или в самото МАДЖАРОВО - навсякъде има "къщи за гости", хотелчета с чудесни условия...
Ще палим огън внимателно и ще приготвяме на него и храна... и ще имаме възможност да общуваме кой както сам си реши.
4. връщането е по усмотрение на всеки - спрямо собствените си условия и организация и разстояние за изминаване... Все пак - неделя следобед е предвидено за връщането.
5. Програмата ще си я изготвим там - на място - според вижданията и интересите на всеки и възможностите за комбиниране.

Това е от мен засега на този етап.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
ОЩЕ ИНФО - ЗА СРЕЩАТА.
« Reply #17 on: август 19, 2007, 09:15:54 am »
Така,
Предвид, че се очертават все повече подробностите по намеренията и плановете за срещата - ето някои от тях.

Владимир Петров ще докара със себе си още 3-4 души. Познавам ги и зная че са интересни хора - някои са учени /академик.../, други са просто хора интересуващи се от езотерика. Така или иначе се очертава интересно събиране на различни в познанието си и опита си хора и възможността за общуване е налице за всякакви интереси - кой каквито има.

По отношение на организацията се предвижда да пристигнем в гр. МАДЖАРОВО, там оставаме колите, но една кола ще тръгне и избере подходящо място за палатковия лагер. И  при уточняването на мястото да се присъединят всички на това място.

Предвид това, че не зная кой докъде е с опитността си на места и начин на нощуване като това, бих направил няколко предложения по отношение на някои пособия, които не са задължителни, но биха улеснили всеки от нас. На първо място винаги са - БЕЗОПАСНОСТТА и ЗДРАВЕТО на всеки от нас:

Носете си свирка - детски свирки, издаващи пронизителен звук - чудесна работа върши при загубване и издаване сигнал за намиране и ориентиране...
Добри обувки за ходенето - по възможност по-високи и с дебела подметка - по камъни и скали, както и при дъжд или наличие на змии, вършат чудесна работа.
Който може да си носи т.н. "щеки за ходене"...
Помислете и за дъждовно време - наличие на подходящи дрехи, резервни обувки и т.н.
Ужасно се гори на слънце - носете си дрехи,  които да покриват кожата - памучните ризи с дълъг ръкав, с бял цвят - шапка с широка периферия. Слънцето вече не е онова, което беше навремето и слънчевият загар не е онова полезно нещо, на което ни учиха. Припомням, че колкото по-малко слънце попада върху кожата, толкова по-малко й вредите. Това важи най-много за часовете когато слънцето е високо...
Носете си бански за къпане - не заемат никакво място и не тежат в багажа. Предполага се, че ще сме около реката и който реши сам да си предвиди за себе си тази възможност.
Така или иначе до мястото за бивакуване отиваме с коли. Но за преходите нека всеки си носи и малка раница в която да събира важните за него неща.
ПВЦ-бутилки за носене на вода са повече от наложителни всеки да си има. Районът не е много влажен там и за всеки преход е нужно всеки да си направи сметка за водата. да се има и предвид, че в топлото време и през натоварването на ходенето, вода се пие повече. Освен това трябва да се пие и заради прегряването на организма.
Големи съдове с вода за лагера аз лично ще взема и ще има в колата ми. Нека всеки, който ще кара колата си, също да се погрижи да има съд за вода - чудесна работа са ПВЦ от над 10 л.

Предвид улесняването на организацията по пътуването бих помолил хората, които имат намерение да идват, да се заявят или тук на форума, или в друга форма на контакт с мен. Засега организирането на превоза е - една кола ще идва от СОФИЯ, друга от ПАЗАРДЖИК,   и моята от Пловдив. Тръгването както вече казах че предвижда за четвъртък - 6 септември - 9 часа сутринта.
Всеки може да се присъедини там на мястото, или да си тръгне, когато му е удобно. Всички се предполага че ще сме големи хора, които са се научили да се грижат за себе си. И в тази посока, направете така, че колкото по-малко ангажирате хората около вас със собствените си проблеми и неудачи, толкова повече ще им оставите възможността да си изберат сами за себе си как да прекарат по-добре. Всъщност това си е работа на всеки за него си - и главно "не е моя" - "да живее свободата". Условията са демократични и напълно свободни - там ще се решава на място каква ще бъде програмата и участието на всеки според него си.

Това е засега.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #18 on: август 29, 2007, 09:28:30 am »
Аз се включвам за Ивайловград. ще разполагам с кола, и ще мога да взема няколко човека от регион Ямбол/Сливен и/или Бургас.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.