Author Topic: "Даоистка сексуална алхимия" - Мантак Чиа, Дъглас Арава  (Read 25122 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Orange

• Ентусиаст
  • **
Това не е просто една нова книга за секса. Днес толкова много се говори за секса и все още съществува толкова много неразбиране относно тази материя, че е трудно да се прецени какво конкретно има някаква реална стойност или каква е ползата от него. Без съмнение ти си видял реклами на нагли сексолози, обещаващи да те научат как да станеш най-великият любовник на света, как да се радваш на оргазъм, който продължава по цял ден, и как да постигаш сексуален екстаз, при това без да правиш нищо. Тъй като тази книга се основава на една трихилядолетна традиция на истински сексуален опит, авторите добре осъзнават големите усилия, който са необходими - колкото и приятни да са те, за да промениш половия си живот. Защото да се узнаят тайните на секса е едно, а тяхното прилагане е съвсем друго. Подходите в тази книга са изпробвани и усъвършенствани в течение на хиляди години от безброй любовници в лабораторията на истинския живот. Ние се постарахме да ги представим колкото се може по-ясно и просто, ала единственият начин да добиеш полза от тях се състои в тяхното използване.

« Last Edit: октомври 11, 2008, 09:19:45 pm by velaskes »

Offline zdratcen

• Ентусиаст
  • **
Публикувам отново книгата, понеже линкът в първия пост на orange не работи.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Книгата дава много различна, новаторска и чисто практична за мен лично гледна точка към смисъла и техниката на оргазма. Ясно се разграничават два вида оргазъм - добре познатият ни еякулационен такъв и другият, на който е посветена и книгата, тоест нееякулационен. Вторият е нов и непознат за повечето мъже на запад и изобщо за културата и вярванията сред които живеем конкретно в България. Целта на техниката е проста - да не се стига до изхвърляне на спермата. Което е равносилно на загуба на жизнена енергия. Според авторите е възможно не само да се изпита оргазъм без еякулация, но и да се изпитат много такива и не просто да не се загуби жизнената енергия а да се мултиплицира, култивира и канализира така че да подобри функциите в целия организъм.
Напред към практиката на този метод казвам аз  ::)
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.