Author Topic: За приятелството  (Read 17548 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Re:За приятелството
« Reply #60 on: декември 24, 2005, 12:35:29 am »
Давай нататък приятелю. Важното е да си наясно със себе си. Да вземаш решения ясно и отговорно. Ако трябва, само ако мислиш, че ще помогне (че ще накараш приятеля ти да осъзнае че го обичаш и/или да преосмисли нещо), кажи му. Че се радваш на нещо, което наистина те радва, или "мръсна кучка" за някакъв гаф, но винаги с чуството че всеки момент можеш да го прегърнеш.  Сега се замислям как думите "мръсна кучка" могат по-малко да засегнат човек отколкото "ти постъпи лошо".  Аз сега се уча на това; да изразявам с думите точно това което мисля.
Много често се разминаваме с приятелите си. Някои "изостават" от нас, други дръпват напред. Тези дето изостават просто може да се опиташ да им помогнеш, но ТЕ трябва да решат; за другите можеш само да се догаждаш и да следиш "посланията". "Напредналите" мога да ги определя като -тези, на които се възхищавам на "ходовете", но аз ги осъзнавам по-късно :)
И междувременно, живей си живота :)
« Last Edit: декември 24, 2005, 12:38:41 am by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #61 on: декември 24, 2005, 12:37:31 am »
Аааааа... Rammon!
Стига си ме навждал на такива размисли и мен!

Най-много ме е страх да не вземе случайно някой да ме опознае... мдааа, сега като го написах, звучи тъпо, ама си е така. Кой знае какво ще открие нещастният човечец  ;D
« Last Edit: декември 24, 2005, 12:41:00 am by wind »
fly like a wind .......

nova

• Guest
« Reply #62 on: декември 27, 2005, 02:34:06 pm »
Напоследък приятели ми валят от небето. Толкова добри хора за единица време досега не бях срещала. ЖИВИ И ЗДРАВИ.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #63 on: декември 27, 2005, 02:38:36 pm »
Тези от нета броят ли се за такива? ;D
Щото напоследък на мен все оттам ми валят  ;D
fly like a wind .......

medea

• Guest
Re: За приятелството
« Reply #64 on: май 27, 2006, 12:32:12 pm »
 ............ :).........Разберете, че приятелите идват и си отиват, но се дръжте за най-ценните няколко от тях!!!...Това означава, че има ОБИКНОВЕННИ приятели и ИСТИНСКИ приятели... :)......голяма е разликата между тях...пример:"
Обикновенните приятели мислят, че с приятелството ни е свършено,
когато имаме разногласия.

Истинските приятели знаят, че няма истинско приятелство, ако не
сме имали разногласия."
...................:)...може би вие ще посочите останалите разлики...........:)...REGARDS!

Offline wind

• Напреднал
« Reply #65 on: юни 01, 2006, 03:17:46 pm »
Всички идват и си отиват - както "обикновените", така и "истинските" приятели. Никой не може да е с нас завинаги, пък и не трябва, защото хората постоянно се променяме. Пък и хора, които при първото различие си плюят на петите, не са "обикновени приятели", а "познати"....  :idiot2:
И не знам дали можем изобщо да делим приятелите на "обикновени" и на "истински". Просто хората се събират в един момент, помагат си (ако могат) и това не означава, че вечно трябва да са си на разположение и занапред.  ::)
fly like a wind .......

medea

• Guest
« Reply #66 on: юни 01, 2006, 03:44:10 pm »
............... :) :) :).............На  въпроса, каква е разликата между  ИСТИНСКИТЕ и  ОБИКНОВЕННИТЕ  приятели, един мой приятел, когото считам за повече от ИСТИНСКИ ми отговори така:

"ОБИКНОВЕНИТЕ срещу
ИСТИНСКИТЕ ПРИЯТЕЛИ

Обикновенните приятели никога не ме виждат да плача.

Истинските приятели имат рамо, подгизнало от сълзите ми.

Обикновенните приятели не знаят малкото име на най-близкия ми човек.

Истинските приятели имат номера на мобифона му в тефтерчетата си.

Обикновенните приятели носят бутилка вино на купоните, които правя.

Истинските приятели идват по-рано, за да ми помогнат в подготовката,
и остават до късно, за да ми помогнат в почистването.

Обикновенните приятели се сърдят, когато им звъня, след като
са си легнали.

Истинските приятели питат, защо ми е отнело толкова време да им
позвъня .

Обикновенните приятели се стремят да говорят за моите проблеми.

Истинските приятели се стремят да ми помогнат да се справя с
проблемите си.

Обикновенните приятели гадаят за моите любовни истории.

Истинските приятели знаят толкова много подробности, че ако
не бяха истински, можеха да ме шантажират с това.

Обикновенните приятели, когато ме посещават се държат като гости.

Истинските приятели отварят хладилника и се обслужват сами.

Обикновенните приятели мислят, че с приятелството ни е свършено,
когато имаме разногласия.

Истинските приятели знаят, че няма истинско приятелство, ако не
сме имали разногласия.

Обикновенните приятели очакват винаги да съм до тях, когато
имат нужда от мен.

Истинските приятели очакват винаги да са до мен, когато имам
нужда от тях."

....................... :)........ВИЕ ПРЕЦЕНЕТЕ!!!

Offline wind

• Напреднал
« Reply #67 on: юни 01, 2006, 04:22:03 pm »
Мдааа, това са доста добри различия.... макар и само условни. Всичко е въпрос на близост с някого.
А какво става, когато Истински приятел ти откаже помощ примерно? Едва ли преминава автоматично към Обикновените приятели....  Просто така се получава, че в един момент може Обикновения приятел да ти помогне повече от Истинския. Може дори да е само Познат (тогава той става ли веднага Истински приятел?).
Не може да има постоянна класификация (не само за приятелството), когато става въпрос за човешки взаимоотношения. Всичко се променя........ А в различните етапи от живота на всеки човек го заобикалят различни хора - именно тези, от които има нужда в дадения етап.
fly like a wind .......

medea

• Guest
« Reply #68 on: юни 01, 2006, 05:02:51 pm »
...... :)....Ако човек,когото считате за свой ПРИЯТЕЛ Ви откаже помощ, ако се променя, ако изпитвате и най- малкото съмнение и недоверие към него в даден момент то ВАШЕТО СЪРЦЕ ще знае, че това не е ИСТИНСКИ приятел....доверете му се..защото ако познавате добре сърцето си, то никога няма да ВИ предаде. Защото вие ще знаете какви са мечтите и желанията му и ще се съобразявате с тях. Никой не може да избяга от сърцето си. Затова най-добре е да се вслушате в това, което казва.... :)....
На различните етапи от своя живот ще намирате истински приятели и те никога няма да си приличат освен по едно....ТОВА, ЧЕ СА ИСТИНСКИ!!!......... :)

Dani

• Guest
« Reply #69 on: юни 01, 2006, 05:21:52 pm »
В живота ми останахме истински приятели с тези, с които никога не подложихме приятелството си на теста, предложен по-горе.
Далеч или близо един от друг, ние знаем, че душите ни са близки и можем да се разберем без думи.
Не очакваме един от друг да спазваме някакви правила и критерии на риятелство - обичаме се такива каквито сме, а не каквито трябва да бъдат истинските приятели.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #70 on: юни 01, 2006, 08:36:39 pm »
А дали и за всичко останало е така? (истинските неща да са тези, които не са подлагани на изпитание?)   ::)
fly like a wind .......

medea

• Guest
« Reply #71 on: юни 01, 2006, 09:19:29 pm »
.................. :) :) :).............МОЖЕ БИ!!!!

Приятелската обич казва:

"Ако някога се нуждаеш от нещо,

аз ще съм тук"

Истинската любов казва:

" Никога не ще се нуждаеш от нещо, защото ще съм тук"

- Jimi Hollemans -

...... :)

G-wiz

• Guest
« Reply #72 on: март 06, 2007, 09:18:49 pm »
приятелство ли.. не знам и аз.. но на какво точно би трябвало да се основава то.. дали просто не е непринудено попадане на няколко индивида в някаква институция (училище да кажем..) .. ии след товаааа хоооп изведнъж всичко свършва.. всеки поема по своя път :) за себе си лично мога да кажа че така както съм постоянно с приятелите си.. толкова добре се чувствам и сама.. естествено имам нужда от приятели, но понякога не я усещам.. особено като яко ме прецака някой зарибен "довереник"  ;D
според мен може да си неразделно с някого, същевременно да има някой с който общуваш примерно веднъж на седмица или две и все пак да има повече и по-полезни теми, които да засегнеш, както и да изпиташ нуждата да споделиш нещо, което не си с никой друг .. :)
лично мнение.. личен опит :)

djeli

• Guest
« Reply #73 on: март 07, 2007, 02:26:21 pm »
Приятелството ...малко хора разбират смисъла на тази дума.Приятелството е като майчината любов -вечна.То е свързало много повече хора отколкото любовта.И ако си приятел си длъжен да спазваш законите му.Каквото и да се случи  правилата му не се изменят.Не е проста работа да бъдеш приятел понякога се изискват много усилия.
"Приятелите ни без думи казват
и всички провинения прощават
отиват си любови и омрази
приятелите винаги остават" :smitten:

butterfly

• Guest
« Reply #74 on: март 07, 2007, 03:16:59 pm »
Приятелството някак си не ми звучи като вечност ???. Не е ли вечността още една „граница” (алегорично казано O0) ? Приятелството е среща, приятелството е споделяне, но и нещо друго – това, което трудно може да се обясни с думи и което привлича всички. Може би разбиране и усещане за цялост, връзка. Но то отминава рано или късно, така и трябва. В един момент двама човека се срещат и пресичат пътищата на съдбите си. Не е задължително да са били заедно години за да станат „истински” приятели. Какво е „приятел” – човек с който можеш да споделяш, да очакваш да ти казва истината в лицето, личност на която държиш и т.н? Но не може ли тогава тази роля да изпълни някой, с който си се запознал  в същия миг, който можеш и никога повече да не видиш? В приятелството има една такава „магия”… нещо, което поставено под знаменател и в кръга на думите губи част от усещането си. Нещо, което поставено на преднамерени изпитания губи постепенно силата си. Според мен приятелите са една от онези части от живота, които ни предоставят друга гледна точка и възможност да се учим и продължим напред.Поредното стъпало на стълбата.
Може би това, което пиша са пълни глупости и в мн отношения неиздържани, но това е моето отношение  :angel: …  от части  :idiot2: …

djeli

• Guest
« Reply #75 on: март 11, 2007, 10:06:25 pm »
Нямам нужда от много приятели,

стигат ми двама, трима.

Ала само такива, които в сърцата си

рани от моите болки да имат.

:smitten:  :smitten:  :smitten: