Author Topic: Ошо - "Книга на тайните" - том 2  (Read 8296 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Orange

• Ентусиаст
  • **
Ошо - "Книга на тайните" - том 2
« on: април 17, 2007, 12:14:49 pm »
Книга втора.

« Last Edit: февруари 16, 2010, 06:07:40 pm by velaskes »

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
Re: Ошо - "Книга на тайните" - том 2
« Reply #1 on: април 17, 2007, 10:31:30 pm »
И така - пред вас е втората от общо петте части на това уникално произведение - книга за книгата... книга написана върху друга книга.

Eдна уникална книга, поднесена ни по уникален начин от учениците на ОШО.
Една уникална книга, съставена от коментари и пояснения за друга уникална по своето значение и съдържание книга - древния тантристки трактат  "Виджяна Бхайрава Тантра"   - 112 те основни техники и принципа за постигане на просветление. Всички възможни основни положения за "път" към това уникално състояние на трансформация на съзнанието... Оригиналът - написан в незнайните далечни времена може би преди още да е съществувало човечеството. В него са оставени знанията за всички принципни основни положения за всички времена - обърнати към света за всички епохи - за някои от тях вече са използвани от хората вече преминали през вратата на просветлението, други им предстои, а някои са на прага й дори в момента. За всички тях, за всички култури от които произлизат, за всички исторически епохи, за всякакви личностни типове хора, без връзка към раса и пол... посланието че всеки човек има "своя" техника... и че търсенето и намирането й е част от самата техника и най-важната част в пътя на самопознание. 112 основни принципи от които произлизат всички техники за медитация, молитви, религиозни традиции и практики. Разгледани и описани едно по едно с обяснения за съвременния човек с неговите емоционални или интелектуални нагласи - на неговия език. 112 ключа към едно качествено различно битие и на принципа - за всекиго - неговото си.

В историята на езотериката и окултизма не съществува аналог, да не говорим за писмен аналог, който да бъде като това произведение, оставено за поколенията. Единствения дръзнал да остави коментари, разяснения и обяснения на съвременен "език" за "Виджяна Бхайрава Тантра" . И всъщност единствения възможен компетентен за това човек на земята, имащ възможността да остави това наследство на света - на днешното човечество. Единствения възможен... и разбрал това - и единствения направил го - БХАГВАН ШРИ РАДЖНИШ - О-ШО. Човекът, който единствен в наши дни остави след себе си пълно индивидуално описание на нещото наречено ПРОСВЕТЛЕНИЕ - преживяно от самия него когато е бил 21 годишен. Човекът, минал през половината земно кълбо за да изпълни мисията си на "припомнящ" на хората нещото, което стои в тях самите. Единствения, който изучил внимателно съвременното човечество и култура навсякъде по земята, за да предаде на "всекиму" на неговия "език" посланието че сме забравили нещо. И е време за пореден път в историята да ни го припомнят.

Поредния пратеник, който ни оставил и напомнил че нещо става вътре в душите ни. Че нещо стои пред нас - един безкраен път в който сме едновременно вечността едновременно и времето. Едновременно тук, и едновременно в безкрая.
Да ни напомни за пореден път, древната преоткрита от всеки просветлен индивид истина, че ЧОВЕКА И ВСЕЛЕНАТА СА ЕДНО.

ОШО отдаде себе си в изпълнението на една "различна" мисия. Нечувана досега при предишните "пратеници". Отвори една врата в която той виждаше отвъд, че съвременния човек може да вплете духовния живот в самия реален живот - без да е аскет, монах, скитник. Че съвременния човек има огромния потенциал, който не е бил налице в другите исторически епохи. И е възможно да бъде използван.
Естествено с едно ново разбиране за себе си и света, но и с високо развитата и саморазкрита вътрешна цялост, обединяваща ИЗТОКА И ЗАПАДА, ЖЕНИТЕ И МЪЖЕТЕ, ЧЕРНИ, БЕЛИ, ЖЪЛТИ, И ЧЕРВЕНОКОЖИ. Идеята че сме равни пред вселената, но сме просто на различна възраст пред нея. Идеята, че на всички ни е дадено, но ни е оставено да си го вземем, преоткривайки себе си в едно ново съзнание за нас самите - оттам за една различна РЕАЛНОСТ.
РЕАЛНОСТ в която да разкрием, че сме "граждани на Вселената" , а не само на нашата си "вселена" - нещо което много лесно забравяме, улисани в сънищата си.
РЕАЛНОСТ в която думички, като СВОБОДА, САМОСЪЗНАНИЕ, ЛЮБОВ, СМИСЪЛ, САМОПОЗНАНИЕ, ЧОВЕК биха имали едно съвсем различно значение и съдържание... и смисъл.

ОШО такъв, какъвто е бил... както и това което е оставил ужасно е застрашил съществуващият ред както и съществуващите принципи на вътрешно разкъсаният човек - и от там - общество. Много хора видяха заплаха в него и побързаха да вземат мерки виждайки огромното му влияние за промяна на хората и в силата и адекватността на неговите послания. И застрашените побързаха да го омаскарят, изгонят, отрекат и хулят. Но това вече е познато и на всеки му е ясно защо и как се прави в днешно време... Имало го е и във други времена... даже е описано на много места... Това не попречи на човека ОШО да направи и остави след себе си онова, заради което посвети живота си.
------------------------

Може би си личи една вътрешна връзка която осъществих с този човек. Връзка, която усетих още с прочитането на първите думи. Не зная каква и защо - не ми е нужно. Но я има. Има нещо което ни свързва. Достатъчно е че го има. И до сега се възползвам от него.
Навремето едни колежки от форума ме нарекоха ОШОВИСТ...  Има го някъде документирано... Е имал съм и други нарицателни за принадлежност към всякакви школи и имена.
Но да ви кажа честно дали съм ОШОВИСТ не знам - но щом разбрах посланието на ОШО, можеби съм го "знаел" някъде в себе си. В края на краищата разбираме само нещата които са вече в самите нас - узрели за излязнат. И често се чуваме да казваме едва тогава - "егати, ама разбира се - колкото е ясно /просто, елементарно/ как не съм се сетил аз самия за това". Или "винаги съм си го мислил така, просто тука е казано с точните думи". И това се случва в различна степен със всички нас. И точно в това е капана - да се инициираме с думи, понятия с които сме в резонанс. И така да "заместим" реалното им случване. За пореден път да се отдалечим от реалното ПРАВЕНЕ, с едни приблизителни нереални "мисли".
Ами това е - и да се сетим какво от това, обаче. Нима нещо в сещането, мисленето, представите може да замести едно реално "преминаване" през ЖИВОТА на СВОЯ АЗ? НИщо не може да замести САМООТКРИТИЕТО... което за разлика от социалните митове се прави именно като всеки си открие за себе си "ТОПЛАТА ВОДА и КОЛЕЛОТО". Само така - всеки - за себе си - в себе си. Само така...
Все пак - както се вижда - онези, които са "докоснати" от магията в думите на ОШО, като че ли е едно "силно напомняне"... жива провокация...

Ще споделя едно мое откритие / не е вярване - откритие е, няма значение че и ОШО го е открил за него си - аз си го преоткрих за себе си/
"ВЕЛИКО" НЕЩО Е ЖИВОТА...
А "НАЙ-ВЕЛИКОТО" от всички неща е САМИЯ ЧОВЕК...
« Last Edit: април 18, 2007, 12:20:34 am by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #2 on: януари 31, 2008, 12:35:31 am »
This file has been deleted because it has been inactive for over 30 days
Помощ, не мога да си дръпна книгата.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #3 on: януари 31, 2008, 01:08:25 pm »
Проблемът е отстранен.
Книгата е в поста на Ориндж :)
I am who I am.

Offline strangenick

• Начинаещ
  • *
Re:Ошо - "Книга на тайните" - том 2
« Reply #4 on: ноември 09, 2009, 05:23:29 pm »
Файлът е отстранен, казва...

Offline superdidko

• Начинаещ
  • *
« Reply #5 on: януари 27, 2010, 06:45:08 pm »
МОЛЯ, КАЧЕТЕ "КНИГА НА ТАЙНИТЕ" ТОМ 2 !!

Offline gogi93

• Начинаещ
  • *
« Reply #6 on: февруари 05, 2010, 09:51:13 pm »
404 - Прикачения файл не е намерен
не мога и аз да я изтегля  :'(

Offline Orange

• Ентусиаст
  • **
« Reply #7 on: февруари 06, 2010, 10:52:22 am »
ето я отново - за мераклиите.
С пожелание да надзърнат отвъд видимото и представимото, ясното и показното, с което са пълни сънищата на днешните "интелигентни" сънуващи.

Offline gogi93

• Начинаещ
  • *
« Reply #8 on: февруари 06, 2010, 01:29:22 pm »
Едно голямо БЛАГОДАРЯ ! :)

Offline superdidko

• Начинаещ
  • *
« Reply #9 on: февруари 16, 2010, 03:35:06 pm »
МНОГО МНОГО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ !!!   :angel: