Author Topic: Искам да споделя  (Read 5508 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Искам да споделя
« on: юли 16, 2005, 05:11:53 pm »
нещо, което видях в рекордите на Гинес(видео файловете се разпространяват сега из бг торените).
За един йога, който влиза в в малка прозрачна кутия, но не за рекорда реших да пиша, а за начина, по който казват че го постига. Забавя дишането си, съответно и сърдечната си дейност до 30 удара в минута и с много бавни движения наистина влиза в кутията, коментара на водещия продължава осведомявайки зрителя, че йогата излиза дори от тялото си за да изпълни номера. След това кутията се затваря добре и се спуска от няколко мъже в контейнер с ледена вода и отгоре се посипва също така с лед. И така човека остава към 7 минути под ледената вода без никакъв въздух и когато вадят кутията той отново много бавно излиза и изглежда леко неориентиран. Водещия коментира, че йогата се връща отново в тялото си и чак тогава то се раздвижва. Та това беше малък нагледен пример за "сомати" или "самадхи" или за тези които не знаят какво значи това, именно съхранение на физическото тяло в напълно жизнено състояние при забавяне или напълно изчезване на жизнените му функции.
Бях удивен. В рекордите на Гинес не може да става дума за измама.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Visioner

• Guest
Re:Искам да споделя
« Reply #1 on: юли 16, 2005, 11:37:38 pm »
Ернст Мулдашев много подробно и сравнително ясно описва в книгите си какво е "сомати" и как се постига, и че и днес се практикува от някои йоги. Според него най-важното е чистотата на мислите, а чак след това са тренировките и дълбоката медитация.
И аз съм съгласна, че в това не може да се направи шмекерия, нито измама.

bee

• Guest
« Reply #2 on: юли 18, 2005, 09:32:31 am »
А аз направо съм потресена от това, че такова нещо не е в жълтите страници, а е в рекордите на Гинес. Направо не мога да повярвам!!! Значи все повече и повече в световен мащаб се приемат такива чудеса, които не могат да бъдат обяснени по "нормален" "научен" начин. (ако не се лъжа учените едва ли са приели вече излизането от тялото за нормално). Което пък ме навежда на мисълта, как е възможно още толкова много хора да са скептици и да не вярват в нищо???

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: юли 18, 2005, 10:26:49 am »
Рекордите на Гинес нямат граници, те наблюдават и записват всякакви възможни човешки постижения въпреки, че за някои от тях няма научно обяснение. Важното е че наистина се изпълняват и няма измама.

Lifebeyond

• Guest
« Reply #4 on: август 22, 2005, 10:22:30 pm »
Хей, кой казва че излизането от тялото не е научно??? Радиестезия?!

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #5 on: август 23, 2005, 12:44:33 am »
научно е когато всеки, провел точно описан опит, получава същия резултат.  Дай рецепта за излизане извън тялото  ;)  С последващо влизане  ;)  Незабранена!
« Last Edit: август 23, 2005, 12:48:47 am by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #6 on: август 23, 2005, 09:22:17 am »
Мога само да предполагам каква е рецептата, но тя със сигурност според мен е съчетание във висока степен от тези способности: от изключителна концентрация, точна и бърза мисъл, превес на духа над тялото, способност за контрол на главните функции на организма, непоколебима вяра в себе си.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #7 on: август 23, 2005, 11:18:13 am »
От прочетеното само, си мисля, че не е необходим контрол над функциите на тялото защото те са автоматични - "Пътуване Извън Тялото" на Монро.  Чел съм че и някои племена са способни на излизане съзнателно по време нъ сън. За Йогите не съм чел много, може би те контролират функциите на тялото. Излизането от тялото предполагам е въпрос на укротяване на мислите и съсредоточаване върху излизането и пътуването. Но там пък се срещат други дразнители на които малко хора могат да реагират адекватно. Там където се излиза е астралния свят със доста емоции вече стигащи до нас. Ако се поддадем на тези емоции може би....   незнам, но те са другата пречка да осъществим спокойно излизане от тялото и спокойно връщане. Предполагам се правят опити със разни растения и химикали, но при липса на подходящия мироглед, знания че и умения, тези опити са си направо опасни. Кастанеда пише за кактуса, но той под директното ръководство на вещ учител. Чувал съм и за ЛСД...  може би е като кактуса, само че без контрол :|   Трябва да прочета и "Скитника между звездите" да видя Дж.Лондон как ги вижда нещата .
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #8 on: август 23, 2005, 04:27:32 pm »
Под контрол на функциите на тялото имах предвид забавянето на сърдечния ритъм, задържането на дъха...

Аз ще си позволя преди да си прочел книгата на Джек Лондон да ти кажа как става там номера. Главния герой е затворник за убийство(което не е извършил, но това е друга тема) и понеже началника на затвора го "обича" много му слага редовно усмирителна риза, ама тя е някаква страшно неудобна и отгоре на това го затварят в карцер при пълна тъмнина и забрана да се говори с останалите в карцера за цели седмици. И от самата болка тялото му вече е на границата между живота и смъртта. Но нашия човек въпреки всичко остава позитивно настроен и стоически изтърпява болките и мъченията които му прилагат. И някак от болката която е нетърпима, но не достатъчна че да умре, душата му се отделя от тялото. И той постепенно дори си изгражда способност и навик как да постига това най-бързо и ефективно.

При Монро се използват някакви инфразвукове мисля че бяха, които синхронизират мозъчните вълни постигайки се ОИТ.
« Last Edit: август 23, 2005, 04:30:56 pm by VELASKES »

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #9 on: август 23, 2005, 04:55:43 pm »
Да при Монро е така ако сега искаш да изпиташ ОИТ в института им. Но той го е постигнал спонтанно и после започнал и да го контролира.  Предполагам с по-усърдни опити би могло да се постигне и без "помагала".

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #10 on: септември 19, 2005, 04:31:48 pm »
искам да споделя вълнението от този рекорд, защото и аз го гледах по телезията.Наистина беше невероятно, защото практически в тази кутия почти нямаше кислород, а този човек беше освен  това доста едричък.
Имах подобно преживяване на демонстрацията на монасите от Шаолин във Варна, те през цялото време бяха в медитация , а преди всеки номер правеха упражнения за центриране.
Който ще да вярва, а който не вярва той губи.
Every moment is a miracle right now

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #11 on: януари 05, 2006, 01:49:33 pm »
Снощи, не, миналата вечер отворих една книга на Ошо  "Книга на тайните"  с №1.  Та в нея зачетох за някакъв Гюрджиев, който затворил най-добрия си ученик в една къща за 3 месеца, като единствената му задача била да не изпуска от ума си мисълта "Аз съм".  След три месеца Успенски (ученика) си записал в дневника: "За първи път разбрах какво е искал да каже Исус, когато е твърдял, че човекът е заспал. Целият град ми изглеждаше заспал. Хората се движеха насън; дюкянджиите продаваха насън; купувачите купуваха насън. Целият град беше заспал. Погледнах Гюрджиев: само той беше буден. Целият град ми беше заспал. Те се ядосваха, биеха, обичаха, купуваха, продаваха, правеха всичко."  
  Та интересно ми стана за този метод. Някой да знае нещо за този Гюрджиев?!  

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #12 on: януари 05, 2006, 02:01:18 pm »
Тук
http://ariom.ru/litera/2003-html/gurdjieff/gurdjieff-bio.htm
има негова биография,
а тук на буква Г
http://ariom.ru/litera.html
негови книги.

П.С. На руски език.
I am who I am.

dancing_rose_in

• Guest
Re: Искам да споделя
« Reply #13 on: март 26, 2007, 10:18:08 pm »
Само ако може да допълня нещо за "излизането извън тялото и последващото влизане" - мисля, че е необходима и много чиста душа и чистота на помислите, също така, не съм сигурна, но предполагам. По приницип наистина Мулдашев доста ясно го обяснява.