Author Topic: Психоанализа и дзен-будизъм-Ерих Фром,Дайсетц Сузуки и  (Read 5504 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Beroe

• Ентусиаст
  • **
Психоанализа и дзен-будизъм-Тази книга представлява един синтез на западното и източното мислене и смятам че е уникална по своята същност, както и това че я няма преведена на български език което още повече допринася за уникалността. Трябва да кажа че тази книга не може да се чете неконцентрирано, нито за почивка, тя не се чете с очи, а с душа. Лекциите на Сузуки представляват едно кратко представяне на дзен-будизма което, за да се разбере трябва да се отърсим от мисленето си. Дзен наистина е едно силно заинтригуващо учение, в което няма и помен от авторитет и може да изглежда наистина странно държанието на наставника дзен или думите на самия Сузуки, но по-друг начин няма как да се предаде сатори, няма как да се разкрие, защото сатори е усещане, то не е дума или чувство. Искам да кажа че книгата не претендира да ни дава каквито и да било отговори, защото те самите са в нас, тя просто ни дава това което още не е развито в нас и то по един красив, символичен начин. Казвам това с уговорката, че дзен не може да се опише с думи, именно заради това трудно се разбира книгата. Нека всеки от вас намери сам смисъла на книгата и това което тя казва, избора е във вас само трябва да го направите.   
« Last Edit: октомври 11, 2008, 09:19:17 pm by velaskes »
Ако по пътя срещнеш някой, който е познал истината, не казвай нито дума, но и не мълчи!!!
                                                Дзен Мондо

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
Благодаря много за ценната книга и за чудесния превод  :)
Сънувах, че съм се събудил.
Това е най-старият сън на света...

Offline Nirvana

• Напредващ
Сега виждам книгата  :uglystupid2:
Грабва веднага.

Данке  :)
Никога не съм разбирала и винаги съм гледала с ирония на хора, които си мислят че света се върти около тях. А истината е толкова очевидна- той се върти около мен!

Offline iyiuvigy

• Не изпълвай времето между две събития с чакане.
  • Ентусиаст
  • **
  • През деня-мисли,през ноща-сънуваù!
« Last Edit: ноември 04, 2007, 11:15:28 am by Eternities »
'' Да се ядосваш, значи да наказваш себеси за грешките на другите.''

kiril

• Guest

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
Качвам я отново.
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!