Author Topic: "Извън тялото"  (Read 3907 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
"Извън тялото"
« on: май 25, 2007, 07:28:31 am »
практическата част на въпросната книга написана от Михаил Редуга
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

човек

• Guest
Re: "Извън тялото"
« Reply #1 on: май 28, 2007, 10:34:23 am »
Не знам, какво пише в книгата на Михайл Редуга за практическата част "Извън тялото", но за себе си намерих отговор за този процес в книгата "Ти си това".
Къде мога да намеря книгата на Михайл Редуга?

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #2 on: май 28, 2007, 10:50:10 am »
Трябва да щракнеш върху tehnikite.rar най-долу в поста на Веласкес.
I am who I am.

човек

• Guest
« Reply #3 on: май 29, 2007, 10:13:08 am »
Благодаря!!!
Всъщност.., това дава възможност да сравня информацията в двете книги по повод процеса "Излизане извън тялото"...

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #4 on: май 29, 2007, 10:35:56 am »
Ще ми бъде интересно да споделиш резултатите от сравнението :)
I am who I am.

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
« Reply #5 on: май 29, 2007, 11:13:01 am »
На тема излизане от тялото си има цял български форум:
http://forums.obe-bg.com/
Там има хора, които са преминали от теорията към практиката и споделят интересни неща, както за техниките за излизане, така и за онова, което са видели "отвъд".
Сънувах, че съм се събудил.
Това е най-старият сън на света...

човек

• Guest
« Reply #6 on: май 29, 2007, 04:55:59 pm »
Здрасти Eternities.
Описанието, дадено от М.Редуга и описаното в "Ти си това" е на светлинни години разстояние. М.Редуга не обяснява формите на съзнание и техните центрове в нас, за да може читателят да пренесе споделеното от автора към себе си. И четящия да разбере - след като си излязъл от тялото си, в кои сфери на абсолюта се намираш. Интересен е начинът, по който обяснява различните етапи на ОИТ, но това не показва цялата картина на себепознанието според мен. Всъщност, това е неговият път на развитие и от прочетеното разбирам, че има още много да учи. Но това е нормално.., това важи за всинца ни.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #7 on: май 29, 2007, 09:05:59 pm »
Благодаря :)

Ако имаш време и желание, сподели с нас това, което имаш като знания и личен опит по въпроса.

Темата ми е интересна по принцип.
Аз самата   преди време имах нещо като "спонтанна астрална проекция".
Сложих го в кавички, защото не съм много сигурна - когато ми се случи изобщо не знаех, какво е това, и реших, че е такова след като попрочетох някои неща в интернет.
Ако искаш, мога да ти разкажа. След като това ми се случи бях доста заинтригувана и еуфорично насторена, даже мислех да се позанимавам целенасочено.
Имах някои "частични успехи", но доста по-бледи в сравнение със спонтанното ми преживяване.
Затова - дали някак с времето ентусиазмът ми попремина или понеже не бях сигурна дали "има смисъл" да се занимавам с точно с това или е само загуба на време и  "отклоняване" - изоставих опитите и дори бях позабравила тази тема.

:)
I am who I am.

човек

• Guest
« Reply #8 on: май 30, 2007, 09:31:46 am »
Познанието е доста широка тема. Не знам какво те интересува... Просто питай.., когато имам време ще споделя каквото знам, чрез личната си опитност.