Author Topic: Среща "Да пием направо от извора" :)  (Read 10888 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Re: Среща "Да пием направо от извора" :)
« Reply #30 on: май 27, 2007, 03:06:57 pm »
Благодаря на всички светли същества, които дойдоха на срещата и ми дадоха възможността да бъдем известно време заедно :)

Щастлива съм, че по Земята щъкат прекрасни Човечета като вас :)
За останалото, което изпитвам и което искам да ви кажа, няма измислени думи :)

Бъдете здрави и щастливи!

:)
I am who I am.

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #31 on: май 27, 2007, 03:45:24 pm »
 O0

Благодаря на всички, които създадоха този сайт и допринасят за съществуването му!!! Ако първоначалната идея е била да се съберат на едно място наистина стойностни хора - Успяла е!!!  :smitten:

Ще се радвам скоро пак да пием заедно направо от Извора!  :)
« Last Edit: май 27, 2007, 03:46:57 pm by Spirit-Felix »
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline Nirvana

• Напредващ
« Reply #32 on: май 28, 2007, 06:54:51 am »
Да пием по един чай за думите. Слаби са. Но по- слни, по- подходящи не откривам...
Благодаря и аз! 

:smitten:
Никога не съм разбирала и винаги съм гледала с ирония на хора, които си мислят че света се върти около тях. А истината е толкова очевидна- той се върти около мен!

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
« Reply #33 on: май 28, 2007, 08:47:33 am »
Това, което най-много ме е радвало в живота, е когато съм срещала хубави хора :)
Благодаря ви, че дойдохте, благодаря, че ви има и че бяхме заедно.
Какво друго да кажа... Ех, животът е хубав :)

П.П. Кога е следващата среща? ;)
Сънувах, че съм се събудил.
Това е най-старият сън на света...

Offline blqh

• Напреднал
« Reply #34 on: май 28, 2007, 02:41:38 pm »
Не хубаво,не лошо,не приятно или неприятно,а РАЗЛИЧНО :)
-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

Offline Nirvana

• Напредващ
« Reply #35 on: май 28, 2007, 09:02:29 pm »
Освен да постна на всеки по една снимка  :P
ТУК има няколко И от Карлово, ако някой желае да си губи времето.
Катерисе, пейзажите ще ги видим ли? Сириус? 
Никога не съм разбирала и винаги съм гледала с ирония на хора, които си мислят че света се върти около тях. А истината е толкова очевидна- той се върти около мен!

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #36 on: май 28, 2007, 11:56:59 pm »
ето една снимка. Да имах фотошоп... то пък и време нямам...
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline Artemida

• Напредващ
« Reply #37 on: май 29, 2007, 09:18:56 am »
И аз ида от срещата на живо.Чак сега сколасах.Нали съм си отпусната, вяла и най-вече лежерна.Не като "великолепните мъжки екземпляри".
Ама то човек кат не мисли достатъчно.Да са бях замислила бих са и сетила, че с присъствието си може да накърня имиджа на женската част от срещата, ама де толкоз акъл у мен, кат се не движа и не генерирам енергия.
Та отидох на срещата, с идеята да срещна свободомислещи хора.Хора които зачитат чуждия избор.
Дори да е "грешен".
Защото всеки избира само и единствено за себе си, защото този избор касае само и единствено неговия живот.
Затова не осъждам избора на никой, било той привързаност към непушене, непиене, спортуване и прочие и очаквам никой да не се бърка в моя.
Няма по страшно нещо за човека стъпил на пътя на духовното развитие от това да мисли че само неговия избор е верен и да се опитва да го налага на другите.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #38 on: май 29, 2007, 09:22:26 am »
Приятели,
моля ви да не публикувате тук снимки на хора, които предварително не са иразили съгласие за това.

Благодаря.
I am who I am.

Offline blqh

• Напреднал
« Reply #39 on: май 30, 2007, 08:50:27 pm »
Можете ли да ми пратите снимки от Карлово на пощата моля :) Когато можете разбира се...

-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

voivoda

• Guest
« Reply #40 on: май 31, 2007, 09:29:21 am »
През цялото време говорим за програмирането и моделите, които са ни набутани без дори и да сме подозирали за тях. Говорим за осъзнаване и хармония за поглеждане на нас самите отвъд личността.

В следващия момент се срещате на живо.

И опааа , наяве излиза модела ни. Един говори и не може да млъкне, друг не говори щото се чувства пренебрегнат от немлъкването, трети се мисли за еди какъв си, четвърти мисли другите за еди какви си, пети го казва, шести му се обижда.

Не коментирам никого, макар че пак може някой да го приеме лично. Аз говоря за себе си, във вашите реакции видях себе си, защото аз съм индивид от планетата земя, със сърце, черен дроб, мускули и въобще цяло материално тяло. Но нали за това бумкаме мисли в този форум, да се осъвършенстваме, да открием същността на света около нас и на самите нас.

Ще ви помоля да отворите старите си постове и да видите, кой колко се е променил, какъв път сте изминали в процеса на осъвършенстване, какви идеи сте приели и до колко сте ги осмислили или прекопирали.

Да наистина, човешката същност е над материалното, но човека (не ника във форума  :) ) все още е вързан за материята. Така че ако не сме в пълна хармония, нека поне бъдем адекватни къде се намираме.

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
« Reply #41 on: май 31, 2007, 10:23:01 am »
Ами, сигурно се досещаш, че с призиви не става.
А от приказването на едно нещо до въплътяването му в живота може и никога да не се стигне.
Въпросът е че някои от нас осъзнават къде се корени проблемът и търсим решението му. За други това не е проблем и това си е лично тяхна работа.
Не можах да разбера какво имаш предвид като говориш за адекватност. Някой се държи неадекватно във форума ли? Или на срещата? Доколкото помня, теб те нямаше на срещата, така че целият ти пост е малко неадекватен, да не кажа много. Обаче адекватността като всяка друга сравнителна категория е нещо толкова относително, че изобщо няма смисъл да се коментира май.
И още нещо много важно има тук - тълкуването на поведението на другите. Един човек може да говори, може и да не говори. Може да е с другите, може и да се дели от тях. Може да прави един милион неща, може и да не ги прави. И само той си знае защо е избрал това или онова поведение. Тълкуването на поведението му от страна на другите е само описание на онова, коеото те виждат в огледалото и може да са толкова далече от истината, колкото дори не могат да си представят. И дотук бяхме с адекватността.
Сигурна съм, че срещата е била ползотворна за всички ни и всеки е научил по нещо ново за себе си или поне е сверил представата за себе си с онова, което е видял в огледалото на другите.
И понеже тая думичка адекватност ми се наби някак в очите, държа да кажа едно нещо. На тази среща не видях нито един човек, който във форума да се прави на нещо, което не е. Затова пък видях хора, които по незнайни причини не се напъват да пишат много тук, а със сигурност имат какво да ни кажат  :)
Сънувах, че съм се събудил.
Това е най-старият сън на света...

Offline Катерисе

• Средно напреднал
    • percovision.info
« Reply #42 on: май 31, 2007, 10:49:40 am »
Очевидно има информатор във форума ни, понеже неприсъствалите няма как да знаят кой какво и защо е говорил. Но пък на спортния коментатор това му е работата – да събира информация и да я интерпретира според собствения си мироглед.
Който пожела, дойде на срещата и сам видя. Всеки сам за себе си си вади изводите и отчита промените, които са настъпили в следствие на тази среща. Който не е присъствал може само да гадае и да греши.
Коментарите са излишни.
« Last Edit: май 31, 2007, 10:53:34 am by Катерисе »
Каквото и да е, надрастни го!

Offline Artemida

• Напредващ
« Reply #43 on: май 31, 2007, 11:31:51 am »
Който пожела, дойде на срещата и сам видя. Всеки сам за себе си си вади изводите и отчита промените, които са настъпили в следствие на тази среща. Който не е присъствал може само да гадае и да греши.
Коментарите са излишни.
.

Изцяло подкрепям гореказаното.

voivoda

• Guest
« Reply #44 on: май 31, 2007, 12:42:30 pm »
Информатор, КГБ , ЦРУ , кой от каде има информация ....има ли значение. :police: Аз просто виждам едно разминаване между идеализираните писания и реалността.
Адекватността е осъзнаването по пътя към постигане на пълната хармония. И ако идеализираното ни аз се разминава коренно с  реалността ...това е неадекватност .... не казвам, кой е адекватен или кой не ... просто говоря за себе си.

Не коментирам а констатирам.
За това трябваше да погледнем назад да видим самите нас във форума.....

Констатациите ми обаче станаха излишни.
А който е присъствал не може ли да ГРЕШИ ????
А кой решава кое е излишно?

Ок ... затваряйте се в себе си всеки път когато някой ви погледне отстрани....
« Last Edit: май 31, 2007, 12:58:32 pm by voivoda »

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #45 on: май 31, 2007, 04:56:31 pm »
Всички сме хора,
Да си човек, означава много неща.
Да си човек, означава точно толкова неща, колкото сме човеците.

Точно както и виждането - колкото хора, толкова и "виждане".

Точно както са и желанията, страховете, спомените, преживяванията - толкова са различни, колкото и хора има.

Точно както са и идеите, вижданията, както са и понятията, смисълът, мислите...

И всичко това, защото НИЕ ХОРАТА СМЕ РАЗЛИЧНИ.
Различни сме не защото сме хора, въпреки че всичко в нас е различно погледнато на различно ниво - дори биологично.
различни сме и в живота си, защото НИЕ СМЕ ТИЯ, дето го определяме.
Ние се определяме - по различен начин.

И всичко това - защото вътрешните ни светове са различни.
Различни са, защото ние сме различни, а сме различни, защото вътрешните ни светове са различни. Няма причина, няма и следствие - има единство. Точно както са и "кокошката и яйцето".

Различните ни вътрешни светове правят така, че вътре в тях всичко да изглежда истинско. И са ни учили, че истинските неща са еднакви за всички и са валидни навсякъде. И сме повярвали. И живеем с това. И вярвайки го оживяваме и го правим ИСТИНСКО - но само за нас си. Само дето вживявайки се, забравяме че го правим ние самите...............................

Различни са ни вътрешните светове и в тях чувствата, усещанията, преживяванията също са различни. Но идеята че има еднакви неща, ни прави слепи за различността и да повярваме в мита за ОБЩАТА, ЧИСТАТА, И АБСОЛЮТНАТА ИСТИНА - ОБЕКТИВНОСТТА.

Но обективността е израз на тоталността - на ВСИЧКОТО. А ограниченията и определеностите не са от света на абсолютните неща. И вечната гонка се оформя - чрез относителните елементи - думи, понятия, смисъл, значение...-> към абсолютната истина - безкрайността, вечността, всичко-то. Гонка, която е напълно безсмислена, защото тя съдържа в себе си едно очевидно несъотвествие - относителното и абсолютното са несъвместими едно спрямо друго. Тва е като човек да живее на едната страна на монетата и вечно да си мисли, че ограничението му от мястото на живота му няма никакво значение и лесно всеки момент би видял "другата страна".
Но независимо от тази абсурдност, породена от едно елементарно несъотвествие е нищо в сравнение с желанието и потребността чрез вярване да сметнем за истинско всяко нещо, в което привиждаме желанията си.
Нито с мисли, нито с чувства, нито с идеи , нито с понятия може да се излезе в света на абсолютното... и на тоталността... Това е просто несъотвествие между инструменти и естеството им и стремежа-цел. И понеже не може, може да се сътвори - всичко каквото не съотвества и "недостига" си го сътворяваме

И така - какво ли е ФАКТ ...?
И какво е ТЪЛКУВАНИЕ?

Понеже виждам че някои хора лесно използват за заключения и обобщения всяка информация, лесно е да се забележи, че едно е да си говори човек и просто да си разсъждава... а съвсем друго е да бъде "между нещата". Не защото и "между тях" също не може волно да си го прави същото.
Но си мисля, че на срещата всички се видяхме на живо... и този контакт няма нищо общо с контакта през форума. Да - "мисля си" - някои го казаха... Но дали това е ФАКТ?  :)
Или е тълкувание...?

Що е то - КОНСТАТАЦИЯ... и каква е връзката й с коментирането?
КОЕ Е "ФАКТ"... и кое "ТЪЛКУВАНИЕ".
Дори думичката ФАКТ, като понятие е също интерпретируема  :).

Няма нито едно понятие, което да е ОБЕКТИВНО. НИТО ЕДНО!!!
НяМА нищо ОБЕКТИВНО, което да е свързано с нас - и не защото не съществува, защото НАС НИ ИМА, а щом регистрираме, значи вече я нма обективността. Дори този текст е пълен с условности и тълкувания - както и всеки друг...

И това някой да "погледне" отстрани  на някакво събитие... дали и доколко може да носи обективност, след като "поглеждането" излиза извън каквито и да са рамки на една  регистрация и се стига до "етикети, понятия, класификация" - и това как въобще може да се нарече обективно - и според кой и какво това е обективността?

ДАААА - ДА СИ ЧОВЕК, може да бъде толкова много различни неща.
Но да си човек, това означава, че си в капана на вярването и на вживяването - само при хората го има. А да повярваш и да се вживееш в каквото си избереш - това го има във всеки от нас.
Онова, което е наистина трудното и голямото предизвикателство е - КАКЪВ Е СВЕТЪТ, КОГАТО СПРЕМ ДА СЪТВОРЯВАМЕ НАШИЯТ СИ СВЯТ?
« Last Edit: май 31, 2007, 05:04:57 pm by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

daniTA

• Guest
« Reply #46 on: юни 01, 2007, 09:26:05 am »
По моемо такива срещи се правят с цел всеки сам и с помощта на другите да види (ако може) до къде е стигнал в своето развитие. На живо отпадат много прегради и при среща на различни темпераменти  напълно естествено е един да е много доволен, друг по-малко, трети изобщо и т.н. Но пък защо ли? Има ли сръдни, недоволство и обиди могат дори да са и от полза, стига всеки сам да извлече нужното за себе си.
« Last Edit: юни 01, 2007, 09:27:58 am by daniTA »