Author Topic: Крис Ейнджъл/Criss Angel Mindfreak/  (Read 8956 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Крис Ейнджъл/Criss Angel Mindfreak/
« on: юни 24, 2007, 10:22:48 pm »

Илюзионист, изпълнител на забележителни фокуси, каскади и паранормалии. В американския ефир върви трети сезон на шоуто му Criss Angel Mindfreak. Някои от номерата му са невероятни и ужасяващи, като например този, където ляга върху асфалт постлан със стъкла от начупени бутилки и върху него минава валяк и това пред много камери и екзалтираната тълпа на Лас Вегас. Изпълнява още много опасни и удивителни трикове между които левитация, четене на мисли, телекинеза, изчезване, разрязване на две, вървене по вода, екстремна сила и издръжливост, преминаване на солидни предмети през тялото му и много други. Дали това е истина или просто илюзия всеки преценява за себе си  :)

официален сайт: http://crissangel.com/indexFlash.html
уикипедия: http://en.wikipedia.org/wiki/Criss_Angel
« Last Edit: януари 31, 2012, 04:21:37 pm by velaskes »
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re: Крис Ейнджъл/Criss Angel Mindfreak/
« Reply #1 on: август 17, 2008, 09:02:08 pm »
Следете новия четвърти сезон на шоуто, където преди малко в 4-ти епизод Крис отряза с електрически трион човешка ръка пред публика, кръв се разплиска по пода и камерите показаха отрязания й край, страховита демонстрация от която ме побиха тръпки. Пострадалия преди това беше приведен в хипнотично състояние и не усети абсолютно нищо. Наред с другите откачени демонстрации по мое лично мнение всичко в това шоу е реално. Няма никакви свидетелства в интернет, че Крис е измамник. А ако някой намери нещо подобно ще ми е интересно да прочета повече.

« Last Edit: януари 31, 2012, 02:32:04 pm by velaskes »

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #2 on: август 17, 2008, 10:32:22 pm »
Крис не е измамник, а е Илюзионист. Естествено, че няма да има информация, защото той не е луд да разкрива начините, по които постига ефектите си. Впрочем имаше едно двд, където разкри два фокуса - един с левитация и един с монета - и двата бяха толкова прости трикове, но толкова ефективни... Потърси ги, може още да се мотаят из нета.
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: август 17, 2008, 10:40:51 pm »
Гледал съм ги, в youtube ги има, но според мен те са евтина и нескопосана имитация с цел да отдалечи вниманието на хората върху факта, че фокусите му са наистина от паранормален характер. Той самия иска хората да смятат и то много отачаяно бих казал, че изпълненията му са илюзии, за да стане най-великия илюзионист след Хари Худини и да не бъде разпитван как е постигнал такова ниво на съзнание, чрез което въздейства по невероятни начини върху материята.
« Last Edit: август 18, 2008, 12:07:38 am by velaskes »

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
« Reply #4 on: август 17, 2008, 11:09:11 pm »
Той е прекрасен актьор. Дали наистина има "свръхестествени" способности... Най-интересно е за всички когато е обвито в мистерия. "Абе има ли или няма тези способности..."

Edit: А ти по какво съдиш, че той има паранормални способности? По това, че не можеш да си обясниш как стават триковете?
« Last Edit: август 18, 2008, 02:08:43 am by Spirit-Felix »

Nem Ankh!

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #5 on: август 18, 2008, 10:14:46 am »
изгледал съм цялата поредица и съм наблюдавал какви ли не от неговите трикове. Има две обяснения на някои от тези трикове. Или всичко е нагласено - включително и огромната тълпа, на всеки е платено, сключени са договори и всъщност гледаме спец ефекти - или Крис е с паранормални способности. Няма друга алтернатива на видяното...

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
« Reply #6 on: август 18, 2008, 11:49:43 am »
И кое е по-вероятното? Рязането на сцени, плащането на публика и режисирането на всеки ход (както е навсякъде) или наличието на паранормални способности?
Освен това съм виждал някои сцени, които изглеждат толкова нагласени, че... Например когато ходеше по водата в едно езеро и две момичета "полудяха" и скочиха да поплуват около него, за да се обедят, че нищо не го държи. Защо само две, защо и двете красиви, защо и двете млади момичета и истеризирали? абе...

Nem Ankh!

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #7 on: август 18, 2008, 05:44:15 pm »
Няма да открием единодушен отговор, за мен ако вярвам, че няма нищо нагласено, както се твърди преди всеки номер, значи обладава някакви паранормални способности. Но не може да се отрече че съществуват хора с такива способности, така че и това е напълно вероятно.

Offline loner

• Начинаещ
  • *
« Reply #8 on: септември 28, 2008, 11:47:20 am »
Няма да открием единодушен отговор, за мен ако вярвам, че няма нищо нагласено, както се твърди преди всеки номер, значи обладава някакви паранормални способности. Но не може да се отрече че съществуват хора с такива способности, така че и това е напълно вероятно.
Напълно си прав, че по принцип има хора, които могат да правят НЯКОИ от нещата, които изпълнява Ейнджъл. Ключовата дума тук е точно НЯКОИ. Няма човек на земята, за когото да знам поне, който да може да прави всичко, което Ейнджъл показва. Крис Ейнджъл е илюзионист. Доколкото знам няма никакви свръхчовешки сили. Не се учудвам, че на някои тук им се иска да има.
Това по никакъв начин не означава, че някои от триковете му не биха могли да се направят от човек, който наистина има способността да левитира примерно.
Проблемът е обаче, че никой, който наистина е с високо ниво на съзнание и има свръестествени сили няма да тръгне да се показва на милиони по този начин.
Хората с високо съзнание са мъдри. Те не търсят слава, нито пари. Единствената цел, която би имал такъв човек да разкрие възможностите си пред други хора би била, за да помогне някак.

Ще завърша с един въпрос към теб. Мислиш ли, че ако Крис Ейнджъл наистина имаше свръхестествени способности, военните нямаше да са го докопали досега?! :coolsmiley:
« Last Edit: септември 28, 2008, 11:50:13 am by loner »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #9 on: септември 28, 2008, 04:21:05 pm »
Мислиш ли, че ако Крис Ейнджъл наистина имаше свръхестествени способности, военните нямаше да са го докопали досега?!

Ха, че дори и да го докопат, той както може да се телепортира няма да е проблем да им се измъкне за нула време :)
Всъщност никой официално не може да каже дали има способности или не.
Относно способностите и славата, аз бих го погледнал от друг ъгъл - не славата е важната, а развлекателната сила на илюзиите му и чупенето на всякакви рекорди в тази област.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #10 on: октомври 05, 2008, 11:06:39 pm »
В 17-ти епизод на 4-ти сезон Крис Ейнджъл при опит да се измъкне за 13 секунди от натъпкан с експлозиви автомобил се взривява в него и така и не се изяснява дали остава жив след каскадата. Дори в следващата серия няма никаква информация по въпроса. Феновете му са шокирани.
Според мен ако наистина е загинал щеше да има големи заглавия в пресата и повече шум, вероятно и някакво уведомление в официалният му сайт.

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
« Reply #11 on: октомври 06, 2008, 06:47:15 am »
От първата минута на този 17 епизод той говори за страхът си от това число и как все се появявало в съня му, вещаещо смърт. Всичко е толкова добре планирано, че направо е прозрачно. През целият епизод има разни малки препратки към неговата евентуална "смърт". Какъв по-добър начин да привлечеш повече фенове от това да "умреш" в ефир. И след това, естествено, да се върнеш от "мъртвите" в някой от следващите епизоди - колкото по-късно, толкова повече напрежение ще създадеш. И все повече хора ще гледат, за да разберат какво е станало. А след това ще си известен като "единствения" илюзионист, който се върна от смъртта. Ех, тоя Крис Ейнджъл, все по-амбициозен става. Няма да се учудя ако по някое време например "изпари" статуята на свободата или "телепортира" цял град. Голям бюджет има човека...
« Last Edit: октомври 06, 2008, 06:50:07 am by Spirit-Felix »

Nem Ankh!

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
За илюзията като ШОУ
« Reply #12 on: октомври 06, 2008, 08:58:40 am »
Колеги, шоу маст гоу он...
Все пак да си на върха, да се говори за теб, да имаш фенове... си е тръпка сериозна.
Колкото до "изпаряването на статуята на свободата" - няма да е оригинално - Копърфийлд вече го е правил, при това в младежките си години и с него става един от асовете в бранша на илюзията като шоу. Тримата са в нещо като непрекъснато състезание - за публика, за известност, за номера. В тоя смисъл, Копърфийлд обаче се различава от другите двама - той прави всичко само на определени свои представления, които са грандиозни спектакли. Знаете че имаше подобен в минивариант дори в НДК София. Най-оспорвания и коментирания му номер е летенето по сцената. спомням си че съм попадал на специален руски сайт, който бил наречен антикопърфийлд, в който създателя на сайта подробно обясняваше техниките и принципите на всеки от номерата. Дори пак там беше цитирано специално отправено заплашително писмо от самия Копърфийлд в смисъл "не продължавайте повече"... и т.н. Нали се сещате, че дори това е също шоу. Въобще голямото състезание е на идеи - кой, какво, как - известност, повече публика, повче фенове, повече внимание.

Аз лично не съм съгласен че никой не знаел дали нещо е номер, или е истина. не е така колеги - те си ги знаят номерата. Знаят принципите, знаят си и техниките. Вие представяте ли си обаче да допуснем че се съберат на едно място - защо би им било да си демонстрират номерата си помежду си. това би било скука. Полето на изява е именно борбата за публика, за оригиналност, за хрумвания, граничещи с прозрения кое, как да стане, как да се покаже...
Идеята им е обаче, че в състезанието да не се повтаря нищо - иначе публиката ще каже - еее това вече го е правил един кой си... Всеки номер всъщност е изключителни хрумвания и комбинации от идеи и реализацията им. това е творчество, те са като композитори. И това за мен лично е достойното за уважение. Именно това е интересното - многобройното и различно използване на едни и същи принципни положения, проявени чрез някаква конкретика. При това конкретиката трябва и да е уникална - въобще хиляди условности с които трябва да се съобразят. И все пак - насищат постепенно ситуацията. И както са се качили на върха на шоуто си - всеки в своето си - така и ще слезнат с многобройните си представления. Всяка тръпка се насища така или иначе - в случая тънкия момент тук, както и за всяко шоу, е интереса на публиката към нелогичното, към противоречивото, към необяснимото... И все пак - това се насища. И търсенето на все нови и нови номера е наистина творчество, но то върви постепенно към изчерпване...

Бих коментирал и довода за "военните" и използването на такива хора от тях.
Особеното при такива хора е творческия им потенциал върху общите принципи за обработка на масовото съзнание. не виждам нищо което да се използва тук за военни цели. като се има предвид, че нито един от тримата шоу-илюзионисти цитирани от мен, нито са първооткриватели, нито са "открили америка" с нещо качествено ново. принципните положения за работа със "зрители" - като потребители на номерата и играта на ШОУ, не е нищо което да влиза в интереса на военните, при положения, че при тях отдавна има знания и практика за това.
    Манипулацията на (не)съзнанието се крепи на елементарни основни положения и се използва още от древността в човешкия свят. Вярно е, че тогава са били малцина избраните да знаят всички тия неща. И да имат възможността да се възползват от тях. Сега вече различните примерно ПиаР агенции, които се занимават с обществения интерес, влияние и обществено мнение, реклама... боравят с повечето от основните принципи в тая посока. Всеки институт за НЛП преподава основни положения за това.
Правено е от всички политически и военни режими по света, и не отсега. И в този смисъл е събран, анализиран и осмислен огромен опит.
И ако най-общо политическото шоу се нарича "пропаганда" и създаване на образи, и чертите им е да са приемливи за средностатистическата нагласа, след като се манипулира и изменя в желана посока дори и тя.
И това не е всичко - сега специалистите по рекламата на продукт, и по издигане на "кандидат за президент" се водят от едни и същи основни положения... защото интереса е все един и същ, мерките - също. целта - и тя.
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #13 on: октомври 08, 2008, 03:12:32 pm »
Kрис не е първият човек, който е правил подобни "номера" и за когото се спори има ли или не паранормални способности или е умел "шарлатанин".

Ури Гелер  - спрял е Биг Бен и кабинков лифт, въздейства върху метали, пуска в действие спрели часовници или спира работеща техника, прилага телепатия и т.н.
И е бил обект на изследвания, както и е съдействал на американските тайни служби, включително и по време на срещата за ръзоражаване между САЩ и СССР.
Експерт и жури в американския вариант на шоуто "Ясновидци" и още много :)

Вижте едно кратко филмче на руски език:
http://www.youtube.com/watch?v=oL5wrrnS-ok&feature=related

Има още много клипчета за него, както и на хора, твърдящи, че разобличават неговите "номера".
« Last Edit: октомври 08, 2008, 03:40:58 pm by Eternities »
I am who I am.

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #14 on: юни 17, 2009, 11:44:10 pm »
4-ти последен сезон на шоуто

« Last Edit: януари 31, 2012, 02:32:19 pm by velaskes »

Online velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #15 on: септември 06, 2009, 08:53:28 pm »
Поредната изумителна демонстрация вече от новия сезон на шоуто Майндфрийк - Масова левитация

http://www.dailymotion.com/video/xaejod_mass-levitation-by-chris-angel