Author Topic: Методът Силва  (Read 6004 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline cheter

• Начинаещ
  • *
Методът Силва
« on: септември 09, 2007, 05:03:10 pm »
От 2 месеца се заех да чета книгите на Хосе Силва. Бих искал да знам някои запознат ли е с методът Силва, има ли някакви резултати от работата си и дали във Варна има хора, които се занимават с това.
Благодаря ви предварително.

Offline divine

• Напреднал
    • blog
Re: Методът Силва
« Reply #1 on: октомври 05, 2007, 09:58:32 am »
Една страхотна книга прочетох наскоро, "Най-великия търговец на света" , при текстовете тук има откъс от нея. На корицата пише , че е метода на Силва. Дано ми влезе в подсъзнанието, идеите в нея наистина много ми харесват , препоръчвам ви я горещо. :)
Every moment is a miracle right now

Offline cheter

• Начинаещ
  • *
« Reply #2 on: октомври 05, 2007, 09:11:41 pm »
Аз си мисля, че взех да му хващам цаката. Много е трудно като работиш сам, но има благотворно влияние върху нервите и съня. Тази книга не я знаех, благодаря за препоръката. Ако имаш въпроси свързани с метода може да ги споделиш:)

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #3 on: октомври 05, 2007, 10:56:45 pm »
Здравей, cheter. Вече можеш ли да влизаш в ниво само с един жест - например събирането на палеца и показалеца?
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline cheter

• Начинаещ
  • *
« Reply #4 on: октомври 06, 2007, 08:21:45 am »
Здравей, Spirit - Felix. Този момент още не го владея по начина по който ми се иска. За да вляза трябва да си дефокусирам погледа и да се отпусна за малко. Само със събиране на палеца и показалеца не ми се получава. Все още обаче работя върху концентрацията след като достигна алфа нивото. Много ми се разпиляват мислите и не мога да следвам една посока. Напоследък обаче, все по - добре се справям. В началото не можех да разбера дали съм в алфа или не, но от месец може би си разбирам без проблеми. Збелязах също, че запазвам алфата много дълго време след като нявляза. В началото например излизах от ниво дори без да има причина, просто нещо ме връщаше в бета. Сега ако съм в алфа и някой ми се обади по телефона например, или влезе в стаята успявам да запазя нивото дори след като разменя няколко думи с човека.
Има и още нещо, освен медитациите по метода Силва се въртя 33 пъти по 3 пъти на ден (понякога като не успея на обяд само по 2 пъти). Не знам дали помага, но на мен ми харесва и навлизането в ниво след това ми е много по - дълбоко.

Offline mireto92

• Начинаещ
  • *
Re:Методът Силва
« Reply #5 on: април 28, 2011, 09:07:34 pm »
Здравейте, виждам, че темата е стара, но все пак ще се радвам на отговор. Как разбирате, че сте вече в алфа? Аз броя от 100 до 1 след това тялото ми изтръпва, но така и не мога да разбера дали това е алфа или не.

Offline pavli82

• Начинаещ
  • *
    • Колекцията ми от филмчета на духовна тематика
Re:Методът Силва
« Reply #6 on: май 12, 2011, 01:00:38 am »
Най-добрият начин да си сигурен/на, че си в Алфа е като си дадеш време и наблюдавай за резултати, какво се промени в теб, около теб, какво се случва. Често за резултатите трябва малко време, но това не значи, че ти не си бил в Алфа, просто наистина е нужно време за да се синхронизират всички необходими неща за да може например да се появи пред теб възможността, която толкова много искаш...
А истината е много много проста... Ти си там където вярваш че си. Ако приемеш, че правиш успешно медитациите и всеки път ти става по-лесно влизането в Алфа, то ти създаваш тази реалност за себе си със самите си мисли! Един вид - мисли по този начин, давай всичко от себе си и си напомняй, че всеки път наистина стигаш по-надълбоко в Алфа ниво. До момента, в който вече имаш дори един резултат - тогава вече няма да има място за съмнения :)