Author Topic: за молитвата  (Read 2562 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bee

• Guest
за молитвата
« on: август 15, 2005, 10:06:15 am »
Вчера открих една книжка в къщи с мисли на Дънов за молитвата, които ми се сториха интересни :):

Да се молиш, значи да се научиш да говориш. Трябва да се говори. Днес ние страдаме, понеже не сме научили небесния, Божествения език. Не е достатъчно само да се моли човек, но молитвата трябва да представлява един израз, в който да взема участие целия човешки дух, цялата му душа, целия човешки ум и цялото му сърце. В това, което човек иска от Бога, трябва да има само един вътрешен смисъл. Молиш ли се, кажи: “Господи, да бъде Твоята воля! Аз ще приема на драго сърце всичко онова, което иде от Твоята ръка, и ще изпълня волята Ти без никакво престъпване на Твоя закон.”
Няма нещо, което човек да е поискал от Бога, и да не е изпълнено желанието му. И то точно, когато трябва.
Алфата и Омегата на нещата е да благодарите.
Застани пред Бога като дете и кажи: ”Господи, благослови ме. Благодаря Ти за всичко, което си ми дал. Помогни ми да се увеличи свободата на моята душа, силата на моя дух, светлината на моя ум и добротата на моето сърце.”
Да се молиш, това значи да мислиш за Бога. Всяка мисъл за Бога, колкото и слаба да е, свети като искрица в съзнанието на човека и му допринася нещо. Дали разбираш какво нещо е Бог, не е важно. Обаче всякога можеш да мислиш за Него. Тази мисъл все ще ти донесе някакво благо, макар и микроскопическо. Да мислиш за Бога, това значи да мислиш право.
Ако имаш желание хората да не страдат, обърни се към Господа с молба да завърти онзи край на Слънцето, от който да се разлее топлина за целия свят, за цялата Земя. Щом се завърти този край, топлината ще се разстила по цялата Земя и всички живи същества едновременно ще се стоплят. Така се моли светията за хората.
Не огорчавайте Духа със своето постоянно недоволство и неблагодарност.
Животът е непрекъснат, затова и общението ни с Бога трябва да бъде непреривно – и когато сме будни, и когато спим.
Понякога молитвата на един човек е в състояние да донесе благо на хиляди хора. Молитвата на един човек е в състояние да премахне хиляди нещастия.
И тъй, помнете следната истина: няма по-велико нещо в живота на човека от молитвата. Каквото и друго да ви казват хората, не забравяйте значението и необходимостта от молитвата, от общението с Бога. Нито знанието, нито любовта, нито мъдростта на Земята са в състояние да се сравнят с молитвата, с общението на човека с Първата Причина.
Молитвите на хората са необходими за сваляне на висши енергии от невидимия свят. Тези енергии се използват за развитието на цялото човечество.
Казвате: “Не можем ли да се молим в църква, в къщи или на улицата?’ Не можеш. Ще се молиш само в скришната си стаичка. Не можеш да се молиш нито в църква, нито вкъщи, нито на улицата. Скришната стаичка е вътре в теб. Бог е определил това място със закон, който има отношение към бъдещето, което е светло и велико. Казано е просто и ясно: “Влез в скришната си стаичка, където човешки крак не е стъпвал.” Там само ангелите живеят. И като влезеш вътре, помоли се Отцу твоему, Който вижда в тайно. Като влезеш в тая стаичка, ще разбереш какво нещо е Бог.
Когато се моли, човек трябва да забрави всичко около себе си и да стане невидим. Целият свят трябва да изчезне пред очите му. Това значи молитва.

Беинса Дуно

Yulian

• Guest
Re:за молитвата
« Reply #1 on: август 15, 2005, 11:54:27 am »
А ето и още нещо по темата, но от д-р Уейн Дайър (автор на "Вашите слаби места"):
Ако молитвата е твоето послание към Бога, интуицията е Божието послание към теб.
Бъди лекарството, от което се нуждаеш. Не го търси извън себе си.
Всичко, с което си се сблъскал през жизнения си път, е било необходимо, за да стигнеш до тук.
Не бъди нетърпелив с Вселената.
В Божиите очи никой на тази планета не е нещо повече от теб.
Ще преизпълня с любов цялото си същество и ще я изпратя на света. Отношението на другите към мен е тяхна работа, начинът, по който реагирам - моя.
Изпълни сърцето си с любов към всички. Открий божествената същност на всеки срещнат, дори и на онези, за които са ти казвали, че трябва да отхвърляш.
Всяко „против" може да бъде формулирано така, че да се превърне в „за". Вместо да бъдеш против бедността, бъди за благоденствието. Вместо да се включваш във войната срещу наркотиците, допринасяй за чистота на младежта.
АКО светът беше устроен така, че всичко да е справедливо, никое живо същество нямаше да оцелее и ден. На птичките щеше да им бъде забранено да ядат червеи и щеше да се наложи личните интереси на всяко същество да бъдат удовлетворени.
Изборът е твой. Можеш да кажеш или: „Добро утро, Господи!" или „Мили боже, утро е!".

Lifebeyond

• Guest
« Reply #2 on: август 22, 2005, 12:24:38 pm »
Тази "книжка " на Дънов май я имам. интересни неща има там. молитвата е концентрирана позитивна енергия, сащо като любовта. но има и груго:"винаги когато човек се моли искрено има някой, който да го чуе":)

SIANA

• Guest
« Reply #3 on: август 30, 2005, 11:20:00 pm »
Едно от най-важните неща, които съм разбрала за молитвата е, че тя е ДИАЛОГ.

bee

• Guest
Re: за молитвата
« Reply #4 on: март 13, 2006, 03:50:03 pm »
Едно стихче-молитва, но няма да казвам от кой е, че вече съм ви проглушила ушите с името му  ::)

*  *  *
Нека земята и водата, въздухът и плодовете на моята страна да бъдат сладки, господи!
Нека пазарите и къщите, горите и полята на моята страна да бъдат пълни,  господи!
Нека надеждите и обещанията, делото и словото на моята страна да бъдат верни, господи!
Нека животът и сърцата на всички синове и дъщери на моята страна да са единни, господи!

Offline divine

• Напреднал
    • blog
Re: за молитвата
« Reply #5 on: юни 02, 2006, 02:41:08 pm »
Още една молитва от Дънов:

Молитва на Духа

Господи, Боже наш, да дойде Твоят благ Дух и да обгърне нашия дух в Своите обятия.

Да изпълни сърцето ни с необятната Любов, Която изявява Твоето присъствие навсъде.

Да укрепи ръцете ни във всяка правда, нозете ни във всяка добрина.

Ниe се покланяме пред Тебе, Вечния наш Баща, канара на нашия живот.

Благословен Си Ти, благословено е Твоето Име в нашите души.

Укрепи ни, въздигни ни, да започнем служенето за идването на Твоето Царство с всяко веселие за изявената Любов към нас!

Само Ти Си Един, Който ни познаваш и ние Те познаваме, че Ти Си светлина за душите ни, простор за умовете ни, разширение за силата ни, крепост за духовете ни, пълнота за сърцата ни.

Ти Си венец и слава в живота ни!

Амин.
Every moment is a miracle right now