Author Topic: Пасивност vs активност  (Read 1774 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bee

• Guest
Пасивност vs активност
« on: ноември 23, 2007, 01:48:51 pm »
Чудя се доколко е хубаво човек да е пасивен и да оставя нещата просто да минават покрай него такива, каквито са, защото всичко е такова, каквото е неслучайно и си има своето предназначение и смисъл. Е, да, всичко е от Бога един вид, и аз съм от Бога, но ако не правя нищо, с какво ще се различавам от едно цвете? Т.е. не е ли хубаво да изразявам това, което е в мен?

Убедена съм, че не е хубаво …. или поне не е хубаво за мен да влизам в спорове и затова и не влизам. Но да не реагирам по никакъв начин си мисля, че е грешка.

Мисля го сега, след като месеци и месеци наред съм оставяла неща да минават покрай мен без да реагирам. Сега, разбира се, в никакъв случай не бих съжалила пък за това, което съм била преди. То е имало своя смисъл. Но поне прозрението, което ми е дошло днес е такова и се каня да … реагирам на нещата, на които искам да реагирам. :)

Вие реагирате ли?

Offline nel

• Ентусиаст
  • **
Re: Пасивност vs активност
« Reply #1 on: ноември 23, 2007, 02:07:20 pm »
от лични наблюдения - колкото човек е по-млад и зелен, толкова по-често реагира на нещата.
да не се реагира на тях дали е проява на мъдрост или пък на умора?

bee

• Guest
« Reply #2 on: ноември 23, 2007, 02:28:24 pm »
Задаваш ли въпроса към някой или е риторичен?
Не разбрах ти самата реагираш ли или не. :)

Offline Hypatia

• Ентусиаст
  • **
« Reply #3 on: ноември 23, 2007, 02:41:17 pm »
Видимата пасивност или активност нямат значение за мен.
Всяка една от двете си има цел, а изразяването им е пътя до целта.

Колкото до мен- да, реагирам на стимули. Проявяването на реакцията е различно- понякога е проявена като активност, понякога- като пасивност.

забелязала съм нещо: видимата активност прикрива вътрешната пасивност и обратното.
« Last Edit: ноември 23, 2007, 02:53:57 pm by Хипатия »