Author Topic: za Egoto  (Read 5476 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elan

• Guest
za Egoto
« on: юли 17, 2004, 11:37:24 pm »
 Kakvo predstavlyava to, tryabva li da se borim s nego ili e dostatachno samo da go opoznaem i kontrolirame, prechi li ni to v tyrseneto na Sebe si , v slivaneto ni s Onova ?
I vsichko, koeto znaete i mislite za nego ...

Blagodarya predvaritelno .

Lyubov i Svetlina : elan

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:za Egoto
« Reply #1 on: юли 19, 2004, 10:50:55 am »
Egoto e 4ast ot vseki ot nas. Celta da go ima e da sluji za podsigurqvane na tqloto da ostane kolkoto se moje po-dalgo jivo. Trqbva da go priemame kato 4ast ot sebe si, protivopostavqneto ne dava resultati. Samo novoto promeneno sazannie izpalneno s liubov moje da ukroti tozi zvqr v nas, moje taka da se kaje da go civilizova. S duhovnia napredak egoto ne iz4ezva, samo gubi pozitzii na opredelq6t faktor. Jivei dokrai s egoto si, dai mu prostor, dai mu vsi4ko koeto iska, tova e patq za omalovajavaneto mu.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

elan

• Guest
« Reply #2 on: юли 19, 2004, 09:29:25 pm »
Blagodarya ti za otgovora .

No kazano e ,,Po delata im shte gi poznaete " ...

Dnes poluchih v tozi forum , nagleden primer za Ego . Za kojto syshto blagodarya .

s lyubov : elan

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: юли 20, 2004, 09:59:25 am »
Az nqmam griji otnosno egoto si, a ti?  ;)

berry

• Guest
« Reply #4 on: септември 14, 2004, 11:45:09 am »
dali lo6oto v sveta proizti4a ot egoto
/al4nost, vlastolubie, korist, zavist, omraza.../ dali

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #5 on: септември 17, 2004, 10:12:51 am »
Ot gledna tochka na Bog nqma nishto, koeto da byde narecheno losho. No ot nasha gledna tochka, dokato sme v tezi fizicheski tela vsichkite tezi neshta, koito si izbroila lesno mogat da bydat opredeleni kato loshi. Zashtoto tialoto ni e instrument na bolkata i stradanieto. I postaveni v obstoiatelsvata na nujdata chovek naistina s po-goliama lekota izbira "loshoto".
I kym vyprosa. Da, "loshoto" proizticha ot Egoizma, a v egoizma se sysredotochavat vsichki nai-"loshi" chuvstva. Egoizma tova e razdelenieto tochno v bukvalen smisyl. Protivopolojnoto na Egoizma e Liubovta. Liubovta e Edinstvoto, koeto otraziava nashiia nai-svetyl poriv.

berry

• Guest
« Reply #6 on: септември 17, 2004, 02:58:07 pm »
mersi za otgovora VELASKES.. radvam se 4e po goliama 4ast ot temite imame shodni mnenia, /makar ne napulno/. suglasna sum 4e kvalifikaiata na iavleniata kato dobri i lo6i idva ot 4oveka i negovia neisbejen subektivizum. No v slu4aia temata na diskusiata  e za egoto , a ne za egoisma.. naro4no postavih vuprosa po tozi na4in, za6toto toi naso4va kum nemalko drugi vuprosi. na purvo miasto tozi za razliakata mjdu egoto i egoizma. A spored men takava ima. Zabelejete, 4e v procesa na 4ove6kata evolucia imenno 4ove6koto ego turpi su6testvena promiana= 4ovek stava vse po-SAMOosuznat. V drevni vremena horata sa bili 4ast ot prirodata, jivee6ti kato sploteni plemena, narodi i t.n., v ramkite na koito otdelni interesi niama, a ima interesi na plemeto /na vojda, na hana, na pulkovodeca../, li4nostnoto e pretopeno ot ob6tnostnoto. Vposledstvie, sled mnogo godini, se stiga do dne6noto ob6testvo, v koeto imame individualni interesi, celi, stremeji ... i otdelni LI4NOSTI. V na6eto suvremie 4ovek se osuznava izklu4itelno KATO samostoiatelno su6testvo, otdelno i nezavisimo ot prirodata, ot roditelite, ot kolektiva, ot masata. Evoluicata e dovela do tova Az-a da buda OSUZNAT. I v rezultat ot tozi proces na izrastvane na 4oveka do negovia Az, nie sme razvili na6eto EGO - razbirano kato sebevuzpriatieto ni kato otdelni, samostoiatelni 4yvstva6ti i misle6ti su6testva. Tuk kvalifikacii sa izli6ni - egoto e tip otno6enie, SEBE-osuznatost, to ne moje da e dobro ili lo6o. Posledicite ot opisania proces na evolucia sa neveroiatni - ta celia progres se dulji imenno na tova.  No v niakoi slu4ai - sme izpraveni pred posledicite ot proiavenia kraen 4ove6ki egoizum. ...
posle za vuprosa postaven ot elun

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #7 on: септември 23, 2004, 11:21:43 am »
Egoizma e produkt na egoto. Egoizma znachi da mislish predi vsichko za svoite nujdi. Egoto e individualnata harakteristika na vseki chovek: Az-a, samolichnostta.  
 Ego horata sa imali vinagi, dori i kogato sa jiveeli v grupi i kogato individualnostta e bila pretopena v obshtoto. Tova e pyrvichniia harakter, koito se proiaviava dori i pri divacite. Poneje Egoto sluji za zapazvane cialostta na telata ni, oshte shtom se rodim v tialo egoto ni se proiaviava. Bebeto se rajda i vednaga ni napomnia za svoiata nujda. To reve, za da mu obyrnem vnimanie i da go nahranim.
Niamam predstava prez kakva evoliuciia e preminalo choveshkoto tialo, ne znam dali Darvin e bil prav za proizhoda na horata ot maimunite. Edno e sigurno obache choveshkoto syznanie evoliuira. To evoliuira i indiviualno i kolektivno. No nai-veche chrez otdelnite individi, koito sa po-napred v misleneto si, chrez tehnite novi idei se obogatiava kolektivnoto syznanie.