Author Topic: За секса...  (Read 2218 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline cassydy

• Ентусиаст
  • **
  • Аз СЪМ
За секса...
« on: декември 31, 2007, 02:49:27 am »
Знаете ли прочела съм малко неща от този форум засега.Даже по-скоро съм ги попрегледала.Извинявайте предварително ако изказването ми е прибързано и неточно.Вие ми изглеждате много интересни хора,точно такива,с които обичам да общувам.Но нещо ми направи впечатление-ЗАЩО НЕ ГОВОРИТЕ ЗА СЕКС???
Разбирам,че идеята на този форум,както и на сайта е за духовното усъвършенстване на човека.Но секса и самозадоволяването са част от себеопознаването.Оргазма е нещо изключително духовно според мен.По някакъв начин те свързва с Бог.
Това са много красиви неща,особено ако са родени от взаимната любов и себеотдаване на двама човека.Ще се радвам да си поговорим за тези неща...
Имате най-искрените ми поздравления и продължавайте да се себеусъвършенствате и да търсите себе си...
В търсене на Джонатан, който се крие във всеки от нас.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re: За секса...
« Reply #1 on: декември 31, 2007, 09:20:59 am »
това е най-развитата тема по въпроса, може и ти да се включиш ако желаеш :)

http://www.izvorite.com/smf/index.php?topic=1062.0
« Last Edit: декември 31, 2007, 09:23:09 am by velaskes »
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #2 on: декември 31, 2007, 09:42:22 am »
Секса е като манджата. Добрата манджа също по някакъв начин ни приближава към бога.
Добрата манджа, също и като добрия секс, иска доста (видове) продукти и доста предварителна подготовка. Късчето хляб също може да достави изключително удоволствие ако не си ял един (например) месец.
Както и храната, секса може да се прави (и наслаждава) като прасе и като човек.

Една малка разлика, която виждам в искуството на яденето и секса е в това, че добрия ценител на яденето има някакъв определен обем (и съответно удоволствие) за ядене, докато добрия секс партньор, специално мъжки, ще е способен да се наслаждава на женския екстаз доста по-дълго, без загуба на "интерес".

Пак опира до това какво всъщност се търси и какво се прави за постигането му.
Но определено какво се търси.

Тук има няколко прекрасни (за мен) статии на тема секс.
Като напр. някои от тях сса тук:
http://www.izvorite.com/smf/index.php?topic=709.msg13159#msg13159
http://www.izvorite.com/smf/index.php?topic=1062.msg13044#msg13044
Това което аз виждам като някакъв ориентир за качество на секса (ако изобщо може да се говори по този начин, но все пак това си е лично мнение и каае само мен) са например книги като "Шибуми"/Треванян и "11 минути"/Коелю. Въпрос на вкус.

Сега съм в такъв период, че и къшейчето хляб много ще ми се услади  :D
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline Катерисе

• Средно напреднал
    • percovision.info
« Reply #3 on: януари 02, 2008, 10:52:31 am »
Обикновено темата за секса, се подхваща от някой, който търси отговори. Както и всяка друга тема. Обаче секса е тема табу за много хора. Много се притесняват да си признаят проблемите и да говорят за тях. Много пъти се събужда общественото неодобрение, ако някой все пак го направи. Хем всеки почти има някакви сексуални смущения или е имал такива, хем се оказва адски трудно да се проедолее обществената бариера и да се говори открито за секс.
На мен не ми пречи да говоря и съм изписала доста и в този форум. Всъщност толкова мнгоо говорих за секс, че по едно време се усетих,ч е съм се пристрастила :-)
Та сега, като си отворила темата, в твои ръце е да използваш всичко което можеш, да провокираш хората и себе си, за да достигнеш до ключове за твоята ключалка.
Ето, имам въпроси към теб.
Какво мислиш, че може да получиш в една оргия? С какво е свързана фантазията ти за оргия?
Изобщо фантазираш ли докато правиш секс и за какво мислиш?
Какви са наблюденията ти над партньорите ти? Те за какво мислят и за какво фантазират, докато правят секс? Срещала ли си мъже и жени, които да присъстват активно и всеотдайно в процеса, без да се откъсват във преживяването си?

За да не задавам голи въпроси - веднага предлагам някои свои разсъждения по въпроса.

Идеята за оргията ме е привличала дълги години. Онова, което ме е дърпало натам е била мисълта за разкрепостеност - много хора, напълно освободени, без граници, без срам, без задръжки. Свобода да се чукам с който ми падне. Дори си имах фантазия за оргия и съм предлагала на няколко човека да си направим, но така или иначе не се е случвало досега,а  интереса ми вече се е претопил, защото аз самата се промених.
Фантазията ми беше за чаршафено парти. Всеки, който дойде на купона, се съблича в една стая и се обгръща с чаршаф. На купона има купища презервативи - задължителни за употреба :-) Много алкохол, за да подпомогне разкрепостеността и другите екстри според желанията на присъстващите.
Сега обаче нито пия, нито употребявам наркотици. Наслаждавам се на изчистеното си тяло, на сетивата си, котио се изостриха и това доведе до повишена чувствителност. Освен това мисля, че контакта между много хора, е значително по-повърхностен и като цяло интереса ми угасна. Пък какво ще донесе живота - ще видим.
Докато правя секс, не фантазирам. Ако мисля за нещо, съм се откъснала и не давам 100% от себе си. Има такив амоменти, когато не успявам да се концентрирам и мисълта ми бяга. Качеството на секса пада :-)
За партньорите, о те фантазират. Понякога изцяло са погълнати в себе си. А понякога се случва да се запази изцяло контакта - без фантазии и се получава голям взрив. Понякога :-)
« Last Edit: януари 02, 2008, 10:54:08 am by Катерисе »
Каквото и да е, надрастни го!

Offline cassydy

• Ентусиаст
  • **
  • Аз СЪМ
« Reply #4 on: януари 02, 2008, 08:50:15 pm »
Обикновено темата за секса, се подхваща от някой, който търси отговори. Както и всяка друга тема. Обаче секса е тема табу за много хора. Много се притесняват да си признаят проблемите и да говорят за тях. Много пъти се събужда общественото неодобрение, ако някой все пак го направи. Хем всеки почти има някакви сексуални смущения или е имал такива, хем се оказва адски трудно да се проедолее обществената бариера и да се говори открито за секс.
На мен не ми пречи да говоря и съм изписала доста и в този форум. Всъщност толкова мнгоо говорих за секс, че по едно време се усетих,ч е съм се пристрастила :-)
Та сега, като си отворила темата, в твои ръце е да използваш всичко което можеш, да провокираш хората и себе си, за да достигнеш до ключове за твоята ключалка.
Ето, имам въпроси към теб.
Какво мислиш, че може да получиш в една оргия? С какво е свързана фантазията ти за оргия?
Изобщо фантазираш ли докато правиш секс и за какво мислиш?
Какви са наблюденията ти над партньорите ти? Те за какво мислят и за какво фантазират, докато правят секс? Срещала ли си мъже и жени, които да присъстват активно и всеотдайно в процеса, без да се откъсват във преживяването си?

За да не задавам голи въпроси - веднага предлагам някои свои разсъждения по въпроса.

Идеята за оргията ме е привличала дълги години. Онова, което ме е дърпало натам е била мисълта за разкрепостеност - много хора, напълно освободени, без граници, без срам, без задръжки. Свобода да се чукам с който ми падне. Дори си имах фантазия за оргия и съм предлагала на няколко човека да си направим, но така или иначе не се е случвало досега,а  интереса ми вече се е претопил, защото аз самата се промених.
Фантазията ми беше за чаршафено парти. Всеки, който дойде на купона, се съблича в една стая и се обгръща с чаршаф. На купона има купища презервативи - задължителни за употреба :-) Много алкохол, за да подпомогне разкрепостеността и другите екстри според желанията на присъстващите.
Сега обаче нито пия, нито употребявам наркотици. Наслаждавам се на изчистеното си тяло, на сетивата си, котио се изостриха и това доведе до повишена чувствителност. Освен това мисля, че контакта между много хора, е значително по-повърхностен и като цяло интереса ми угасна. Пък какво ще донесе живота - ще видим.
Докато правя секс, не фантазирам. Ако мисля за нещо, съм се откъснала и не давам 100% от себе си. Има такив амоменти, когато не успявам да се концентрирам и мисълта ми бяга. Качеството на секса пада :-)
За партньорите, о те фантазират. Понякога изцяло са погълнати в себе си. А понякога се случва да се запази изцяло контакта - без фантазии и се получава голям взрив. Понякога :-)
Катерисе,мнението ти е много интересно,забавлявах се докато го четох.
Вярно етовач,че търся отговори на доста въпроси,интересувам се от доста неща.
Сега ще отговоря на въпросите ти
От една оргия не очаквам друго освен многократни оргазми.А ми е трудно да го достигам по принцип,вече писах в една друга тема.Честно казано не си фантазирам за оргия,а за тройка с мъж и жена ,също и за секс само с жена.Скоро бях с един мъж,с когото искахме да правим тройка и търсихме момиче.В момента си общувам с едно момиче и съм заинтригувана сексуално  и емоционално от нея.Ще ми бъде интересно да изпитам нови неща.Докато правя секс не си фантазирам,и аз като теб се разконцентрирам от това и се опитвам да изчистя съзнанието си и да се отдам на усещането.За партньорите ми не мога да кажа,не съм ги питала.Няма значение за мен,важното е да се чувстват добре.
Била съм с мъже,които са се отдавали изцяло на секса,но те са били над 30 години.Забелязала съм също,че оргазмите при тях са доста по-силни отколкото при по-младите мъже.
В търсене на Джонатан, който се крие във всеки от нас.