Author Topic: За Дядо Коледа,Великденския заек и други изроди  (Read 1633 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline cassydy

• Ентусиаст
  • **
  • Аз СЪМ
Празници,празници...хората са като навити на пружина играчки.Много тъжно...Имало е едно време умен човек,който е създал самата идея за празника-да се събере цялото семейство,да изразиш обич към близките си,да направиш добро дело,да спреш за момент и да осъзнаеш колко много притежаваш и колко малко ти трябва всъщност,за да бъдеш щастлив.Празниците са хубаво нещо,но в какво са се превърнали днес-лудо пазаруване по магазините,състезание кой ще купи най-шикозен подарък,организиране,подреждане и т.н. и накрая си толкова уморен от цялата тази подготовка,че не ти се празнува.И накрая всъщност цялото празнуване се изразява в това да се наядеш и да се напие като кирка и после нищо да не си спомняш.Аз работя в аптека като фармацевт и днес един препил клиент след новогодишната вечер ме пита дали продаваме резервни глави,че неговата не ставала вече май. :2funny: :2funny: :2funny:
А от цялата тази комерсиализация на абсолютно всички празници направо ми си повдига.Магазините са пълни с абсолютно всякакви безполезни джунджурии,които ти викат отвсякъде :"КУПИ МЕ,КУПИ МЕ!!!"Интресно защо никой не се е сетил все още да продава любов в стъклени бутилки.Хмммм....като се замисля,има хляб в тази идея.Шегувам се ,разбира се...
Нима хората не разбират,че една сърдечна усмивка,целувка или прегръдка ще стопли много повече човешкото сърце и от най-лъскавия подарък.Това мисля,че е идеята на празниците.Всъщност ще е хубаво ако по-често се сещаме да правим тези неща и без повод.Аз самата се опитвам поне.Интересното е,че ако се усмихна на непознат човек,просто така,за да му даря малко радост,той автоматично си помисля или "На тая определено и хлопат лимките" ,или "Охооо,тая иска да спи с мен.Супер!".Говоря в случай,че се усмихна на мъж,ако се усмихна на жена положението е още по-лошо,няма да го коментирам.Затова се усмихвам най-вече на деца,които са искрени,мили и непокварени все още.
И да кажа за тези,които се чудят още защо Дядо Коледа И Великденския заек са изроди.Не че имам нещо лошо против тях,просто мисля,че са по-скоро лъжливи символи ,създадени от алчността и комерсиализма на хората.Или в последствие са се превърнали в такива,не съм сигурна.Хората правят много неща за пари.Тъжно но факт.
Все пак аз съм оптимистка,така че няма да завърша темата си тъжно.Не забравяйте да казвате по-често на любимите си хора,че ги обичате и да им го показвате също.Сигурна съм,че те ще го оценят. :smitten:
В търсене на Джонатан, който се крие във всеки от нас.