Author Topic: Среща 2008 - "Да отпразнуваме различността" :)  (Read 12471 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Здравейте, приятели :)

Отново ви предлагаме да си организираме среща, на която да се видим и да си общуваме на живо :)

Обръщаме се - аз и Рамус - към колегите администратори, към всички пишещи и четящи в Изворите и техните приятели.
За да дойдете на срещата няма никакво значение дали сте активно участващи във форума или не, дали симпатизирате на някой от другите членове или не, дали сте на едно и също или на противоположно мнение с един или повече от пищещите тук - нужно е само желание и готовност да прекараме ден-два заедно - с останалите, каквити са и със себе си - каквито сме :)

Хрумна ми това "Celebrating diversity", защото мисля, че именно разнообразието и уникалнстта на всеки от нас е това, което ни събира :)

А срещата на живо не може да се сравни с общуването във форума :)

Първоначално предлагаме като време и място курорта "Цигов чарк" на язовир Батак в Родопите през месец май.
Вилно селище "Уют": http://www.visit.bg/staedte/fewo.php?hotid=183
Разполага със 7 вили, във всяка една могат да пренощуват по 7 човека - цената на нощ за цялата вила е 70 лв.

Природата около язовир Батак е едно изключително прекрасно място.
Цигов чарк е в близост до градовете Батак и Велинград.
Недалеч е и пещерата "Снежанка", която е невероятно красива.

Разбира се, ако имате други идеи - споделете ги тук и ще ги обсъдим.

Нека тези, които искат да се видим, да пишат - тук или на лична бележка на някой от нас.
Трябва да сме решили до 8 март, за да направим резервация.

:)
« Last Edit: февруари 26, 2008, 01:51:04 pm by Eternities »
I am who I am.

Offline NASTI

• Ентусиаст
  • **
Re: Среща 2008 - "Да отпразнуваме различността" :)
« Reply #1 on: февруари 26, 2008, 02:17:00 pm »
А може би трябва и някакви дати да кажем. По принцип аз съм мама и за мен няма значение. Нека тези които са ангажиране по някакъв повод месец май и искат да присъстват на събитието да предложат дати  O0

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #2 on: февруари 26, 2008, 02:54:23 pm »
Сега - вариантите са два - майските почивни дни не знаем дали са решени още от правителството.
Или в началото на май - около 1, или в края - по време на празниците на будителите. Ако някой има информация - нека пише как са обявени почивните дни.
За мен - края на май ми е по-близко като притегляне, защото така ще е възможно по-хубаво времето, а едновременно с това, ще е няколко дни преди официалното влизане в туристическия сезон.

Мястото, избрано за среща е чудесно и това не е реклама. Поне на мен винаги много ми е резонансно съвпадението между "голяма вода" и планина. Надморската височина не е прекалена и това има значение по това време на годината.

В зависимост от яснотата на всеки от вас, като намерение, можем да организираме и помагаме с превоза. Комбинирането ви в зависимост от местата в БГ, от които всеки живее, за да пристигне към точката на срещата, също е вариант, за по-удобно пътуване. За тази цел, нека идващите, заявявайки намерението си,  да споменат откъде идват, дали са с кола, и дали биха взели някой в посоката от която ще идват. Така биха били по-малко разходите и удобството при пътуването /евентуално/.
Като точка за транспорт от цялата страна са най-близо пазарджик и Пловдив - като по-големи градове с железопътни и пътни връзки. Най-близкия град е Пещера и Велинград. Имало маршрутки от Велинград за яз. Батак. Има транспорт и от Пазарджик през Пещера за към същото място. Пътищата са чисти и добри. 

Поне по подразбиране се приема усповно, че става въпрос за големи хора, дето да могат да преценятза себе си. Цената на човек е смешна, за тия условия. Но пък за сметка на това стаите са за повече от 2-ма човека. Няма никакъв проблем всеки да си доведе по негов избор приятели, или семейни "половинки". Всички, събирайки се досега сме били отворени за нови познанства и контакти. 
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline blqh

• Напреднал
« Reply #3 on: февруари 26, 2008, 10:51:41 pm »
 Ще се опитам да дойда.Най вероятно ако ще идвам ,ще съм с кола така че мога да взема някой по пътя :)
-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
След допитване сред тези, които вече се обадиха за срещата, определяме като дата уикенда 24-25 май.

Нека тези, които се колебаят, да решат до края на седмицата.
В понеделник, на 10 март, трябва да направим резервацията и вероятно да предплатим престоя ни.
Засега броя на участниците е като за 2 къщички.

Вярно е, че датата е далеч и все още е трудно да се планира със сигурност, но пък това има и предимството, че имаме достатъчно време и може да нагласим нещата, тъй че да си освободим този уикенд от другите си задължения, за да го прекараме заедно :)

Мислете до неделя и пишете :)
I am who I am.

Offline MBIRA

• Средно напреднал
  • миротворец
    • Фотоалбуми' 2009
MBIRA каза :

Да бъде!

O0
„И разказват...
Че Бог толкова обича тази приказка, толкова харесва тази история, че стига някой да я разкаже и някой да я изслуша, и Той, зарадван, ще зачете всяка нужда и ще изпълни всяко желание на всички, които споделят този момент...
Така да бъде...”                        Хорхе Букай

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
бройката нараства и аз лично много се радвам на това. Както се очертава засега дотук май ще напълним към 2 "къщички"... И може и трета да се наложи... :)

Блях - от Севлиево ли ще пътуваш с колата?

По принцип пишете кой откъде ще пътува, за да се улесни и стикова пътя на хората - особено се отнася за хората от северна българия, щото оттам пътуването да ми изглежда , и скъпо, и дълго... и неудобно.

Нищо не пречи на някаква форма на сътрудничество - независимо че сме различни и че ще го "празнуваме".
« Last Edit: март 06, 2008, 12:01:19 pm by ramus »

Offline toni

• Напредващ
Ще се опитам да дойда.Най вероятно ако ще идвам ,ще съм с кола така че мога да взема някой по пътя :)

Блях, свирни един клаксон, ако минаваш през Търново- и въобще, има ли някой желаещ от този регион ?Иначе не знам как бих се справила с дългия път.

Offline blqh

• Напреднал
Ами аз тръгвам от Севлиево и вероятно ще мина през Габрово и там през прохода Шипка.Само искам да вметна че не съм 100% сигурен че ще съм с кола,но вероятността е доста голяма.

Тони единия вариант е ако дойдеш ти до Севлиево и от тука да тръгнем заедно.Аз ще те посрещна това не е проблем.Само дето не съм сигурен дали има сутрин рано автобуси...Най ранния за който аз знам беше 10 часа,а иначе сигурно има някакви преминаващи за София които можеш да хванеш.
Другия вариант е да стигнеш до Габрово и от там да те кача.До там май може и с влак да стигнеш.
-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
От Търново - има и влакове и автобуси за към Пловдив.
Има нощен влак от Русе, през Велико Търново, пристигащ рано сутринта в Пловдив. И който пътува през нощта и в обратна посока. И за който скуката при пътуването се замества с нощна дрямка :). Днес точно категорично забраниха пушенето във влаковете за пътници.

Тръгването от Пловдив ще го организираме с коли, които засега са налице. В моята кола засега имам две места, които все още не са заети... Предполага се че в зависимост от организацията ще тръгнем за язовир Батак в събота сутринта. И ако е нужно ще изчакваме идващите в Пловдив. От пазарджик също ще тръгва кола. Тепърва ще се организираме за подробностите.

Естествено е че за след повече от 2 месеца не може да се каже всичко предварително със сигурност. Все пак намеренията да са налице.
« Last Edit: март 06, 2008, 06:49:44 pm by ramus »

Offline toni

• Напредващ
Ами аз тръгвам от Севлиево и вероятно ще мина през Габрово и там през прохода Шипка.Само искам да вметна че не съм 100% сигурен че ще съм с кола,но вероятността е доста голяма.

Тони единия вариант е ако дойдеш ти до Севлиево и от тука да тръгнем заедно.Аз ще те посрещна това не е проблем.Само дето не съм сигурен дали има сутрин рано автобуси...Най ранния за който аз знам беше 10 часа,а иначе сигурно има някакви преминаващи за София които можеш да хванеш.
Другия вариант е да стигнеш до Габрово и от там да те кача.До там май може и с влак да стигнеш.

Благодаря ти все пак :)Ама нали съм си отнесена, забравих ,че съм канена на бал :D
Е, ще има и други събирания, все някога O0

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
Дори с цялото си въображение не можах да си представя къде е разликата между "евентуални други" събирания и сегашното, както и участието в тях.

Все пак сериозните хора ще си намерят начин да дойдат откъдето и да е, щом могат чак от Русе или пък Варна... Може би щото са познали по себе си, че нито са вечни, нито че нещо някога се повтаря. И че всяко нещо може да е ШАНС или пък ДАР...

И това е чудесното - самоподбор - сами се подбираме.  И сами си отнемаме или даваме ШАНСОВЕТЕ и ДАРОВЕТЕ.

Тва й е хубавото на различността... и може би затова си заслужава да се съберем - в нейна чест... В наша чест...

Offline rakshar

• Напредващ
      И аз ще кажа:

Да бъде! O0
постепенно си припомням коя съм ,бавно изсветлява завесата на забравата и се очертава силуета ми....и разбирам,че всичко това съм пак аз

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Вие не сте хора. И аз искам да дойда, но ми е скъп транспорта :)  Ползвайте възможностите.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
Сириус,
хвани някой самолет на стоп от Канада, приятелю... Има достатъчно време... :).
Миналата година пристигна от Италия и тва направо беше за Гинес. Още пазим лъжичките-подаръци.
От както сме се видяли все отдалече идваш. Първо от твоя град, после - от Италия. Сега имаш мерак от Канада. Все по-отдалече. Ако вървим по тая линия - по-следващия път може би ще си на "магелановите мъглявини" и пак ще искаш да дойдеш на Изворното събиране....  ;D
Уж все по-далече си, а все те "тегли" в точката "0".
Ми... ние дето си стоим тук наистина "не сме хора..." ;D. То трябва да си явно нечовек, да вирееш в тази "родна" среда...
Всъщност света вече не е достатъчно голям, та човек да "избяга".

Виж, пътуванията и хората са си все различни, все шарени:
  Имам един приятел, дето вече от 4-5 години тръгва към Тибет, Хималаите... на стоп, на скитане...
Е... засега само тръгва де. Все още само на думи.

А имам и позната, която се върна от Тибет и Индия. За по-накратко мина първо през Лондон  :).
Та тя... поразказа някои нещица за разликите между красивите митове и сивата мизерия на реалността в Тибет. И многобройните "духовни" хитреци и мошеници в Индия... Но тва е за друга тема.
« Last Edit: март 08, 2008, 11:45:51 am by ramus »

Offline djeki

• Начинаещ
  • *
Аз повече съм четяща във форума, по-лесно ми е да говоря отколкото да изложа мислите си на лист. Но ви приветствам за решението да изберете Цигов чарк, красотата му е невероятна, може би защото съм от този край - "Стамбул е аго за мене, там дето съм си родена". Красиви  са планините, а така също и язовира -независимо от това, че е творение на човешките
ръце омаята му може да се пипне, там поне малко можеш да се почустваш съвършен, защото си сред лоното на Майката Земя и когато си сред сродни души, колкото и да са различни са и еднакви щом са обединени от един форум в това е красотата на човеците. Представяте ли си всички еднакви, какъв потрес. Нещо друго исках да ви напиша, най-добре ще бъде за празниците на 24-25 май - Родопите са красиви, но това е планина и край воден басейн си е още студено за хората от равнината, после в този край задължително превалява на тези дни - повярвайте ми от Велинград съм. Чакам  с нетърпение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Бих искал да дойда разбира се, но работата ми е такава, че не мога да кажа толкова рано дали почивните ми дни ще бъдат на тези дати. Мога да опитам да се разбера с колегите по някакъв начин, но това ще стане ясно не по-рано от седмица преди самото събиране.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Днес резервирах 2 къщички за уикенда 24/25 май.
Ако има още хора, които искат да дойдат, но не са се обадили  - нека побързат, за да може навреме да резервираме още места, засега има.

Към края на април трябва да се предплатят местата, но затова ще се погрижа аз.
От вас очаквам само желание.
I am who I am.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #18 on: април 22, 2008, 01:02:19 pm »
Времето на срещата /24-25 май/ наближава :)

Подсещам ви  ;)
I am who I am.

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #19 on: април 29, 2008, 10:42:33 am »
Тъй като деликатното ми подсещане остана незабелязано, сега вече пиша, за да ви давам зор :)

Нека тези, които се колебаят, да вземат възможно най-окончателното решение.
А ако има и отказали се сред предишните изявили желание, също да се обадят.
Плюс-минус един-двама, които до последно няма да могат да кажат със сигурност, няма да е проблем, но все пак би било добре да се знае,
дали ще са един или двама или повече :)

Към днешна дата сме около 20, затова увеличихме броя на къщичките на три.

Ясно ми е, че Животът си е Живот и може да се случи Всичко,
но не зависи ли от нас самите дали ние ще живеем живота си или той нас? ;) :)

« Last Edit: април 29, 2008, 05:11:05 pm by Eternities »
I am who I am.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
Предвид, че Пловдив и Пазарджик са изходните пунктове за пътуването към мястото на срещата, предлагам хората, които планират да се възползват от тази възможност, да се обадят кога ще пристигнат в събота, за да ги включим към бройката. От Пловдив засега в плановете са да пътуваме с две коли и свободни места в тях има все още.
  Отделно хората, които са с личен превоз а искат да се присъединят да пътуваме заедно от Пловдив към азовира в събота, нека дадат знаци и те - да стиковаме пътуването.
  По обяд на указаното място за срещата в линка в началото на тази тема, предвиждаме да си направим нещо като среща - примерно 13 часа.
Засега това е от мен.

Без да имам очаквания се очертава една чудесна среща на различните... или на различността - кой както си избере.
Доколко и как ще се възползвате от тази възможност, си избирате вие.
Така или иначе свободата всеки да е "себе си" е налице и е по подразбиране.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
I`m IN,
ако има все още места :)

пишете и още един човек от Бургас освен мен  O0
« Last Edit: май 20, 2008, 11:20:48 pm by velaskes »
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline prana_jan

• Начинаещ
  • *
Ех свърши се. Дойде време за празници, след дългото и мъчително полагане на изпити за тъпото и ограничаващо средно образование на духовността.
Да отпразнувате раличността?
Ех абитуриенти, вълнувайте се, това си е ваше право, умът ви да си играе на различно с шапка невидимка (все едно го няма).
Абитуриентска радост за това, че от утре почва лесното, защото сме различни.

И нека неуките тънат в блатото на реалността, непознавайки празните погледи на просветените.

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
Ей, чшшш! Кво средно образование, ве, пич(ка)? Тука сички сме вишисти - висш пилотаж в духовността, при това отличници, дет се вика.
По този повод - много моля присъстващите да си носят съответните отличия - дипломи, аури, етерни тела... кой квот има. Рамус може да си донесе пианото :D
А, и също гумени ботуши - за блатото на реалността :P
Сънувах, че съм се събудил.
Това е най-старият сън на света...

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
Бинго - "Да отпълнуваме различността" :)
« Reply #24 on: май 22, 2008, 01:54:40 pm »

...И нека неуките тънат в блатото на реалността, непознавайки празните погледи на просветените.
=========
Псилютну, анадък
/Х/АМИН
 ;D ;D ;D
/Х/алелуйа на анонимните сървъри и "живите води"... Точно в десятката - както винаги. Поздравления от Изворите и от срещащите се.

Между другото, от седмица си тренирам "пълния" поглед - като за непрусвитен.
Пред огледалуту... пълня, пълня,... зяпъм съ, пуля съ, кат талъсъм... и тва й.
Пуууучти гу дукарвъм на "пълну" в очити - кат съ изблещъ...
Шъ мъ видити кат ви съ изтрисъ с "пълното", мамка му. Нъ който му штискъ от блатуту - дъ гледъ къв съм различин.
 ;D ;D
===================
пианото ---- да, ама не

преди 15 години пианото /ми/ се превърна в първия ми компютър. Тогава бяха "майка си и баща си".
А и да го имаше - има разлика между "РАМУС" и "Херкулес". ;D
« Last Edit: май 22, 2008, 02:34:45 pm by ramus »

Offline MBIRA

• Средно напреднал
  • миротворец
    • Фотоалбуми' 2009
Я по-сериозно  :tickedoff:

Че като е празник, кво... да не мислите да се излежавате с празни погледи на брега на язовира...

Нема празно тука – приготвила съм ви анимационна програма – ше ви водя на водопади  ;)

П.П.
И да не забравите да си вземете РАЗЛИЧНОСТТА, ей!  O0
„И разказват...
Че Бог толкова обича тази приказка, толкова харесва тази история, че стига някой да я разкаже и някой да я изслуша, и Той, зарадван, ще зачете всяка нужда и ще изпълни всяко желание на всички, които споделят този момент...
Така да бъде...”                        Хорхе Букай

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
Мили другарчета,
радвам се на близката ни среща от трети вид :)

Както и на предишните ни срещи, програмата е съвсем свободна.
Постът на Мбира обаче ме подсети нещо.
Ако някой от вас иска да ни покаже или разкаже нещо - нека се обади.
Мисля, че всички с удоволствие биха ислушали някаква беседа и биха се включили в дискусии и походи.

Освен това, искам да ви помоля, както и на предишните срещи - ако някой от вас има интересни книги, които смята, че са ценни и си заслужават да бъдат направени в електронен вид, но самият той няма такава техническа възможност - нека ни ги донесе. След като бъдат сканирани, ще се уговорим как да ви ги върнем, обещавам да ги пазим чисти и неопетнени. Просто нямаме финансовата възможност да купуваме нови книги, а и има ценни стари издания, които вече не се намират в книжарниците. Благодаря ви предварително :)

Тъй като идваме от различни места и в различно време, ще ви припомня мястото на срещата.
Казва се вилно селище "Уют", телефонът им е 0889/873289, на който могат да ви обяснят точното си местоположение. Аз мога да ви кажа само най-общо, че се намира - ако идвате от посока Батак - преди самия курорт отляво /отдясно се намира язовир Батак/, някъде до ски-пистата. Ако пристигнете преди мен и искате да се настаните, попитайте за трите къщички, запазени от Пазарджик. Повечето вече се познаваме и си имаме мобилните телефони, ако някой не знае моя или на Рамус, или има някакви въпроси за уточняване - нека ни пише на лични бележки.

В курорта има ресторанти и поне един магазин, но все пак си носете нещо за хапване и пийване, дрехи за всякакво време /горещо, хладно, мокро и ако искате - плажно :)/.
И цялото си присъствие :)

До скоро виждане :)

I am who I am.

Offline Катерисе

• Средно напреднал
    • percovision.info
СЛЕД СРЕЩАТА
« Reply #27 on: май 30, 2008, 11:52:47 am »
Мина цяла седмица от срещата, която си организирахме, а отзив никакъв. Форума е заприличал на видеотека. Толкова ли никой няма какво да каже? За никого ли не означаваше нещо тази среща или може би по-скоро все още не сте осмислили и извели резултатите от срещата за себе си? Не че питам, просто се чудя как така се събрахме почти 20 човека и вече цяла седмица никой не написа и ред, за да изрази какво се случи с него по време на тази среща.
       Понеже е втората такава масова среща, и понеже присъстваха почти всички хора, които дойдоха и миналата година, имаше възможност за съпоставка на много равнища. Поле на изява във всякаква посока. Както човек сам себе си да види докъде и доколко се е променил спрямо останалите, така и да се провокира от тяхното развитие за изтеклата година.
Едно хрумване, предложено от някои присъстващи, пък задвижи поле на изява, в което всеки да познае себе си, през своите думи които има да изрече за онова, което в момента нарича АЗ. Едно представяне, което хем е някак като детска игра, хем затрудни почти всички присъстващи и което ми даде ключ към мен самата.
      До момента, в който се наложи да заявя себе си като присъствие и същност, не си бях дала сметка доколко съм там и доколко съм способна да се отворя пред тези хора. Не бях решила дали съм способна на откровение в група от непознати-познати. Когато ми дойде реда да кажа коя съм аз, го направих на няколко плана. Задържах думите си, не изразявах всичко което бих казала за себе си в този момент, но наблюдавах причината поради която го правех. Задвижиха се детските ми импулси за самосъхранение. Бях напът да се скрия и да се потопя в моя си свят, бях на път да избягам с общите приказки за A/S/L, ако си спомняте от чат стаите преди време – това беше начина за представяне – възраст, пол и поле на изява. Тогава се включи естественото ми АЗ и ми напомни какво изобщо правя на тази среща, защо бях там. Аз бях отишла заради провокацията, а бях напът да я изпусна. Възможностите като тази не са много, беше нужно да се окопитя и да започна да действам в своя полза. Това даде старт на отключването на някои неща, които открих за себе си.
      Когато се притеснявам, гласа ми става детски и губи дълбочината си, губя почвата под краката си и ума ме владее изцяло, задвижвайки телесни поведенчески реакции, като това да сведа погледа си надолу, да чопля нещо с пръсти, да говоря тихо и да се опитвам да “изчезна”. Искам да не ми се обръща внимание, да съм невидима за околните, да не се заявявам като присъствие и стойност. Губя самооценката си. По този начин се предпазвам и аз самата да не си обръщам внимание – не съществувам и за самата себе си.
Може да звучи идиотско, но във мрежите, несъзнавано оплетени, логиката и здравомислието нямат място. Вероятно всеки, опитал да се самонаблюдава в дълбочина, е забелязал това.
     Когато не си обръщам внимание, не оценявам сама себе си, тогава давам карт бланш на ума ми да владее ситуацията и да извършва основната си дейност по оцеляването – а именно да ме затваря зад сигурните стени на илюзорните му светове.
Разбрах че един от методите на ума ми да ме затваря, е като сътворява страхове. Ако присъствам концентрирано в настоящето, няма място нито за преживяване, нито за страх. Но когато детското в мен се провокира, често не се овладявам и откликвам. Точно тогава, изпускам връзката със себе си и ума ми заработва в посока на оцеляване, чрез предпазване от непознатото, сътворявайки нереалности, хипотези, предположения и най-сигурния инструмент за самозатваряне – страхове. Страх че ще се проваля, изложа, няма да се справя и какво ли още не. Всичките неоснователни, неадекватни и при внимателно вглеждане – разпадащи се. Всичките на противоположни двойки и се проявяват така, че взаимно се компенсират и заместват, без да оставят следи на повърхността, че са едно и също нещо, в основата на което стои ума ми със вечната си грижа по контрола.
    Един човек, от присъстващите на срещата вложи себе си като участника – провокатор. През него видях основната разлика между хората на ПЪТЯ и философите относно ПЪТЯ. Масовото явление според мен във този форум, а и на други места с духовни заявки, е четенето на много книги, посещаването на семинари, усвояването на знания. Знания, които са суха материя, невъзможна за осъзнаване чрез зубрене. Усеща се веднага в разговор със философ, че просто е разсъждавал над някои неща, за които му е достигнал на момента капацитета. Липсата на конкретна практика води до липса на детайлна разработка в наблюдаваното. Ума е неспособен да пресъздаде напълно адекватна и подробна реалност. Има си своите ограничения. Само случващото се, е оригинално и уникално наситено и когато човек вече има тази ментална нагласа за самонаблюдение, може чрез практиката си, да изведе прецизно взаимовръзките първоначално в неговия свят, а впоследствие да види как работят те и при други хора.
    Ето това ми беше много интересно да наблюдавам. Една изключително съществена разлика между знание и познание. Познанието е базирано на опит, последван от осмисляне и усъвършенстване. То може да бъде извеждано във всякаква среда, от всякаква посока и да бъде прилагано независимо от обстоятелствата. Опита дава възможност за избор на самостоятелна позиция, за осъществяване на самооценка и адекватно присъствие. Опита дава възможност за дълбока самопровокация.
Докато знанието не позволява развитие. То се движи в собствените си ограничени рамки и има нужда от постоянна поддръжка и подкрепа чрез външни източници. Философите се превръщат в книжни плъхове и им липсва основното нещо, за което философстват – самия живот.
Наблюдавайки този човек, в контакта му със присъстващите, си дадох сметка освен за страховата си реакция на затваряне и за това, че ми е време да се прояви моето кунг фу. Нещото, в което да вложа себе си всеотдайно, да се изразявам и да се уча и развивам в същото време. Дадох си сметка, че без да премина през практиката, ще остана във затвореното поле на ума си. Няма никакво значение колко умна и сетивна и способна съм. Пълно е с такива хора – неразвили себе си в дълбочина, задоволени от високото си средностатистическо обществено обусловено равнище. Но само дотук. Без практиката – нямам шанс да се изведа извън затворената среда на общоприетото, да се изведа във себе си – естествена, будна и самостоятелна.
Дадох си сметка, че самопровокацията е въпрос на готовност за отклик на сигнала, който вика към себереализация и води към развитие. Въпрос не на подбор, кое ми харесва и кое предпочитам да последвам, а на чиста готовност да се оставя на случващото се.
И разбира се, веднага си признавам, че има надигащи се вълни страх от неизвестното. Както казва един приятел, смел не е този, който не се страхува, а който се осмелява да мине през страховете си. Хич не го цитирах точно, но става ясно. Та това е.
Научих и че нямам никакъв стремеж да помагам на хората да се справят с драмите си вече. Имам достатъчно свои бакии за оправяне и безмилостно използвам наред всичко което ми попадне, за да виждам себе си през всякакви призми. Отчитам че има изкривявания, но няма как да се изведа извън света на отраженията си, преди да съм готова за това. Отварям си очите и да става каквото има да става.
Амин
« Last Edit: май 30, 2008, 02:52:08 pm by Катерисе »
Каквото и да е, надрастни го!

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
ФРАГМЕНТИ от "МОЯТ ПОГЛЕД"
« Reply #28 on: май 31, 2008, 01:03:08 pm »
                                                      За мен и срещата...

Просто бях аз - този път друг беше в ролята на "провокатор" - човек непознат за повечето от вас. Човек, който не беше писал почти нищо тук, в този форум. Човек, с който живота ни събра житейските нишки още преди 25 години. През тия години, използвайки се взаимно по "нашите" си начини, сме това, което сме. През тия години аз се открих - стъпка по стъпка в една криволичеща индивидуална пътечка, в която се "намерих" разкривайки собствените си и на света "тайни"... И той беше един от важните фактори, с които се "срещах" и използвах. Разбира се, в ония ранни години, нищо от това не го знаех, не го познавах, не го мислех... Но пък след толкова години на "странстване"  по своя си път, по своята си житейска линия и избори, пак се "открихме" че сме "близо" - хем много, много различни, с различен поглед, мисли, идеи, предизвикателства, илюзии, спомени, детство, характери, интереси, професии, уклони, нагласи... А едновременно пак се "срещнахме", познали по различните си пътища толкова близки неща - само изведени и преоткрити по различните ни начини - чрез живота на всеки от нас...

Не зная кой как и какво си "отпразнува"  на среща 2008 - своята си различност ли, или тая на другите. Наистина толкова различни хора - някои "уж-познати", други истински приятели... или пък виждащи се за първи път. Различието във всичко беше едно от явните и очевидни неща, проникващи цялото мероприятие. Всеки се изрази - вече на живо, не като във виртуалните "псевдодиалози" от форума. Жив разговор, с присъствие, всеки колкото можа да си позволи. Всеки отдели от себе си ресурс - да дойде, да осмисли, да "види" - някой себе си сред останалите, а други "останалите" според себе си... Ресурси - на време, на средства, за да "срещне" всеки своите си неща. И все пак - да ги обменим - според различните си представи дори за "общуване".

Винаги съм ценил срещите на живо. Поради липсата на мои бариери в общуването и самостоятелността ми, всяко едно "живо" докосване за мен е "пълник". Може би защото аз го изпълвам - с внимание, с наблюдение, с "виждане"... Защото имам вече в себе си поглед - и отвън, и през очите ми към събеседника. А и вече съм в състояние да общувам на много нива едновременно, улавяйки и откликвайки на неговите вибрации - при изразяването му... както и ония, които остават скрити за него...

Моментите с "представянето всеки-за него си", на беседката, бяха за мен мигове, в които преминах като "скок във времето". Независимо, че идеята беше спонтанна и не беше моя, на мен тия представяния са ми толкова привични, толкова естествени... И малко след "първите", които почнаха, осъзнах че хората им е нужно да си минат бариерите и "техните си неща".
Искам да ви кажа, че за мен такъв тип общуване и разговори са ми толкова привични и естествени, че все едно съм "у дома си". Всъщност е точно така - с такова общуване съм "у дома си". Но при повечето хора това не е естествен и привичен начин на обмен. Сякаш наистина някой "чакаше" да се даде знак - някой отново "да поеме инициативата" - като пример, като импулс да се задвижи нещо "различно". И ролята на провокатора в този случай беше една спонтанна и чудесна възможност всеки от "различните" да има някаква отправна точка, според която да се "самоопредели" - спрямо нея-> себе си. Понеже познавам приятеля си и съм виждал всякакви реакции и отношения към него, видях как в първия момент се появиха естествени защитни реакции, на дразнене - "на откат" както ги наричам. Но много бързо хората се съвзеха от първосигналното и всеки по своя си начин се опита да се възползва. Аз пък се възползвах да "гледам отстрани" - в повечето случаи. И бях "на максимум" в тези моменти.
     Видях също така, че непривичността на този тип общуване, предопределя за продължително време да се случват много процеси у всеки човек. И сравнително бързо настъпи умората при хората. Навремето това ми се струваше странно. Но нас "двамата" с приятеля ми, тия ударни събирания с много дълбоко ниво на обмен са ни станали нещо като "емблема" сред познатите ни. Казвам го в смисъл, че просто имаме тренинг - защото продължителност от повече от 12 часа потопени в такъв контакт, отдавна не ни е никакъв проблем. Дори е имало опити на различни хора през годините, да се включат, понасяйки се по "бързеите" на бягащите като вода в планинска река мисли, идеи, опит, сентенциалност, чрез бърза игра на аналогии, примери, абстрактни понятия и връзки между елементи...Защото тия форми на общуване, можехме да ги правим само двамата - обикновено в мигове, когато някой от нас е "пред своята си стена", бариера - изправен пред проблемно решение, в опит да се "пробият" собствените ни ограничения.
    И виждах как участниците в срещата се поумориха, и всеки се справяше с тази умора по своя си начин. Умората е нещо естествено - особено за хора, които този вид общуване е "като нова". Защото ролята на "провокатора" е многобразна - в този случай се наложи той да "заложи" основни понятия - да ги изрази, дефинира и запълни с едно съдържание - хем да има свобода всеки да си го изпълни, хем и да има "точки" за контакт. А това възприемане - на нови неща, е сложен процес при всеки човек, предвид, че се обработва напълно ново съдържание, излиза се извън рамките на познатото, приетото с което всеки си "работи"....

Това са някои щрихи от мен - леки "пощипвания" оттук-оттам по случилото се и моя "поглед" върху него.

« Last Edit: май 31, 2008, 01:14:45 pm by ramus »