Author Topic: Среща с Мариана Везнева в Русе  (Read 4975 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline MBIRA

• Средно напреднал
  • миротворец
    • Фотоалбуми' 2009
Среща с Мариана Везнева в Русе
« on: март 17, 2008, 09:28:55 am »
Сдружение "Майтрейа Сангха - приятели за един по-добър свят"
Европейски Културен Център и
Студентски Съвет при РУ

организират на 24 март (понеделник) от 17,30 ч. в Русенски Университет
среща с Мариана Везнева - писател, феномен, изследовател на житните пиктограми

вход свободен

Мариана Везнева е архитект по професия, специалист по паметници на културата.
Има много публикации в тази област. Надарена е със свръхестествени способности.
Владее контактьорство, психотерапия, прогностика. Член е на методичния съвет
на Международната академия по информатизация към ООН, на Националното
дружество по психотроника и на Съюза на екстрасенсите. Носител е на наградата
"Златният феномен". Автор е няколко книги, между които "Свръхсетивното
познание", "По спиралата на еволюцията", "Езотеричното познание",
"Зад завесата на времето", "Окото на всезнанието".
„И разказват...
Че Бог толкова обича тази приказка, толкова харесва тази история, че стига някой да я разкаже и някой да я изслуша, и Той, зарадван, ще зачете всяка нужда и ще изпълни всяко желание на всички, които споделят този момент...
Така да бъде...”                        Хорхе Букай

Offline NASTI

• Ентусиаст
  • **
Re: Среща с Мариана Везнева в Русе
« Reply #1 on: март 18, 2008, 08:31:05 pm »
Чела съм първите три от изброените по-горе книги. Останах очарована от написаното в тях. За съжаление е много трудно да намериш нейна книга. Аз лично ги открих в централната библиотека тук в Стара Загора. Предполагам, че срещата ще е много интересна, но няма как Русе е много далече, но се надявам след срещата, ако е възможно, да преразкажеш най-интересното. ^-^

Offline MBIRA

• Средно напреднал
  • миротворец
    • Фотоалбуми' 2009
« Reply #2 on: март 29, 2008, 11:54:10 am »
Най-интересното значи... ами да опитам...

Доста хора бяха решили, че срещата с Мариана Везнева ще е интересна – около 120 души,
аулата едва ги побра. А моя милост, в качеството си на организатор на интересни събития,
просто нямаше как да не се появи там...

И тъй, след като я представиха, жената стана и с тънък писклив гласец започна да разказва
как като малка си мислела, че всички хора са като нея – четат чужди мисли, предусещат
бъдещи събития и т.н.

Всичко казано след това, за мен беше вън от феноменалното.
В специално създадения сайт : www.vezneva-pictograms.com
има подробна информация, а в общи линии е описано в тази статия :

---------------
Българка разчита посланията в житните кръгове, които от 20 години се явяват в различни части на света. В книгата си "Окото на всезнанието" архитект Мариана Везнева разкрива, че житните формации-пиктограми предричат катастрофи на земята заради глобалното затопляне и предлагат решения за преодоляване на последствията.

Везнева разчита посланията по телепатичен път и твърди, че те се изпращат от по-висши същества, които закрилят земята. Тя изучава житните кръгове по снимки от Интернет още от самото им появяване в началото на 90-те години на миналия век досега. Преди да достигне до смисъла в красивите житни форми, Везнева прави прецизен чертеж на всяка пиктограма. Допълва познанията си всяка година с новопоявилите се житни формации по цял свят. За нея не е представлява трудност да отдели имитациите от истинските пиктограми в житата. В книгата "Окото на всезнанието", издадена от Университетското издателство "Свети Климент Охридски" са разгледани посланията в житните кръгове по теми и в хронологичен ред. Авторката показва, че информацията в една от най-ранните фигури се свежда до предупреждението, че човекът е изпразнил сърцето си от любов, заключил е съзнанието си, но последиците ще се стоварят върху главата му. През 1991 г. се появява и ключът за разчитане на посланията, а той, според Везнева, е "Медитация, концентрация, асоциация". Към ранните пиктограми от периода 1990-1991 г. принадлежат многобройни фигури, представляващи геометрично изображение на числата от 1 до 10, както и геометрично представени 7-те чакри/жлези/ в човешкото тяло. Те съдържат знания за сътворението на човека и неговата еволюция.
Тези ранни пиктограми са всъщност азбуката на сакралния космически език, наречен "Езикът Сензар". Везнева твърди, че без тяхното познаване е невъзможно да се разчетат следващите послания, които стават все по-сложни като композиция. В периода 1995-2000 г. са спуснати пиктограми, изобразяващи действието на четирите стихии при промяна на климата: пожари, наводнения, земетресения, ураганни ветрове. През 2001 и 2002 година се появяват фотограми на женско лице и на извънземен. През 2004 г. се появяват вече доста сложни геометрични композиции. Според Мариана Везнева, част от тях илюстрират пътя на еволюцията на 7-те човешки раси. Първите две са духовни, следващите - материални. Нашата пета раса е показана на кръстопът. Дали да продължи по пътя на еволюцията и да премине в следващата, или да загине и да се върне в духовното си състояние. Друга геометрична композиция пък показва, че земята преживява космически периоди на заледяване и размразяване, но животът винаги остава. Повечето пиктограми от 2005 г. предвещават природни бедствия, планетарни катастрофи и космически катаклизми. Между тях се срещат и особени послания, в които се съдържат отговори на въпроси, зададени мисловно от авторката: "Какво да правим? Как да мислим?Как да реализираме идеите си?". През 2006 г. диалогът се задълбочава все повече и повече. Вече не само се говори за глобалното затопляне и катастрофалните му последици, но се и дават насоки за критичните ситуации. Спусната е пиктограма за използване на слънчевата енергия. Но това е само началото. През 2007 г. в пиктограмите по света Мариана получава отговори на зададените от нея въпроси за съдбата на човечеството. Например на въпрос дали ще бъде възстановен предишният климат на Земята, чрез красивите житни кръгове се отговаря, че за да се постигне равновесие между човека и природата, трябва да се възстановят горите. Да се садят дървета по цялата Земя и да се съхрани биоразнообразието. На въпрос дали човечеството е застрашено от глад и нови войни, отговорът в пиктограмите гласи, че глобалното затопляне ще предизвика на места липса на питейна вода и глад, и ако не се реши въпросът с разум и отговорност, може да се стигне до въоръжени конфликти. Арх. Мариана Везнева е категорична, че само не е в състояние да разчете цялата информация в житните формации и е готова да обучи хора, които да следват нейния път. В своята интернет-страница тя разкрива смисъла и значението на всички символи, вложени в пиктограмите – www.vezneva-pictograms.com
Източник : БГНЕС
---------------

След като приключи с лекцията, Везнева каза, че тя самата не е в състояние да формулира
важните за човечеството въпроси и призова присъстващите в залата учени да сторят това.
Стана една жена и започна : така и така, казвам се Светлана Рашкова. Като физик мога да
ви кажа, че тези форми, които наричате „пиктограми” са отдавна известни на науката и
отразяват промените в човешкото съзнание. Искам да попитам дали сте се обръщала към...
(тук изреди три световни организации, чиито имена не запомних, но бяха все институти,
които се занимават с изучаването на съзнанието и неговото развитие)...

Оказа се, че госпожа лекторката или има проблеми със слуха (над 70 годишна е все пак)
или с чуването на това, което й се казва, защото започна да повтаря нейните си неща...
Тук хората започнаха да се разотиват и срещата набързо приключи.

В началото се улових да мисля, че т.нар. „феномен” не е нещо много по-различно
от един преобразувател, който със специалната си антена улавя нечии символични
послания и ги превръща в думи. Но един уред поне няма идеята, че „води диалог”.
И то не какъв да е, ами „задълбочен”. По-дълбок въпрос от този за „глобалното
затопляне” просто няма накъде... Ами ако утре се окаже, че „проблемът” е решен?
Ей така, всеки човек засажда по едно дърво, спира затоплянето, и? Какво правим
оттук нататък? Това по какъв начин решава съществуването на всеки един човек?

Дарбите не са ли, за да се използват според същинското им предназначение?
Защо му е на един учен умението да изследва, да анализира, да синтезира и
обобщава? Защо му е, след като всичко, към което насочва вниманието си
не е нищо повече от отражения, от слънчеви зайчета?

Всеки здравомислещ човек си дава сметка за взаимоотношенията, връзките
и зависимостите между човек и природа, без да е чувал дори за специалния
език Сензар. И е напълно наясно, че втурването към решаване на т.нар.
„глобални проблеми” не спестява изминаването на собствения път и
работата по развитие на собственото съзнание.

Постигнатото от учените било полезно за обществото... Може. Ама просветлението
се случва в ЕДНОТО съзнание. И няма такова нещо като „колективно просветление”.
Понеже само в самота и само в съзерцание се раждат прозренията.

Ползата идвала от самата работа... Може. Ама това е все едно да отгледаш овощна
градина, да обереш плодовете, да ги сложиш на масата, а самият ти никога да не
вкусиш от тях. Или с други думи – вода да газиш и жаден да ходиш.

Снощи попитах едно 12 годишно дете : Ако можеше да
зададеш един единствен въпрос, какъв щеше да е той?
„Никакъв. И сам ще намеря отговора.”

---------------
Това беше само един опит за преразказ....
« Last Edit: март 29, 2008, 12:56:16 pm by MBIRA »
„И разказват...
Че Бог толкова обича тази приказка, толкова харесва тази история, че стига някой да я разкаже и някой да я изслуша, и Той, зарадван, ще зачете всяка нужда и ще изпълни всяко желание на всички, които споделят този момент...

Offline NASTI

• Ентусиаст
  • **
« Reply #3 on: март 31, 2008, 10:11:42 am »
Много интересно  ::)
... но оставам с впечатлението, че самата ти си разочарована от състоялата се среща. У мен се породи мисълта, че не всичко е такова каквото изглежда.
Може би самата аз съм имала по-големи очаквания. Въпросите, които са изникнали в главата ти ме разколебават по мнението ми, че  най-новата книга на г-жа Везнева, би представлявала много поучително и интересно четиво. Мисля си, че трудовете на Естер и Джери Хикс (които получават информацията си, чрез мисъл-форми), за момента ще са ми по-ползотворни.
Благодаря ти, че сподели впечатленията си от срещата. :smitten:

Offline MBIRA

• Средно напреднал
  • миротворец
    • Фотоалбуми' 2009
Re: Среща
« Reply #4 on: април 02, 2008, 11:50:36 am »
Знам ли... понякога някой ми казва „прочети тази книга” или „чуй тази музика”,
или пък „направи това”..... и аз започвам да чета примерно, а нищо в мен
не трепва – толкова е далече посланието от сегашното ми състояние,
липсват допирни точки, настройка точно на тази честота....

Така че, напълно е възможно книгите на г-жа Везнева да са били
и да продължават да бъдат вдъхновение за теб. Момичето, което
седеше до мен например, остана много доволно от срещата...

Присъствала съм на подобни събития, с много и различни хора, и винаги знам
кога СРЕЩАТА СЕ СЛУЧВА, винаги. Това не може да се сбърка. Дори на момента
да не мога да асимилирам всичко, в мен остават идеи, представи, думи ако щеш,
които започват да работят, давайки ми посока и импулс за движение, за развитие...

Понякога самото присъствие на човека е в състояние да ме вдъхнови,
неговата пълнота, съдържанието, което излъчва.  И тогава отпада
условието да ми е „себеподобен”, самата му цялост е достатъчна.

Това, което ме свързва с г-жа Везнева е работата със символи.
И да, това, което превръща един символ в понятия, т.е. в нещо,
с което ума може да работи, може да се нарече „език”, съкровен
език дори, но неговото предназначение също е съкровено, тайно.

И може би със същия успех бих могла да ползвам
снимки от интернет, вместо да хвърлям монети.
Стига тайнството да се случва...

В крайна сметка, такива срещи се организират, за да може
един човек да каже: ето, това е върху което работя, до тук
съм стигнал, това мога да ви предложа, ползвайте го.

Образно казано, това е като да сложиш всичко, което имаш на масата.
За един то може да е храна, за друг – лекарство, за трети – отрова.

В това, което г-жа Везнева сложи на масата, аз просто не видях
„храна” за мен. Но пък точно „гладуването” ме срещна
с мен самата и роди важните за мен въпроси...
„И разказват...