Author Topic: "The Thirteenth Floor" - Тринайстия етаж  (Read 5964 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
"The Thirteenth Floor" - Тринайстия етаж
« on: март 27, 2008, 08:34:41 pm »

http://new.******.com/details.php?id=23ca39961fe4456120fd637eab55da0f11582509  - hdtv

http://*******.net/details.php?id=95746  - xvid dvd rip

Линка е за версията на филма на ХАЙ-ДЕФИНИШЪН ВИДЕО - висококачествено видео, което да се гледа само на компютър. Вероятно може да се намери и обикновена версия - на Див-Х или на ДВД. Избора си е ваш - в торента има упътване и линк как да се нагласи компютъра за гледане на такъв вид кодирани висококачествени заглавия, които стават все повече с навлизането на телевизията с висока разделителна свособност о целия свят - накратко HDTV.

Тринайстият етаж

Жанр: Трилър, Фантастичен
Година: 1999
Страна: САЩ, Германия
Времетраене: 100 мин
Режисьор: Джоузеф Ръснак
В ролите: Крейг Биерко, Гретхен Мол, Винсънт Д’Онофрио, Армин Мюлер-Щал, Денис Хейсбърт
Рейтинг в IMDB: 6.5/10 (13,549 гласа)

kino.dir.bg

Формат: HDTV x264 rip
Видео: 5800 kbps
Звук: English AC3 5.1 @ 384 kbps
Субтитри: български

Резюме:

Компютърният специалист Ханън Фулър (Армин Мюлер-Щал) прави изключително важно откритие и е на път да го сподели с колегата си Дъглас Хол (Крейг Биерко). Подозирайки, че някой е по петите му, той оставя писмо в компютъра си, който представлява паралелен свят - досущ като 30-те години, с “истински” на вид хора, с техните “истински” чувства. Същата нощ Фулър е убит в “нашия” свят, а неговият колега е главният заподозрян. Дъглас намира окървавена риза в банята си, като дори няма спомен от нощта на убийството. В опита си да се добере до писмото на Фулър, Дъглас се изправя срещу неочакваното. Истината се оказва по-жестока, отколкото може да си представи...
===================================

Едно уникално заглавие, за което се сетих, защото ми го припомниха наскоро в разговор с форумни "колеги". И както в живота ми често се случва, когато "дойде време" за нещо, сякаш ми се "напомня" и се съчетават някои "уж-случайности" - в случая два дни след това и го гледам в Замундата. И като потърсих се оказа, че го няма това в изворната листа с филми.

Едно заглавие, касаещо по един оригинален начин как "световете" са създадени за да се "преживяват". И с магията на преживяването им ги правим да са "истински". Колкото е истинска всяка магия, докато сме "вътре".
И как "отбрани" хора попадат на "тайната" за магията на виртуалните светове - тема стара, колкото човека и самопознанието. Въпросите за СВЕТА и "кое е реалност" и "дали е истинска и доколко"... все теми чоплени навсякъде от хора, дето това им е "интересно" и може би актуално. Тема, дето провокира сами да си зададем въпросите, защото точния формулиран и честен въпрос е първо "какво точно питам" и "дали наистина съм готов /дали ми е удобно или изгодно/ да открия истината". защото истината не е никога удобна за "магията" на преживяването на нашите реалности...
Едно заглавие, което наистина сякаш остана в сянка, докато се гледаше "МАТРИЦАТА", и касаещо пак същите въпроси от Живота, РЕАЛНОСТТА и ние хората.
« Last Edit: март 29, 2008, 11:13:15 am by velaskes »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline face to face

• Напредващ
Re: "The Thirteenth Floor" - Тринайстия етаж
« Reply #1 on: март 27, 2008, 11:13:25 pm »
Ще си дръпна филма с удоволствие  ;) .Колкото до :съвпадението на чуването на филма и неговото "появяване" няколко дена по-късно---> не знам какво да мисля.На мен също ми се случва...може би и преди ми се е случвало,но просто не съм обръщал внимание."Странно" ми е и не знам дали наистина оказвам "специфично" влияние на бъдещето си или просто мозъкът ми си прави глупави асоциации.Второто ме съмнява малко,колкото и налудничаво да звучи първото....там е работата,че наистина положението става малко налудничаво и въпросните асоциации малко ме ШиЗоФрЕнИрАт  :D
 :coolsmiley: ??? Ще гледам филмите и то времето ще си покаже......на този който наблюдава :)
« Last Edit: март 27, 2008, 11:17:20 pm by deqnski_890 »
FREE YOUR MIND

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
За съвпаденията... развитието и лудостта
« Reply #2 on: март 28, 2008, 11:32:27 am »
Всеки да си го интерпретира и аналогизира както си избере.
Това не е до никакви психични отклонения - това е форма на връзка между човека и Живота. В самопознанието обикновено се случва и това явление е познато откакто хората са почнали да описват "следите си" в тази линия на развитието. Има го и в Дон Хуанските думи на Кастанеда - там се нарича "лов на мигове" и става въпрос за "СИЛАТА" - едно малко странно понятие, по начина който се извежда там. И все пак е една непрекъсната бдителност и внимание към "особени" случки, моменти, комбинации, звуци... въобще някаква форма на "сигнали", които най-често самия ЖИВОТ подава...

Без оглед на цитати и автори мога да кажа за себе си и познанието си по този въпрос.
Това е въпрос на нагласа - наистина е като "лов" или пък "дебнене" - в този случай е "на съвпадения". От опита си съм разбрал, че определени съвпадения за мен са вид "знакови", вид символно напомняне. Като човек, който има специфично и характерно отношение към нещото наречено "МОЯ ЖИВОТ", за мен това е сбор от събития, които улавям през различните си състоияния на съзнанието. Понякога посоката на вниманието е насочена към мен самия - тогава регистрирам събития от вътрешния ми свят - и като отраженията на реалността, и като вътрешно генерирани процеси. Понякога оставям част от вниманието ми да е навътре, а друга част от наблюдаваното се насочва към това, което наричам "заобикалящата ме реалност".
    Може би звучи малко странно всичко това. Във всеки човек, който е индивидуалист задължително са протекли процеси по т.н. отделяне от ЛИЧНОСТТА МУ - може да изглежда някаква форма на "разделяне"... на съжителство на няколко АЗ - и в някакъв смисъл си е точно така. В социалните процеси когато една личност започне да се "дели" на "подличности" обикновено е винаги резултат от психично "отклонение". Има в психиатрията многобройни случаи на форми на подмяна на личността или в един човек - на много личности. Това е качествено различно от описаното по-горе при индивидуалистите. При тях, в това ниво на развитие, се проявява нова форма на състояние на съзнанието - и това променя цялата картина която вече "виждат" и възприемат очите на всеки човек. Тази нова форма на съзнание обикновено в началото е само "плахи и случайни" възможности, които обаче се забелязват, защото някак в тия "спонтанни" моменти" сякаш виждаме по-широко, или пък по-ясно. сякаш нещо "светва" и все едно човек някак мигновено проглежда ясно... затова и се наричат  с общия символ на понятието "проблясъци". Основния принцип на самопознанието и вътрешното развитие е насочено към появяване, опознаване, предизвикване, стабилизиране и навлизане за постоянно в тази форма на състояние на съзнанието... Именно и затова вече "от нейните очи" се виждат ясно огромен брой явления, процеси, които са били недостъпни за интерпретиране и оттам за регистрация... Именно заради това спрямо предишното състояние, най-общо се нарича "събуждане" - просто по аналогия.
    Всъщност работата на индивидуалиста е по самоподготовката за това състояние на съзнание - това преминаване от едното /всекидневното и средностатитическо личностно-социално/, към "новото", е сложен процес в който се извършват огромни трансформации във вътрешния свят на всеки на този етап.  Нашата форма на реалността се засяга цялостно и генерално. Света в който живеем и който не разбираме че е някаква "НАША СИ ВЕРСИЯ НА РЕАЛНОСТТА" е толкова финдаментален процес, че промяната му "удря" в основата на самия ЖИВОТ...
   И въобще може би сте чували, че при някои изсилвания и избързвания, "нетърпеливите" забързани и увлечени в промените, се е случвало да "полудеят". Всякакви хора, опитващи с различни форми на технически и психични способи да "забързат" естествените съзнателни процеси, поемат огромен риск, да загубят напълно адекватност - защото в миговете когато остават без "старата си форма на реалността" УМЪТ НА ЧОВЕКА преживява някаква форма на смърт и генерирания ужас и огромен страх задействат в него силни самозащитни механизми. И често те са в посока на тежки нарушения на връзката с действителността до пълна загуба на адекватност в осъзнаването. А точно това е ПОЛУДЯВАНЕТО - форма на самосъздадена и преживявана реалност, която излиза далеч от зоната на адекватността - губи се връзката с "ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА" с толкова големи мащаби, че поведението вече става напълно неадекватно.

Между другото - само да вметна, че един от най-лесните за отбелязване "доказателства" за наличието на "собствена форма на реалност" у всеки човек е именно явлението ЛУД... :) Форма, която е очевидна и онзи, който е опитал да понавлезе и да поизследва психичния си живот /и да поразгледа психичния живот на другите/, би видял и познал лесно колко всъщност са сравними величините и как лесно може да се направи съотвестващата проекция в принципа. Въпроса за лудите всъщност не е нов и дефинирането на "психичното здраве" в обществото е направено тенденциозно и съвсем условно, но ясно. Лудостта е просто форма на такава форма на изживяване на вътрешен психичен живот, което отвъд една граница се различава в голяма степен с обществено приетия такъв на статистически определящата маса хора.  :)
Отделно от това в полудяването и "лудите" хора, има и специфична намеса от астрално-ментални нива, различни астрални оплитания и разкъсани връзки, или пък астрални нашествия, с подмяна на астралния "собственик" спрямо физическото тяло. Лудостта категорично има и такива измерения. Целия живот има - всеки един от нас ги има тия "измерения". От гледна точка на "страничния /ми/ наблюдател" астралния аспект на всеки човек, според нивото си живее в собствена "сфера на реалност" - тия Сфери са само символно отражение - рисуват ги., описват ги - скоро МБИРА в своя си раздел, който пише в пост беше публикувала снимка -картина от русенска художничка - можете да я видите всички. На нея са нарисувани различни сфери - като балони - в които вътре има определена форма - на човек, на ангели, на деца... Това са символите, но и често по-чувствителните хора така интерпретират "видяното" от тия светове. Аз нарекох тия сфери "АСТРАЛНИ" това е астралния аналог на типично земното явление "ВСЕКИ ПРЕЖИВЯВА СВОЯ СИ ФОРМА НА РЕАЛНОСТ", толкова видно и характерно за хората - и себе си и около нас. Може и да се види допълнително във видеоклипа на МАЙК ОЛДФИЙЛД, линк към който бях пускал в изворите в комбинация с чудесната му музика. Символите за АСТРАЛНИ СФЕРИ са толкова стари - но всъщност само описанията, и асоциациите на описателите в опитите им да аналогизират "видяното" са разликите - явлението е едно и за да се вникне в него думите имат само насочващо действие - само като евентуален "мост". Аз ги нарекох по един начин, друг го е направил по друг - но смисъла е един - на ниво астрален свят, нашите астрални аспекти, "живеещи там", си имат своя си версия на РЕАЛНОСТТА - нещо като балон, /или сфера/ в който вътре сме се "самоопаковали" изживявайки си своите си неща. Това е символ на магията - възможността да преживяваш недействителни неща, като реални и истински. Неразбирайки че всъщност ТИ СИ АВТОРА ИМ - това прави аналогично всеки нощем, докато сънува. Но и неразбира, че всъщност и "в будното си състояние" го прави същото. И това е връзката на езотериците, които обобщено наричат сегашната обобщена форма на съществуване "СЪНУВАНЕ". И наричат променянето на това състояние на СЪНУВАНЕ, съответно "ПРОБУЖДАНЕ". Преживяването на събуждане всъщност най-общо се представя като ПРОСВЕТЛЕНИЕ - защото се преживяват някаква форма на "просветване", на проблясъци...
    Всичко това съм го изследвал от много години и  е ясно за виждане че го има и у всеки от вас. Всеки от вас би могъл да си припомни в живота си че е имал "проблясъци"... За някои хора проблясъците са болезнени и страшни и умът на човека ги изтиква в забравата - в "зоната си на здрача". В този смисъл обаче например явлението ДЕЖА-ВЮ, съм го загатвал на толкова много и различни хора - независимо от разликите във възрасти, образование, среда, всеки на който му загатна с общи думи характерното за явлението ДЕЖА-ВЮ и веднага се сеща че му е познато и че го е преживявал "вече"...

Та в края все пак да обобщя, че във филмовото заглавие, което е тази тема, има застъпени оригинално и художествено въпроса, за РЕАЛНОСТИТЕ, И ПРЕЖИВЯВАНЕТО ИМ ОТВЪТРЕ като ИСТИНСКИ. А погледнати " ОТВЪН" са само форма на...сътворения... или конструкциите на ВСЕЛЕНАТА. И именно това му е направен опит за художествено описание в този филм - една оригинална форма, която обаче е чудесна да подбуди и лекичко да подтикне към размисъл някои от "вече повече подготвени зрители" - като форма на самопровокация. Им сред вас хора, които вече имат в себе си една напреднала форма на зрялост, на подготвеност. Просто в тях вече си го имат... И от такива провокации "би се поразмърдало"...
    Освен това има и нещо друго - ако ви е направило само влечатление, нещо си - филм, книга, музика - то често се остановява че ако бъдат "консумирани" през определено време и се "различават"... Всъщност - защото всеки "консуматор" е автор - на прочит, на филм, на слушането - и когато "автора" се променя, се променят и "неговите сътворения"... И понеже това е явление, забелязано отдавна, прагматичен човек би се възползвал от него в смисъл, че по промените регистрирани периодично в прочита на книга, или гледането на филм, би могло да се регистрира и "развитието" на всеки от нас... Просто една възможност - нищо повече. Но в трудните мигове на 'изгубването", на забравата, на надигащите се "стари" емоционалности, всяка техника има значение да се "припомним" и "да се присетим" за себе си...    
« Last Edit: март 28, 2008, 05:58:45 pm by ramus »

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
« Reply #3 on: март 28, 2008, 12:07:02 pm »
   Прочетох нещо за дон Хуан и за сънищата, и ми се прииска да публикувам цитат от книгата на Карлос Кастанеда "Изкуството на сънуването":

..............................................
Според твърденията на дон Хуан, нашият свят, в чиято цялост и неповторимост ние сме убедени, представлява само един от множеството последователно устроени светове, подредени като люспите на лука. Дон Хуан изтъкваше, че макар и в енергийно отношение да сме били определени да възприемаме само нашия свят, все още разполагаме с възможността да влизаме и в тези други сфери, които са също толкова реални, цялостни, неповторими и завладяващи, колкото и собственото ни мироздание.
Той ми обясняваше, че за да можем да възприемаме тези сфери, трябва не само да се стремим към тях, но и да имаме достатъчно енергия, за да можем да ги обхванем. Те съществуват постоянно и независимо от нашето съзнание, казваше той, а недостъпността им се дължи изцяло на нашето устройство. С други думи, само поради това свое устройство ние сме принудени да приемем, че единственият съществуващ и единственият възможен свят е този, с който се сблъскваме в ежедневието си.
Вярвайки, че нашето енергийно устройство е поправимо, дон Хуан посочваше, че магьосниците от древността постепенно са създали система от похвати и действия, предназначени да преправят енергийните ни способности за сетивно възприятие. Те са нарекли тази система „изкуството на сънуването".
Сега, от дистанцията на времето, осъзнавам, че най-подходящото определение на дон Хуан за сънуването беше „врата към безкрайността". Ала тогава, когато ми го каза, аз отвърнах, че тази метафора нищо не ми говори.
-  В такъв случай край на метафорите - отстъпи той. - По-добре да речем, че сънуването е практическият начин, по който магьосниците използуват обикновените сънища.
- Но как изобщо могат да бъдат използувани обикновените сънища? - попитах аз.
- Винаги попадаме в капана на думите - рече той. - В моя случай учителят ми се опитваше да ми опише сънуването, като казваше, че това е начинът, по който магьосниците пожелават „лека нощ" на света. Разбира се, той просто нагаждаше описанието към моите мисловни способности. Същото правя и аз спрямо тебе.
При друг повод дон Хуан ми каза следното: „Сънуването може да се преживее само лично. Сънуването не означава единствено да имаш сънища, нито пък да бленуваш, да желаеш или да си представяш разни неща. Чрез него ние можем да възприемаме други светове, които несъмнено сме в състояние да опишем, ала не можем да опишем какво ни е накарало да ги възприемем; и все пак чувстваме как сънуването разкрива пред нас тези други сфери. То е като някакво усещане - като процес на телата ни, като чувство в душите ни."
....................................
Бог ми напомня за Себе Си. Постоянно.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #4 on: март 28, 2008, 12:24:41 pm »
 Не можеш ли ти да го напишеш - за теб си. Кажи за твоето си сънуване. за твоите си събуждания, за Живота ти, през твоите очи и различните ти очи в различните моменти. Кажи какво си открил, какво си опитал, кое си проверил, в кое си сгрешил, как си се оправил, като паднеш, как се изправяш отново...
Книгите са си книги, прочита си е прочит - само няколко пъти си писал неща наистина твои... И поне се видя, че не пишеш зле - няма никакво значение какво и как би се окачествило. Никога ли не си имал разговор със себе си - ама честен - със съмненията, отвъд вярата си и заучените неща, разликите, смисъла, проникновенията? сам - със себе си...

В този филм сега, в който е тая тема няколко човека са в положение да "открият" че сънуват РЕАЛНОСТТА СИ... Но го разбират чак когато "виждат" че е изкуствена - някои преживяват шок, други се възползват... но това са вече авторски интерпретации.
Темата е толкова стара, че отвсякъде могат да се намерят цитати и да се изредят "подобни" заглавия.

Темата е в основата на ЕЗОТЕРИЧНОТО ПОЗНАНИЕ - затова е и толкова "стара".
Идеята на едно разбиране /поне според мен/, е не да се аналогизира с "други" филми или книги... а да се опита всеки да направи мост към нещо подобно в "Неговия си Живот"... защото няма смисъл нещо да се "чете" или гледа, ако няма собствения резонанс към това същото "видяно".

разбира всичко това е само според "моите очи" и аз го пиша с ясната идея че ти си един образ, съставен от прочита ми върху от написаното от теб... и това е в главата ми... Въпроса ми е че си давам сметка... И "диалога" е само виртуален, въпросите ми не са фактически - само ако сам си ги направиш такива. Евентуалните "отговори" - не са за мен... Но може и да те "видя" през тях - да се изкажеш и напишеш КОЙ СИ...
« Last Edit: март 28, 2008, 12:27:01 pm by ramus »

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
« Reply #5 on: март 28, 2008, 12:34:43 pm »
 Ами обещавам ти да го направя, но в момента съм много зает. Когато намеря време.
Бог ми напомня за Себе Си. Постоянно.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #6 on: март 28, 2008, 01:38:43 pm »
EEE - чак пък обещания - недей чак толкова.
ЧЕ обещанията са кофти работа - като ги прочетат хората и после ще очакват да ги изпълняваш. :) шегувам се. И все пак, Имаше и от друг участник едни "обещания" преди време, които така си и "заглъхнаха" в тишината... И той точно със същите думи написа " че сега нямал време... по-късно щял да го направи..." :) Всъщност за нас четящите няма никакво значение кога е - само за теб би имало. Все пак това си е твоят Живот - да бъде ккакто си го избрал.

Идеята е "БОГ ДА ТИ НАПОМНЯ ЗА ТЕБ, а не за него си". Дори "ТИ ДА НАПОМНЯШ НА БОГ - ЗА СЕБЕ СИ"...Че ако теб те нямаше, няма и да има нито БОГ, нито Очков... и нямаше кой на кого да "напомня". :)

Няма какво да обещаваш на мен - не съм искал нищо, само съм задал въпроси, които са заместили твоите еветуални риторични въпроси - за към теб си.
Аз отговорите - моите - съм вече потърсил, писал... От хилядите си зададени въпроси, просто се сетих навремето, че само намерените и откритите от мен отговори са значимите... И от тях мога да се възползвам смислено и прагматично.
И заради това тогава един ден се сетих, че самото задаване на въпроси е "знак за нещо"... за състоянието в моето съм, когато "ги задавам", защото видях че "преди който и да е въпрос" има винаги едно и също нещо...
И след години в тая посока, открих, че има "друго" състояние в което няма нито въпроси, нито отговори...
Ама тва са си моите неща - затова и толкова съм изписал без да се налага да цитирам и повтарям мисли и "следи" на други хора, изразяващи техния си път. Щото всеки може да говори за него си... стига да "се открие", защото ВСИЧКИ СМЕ РАЗЛИЧНИ, само пътя към развитието ни, "някъде далеч", се събира в една точка.
« Last Edit: март 28, 2008, 06:07:55 pm by ramus »

Offline face to face

• Напредващ
« Reply #7 on: март 28, 2008, 10:46:31 pm »
Филмът го има и в *******
,който не се е регистрирал в "arena.bg"
Между другото някъде чух че все още не е разбрано/доказано как точно окото възприема картината и как мозъкът дешифрира "сигнала"  :)  ;)
« Last Edit: март 28, 2008, 10:49:55 pm by deqnski_890 »
FREE YOUR MIND

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #8 on: март 29, 2008, 01:28:56 pm »
филма е много интересен, благодаря
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #9 on: март 29, 2008, 02:00:58 pm »
Между другото някъде чух че все още не е разбрано/доказано как точно окото възприема картината и как мозъкът дешифрира "сигнала" 
========
Повече по тази тема може да се види и осмисли в заглавията, които вече сме пускали:
"WHAT Yhe Bleep..."  и особено втората редакция на този филм с подзаглавието "... - Down The Rabbit Holle". В него по един чудесен илюстративен, визуален начин, чрез разсъждения, доказателства, и експерименти, авторите изразяват разкритията на много хора в "езотеричните" и научните среди, водещи към сходни резултати и необичайни, за средния митологично-вярващ човек, изводи. Все пак филма има и някои хипотези, представени като реалности и трябва да се гледа внимателно.
И все пак познавателния момент вътре е силен и доста ценен. реакциите вече на всеки "зрител" са си ваша работа. Все пак, както и във филма 13-тия етаж, най-често дори зрителите са шокирани в различни степени от простотата и знанието и научния тон на изказаните "странно-противоречиви" на сегашния "материалистичен" мироглед, залегнал в сегашната водеща култура на човечеството. Защото изключителната значимост и фундаменталност на въпроса "КАКВО Е РЕАЛНОСТТА" и дали имаме и доколко е собствената ни роля в нея, е налице и "бърка" надълбоко във всеки човек.

Отделно в живота на всеки от нас е достъпно чрез собствени последователни и внимателни /само/наблюдения да се изведат повечето от изводите - вече по наш си начин. но това вече е за "други" теми и не е въпрос на "груповите форми на изкуство" :)

Offline face to face

• Напредващ
« Reply #10 on: март 29, 2008, 04:51:46 pm »
От къде мога да го дръпна?
FREE YOUR MIND

Offline Eternities

• ad infinitum
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #11 on: март 29, 2008, 07:44:32 pm »
В Колибката разбира се :)

Филмът:
What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole - cd1
What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole - cd2

Субтитри:
What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole - cd1
What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole - cd2

И, deqnski_890 , моля те не злупотребявай с размера на шрифта ;)
I am who I am.

Offline face to face

• Напредващ
« Reply #12 on: март 30, 2008, 02:14:11 pm »
"Връзката беше прекъсната" - намирам файловете но когато кликна в-у тях ми изписва това  :-\
Колкото до шрифта -извинявам се  ;)
« Last Edit: март 30, 2008, 02:17:17 pm by deqnski_890 »
FREE YOUR MIND

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
« Reply #13 on: март 30, 2008, 02:30:18 pm »
Изглежда е махнат от колибката.
Но го има тук:
http://*******.net/details.php?id=69887
Сънувах, че съм се събудил.