Author Topic: Tais Toi / Млъкни (2003)  (Read 4422 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Tais Toi / Млъкни (2003)
« on: юли 12, 2009, 03:43:34 am »

Много ме накефи тази комедия.
Типажите както ги видях:
"лошия" - умен бандяга. При него всичко е замислено и премерено
"ненормалния" - действа без да мисли, при това изключително доверчив и оптимист

Всички са принудени да действат извън "черупките" си. Ситуациите са извън тяхните представи. Това всъщност е и основата на всеки що годе добър драматичен филм - невероятните развръзки.

И съответно действащия в такава ситуация му се налага да ТВОРИ, да действа някак си, без да знае какъв ще е резултата.
Само "простичкия" е в "свои води" защото той така си живее - извън доста от важните социални клишета. За другите той е "напаст" защото ги вкарва в непредвидими за тях ситуации.

И всичко това в характерния френски хумор :)
« Last Edit: януари 31, 2012, 04:27:24 pm by velaskes »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re: Tais Toi / Млъкни (2003)
« Reply #1 on: юли 12, 2009, 10:47:03 am »
преди години го гледах, още като излезе, спокойно мога да кажа, че това е един от най-смешните филми, които съществуват
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline neti789

• Напредващ
« Reply #2 on: юли 14, 2009, 07:50:45 am »
Не знам какъв точно е според Сириус, характерният френски хумор, но моето усещане беше за пълна липса на какъвто и да е вкус и финес. Този филм ми напомни по-скоро на така наречените американски бози, но резултатът е още по-безвкусен.
Рено и Депардийо са имена, вдъхващи респект, но аз не останах впечатлена от изпълненията им в този филм. Поради личното ми отношение към т.н. "ненормални", някак ми се изплъзна смешното, образът, който изгради Депардийо за първи път ми се стори неубедителен и нелеп. Няколко добри идеи и смешни ситуации не са достатъчни, за да превърнат един филм в истински забавен или затрогващ. Изводът за мен е - един недостоверен, незабавен, неинтересен и блудкав филм, с абсолютно слаби и посредствени изпълнения от страна на много добри актьори - може би времето, което му отделих не е напълно изгубено, но и очакванията ми бяха твърде високи, може би съм пристрастна, но този "френски мутант" се нареди в личната ми класация на най-ниското стъпало!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #3 on: юли 14, 2009, 02:09:27 pm »
Това не е драма, за какво изграждане на образи говориш изобщо. В абсурдността на ситуациите избухва смешното. Непретенциозна, неангажираща, разпускаща и на моменти поне за мен изкарваща дъха комедия. Няма нищо общо с конвейрните т.н. "комедии", които бълват отвъд окена напоследък. За мен остава едно от златните комедийни изпълнения на всички времена.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Trinity

• Напредващ
  • Time waits for no man....
« Reply #4 on: юли 14, 2009, 02:20:36 pm »
Филмчето е страхотно.....
Само слабите обичат порядъка...Силните владеят хаоса....

Offline neti789

• Напредващ
« Reply #5 on: юли 15, 2009, 03:57:56 pm »
Съжалявам, моето разбиране е друго, аз търся нещо повече във всеки филм, който гледам. А този е нещо подобно на "ситуационна" комедия, само дето и смешните ситуации са много малко.
Образи се изграждат във всеки филм, независимо дали е драма или комедия. И от това доколко актьорите ще се впишат в ролите, които изпълняват, зависи в голяма степен и успеха на филма. 
През цялото време, докато гледах този филм, имах усещането, че всеки момент героят на Ж. Д.  ще свали нескопосаната си маска и ще стане ясно, че е съвсем нормален и просто играе ненодялано и некадърно измислена от себе си роля.  Е, не се случи, нали? Не ми се получи и забавлението нещо, все едно съм яла горчив сладолед, с нагласата за нещо сладко...
Ще спра дотук, който е разбрал - разбрал, а който не е - няма и да разбере. Приятно гледане, все пак и дано се забавлявате - някак си... ;)
« Last Edit: юли 15, 2009, 04:30:57 pm by neti789 »