Author Topic: Да или Не?  (Read 10122 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline moqtaistina_

• Начинаещ
  • *
Да или Не?
« on: юли 26, 2008, 09:01:31 pm »
Здравейте  :coolsmiley:,

Преди доста време , гледах филма " Тайната "

Много убедително ми подейства. Наистина.

Така обаче ме завъртя ежедневието, че не ми остана време нито за визуализация, нито това , да вибрирам на някаква честота свързана с това, което желая.

Темата ми е насочена към тези, които са го правили ( само съм тях )

Нека не се оспамва. Моля ви от душа.

Действа ли?
« Last Edit: юли 28, 2008, 08:31:36 am by ramus »

Offline ~Дени~

• Ентусиаст
  • **
  • Животът е приключение !!!!
Re: Да или Не?
« Reply #1 on: юли 26, 2008, 09:08:27 pm »
Филмът тайната е най-страхотната   и невероятма филмова продукциа която отразява истината едно към едно,действа и то без отказно така че не "губи повече време" а прилагай това което знаеш на практика и сама ще видиш удивителната и проста истина!
Успех!! :)
С мъдрец и откровен-дружи
с подлец и умен-стъпвай леко
глупак и честен -съжали
а от подлец и тък-далеко!!

Offline moqtaistina_

• Начинаещ
  • *
« Reply #2 on: юли 26, 2008, 09:31:15 pm »
Филмът тайната е най-страхотната   и невероятма филмова продукциа която отразява истината едно към едно,действа и то без отказно така че не "губи повече време" а прилагай това което знаеш на практика и сама ще видиш удивителната и проста истина!
Успех!! :)

Ти правила ли си го?

Моля те, сподели по - подробно.

Offline ~Дени~

• Ентусиаст
  • **
« Reply #3 on: юли 26, 2008, 10:08:23 pm »
ами за да ти кажа че действа се предполага че съм го изпробвала ....в началото когато разбрах за филма ми стана доста интересно възможно ли е наистина това ,след като го изгледах продължих да си задавам същият въпрос.Това найстина толко лесно ли е ?Нормално е да се съмняваш все пак хора сме няма начин да приемем всичко като чиста монета.РЕших да опитам,казах си какво пък толко нищо не губя започнах да визуализирам дадено желание започнах разбира се от малки неща ..представях си го... с две думи правех точно това което се искаше от мен и за което се говореше в филма..и за моя най-голяма изненада нещата започнаха да се случват и да се подреждат..мога да ти дам и конкретни случки но не мисля че това е важно ..а и нали знаеш едно е да ти казват и да те убеждат съвсем друго да опиташ! :) :)Независимо какво ще ти кажа аз  :) не  можеш да си сигурна докато не опиташ !За мен лично действа ! O0
глупак и честен -съжали

Offline blqh

• Напреднал
« Reply #4 on: юли 27, 2008, 12:54:46 pm »
 Преди да правиш каквото и да било по добре първо се поинтересувай за цената която се плаща...за всяко желание човек плаща цена,ако те устройва давай смело...а иначе...поне за мене цената  е прекалено висока...отговорите на твоите си въпроси ще ги намериш в себе си ,а не в някакъв посредствен филм или в отговорите на другите хора.А то в самия филм между другото за цената не се говори...просто защото тези които говорят нямат нищо друго за което да говорят,а са просто една купчина от социалнообосновани желания...
-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

Offline ~Дени~

• Ентусиаст
  • **
« Reply #5 on: юли 27, 2008, 08:04:01 pm »
ами нещата са индивидуални и всеки си има своя гледна точка и така нататак,както и преди ти казах едно е да ти казват съвсем друго да го усетиш и да прецениш сама за себе си :) :)
глупак и честен -съжали

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #6 on: юли 27, 2008, 08:22:53 pm »
Ако мога да перифразирам в едно посланието от филма, то е че всичко, което някога сме искали вече го имаме. Мислете и визуализирайте как вече имате това, което ви липсва. И постепенно то ще се материализира. Не очаквайте бърз резултат, дори не очаквайте какъвто и да е резултат, просто повярвайте в самовнушението. Изградете мислено цялата реалност на това, което си представяте че имате.  Бъдете устойчиви в намеренията си и без да разберете нещото ще се случи. Това е квантовата реалност, в която живеем. Човек може да промени всичко на квантово равнище, а оттам ще резонира и промяната в материалните измерения.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline ~Дени~

• Ентусиаст
  • **
« Reply #7 on: юли 27, 2008, 11:18:27 pm »
ами нали това и правим споделяме ти държиш на конкретен пример ок ето ти един точно след като изгледах филма и реших да опитам започнах да визуализирам нещо много лесно и просто моята най-добра приятелка с която за съжаления тогава не се бяхме виждали почти 2 години ,деляха ни много километри.грижи от сивото ежедневие и така нататак ..та знаех че няма и да я видя скоро поради редица обстоятелства които я задържаха там..и така дни на ред аз ясно  и точно си преставях как тя просто се появява на вратата ми..исках го много ама много защото наистина ми липсваше и точно след 2 седмици тя просто най ненадейно се появи на вратата точно както си го представях..  :)така че тогава можеби за първи път се убедих че действа  O0 :)
глупак и честен -съжали

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #8 on: юли 28, 2008, 12:29:52 am »
Рядко се замислям за цената, но все по често.

Първо регистрирам това което "искам" (например телефон с много възможности)
после се питам защо го искам - трябва ли ми всъщност. отговора обикновено е нещо като "ами ще имам това и това и това подръка - всичко в едно". колко пъти би ми трябвало да имам всичко това? досега съм го нямал и не съм усетил някаква осбена липса. МП3? - почти не ми е било необходимо. най-много да слушам в рейса удоволствието е далеч по-малко от колкото да подремна. научих се да дремя при всяка възможност когато просто чакам да мине време. ...  неща като Word и Excell ... ми те изобщо не ми трябват често - досега не ми се е налагало да ми трябват належащо и да ги нямам. на работа имам интернет, а от там и почти всичко което може да ми потрябва. и така остава само това, че като си извадя телефона "няма да ме е срам". но защо "срам" какво е това нещо? май още имам разни неща за справяне. явно си го нося още този остатък от срам. и всъщност щом го "регистрирам" той вече отпада (поне за случая) да влияе. И така - заслужава ли си парите, които ще вложа, за това което ще ползвам - не.

Много ми е интересно да разбирам от къде ми идват разни искания. Дори и храната, като нещо основно, може да се разглежда по друг начин. Едно е да искам пастичка, друго е да дам необходимото на тялото. Пастичката не я иска тялото, нещо друго я иска. А когато тялото иска нещо...  не съм стигнал до там да разпознавам нуждите на тялото си. Но общо взето то не отказва. Поне при мен е така.

Та колко от нещата наистина ни трябват? И защо?
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline blqh

• Напреднал
« Reply #9 on: юли 28, 2008, 12:34:05 am »
 Много хора са оставяли послания през вековете отностно желанията ,ама малко хора успяха да си позволят да погледнат отвъд тях.Толкова много приказки има за Джинове в бутилки и лампи,за златни рибки ,за договори със Сатаната и още толкова много...но едно дете винаги ще се интересува от желанията и как могат те да се сбъднат.И децата много лесно вярват на тези истории,за съществуването на магията и вълшебството.И толкова много хора,едни непораснали деца,продължават да вярват в историите за "възрастни".

На мене мечтите,идеите,образите и плановете ми действат заробващо.Доста време ми отне да го видя,а още повече ще ми отнеме да се освободя и да ги използвам без да ми въздействат върху решенията и изборите които правя.Но най-важното,поне за мене,е че там зад тези образи в главата ми ,там където имаше една празнина,сега се появява нещо...нещо което все още не съм му дал име,защото ми е непознато.Нещо което едва когато бъде завършено ще му дам име,нещо което едва когато умра ще назова като завършено...

И все пак отностно филма и визуализирането...и отностно нашето въздействие върху реалността...
Докато има НАШЕ въздействие,няма да има МОЕ въздействие.До колко мечтите които наричаме "свои" са наистина наши и дали не са ни внушени от обществото което наричаме също "наше".Колкото повече чужди неща имаме в себе си,толкова по малко място остава за нас самите.И идва един момент когато ние мечтаем за чуждите мечти и искаме това което другите искат.Просто идва един момент когато празнината в нас нараства толкова много ,че накрая тази пропаст ни поглъща целите и тъй като ние изчезваме и едиственото което остава са образите,чуждите мечти и идеи на другите,ние се опитваме да запълним дупката с повече образи и преживявания.Но колкото и да се опитва човек никога преживявайки не ще запълни и замени по смисъл нещо което е било живяно.

И толкова лесно може да си проличи кои хора всъщност сънуват живота си и кои са наистина будни.Тези които копнеят за изминали събития ,тези които търсят преживявания и повече пристрастия,тези които вярват в прераждането и вечния живот на постоянно повтарящи се събития,тези които сънуват дори когато са будни...хора които постоянно се гърчат под въздействието на вътрешните им образи и търсещи утеха и спасение в алкохола,наркотиците и всякакви дейности които да ги накарат да забравят за сделката която са сключили със дявола,сделка която им е отнела душата и им е дала чужд живот,макар и хубав и сладък живот...

Филма "Тайната" е поредния начин човек да продаде душата си...ако условията ви устройват прав ви път...но кой го интересува в крайна сметка цената...странно как човек недооценява това което има,а най тъжното е че човек се отказва от най скъпото и единствено което има...себе си...
=============================================

Та колко от нещата наистина ни трябват? И защо?

Трябването е измислено от хората с манипулативни цели.

И аз също рядко мога да разпозная кога наистина тялото ми се нуждае от нещо и кога не :)
Има си техники с които човек може да се научи,но общо взето главното е че човек трябва да спре да сънува за да може да бъде достатъчно буден за да чуе тези сигнали.Сънищата и образите като се смесят със сигналите на тялото и става трудно разпознаването на кое какво е.Сигналите които подава тялото са необходими за правилното му функциониране,а образите и сънищата пречат за адекватното им разбиране.Сам човек може да си направи изводите че това което не му е необходимо на тялото,не му трябва,но това не означава че не може да го приеме.И повечето аномалии и болести се задълбочават точно защото човек напълно става глух за сигналите на тялото си или ги пренебрегва за сметка на нещо си...в повечето случаи заради пристрастяване към нещо си...

Ще ви кажа нещо което например не ви трябва.
Не ви трябва някой да ви казва какво ви трябва или какво да искате.Че кой друг освен вас може да знае по добре от вас самите какво ви е необходимо?!
« Last Edit: юли 28, 2008, 08:29:31 am by ramus »
-Ехоо...Кой е?
-Аз съм гласът в главата ти!
-Ааа добре , аз си помислих че полудявам :D

Offline moqtaistina_

• Начинаещ
  • *
« Reply #10 on: юли 28, 2008, 09:54:33 pm »
Мили хора,

Благодаря на всички, които писахте ( и може би ще пишете  )

в тази тема :)

Попитах ви , защото аз съм малко тип " Тома Неверни " , но не точно.

В смисъл, когато получа информация за нещо, вярвам безрезервно. Това се случва и когато се запознавам с някого. Приемам го безрезервно.

От после обаче, ми се отключват едни съмнения.... :idiot2:

П.П. Къде ми изчезнаха част от постовете?

И как може някой да вмъква цитат в мой пост :D?

Моля , обяснете.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
ДЕЦАТА и "ТАЙНАТА" на желаенето
« Reply #11 on: юли 29, 2008, 08:34:15 am »
Аз не смятам, че "трябването" е измислено - заради нещо.
Трябването е част от спектакъла на всеки човешки живот - и е задължителна част от театъра на преживяванията. Дори нещо повече - поражда се от първичната нагласа за "НЯМАНЕ", произлизаща от "частичността" - липсата на цялост, която е характерното явление за етапа в който са повечето от хората по планетата.
И понеже го има у всички нас - отвътре, като общ елемент се превъща и в своеобразен общ център и на всеки егрегор, всяка група от хора която резонира вътрешно според някакви общи резонанси, изразяващи се в общи взаимно влияещи си нагласи.
 та така - нямането е общия момент на проявлението на празнотата която изживява напълно несъзнателно всяка социално-лична единица. Това, че за целите на груповите форми на живот, мислене, светоусещане и битие, се използва преднамерено от някои псевдосъзнателни "елементи" е само част от груповата обща форма. Всъщност всеки един от участниците, го прави и използва и своето нямане, и чуждото такова - помежду тях си. И се превръща в най-определящото която и да е група от хора - без значение как си е избрала да нарече общите си "видения" и взаимнодоговорености по мирогледа и нагласите си.

Пиша всичко това, защото заложения у всеки несъзнателен човек импулс и стремежи са израз на неговата вътрешна недостатъчност - по-точно, на ИЗЖИВЯВАНЕТО Й. Израз на това "компенсиране" е и явлението ЖЕЛАНИЕ, ПОЖЕЛАВАНЕ, ТЪРСЕНЕ. Интелектуалния двойник на тия е "питането" - пак "ЖЕЛАНИЯ", но в абстрактната интелектуална форма на въпроси и отговори.
 Несъзнатото си личи във всяка стъпка, във всяка дума. Защото е изключително просто да се забележи - просто ккогато човек описа нещо свое, той го описва като "външно явление" - някаква даденост, като нещо случило се... И във всички описания ги няма дори намекнати самите автори - да не говорим пък вече за някаква форма на "свързаност" между "това, което се вижда" и "този, който гледа видяното". Все пак това за мен лично са показателни явления бележещи човешкото осъзнаване и свързание с това растеж и дори еволюция.

И в контекста на всичко това, желанията, като форма на компенсация на вътрешния ни недостиг, ще си останат основния белег за хората които са в тия етапи в своето си развитие към самосъзнание. И не може точно хората в тия етапи, да не се интересуват именно от свойствените му явления - като желанието - като абстрактно общо явление, и ЖЕЛАЕНЕТО - като неговия конкретен израз и проява. То е толкова проникнало света в който живеем всички, че направо е като еталон. И е ясно защо толкова се говори, пише, изживява, изстрадва ио е толкова нужно.
Именно за повечето от несъзнателните хора то е някаква форма на изначална даденост и дори не са състояние да си "представят" битието си без него. Та желаенето , питането, стремежите са толкова фундаментални, че всъщност именно те са ДВИГАТЕЛЯ на онова, което повечето от вас наричат МОЯ ЖИВОТ. И не е никак случайно че в настоящия момент излизат такива заглавия като филма ТАЙНАТА. Време е да се подадат някои кукички на повечето хора - вече стадартните обществени идеали, провъзгласявани за ИСТИНА чрез убеждаването в тях, са вече поизчерпани и е време на "универсалността на НЕДОСТИГА' да се придаде ново поле за "ИЗЖИВЯВАНИЯТА". Най-старите и детски човешки мечти са свързани с ИЗПЪЛНЯВАНЕ НА ЖЕЛАНИЯТА и на тази лъжа се съгласява всяко дете, и може да се види дори и в измислиците и лъжата за ДЯЛО КОЛЕДА, което е толкова показателен израз на всичко, което пиша дотук.
"АМА КАК МОЖЕ?" ми казват често - дори и в тоя форум. ЕЙ ТАКА - лъжата и изгодата вървят ръка за ръка и са едно и също нещо изразено като два негови аспекта. И желаенето е именно средството на всичко това - копнежа за изживяване, който е пришпорен от една разяждаща вътрешна празнота.
А иначе всички прокламират че "ТЪРСЯТ" - особено пък ИСТИНАТА. И това е смешното - защото ИСТИНАТА вече е само един мираж, който дори той е превърнат за да се използва за ТЪРСЕНЕ. И смешното е че именно ИСТИНАТА НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ТЪРСИ. - търсенето й просто я компрометира... И това е смешното на тоя шаблон, превърнал се във философски за толкова много хора - ТЪРСЕНЕ НА ИСТИНАТА.
Разбира се, че които и да са автори от "народа" няма нито как, нито защо да пишат всичко това... Поне според мен е разбираемо. Както е и разбораемо защо толкова хора си вярват в едни и същи социални митове и ги защитават като техни.
ЗАЩОТО по това се разбира КОЙ С КАКВО СЕ Е СЪГЛАСИЛ и го използва за изгода.
Стиска ли ви да СИ ВИДИТЕ САМИ КАКВИ ДОГОВОРКИ СТЕ НАПРАВИЛИ, СКРИВАЙКИ ГИ ОТ СЕБЕ СИ.
така и никой не си написа досега - вече БЛИЗО ТРИ ГОДИНИ откакто съм тук в този форум - Ис няколко единични изключения НИКОЙ НЕ Е ПИСАЛ ЗА СОБСТВЕНАТА СИ ИЗГОДА от това да е приел и да желае всякакви неща. ЗАЩОТО - заради взаимосвързваността между желанията и недостига, може да се проследи КАКВО НА ВСЕКИ ОТ ВАС НЕ МУ ДОСТИГА - от ЖЕЛАЕНЕТО, през ТОЧНО КОЕ, ТОЧНО КАК, и ТОЧНО КАКВО - да стигне и до себе си и до несъзнаваното от него.

Но просто не ви стиска - стискате си ВАШИТЕ ЖЕЛАНИЯ, правите филми, вярвате в тях, питате ДАЛИ РАБОТЯТ...
Е - работят. В това е капана - ТЕ РАБОТЯТ. И как няма да работят, щом всеки от вас е на везните на ВСЕЛЕНАТА. И никак не пречи и това да се превърне в играчка за децата. И това е - просто играчка, в ръцете на деца.

Това нито е лошо, нито е добро - това е просто етап и е преходен момент. Може преходността във всичко това да се измерва с хиляди животи - това няма никакво значение за ВСЕЛЕНАТА.

Разбира се излагам само собствения ми възглед за всичко това

« Last Edit: юли 29, 2008, 08:41:15 am by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline Elisa_Day

• A big girl in a big world...
  • Ентусиаст
  • **
« Reply #12 on: юли 29, 2008, 10:35:50 am »
Принципите, които се засягат в споменатия филм наистина действат. Аз лично съм на път да реализирам голяма промяна в живота си, нещо, към което се стремя от години и върху което работя.
Не говоря за малките нещата, които ежедневно успявам да постигна, прилагайки въпросните принципи.
Изисква се обаче постоянство и упоритост, необходимо е да настроиш мисълта и вибрациите си на необходимата честота.
Съветвам те да си купиш книгите на Естер и Джери Хикс, в които всичко е обяснено подробно и действитело работи! Успех!  :)

Offline moqtaistina_

• Начинаещ
  • *
« Reply #13 on: юли 29, 2008, 11:08:11 am »
Elisa_Day ,

Прочетох и книгата.
Всичко звучи наистина добре, но още не съм се уверила лично.

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #14 on: декември 18, 2008, 01:01:51 am »
при мен действа.. но не за всичко разбира се. За идеите и всичко, което идва от мен, което е продукт на собствените ми желания, мечти, стремежи и мисли явно е под собственото ми влияние и аз го дирижирам. Разбира се, като се замислиш по принцип е съвсем логично да е така, понеже човекът е не просто едиственото мислещо и съзнателно същество, а най-вече това, което притежава уникалното свойство да ИЗБИРА. :) и така.. а този закон за привличането, съответствието, позитивното мислене.. не винаги важи, когато са намесени външни фактори, които могат да влияят по противоположен начин.. Например... аз лично, когато най-много се нуждая от любов и подкрепа и искрено си го пожелавам, не само че никой не се появява.. ами и се карам с близките си.. брутално е ама се случва почти винаги и аз си го обяснявам с факта, че СЪДБАТА упорито се старае да ме научи, че имам силата да се справя с всичко и сама, независимо както е, без излишни сантименталности :D не е смешно де.. ама като едно и също нещо ти се случва безброй пъти.. ти става яко :)

Offline Юлияна

• Начинаещ
  • *
« Reply #15 on: декември 18, 2008, 08:43:28 am »
    Според мен т.нар. закон за привличането винаги действа. Човек получава това, което излъчва. Ама за да го излъчва трябва да го има в себе си. Живеейки с усещане за липси, от все повече неща ще се нуждаеш. Само че вътрешните празноти отвън не се запълват. Сетих се за един български филм - "Маргарит и Маргарита" - та в него, героят на Васил Михайлов каза: "За да вземеш нещо първо трябва да дадеш".

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #16 on: декември 18, 2008, 09:39:00 am »
ако опитен човек накара някой друг да почуства, че има нещо в себе си вместо да чуства липса...
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #17 on: декември 18, 2008, 02:57:14 pm »
е добре, примерно ти искаш точно един човек, но тои има нужда от съвсем друг тип.. да речем е доловил нечии вибрации и се е впуснал в преследването им.. тогава кво прави първият човек.. духа супата общо взето и ето затова казвам, че когато са намесени и други явления извън теб нещата се променят и усложняват.. или пък трябва време, за да се разкрие на пътя ни някоя изненада.. нещо, което е било толкова близо и нагледно и същевременно толкова незабележимо.. но това е то Life is messy :)

Offline kikka

• Средно напреднал
  • Nothing to upload.
« Reply #18 on: декември 18, 2008, 04:13:58 pm »
Във всичко което прочетох дотук набързо, прозира стремежа нещо да променим, нещо да ни се случи, за да ни е "по-пълно" и от това да ни стане по-добре. Редиме някакви схеми в главите си, мрежи от привързаности и вкопчвания, изпадаме в зависимости...

Хубава и простичка аналогия за това е направена в статията за Светлинното тяло или играта на Светлината с тялото. Почти никой май не й е обърнал внимание. На мен обаче точно такъв подход ми харесва - когато се дават прости примери на принципа 'каквото горе  - такова и долу'.

Дълбокото потапяне на геймърите-тинейджъри във виртуалната реалност на електронните игри, пълното им индентифициране с "героя" до степен "изключване" на съзнанието и загуба дори на основни физиологични рефлекси... Колко близко е това до "играта" да живееш, да желаеш, да се стремиш, да успееш, да се релизираш... От самото раждане, през детството и юношеството, до зрялата възраст, преодоляваш ниво след ниво, къде с по-голям къде с по-малък успех... Единствената цел е да си в "играта", да си победител. Когато преодолееш един етап веднага ти се "отваря" друга възможност, грабва те и продължаваш "напред"..., а всъщност все по навътре в илюзията. И докато си обсебен от играта плащаш със все по-голяма зависимост. Със всеки ход напред раздробяваш все по-силно съзнанието си, при всяка житейска драма откъртваш парчета от себе си... Губиш енергия... За "реалния живот" извън играта (съня), спящите са напълно неадекватни, потънали в своята илюзия. Също като при хора изпаднали в тежка зависимост...

Та, по повод филма "Тайната". Приципът не, че не действа - действа, но това е цената която се плаща...

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #19 on: декември 18, 2008, 06:37:48 pm »
аз не смятам че единствената цел е да си в играта и да си побидетл най-вече.. има моменти, в които излизаш от играта за да прецениш обастановката от страни и да направиш известни анализи за ходовете, които трябва да предприемеш,а понякога дори и да се излекуваш от нанесените рани. Но най-вацното е не да си неоспоримия победител , а да играеш по своите правила, да играеш свободно и с ентусиазъм, да играеш все едно няма утре. Не става дума дали печелиш или не, а кака играеш играта и какви техники научаваш.. и не мисля че филмът "Тайната" може да изкара един стабилен човек от реалността. Наистина я има потенциалната опасност някой по-слабохарактерен и посредствен човек да се заключи в някав свят от мечти и илюзии буквално и да спре да живее в настоящето, а да се пресели в някакви трансцедентални светове.. но мисля, че това е почти в около 1% от случаите, защото, като цяло повечето хора подхождат скептично. :)

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
« Reply #20 on: декември 18, 2008, 07:42:40 pm »
Мдааа, скептично, но само докато "не получат подаръка си". После вече като се вдъхновяяяяят. нали все пак накрая е важно да остане вярата, че ДЯДО мраз го има - че ще получим онова, за което копнеем. Въпроса във филма "ТАЙНАТА" е просто една "духовна" версия на играта на "ДЯДО КОЛЕДА" - пожелай си и ще ти се даде.
Много намясто ми "засвети" едно изречение от предишен пост - получаването на "подаръка" е именно "цената". защото НАЙ-големия подарък на вселената е - АКО НЕ ПОЛУЧИМ ЗАЯВЕНОТО от самите нас. капана в който се попада е толкова всеобхватен... всъщност това е част от собствения ни сътворен пашкул-Вселена. него го има, докато я има оная малка форма на гъсеницам на която й трябва пашкулче, докато расте. И за нея, именно пашкулчето й е целия свят... Но е само нейния свят. двата начина по който може да се погледне, не са просто "гледни точки" - те са просто разликата в мащаба, широчината, переспективата от която се "гледа".

И още нещо - оня, който е потънал във "филма" си, или в "играта си", за него изживяването е най-важното. това, дали ще премисля, дали ще наблюдава или ще съставя стратегия - така или иначе ТОЙ Е ВЪТРЕ В ИГРАТА и играта е неговия ПАШКУЛ - неговия хоризонт. няма значение вътре в нея какво точно прави - въпроса е, че дори когато е пасивен - ТОЙ Е ВЪТРЕ. За това и играят хората, както и алкохола, това центрира, това измества съзнанието от ежедневието, където нещата са далеч по-сложни. Играта е една вариация на предварително зададена реалност - в нея всичко е ясно - според правилата, според обстановката, ролята. Много хора всъщност точно така се и опитват да направят живота си, затова го "ПРАВЯТ" или пък воюват с него. Въпроса е, че КОЙТО И ДА Е ФИЛМ, КОЯТО И ДА Е ИГРА, каквито и да са форми на разни реалности, ДОКАТО СЕ ИЗЖИВЯВАТ, ГО НЯМА ОНЯ, КОЙТО СЕ ИЗЖИВЯВА - няма го "оригинала" от който тръгва и завършва всичко. Той винаги тъне някъде "в мрака", някъде в зоната на здрача.

КОЙ БИ ИСКАЛ ПОДАРЪЦИ,
Кой е тоя, който иска да му се сбъдват мечтите
- ЗАЩО ГО ИСКА, защо му е потребно.
Във филма не се зададоха най-основните въпроси - така си и остана - тишината по тях. както и в книгите, постовете... Хората можели да "променят" ЖИВОТА СИ - кое бе хора... кое да промените. ЖИВОТА не може да се промени - той е просто изява на тоя който го живее. Ако самия той се промени - тогава се променя и ЖИВОТА - те не са две неща - ЕДНО НЕЩО Е - живота е просто изявата на живеещия го. Всяко дете иска да ЖИВЕЕ живот на Голям, ама да си остане ДЕТЕ. Това е вечната гонка и вечния опит за изхитряване. Това и искат повечето потребители на тоя и на другите духовни сайтове - абе да замажем пасивите, но хубавите неща да си останат. да тренираме Йога (примерно), за да се релаксираме, да сме спокойни, да сме бодри жизнерадостни... Но... това го няма, защото ежедневието го поглъща всичко това. А ежедневието е такова, защото не може да е иначе - илюзията си върви със всичкото в нея - вие не можете да подберете само "прекрасното". А "другото" само да го лекувате, отричате, избягвате, или прескачате.

Това е една друга "ТАЙНА" - че се живее живот, без да е налице "ЖИВЕЕЩИЯ", и като такъв се явява един "свободен" наемател - един заместител на "СТОПАНИНА", който липсва и е автор на постановката. Един измислен формален герой поема ролята на "стопанин", на централна фигура, която във филма (играта) минава за "АЗ". Точно същото е и самия "ЖИВОТ" - просто стопанина го няма и функциите му се изземат от всякакви ..."факторчета"
НЯМА ГО СТОПАНИНА - ЗА СЕБЕ СИ.
И във филма ТАЙНАТА така си и остава - пожелания, подаръци, дарове, мечти и сбъдването им... Всичко това може би е красиво, може би е съкровено, може и да е вдъхновяващо... НО НЕ Е ИСТИНСКО, макар че именно за такова се изживява. Но ако не е изживяването му, е просто един фишек - БУМ... и вече го няма. Ей това е страшното, опасното - защото ако "СПРЕ ИГРАТА, ако спре изживяването й - заради идентифицирането със всичко това, се проема за СМЪРТ. И то е - точно такова. Там е голямата сделка - там е скритата игра. ГОТОВИ ЛИ СТЕ ДА ЗАГУБИТЕ ЛЪЖАТА, за да откриете ИСТИНАТА. Там е въпроса - непрекъснат въпрос. В една публикация за "принципите" на НАГУАЛИТЕ, се каза един отворен въпрос - АКО СЕГА УМРА, ДАЛИ ЩЕ СЪМ ДОСТОЕН ЗА СМЪРТТА СИ?(цитирам приблизително и по смисъл).

А хората искат просто една ХУБАВА ИЛЮЗИЯ - при това да е ВЕЧНО ХУБАВА. ВЕЧНО КРАСИВА, ВЕЧНО УДОБНА, ВЕЧНИЯ ПРИНЦ ИЛИ ПРИНЦЕСА. ВЕЧНИТЕ ЧУДЕСА... Подаръците са просто декора на сцената - защото спомагат единствено илюзията. А най-големия подарък на Вселената е, че показва в сегашния ВИ живот, че това е лъжата - нима може да има по-голям дар от този? Нима има нещо по-значително от възможността човек да му се напомня, когато просто сънува лъжите си...
Именно заради това НИКОЙ НЕ СЕ ПИТА ЗА ЦЕНАТА - а цената е... ?
« Last Edit: декември 18, 2008, 08:30:36 pm by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #21 on: декември 19, 2008, 09:23:28 am »
Филма "Тайната" дава методология за разбиране как действа по най-прост начин закона за привличането. Не става дума какво търсиш да привлечеш, а как да го привлечеш. Защото и без това всеки от нас използва този закон дори без да подозира за него и в масовата си част предизвиквайки за себе си и околните негативни страдалчешки произшествия.
Животът Е, туй е ясно. Но въпроса как човек да се държи спрямо Живота не е ясно. Затова тези филми и книги са полезни, те дават чисто и просто насока. И всеки човек, според своята индивидуалност и мотивация, ще се възползва от тази информация както намери за добре. И това си е негова работа в крайна сметка.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Trinity

• Напредващ
  • Time waits for no man....
« Reply #22 on: декември 19, 2008, 10:07:03 am »
Единственото, което мога да кажа е, че действа само ако вярваш! Отначало не ставаше при мен или ако се получеше нещо идваше съмнението дали не е просто съвпадение и т.н. Някой път нищо не се получаваше(в началото мн често!!!). После открих още няколко такива филма и започнах по-упорито да опитвам....и започна да се получава. Всико е до нагласа. Опитвай! Няма да изгубиш нищо. Само можеш да спечелиш! И най-вече SMILE A LOT !
Само слабите обичат порядъка...Силните владеят хаоса....

Offline Una

• Напредващ
« Reply #23 on: декември 19, 2008, 11:58:13 am »
Според мен, филма е направен досущ като някоя реклама.
Почти всички такива методи са използвани. Музика, образи, цветове, внушения от "авторитети" и прочие НЛП методи.
Може би затова прави толкова впечатление на някои и се обсъжда чак толкова.
Изгледах го преди време - да, хубаво направен, но ми остана един такъв захаросан привкус...

Играта - всички сме затънали в нея и си играем ролите и собствените си игрички. Каква е цената, има ли изход и къде е?
Това не е целта на филма със сигурност. Но пък със сигурност показва сътрахотни начини да потънеш още по-дълбоко...
Всико е до нагласа. Опитвай! Няма да изгубиш нищо. Само можеш да спечелиш!

Offline Trinity

• Напредващ
« Reply #24 on: декември 19, 2008, 12:42:06 pm »
Това е просто опит да се покаже да хората, че мислите им имат голямо значение. Повечето хора си мислят, че нищо не могат да направят с помощта на мисълта си, но не е така. Този филм ако не друго може да накара хората да се позамислят малко над това! А то никак не е малко!

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #25 on: декември 20, 2008, 09:52:57 pm »
мисъл-действие-резултат :) естествено, че е добре да има източници, които да ни стимулират за позитивни мисли.. креативните и възвишени идеи довеждат до поразителни, изумителни , плодородни резултати ;)

Offline shri1

• Ентусиаст
  • **
« Reply #26 on: януари 04, 2009, 12:03:25 pm »
Сигурно и визуализацията работи като метод, но след много труд и лични усилия за реализация на желаното.
Честита нова Година.

Offline Trinity

• Напредващ
« Reply #27 on: януари 04, 2009, 12:52:46 pm »
Нищо не идва лесно и без усилие!

Offline frogmafia

• Начинаещ
  • *
  • 2012
« Reply #28 on: юли 08, 2009, 11:53:57 pm »
замислете се какво правите - желаете материални неща - това не е правилно
но да пожелаете радост , сила в тежък момент , любов , енергия , спокойствие това никога няма да ви бъде отказано .
ако човек изгуби смисъла на същесвтуването му - умира . хората постоянно трябва да се развиват духовно а физическата поддръжка е за да имате повече време и по-удобно тяло за да тренирате духа си . но за тези които искат само материалното - пишете отсега в завещанията си да ви погребат със златните бижута с диамантите , колите ви и всичко скъпо .

Offline smarty81

• Начинаещ
  • *
« Reply #29 on: октомври 07, 2009, 11:41:40 am »
Останах искрено изненадана и приятно очарована от позитивизма на филмчето..и аз подходих като Тома Неверни...опитах доста дълго време да визуалирам,да си представям и усещам състоянието , когато вече съм получила, онова,което исках,но не стана.Бяха изминали месеци,почти половин година и се изплаших,че с тези мечти,блянове и копнежи започвам много да се отдалечавам от реалността. Имаше едно изказано мнение,че мечтите заробват и вкарват в капан на самовнушение, май и при мен така се получи.Обяснението ,което се опитах да си изградя е ,че желанието ми не се сбъдва,понеже не е най-доброто за мен и вероятно по такъв начин висшите сили ме предпазват от бъдещи грешки.
Иначе,самата концепция на "Тайната" не е нищо по-различно от онова,което психолозите отдавна прокламират-силата на позитивното мислене и как човек като очаква да му се случи нещо хубаво,то рано или късно става,не трябва да визуализираме негативи,защото така даваме възможност на страховете ни да се материалират. Според мен, това е обяснението на  "тайната" и че с непрестанното мислене и концентрация върху едни и същи картини настройваме подсъзнанието да ги търси и когато ни се отдаде благоприятна възможност, да ги сътворяваме.