Author Topic: "ВАШИТЕ СЛАБИ МЕСТА" - Уейн ДАЙЪР  (Read 7731 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
"ВАШИТЕ СЛАБИ МЕСТА" - Уейн ДАЙЪР
« on: август 11, 2008, 08:36:20 am »

Една книга с която си спомних едни минали времена, в които правих първите си стъпки в умението да анализирам себе си, мисли, поведение, да разпознавам шаблоните с които се идентифицирах. Една книга която не можах да повярвам че я няма другаде в нета. И съм благодарен че случая отново ме събра с нея, за да припомня и преразгледам някои неща от легендите за отминалите ми години.
Една книга, която съвсем естествено аз превърнах в учебник по себе си. Може би защото от нея използвах основните понятия, съдържанието им, връзки и посока които да превърнах в инструменти. А това беше нещо, което ми трябваше защото имах свои собствени наблюдения, но бяха доста разпокъсани несвързани и хаотични в сравнение с стройния и свързан подход на излагане на същността на всяка личност, който е характерен за това четиво.

Е... приятно... или пък ползотворно четене:
------------
..... В книгата е представен приятен подход за постигане
на щастие, който се основава  върху отговорността и ан-
гажимента ви към самия вас,  върху апетита ви за живот
и желанието да бъдете всичко,  каквото изберете в мо-
мента. Това е прост и разумен подход. Ако сте здрав и
щастлив човек, можете да  си кажете: „И аз бих могъл
да напиша тази книга." И ще бъдете прав. Не ви е нужна
професионална подготовка и докторат по психотерапия,
за да разберете принципите на ефективния начин на жи-
вот. Те не се учат в училище или в книгите. Ще ги научи-
те, като се посветите на собственото си щастие  и като
правите нещо за него. Аз  работя над това всеки ден,
като в същото време помагам на другите да правят по-
добен избор...

----------------
 за да се избегне отварянето в самия браузър и да го нямате онлайн, тогава върху самия линк, се използва "десен бутон" и от менюто "сейв ас". после в отворения прозорец се избира мястото и името на файла който ще бъде просто даунлоднат на хардиска ви.
Ако е само за четене - направо може да се кликне върху линка с ляв бутон на мишката. ако е налице инсталирана акробат рийдър, се отваря направо в бразузъра ви. Дори и от това положение може да се запази като файл, чрез следните стъпки:
Акробат Рийдър - горе менюто, най-ляво "файл" в падащото меню "сейв ас" (запази като...) - след това е като в горния пример.
« Last Edit: октомври 02, 2008, 11:35:07 am by Eternities »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline boykomail

• Начинаещ
  • *
Re: "ВАШИТЕ СЛАБИ МЕСТА" - Уейн ДАЙЪР
« Reply #1 on: август 12, 2008, 02:48:36 pm »
Благодаря, Ramus! O0

Offline neti789

• Напредващ
« Reply #2 on: август 20, 2008, 03:12:19 pm »
Книгата наистина е невероятна, благодаря, че ми припомнихте отново за нея!

Много лесно се чете, езикът е достъпен и лесно разбираем, освен това е и увлекателна! Отваряш я и се изправяш срещу себе си - може да се окаже, че това е образ, който не познаваш, но пък щом си зачел тази книга, значи имаш нужда от нея, точно сега!
Така беше с мен и преди години и сега и май ще си я нося с мен цял живот  :D, защото съвършеното щастие е много относително и трудно постижимо, това си е работа, с която се захващаш всеки ден от прекрасния си живот - ако имаш малко кураж поне!

Приятно четене на всички  :smitten:
« Last Edit: август 20, 2008, 11:33:23 pm by neti789 »

kiril

• Guest
« Reply #3 on: август 28, 2008, 01:13:13 pm »
Тази книга я прочетох на един дъх преди около 20 години/ когато излезе/сега автора доста се е развил  и има доста други добри попадения ; но си мисля ,че тази му книга си остана една от най-добрите му.   
 Подарих на всички колеги в службата навремето по един екземпляр, а след време ми каза една колежка:
                     "Книгата е много хубава, но ти нямаш нужда от нея"
    Това си остана за мен най=големият комплимент , който съм получавал в живота си...:)))...
Въпреки ,че не беше вярно:)))