Author Topic: що за космическо чувство  (Read 3992 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
що за космическо чувство
« on: февруари 04, 2009, 11:28:25 pm »
е ЛЮБОВТА?? Дали е нужда да даряваме с нежност , ласки и безкористно благодеяние специален за нас човек.. или нужда ние да изпитаме това... мн странно :) Нямаше ли да е по-лесно ако просто се влюбвахме в себе си..? :D

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re: що за космическо чувство
« Reply #1 on: февруари 05, 2009, 12:54:29 am »
Любовта е всичко това плюс всичко друго хубаво, което можеш да си представиш. Защо изобщо трябва да се разделя на това е любов, това е по-малко любов, това е по-специална любов. Всичко е любов, така е много по-просто. Аз обичам всички, аз обичам определен човек, аз обичам няколко определени човека, обичам и себе си, обичам и природата и красотата и симфонията в душата си. Туй нещо любовта обхваща целия спектър от чувства, емоции, настроения, състояния, мисли. Ако приемаш себе си и света такъв какъвто е ти обичаш истински. За да си в състояние да приемаш по този начин света и себе си трябва да опознаеш тези две неща до такава степен, че да ги разбираш.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #2 on: февруари 05, 2009, 12:56:28 am »
да ама аз говоря за онази любов , която те кара да изтръпваш и ти донася пеперуди в корема.. нали се сещаш.. как човек разбира , че е срещнал ИСТИНСКАТА любов.. всичко е много объркано .. или поне за мен :)

Offline warum

• Начинаещ
  • *
« Reply #3 on: февруари 05, 2009, 01:44:07 am »
Какво е любовта??? И аз в последно време си задавам този въпрос.... Истинската любов...А има ли неистинска? Откъде можем да сме сигурни, че този път е завинаги и възможно ли е изобщо това? Ако се ограничим разбира се само върху любовта между мъжа и жената....
Малко ми се струва сложно... ??? тъкмо решим, че сме я срещнали и хоп пала! :knuppel2: удар в гърба...
Но все ми се иска да вярвам, че някъде там е другата ми половинка, тази която ми липсва, тази която ще осмисли съществуването ми.... Мисля, че всеки от нас несъзнателно (или съзнателно)се стреми да открие своето друго аз, своята душа близнак, тази която всъщност сме самите ние и едновременно с това всички останали.....
Всичко е много объркано .. или поне за мен :)
Е G-Wiz, май станахме двама..... :idiot2:  :)
Мисля че би било хубаво хората с малко повече житеиски опит да изкажат мнението си....
Е, скъпи мои...? Какво мислите вие? Има ли смисъл, да чакаме или вярваме в истинската любов?
И още нещо: възможно ли е според вас да има повече от една такава? В един живот, по едно и също време? И какво се случва тогава?

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #4 on: февруари 05, 2009, 06:49:16 am »
на мен май ми се е случвало.. да ОБИЧАМ 2 момчета по едно и също време, еднакво силно.. но по различен начин.. и не мога да разбера кой е ИСТИНСКАТА любов..

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #5 on: февруари 05, 2009, 06:50:25 am »
или както казах в една друга тема.. БОЛНА работа :Д ама преживява се.. т.е. изживява се.. ЛЮБОВ.. в крайна сметка според мои лични преживявания смятам , че това е силата, която може да накара човек да се чувства безгранично могъщ или пък тотално безпомощен..life is messy.. любовта още повече . Само се чудя дали вече съм срещнала ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ.. или все още не.. и как да я позная.. нз нз  но имам нужда да обичам някого и да вярвам в него, да имам куража и ентусиазма да ставам с усмивка на лице и да знам че от моето щастие зависи и щастието на някого другиго  направо страхотно е.. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #6 on: февруари 05, 2009, 07:48:29 am »
Разбирам. Та ако говорим за тази любов според мен може да се познае по това, че те е грижа за дадения човек, искаш да допринасяш за доброто му, искаш да го виждаш щастлив, очакваш с нетърпение срещите с него. И виждаш същото отношение на него към теб, ни по-малко от това. Тогава състоянието е двупосочно. За тръпките и пеперудите в стомаха, явно това са повече женски усещания. За себе си мога да кажа, че обичам практично. Не се оставям единствено на емоцията да ме води а включвам и разума. :)

Offline warum

• Начинаещ
  • *
« Reply #7 on: февруари 05, 2009, 10:39:47 am »
No ne e li to4no emociqta, tova koeto oprili4avame kato "ljubov"? Tova koeto ni izpulva i ni kara da se 4uvstvame silni.....
I kakvo se slu4va kogato ljubovta e ednostranna? Vse oshte li ostava " ljubov" ili se prevrushta v stremej da nakarash nqkogo da obi4a. Za zashtita na sobstvenoto si EGO? Kude e  granica mejdu ljubov, obi4, zabluda, 4uvstvo za pritejanie i navik?

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #8 on: февруари 05, 2009, 05:28:32 pm »
ахаха , warum, точно това и аз се питам:) Но съвсем не съм съгласна , че можеш да наречеш ЛЮБОВТА просто емоция ..НЕ, тва е някаква възвишена сила, само че точно каква и е формата ми е трудно да определя.. На мен ми е интересно дали примерно.. може ей така.. докато си забулен в целите си,стремиш се да постигнеш абсолютното щастие, внасяш светлина на мечтите си ..неусетно да засенчиш сродната душа и да не я разпознаеш, когато е под носа ти.. дали все пак не е напълно вероятно някак си да подминеш ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ.. и какво ако това стане?! Как ще разбереш , че се е случило?!.. Ами ако се припознаеш и заблудиш.. ако външни влияния и колебания те изиграят и се сближиш с човек, който е прекалено далеч от сродната душа и се осъзнаеш прекалено късно.. :?Дали вътрешната празнота и липсата на фундаментални звено ,което да придаде завършеност и цялост на духа няма да те ориентират в правилната посока из пространството на сенките ...  ::)

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #9 on: февруари 05, 2009, 07:16:36 pm »
G-Wiz а кой е казал, че трябва задължително да срещнеш сродната си душа, кой е казал, че живота трябва да е приказка или безкрайно щастие и наслаждение. Разбира се би могъл да бъде, но би могло да стане и обратното. Точно това е хубавото че не знаеш какво точно ще стане. А любовта е относително нещо. На един етап може да започнеш да мислиш, че това което сега си мислела, че е любов вече не е. Явно ни остава само този момент Сега, в който да избираме какъв ще бъде живота ни, как ще дефинираме себе си и това какво е любов за нас.

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #10 on: февруари 05, 2009, 09:28:52 pm »
хм.. ами да.. но връзката е много по-пълноценна, когато си със сродната си душа.. аз се бях докоснала до един такъв индивид и го обичах.. после обичах и друго момче,което беше пълната ми противоположност относно възприятия и възгледи.. и 2та типа любов са много различни.. много :) странно отново !

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #11 on: февруари 05, 2009, 10:08:42 pm »
Нямам нищо против хармонията, напротив, хубаво е да има любов, сродни души и щастие, обаче света е място дуалистично, няма място само за доброто, след деня идва нощта, ако не си готова за нощта ще дойде момент в който няма да можеш да се наслаждаваш пълноценно на деня, желая ти най-сърдечно да откриеш сродната си душа разбира се ;) И разбира се това е моето мнение.
« Last Edit: февруари 06, 2009, 07:47:17 am by velaskes »

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #12 on: февруари 06, 2009, 05:00:43 pm »
човек никога за нищо не може да бъде подготвен :) който е казал "очаквай неочакваното" е бил дяволски прав.. :) затова пък светът е толкова интересен.. :) луда работа :D

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #13 on: февруари 07, 2009, 08:21:50 pm »
не е вярно за мен, че не можеш да опиташ да бъдеш по-подготвен, най-малкото психически  :)

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #14 on: февруари 08, 2009, 04:22:23 pm »
а защо пък да се подготвяш и предварително да си налагаш мисълта за неблагодеяние и страдание .. примерно :) понякога е по-добре да се пуснеш по течението и да приемеш всичко ,независимо добро или зло, с отворени обятия.. като част от пътя :) аз поне така правя

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #15 on: февруари 08, 2009, 04:40:31 pm »
щом можеш да го правиш това, то ти си вече подготвена ;)

Offline G-Wiz

• Ентусиаст
  • **
« Reply #16 on: февруари 09, 2009, 03:56:39 pm »
ами да кажем , че съм подготвена за всичко, което не зависи от мен и е част от външните влияния :)