Author Topic: Пътуванията на Сократ - Дан Милман  (Read 4269 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline zdratcen

• Ентусиаст
  • **
Пътуванията на Сократ - Дан Милман
« on: февруари 25, 2009, 07:05:09 pm »

Попадна ми и този текст на Дан Милман, ровейки се из Net-а. Този път е роман. Приличен опит, но не знам ако го нямаше настървението ми да търся заложена мъдрост зад текста, дали би ми било толкова интересно. Аха-аха на моменти да река, че авторът се е издънил. Е, не го казах :). А съвсем накрая, даже се впечатлих (но не от писателското майсторство).

"Всяко пътуване има таен сисъл,
който пътуващият не осъзнава..."

Завладяваща история за едно дълго пътуване през болката и страданието, любовта и прошката, вярата и просветлението, преобразили малкото момче в могъщ войн, а война - в любящ мъдрец, поел по пътеката на мира... Едно необикновено пътуване към самия себе си.

"Пътуванията на Сократ" от Дан Милман е световен бестселър. Книгите на автора са преведени на 28 езика и се продават в милиони екземпляри по целия свят.

" Посвещавам тази книга на човека, когото наричах Сократ и на вас, моите читатели, които ме помолихте да разкажа тази история. Да бях съзнавал изпитанията, които моят стар наставник е посрещнал и агониите на страданията, които е изживял, бих се вслушвал по-добре и бих ценял дори повече споделеното с него време. Надявам се, че съм му отдал своята почит и правдиво съм пресъздал неговия образ, споделяйки това пътуване навътре в живота на един любящ мъдрец, в душата на един мирен воин..."
" Малко неща днес са толкова важни, колкото наличието на ярък пример, демонстриращ как може да бъде разкъсан омагьосания кръг на насилието и отмъщението, които продължават да измъчват нашия свят..."

Дан Милман

По стар навик четях и чистих грешките. Ето резултата:
« Last Edit: април 26, 2009, 06:13:45 pm by velaskes »

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Тряс: Пътуванията на Сократ - Дан Милман
« Reply #1 on: март 27, 2009, 01:03:37 pm »
Блестящ резултат. Нямям думи.
Скоро не бях стоял да чета 10 часа и то от компа.
Ако трябва да сравнявам с нещо познато - от ранга на "шибуми" но много по-наситена, книга за живота.

Какво остана... ме питат някои.
Ми то не е като да ми пришият още един ... няма значение.
Първо ми подейства като шамар от нищото.
Има нещо от инжекцията щото поне известно време държи под влияние.
Но каквото и да има в една книга, каквито и шамари да блъска,
докато четящия не припознае себе си в него и То да стане част от него - То ще си остане в книгата.

Всъщност често се случва това с припознаването, даже много често. Но отшумява с времето и го "забравям" някъде.

А оставането... става с намирането на част от себе си някъде по страниците, намирането на нов аспект от себе си, който до сега е убягвал. И активното използване на този нов аспект дава живот на намереното в книгата - остава. (щото то и без това си стои в книгата, но не се ли пресътвори от някой си остава само мастило върху хартия)

Така че на въпроса "какво остана": 
 всъщност много остана, инжекцията е здрава, но за колко време - само времето ще покаже.
« Last Edit: март 27, 2009, 11:40:36 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re: Пътуванията на Сократ - Дан Милман
« Reply #2 on: април 26, 2009, 06:16:17 pm »
Изключителна книга, чиста и ясна информация в завладяваща фабула. Благодаря!
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.