Author Topic: 2012г. - нова епоха или край  (Read 2430 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline test

• Начинаещ
  • *
2012г. - нова епоха или край
« on: май 20, 2009, 03:36:30 pm »
2012г. се коментира много напоследък. В крайна сметка какво ще се случи през тази година. Всички смятам че ще идва краят на света.

На друго място прочетох че ще идва Бог и всички ще станем добри.

Има една книга Пророчеството Орион и там са описани катаклизми и унищожение на половината население на земята. Има ли истина в това

Offline Aloha

• Средно напреднал
Re: 2012г. - нова епоха или край
« Reply #1 on: май 20, 2009, 04:25:26 pm »
test,
ти да не се притесни, че ако успееш да задействаш схемата на дълголетието и си на път да постигнеш 350 годишен живот,
някакъв край на света или изпълнението на библейското "ГРАБВАНЕ" могат да объркат плановете ти... ;D
шегувам се.

То края на света е "идвал" много пъти досега. И продължава да "идва".
За миналата година имаше 3 предсказания, мисля...За тази година(2009) има също, за 2010 има, за 2011...
2012 е по - нашумяла, защото я свързвали с приключването на цикъл от календара на маите...
НО предсказанияТа не спират до тук...Почти всяка година има поне по едно такова..
На лотария ми прилича..само където ако някой вземе, че познае - няма да може светът да го признае за най-великият познавач... ;D
...

КОй знае дали ЩЕ или НЯМА да дойде...и по - добре е да не се знае, според мен..
Като гледах как Хасково, по Велик ден тази година, се бяха изнесли на палатки, заради предсказание за земетресение,
си отговорих по още един начин на въпроса "Защо не ни е по природа да имаме яснота за бъдещето?".
Тези хора, истински притеснени за живота си, се изнесоха от домовете си, а когато се оказа, че няма земетресение -
решиха да съдят предсказателя...все едно той ги бе заставил да го направят...луда работа.

Оставяйки на страна идеяТа, че в крайна сметка всеки има право да говори каквото си иска, а кой на какво ще вярва и ще се връзва си остава негов приоритет и ОТГОВОРНОСТ(защото всеки носи глава на раменете си, която би трябвало да върши някаква работа там), и се придържам към идеята, ЧЕ

Хората развиват съзнание с идеята, че ще пребъдват во веки веков...Знаят, че не са вечни, но все го заобикалят и не го свързват със себе си.
В следствие на тези простички причини - представям си хаоса, който би настъпил ако е потвърден факт кога ще дойде краят.
Миналото е история, бъдещето е мистерия, а този момент е дар. - „the present"

Offline test

• Начинаещ
  • *
« Reply #2 on: май 20, 2009, 04:43:25 pm »
Много неща пишат напоследък в интернет. На кое да се вярва

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #3 on: май 20, 2009, 10:06:49 pm »
На кое да се вярва? 
Това е Въпросът. В крайна сметка всеки си избира нещо за вярване. И дори има "аргументация" Защо?
Интересно как сме склонни да повярваме за нещо като го приемем за истина.
А сред малкото истини (напр. "като падне паве на главата (поне от метър) - боли) е и тази за нашето съществуване - Аз съм жив, незнам кога ще умра, но вярвам, че няма да е утре.
Дефакто повечето неща, дори свързани с пространството и времето, не можем да знаем. И добре че е така. Аз не мога да си представя живот в който всичко ще знам и съответно ще живея по програма. Ако всички живеем по програма ще сме роботчета. Но в момента, в който един има право на избор, което му зависи от кефа, всичко става вече недифинирано. Живота вече не следва, а тече. Не можем да го приготвим "за бъдещето". Абсурда е че можем да си въобразим, че го приготвяме, но приготвеното вече няма да е живот. Можем, да ходим с каска, да имаме застраховка, да караме с 30... да се приготвим за 2012...

Но можем да се измъкваме от въобразяването и малко по малко да се запознаем със себе си. Ние сме това, което е най-близо до нас. Защо искам да вярвям? Какво ще ми донесе вярването в истината? Има ли истина? Какво е истината? КОЙ определя кое е истина?
и т.н.
« Last Edit: май 20, 2009, 10:13:16 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline frogmafia

• Начинаещ
  • *
  • 2012
« Reply #4 on: юли 08, 2009, 11:46:48 pm »
можеше първо да заявите че от ЦЯЛАТА РЕДАКТИРАНА ИНФОРМАЦИЯ на този свят сте прочели Билбията преди да споменавате за БОГ .
Ние не четем това , което не трябва да бъде прочетено . Не виждаме и не чуваме това , което не трябва да бъде чуто и видяно .
Истината е достъпна само за избраниците ... които според мен ако има нещо като апокалипсис , разрушение на света и т.н. то тези избраници , които ще оцелеят,ще възтановят остатъците от този свят . Нов - Съвършен .