Author Topic: Коса  (Read 6642 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline nemezis

• Ентусиаст
  • **
Коса
« on: юни 02, 2009, 09:46:51 pm »
Интересувам се възможно ли е с утвърждения да си направя косата светлокестенява - поне този цвят ми харесва. В момента цветът е тъмнокестеняв. Пък и нямам пари за боя.
В случай възможно ли е с утвърждения да си променя цвета на косата.
Примерно да казвам.
С всеки изминал ден цветът на косата ми става по светъл.
Утвържденията се наричат още мантри или формули. Произнасят се на глас или на ум и оказват влияние на нас или на околният свят. Нещо като съкратен вариант на молитва.
Дайте съвет
« Last Edit: април 25, 2010, 11:56:39 am by nemezis »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Не мисля, че някой тук ще приеме насериозно тази тема. Все пак ако успееш по цял ден си повтаряш въпросната "мантра" в случай, че не луднеш то със сигурност ще получиш желания цвят на косата ;)
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline nemezis

• Ентусиаст
  • **
Темата е сериозна.
Не ме кефи просто цветът на косата ми.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Защо точно този цвят не те кефи.  Какво му е на цвета.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline nemezis

• Ентусиаст
  • **
Защо точно този цвят не те кефи.  Какво му е на цвета.

Не ме кефи.
Искам да е малко по светло

Offline Aloha

• Средно напреднал
Леле...каква лична драма! Какъв проблем!
Истински ужас е някой да има цвят на косата, който не го "кефи". Дами и господа, на вашето внимание - един УЖАС в реално време!!!

По принцип такива големи проблеми се решават или в някой фризьорски салон или в къщи с една разджубуркана боя и приятел, който да маца там някак...
Обаче в твоят случай, nemezis (как да не съчувства човек искрено) драмата не свършва до тук. Ти споделяш, че няма пари за боя  и решаваш да се обърнеш към "духовната" част на нещата и да проучиш въпроса на "искането и даването." Така наречените "мантри" или "формули".
Ами да!!! Като няма пари, що да трябва да ходиш ненакефена. Ще се превърнеш в духовно извисена и ако може да поизвлечеш нещо от там - екстра. Кой е казал, че красотата е обвързана само с финикийските знаци. А ако има начин да сработва подобен подход -ееееех...само да сработи...Веднага след смяна на пегминтацията на косата, се започват "мантри" за увеличение на бюста,  изчистване на лицето...или срещата с голямаТа любов...ех...как да не стане човек духовен. То е чудесно това. И всичко безплатно...

А това, че искаш да използваш НЕЩО, което нямаш идея нито какво е по естество, нито как сработва, с цел лични облаги и кефене. Изобщо ли не те смущава? И дали има наистина "безплатен обяд" в този свят?
Миналото е история, бъдещето е мистерия, а този момент е дар. - „the present"

Offline kikka

• Средно напреднал
  • Nothing to upload.
Колко е тревожно, когато знаеш, че Слънцето вече започва да се превръща в Червен гигант, да не можеш да си изсветлиш косата по "естествен" път...
Драмата някак отеква чак на космическо ниво :) .

Offline nemezis

• Ентусиаст
  • **
Ами да!!! Като няма пари, що да трябва да ходиш ненакефена. Ще се превърнеш в духовно извисена и ако може да поизвлечеш нещо от там - екстра. Кой е казал, че красотата е обвързана само с финикийските знаци. А ако има начин да сработва подобен подход -ееееех...само да сработи...Веднага след смяна на пегминтацията на косата, се започват "мантри" за увеличение на бюста,  изчистване на лицето...или срещата с голямаТа любов...ех...как да не стане човек духовен. То е чудесно това. И всичко безплатн

Бухахахааааааа ;D ;D ;D

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
По полекичка бе дами, с памучето бе, не с тежката картечница бе....   Ц .. Ц .. Ц
Аз като се замисля, тъмно кестеняво много ще ходи на едно готино дупе. Че и на не чак толкоз готино.
Изобщо, тъмнокестенявото си ходи навсякъде. Пък и кой ти гледа цвета на косата... :smitten:

Там е работата, че това наистина работи. "Мантрите" работят, но когато се научи човек как да борави с тях, вече косата му няма да му прави впечатление. И няма да има нужда да ги ползва.

Изобщо, както и да го погледнеш - все гадно.

Aloha,  не забравяй, че ""духовната" част на нещата" при дамите може да е доста ползо-творна.
 :2funny:
« Last Edit: юни 03, 2009, 11:10:06 am by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline Trinity

• Напредващ
  • Time waits for no man....
Щом си с такъв цвят на косата значи има причина...Да най-вероятно след много повтаряне(винаги я има уловката ако много силно го искаш наистина и вярваш....) ще стане...но все пак...заслужава ли си?
Само слабите обичат порядъка...Силните владеят хаоса....

Offline nemezis

• Ентусиаст
  • **
Щом си с такъв цвят на косата значи има причина...Да най-вероятно след много повтаряне(винаги я има уловката ако много силно го искаш наистина и вярваш....) ще стане...но все пак...заслужава ли си?

Майка ми е с такъв цвят на косата.
Всъщност имам пари за боя, но предпочитам да имам естествен цвят.
Искам естественият цвят на косата ми да е светлокестеняв

Offline Trinity

• Напредващ
Душата ти е избрала този цвят още преди да се родиш...има причина да е такъв...обичай косата си такава каквато е...
Всяко косъмче на косата ти е като антенка, която приема космичните вибрации...колкото повече я "тормозиш" с боядисване, прически и т.н. това, което приема се променя...
Аз бих се замислила дали желанието ми идва от душата или от ума....

Offline nemezis

• Ентусиаст
  • **
Къде по дяволите съм писал че я боядисвам. Никога не съм се боядисвал. Дори  и ме мързи да я реша.  ;D

Offline Trinity

• Напредващ
Говорех общо....за всичко на което подлагаме косата си....
Моя съвет е остави я на мира такава каквато е....
Със силата на мисълта може и да успееш да и промениш цвета, но не варвам да излезе нещо добро от това....

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
Интересувам се възможно ли е с утвърждения да си направя косата светлокестенява - поне този цвят ми харесва.

След като прочетох това, на друго място по съвсем различен повод прочетох следното:

Неразумната формула ще ни вкара в ситуации от трагикомичен характер. Като пример ще ви дам историята на един човек, който чрез формула си поръчал голяма сума пари. Той упорствал много в тази своя идея и накрая по време на едно пътуване претърпял корабокрушение, попаднал на безлюден остров и след известно време океанът изхвърлил исканата от него сума на брега.

Нали знаеш поговорката "Внимавай какво си пожелаваш, защото може да се сбъдне."
И още една: "Най-много сълзи са пролети заради сбъднати желания."

Ако изобщо има някакъв смисъл да се утвърждава нещо, аз бих утвърждавала за себе си следното:
"С всеки изминал ден ми става все по-ясно, че не съм достатъчно мъдра, за да поискам онова, което е най-добро за мен. С всеки изминал ден желанията ми избледняват и отмират, разчиствайки пътя на чистото внимание в мига."
Но дори и тогава вниманието ми ще е съсредоточено в самото утвърждаване, а не в онова, което утвърждавам, така че майната му и на утвърждаването ;)
Сънувах, че съм се събудил.
Това е най-старият сън на света...

Offline Aloha

• Средно напреднал
nemezis, 
май страдаш от излишък на време и самоубеждение, че си оригинален/оригинална.
Е не си чак толкова.
Миналото е история, бъдещето е мистерия, а този момент е дар. - „the present"

Offline ramus

• Напреднал
  • никой
моа ли да се излющъ злобно и просташки
« Reply #16 on: юни 03, 2009, 12:02:38 pm »
значииии - форума от вчера просто се превърна в смешка... Мислех си че темата на Очков за "яговите прародителски приказки за деца" как държи първото място по "гениални... хрумвания", но новия ни колега от вчера просто удари всички класации в блатото...
То сякви простотии съм чел, ама толкова открита наивна провокация, натъкмена и тиртипосана, като темите от тоя автор...

Обаче заедно със смеха, и малко се изненадах как толкова хора се хванаха на тия глупости. От някои "съветнички" и помагач(к)и дори благи думи се чуха - те друго е човек да прочете мъдростта и благонамереността у хората. таман да се види и аз кво грубо и нападателно его имам и как си личи силно спрямо тия добри хора наоколо. Писано ми е да съм лош и ще горя в ада със сигурност (и съм си подал вече документите - със снимка и СВ... искаха ми даже и медицинско... :2funny: )

Вярно е, че хумора си е смях, а смеха е здраве (ако не се задушиш примерно) и навремето имаше вицове тъпизми. НО написаното във форума от автора на темата дори не е от тъпите вицове за блондинки.
 Вероятно сега очакваме и въпроси за "смяната на обувките" с магия или набавяне на летяща метла като подарък от дядо мраз - с вълшебно "рейки" писъмце. ("мъ кааак - ни мъ кефи да си одя с магическити убувкиииии... по ми оди да съм на митлааааа"... А защо не и татуировка на задника - примерно във вид на  б-лизалки от няколко цвята...
Ми да - давай - сичку можиии - тя всиленътъ и за такива кат теб е пумислилъъъ - майчицъ, кво да я прайш - като си съ пръкнъл(а) такава, штъ приеми ще-нище и щи ти угуди дажи... Тя лигльовците шъ ги изтърпи някак си, ма аз ни моъ.
Бъркъм си в носа дълбокумислину - по будистки и си плеща глупости... Може и да ми хареса - кво са прая и аз че не мога.
« Last Edit: юни 03, 2009, 12:04:43 pm by ramus »
АВТОРЪТ винаги съотвества на Поста си,
защото ПРИНЦИПА НА СЪОТВЕТСТВИЕТО няма изключения.

Offline kikka

• Средно напреднал
  • Nothing to upload.
Един парадокс - колкото и да тренират жените уж присъщата им "духовна практика", съм чувала, че и в това все пак по-добри са мъжете... >:D  Това сигурно ще да е понеже "жените нямат дух", както се разбра от един цитат в пост на Сириус...

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
Ако съдя по личните си наблюдения, много повече жени, отколкото мъже се интересуват от духовната страна на нещата. Въпросът е обаче дали това ще си остане само една "страна", която се стремят да интегрират в личностното си ежедневие, колкото да запълнят пустотата вътре с нещо внесено отвън, или ще се оставят да се проникнат истински отвътре със себе си. Там социалната спирачка е много силна, особено при по-млади жени с деца.

Offline kikka

• Средно напреднал
  • Nothing to upload.
за последните ми разсъждения
« Reply #19 on: юни 03, 2009, 12:51:40 pm »
Последните ми "разсъждения" бяха достатъчно просташки, за да ме разбере някой "духовно извисен" :). Не мога да се удържам нещо на последък. Простотията ми избива дори и през ушите... Кво да правиш - отражения... А може просто да е в сила принципа на съответствието - каквото повикало, такова се обадило...

Offline cetacean

• Средно напреднал
  • Change we must...
Много е удобно човек сам да си постави етикета.
Така няма място другите да му го "сложат" :)

Сетих се един виц:

Един мъж се прибрал пиян вечерта, а на всичкото отгоре и с порязана физиономия.
Влязъл на пръсти вкъщи, извадил лейкопласта от аптечката, много внимателно залепил раните и тихомълком се шмугнал в леглото.
На сутринта жена му го събудила с крясъци:
 - Гадина долна, пак си се прибрал пиян като свиня!
 - Ама ти как разбра? - опулил се той.
 - Как ли?! Погледни огледалото - цялото е олепено с лейкопласт!

Та така за етикетите ;)

Offline Una

• Напредващ
Искам да си потъмня косите. Моля за предложения за подходяща мантра.
Ако може само такива с проверен ефект.
Благодаря

Offline Dionis

• Ентусиаст
  • **
Пробвай...

Ом напрах боядре... манти танти,
мале, мале...
Кая.... Кея... шапкеря... бом-бам...хуйрибол!

П.П. Изпробвано!  ;)