Author Topic: 1001 нощ (сериал)  (Read 3501 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline dbaeva

• Ентусиаст
  • **
1001 нощ (сериал)
« on: юни 20, 2009, 02:42:24 am »
Има филми, които не могат да се опишат с думи, а трябва да се видят. Това се отнася и за турския сериал 1001 нощ, който до онзи ден се излъчваше по Нова телевизия. Тези, които са го пропуснали, могат да гледат повторенията от 22.06.2009 в 20:00 по Диема Фемили. Желая ви приятно гледане! :smitten:
За мен самата този сериал се оказа наистина необикновен, но аз няма да издам какво намерих в него. ;) Мисля, че всеки сам трябва да открие магията за себе си. Едно обаче е сигурно - няма да съжалявате, ако решите да го гледате.
За повече информация може да посетите:
http://www.sibir.bg/blog/Lilims/index.php?page=blogView&user=Lilims&catID=14748&current=7

O0 :) :smitten:

Offline velaskes

• силата отвътре
  • Администратор
  • Напреднал
    • Изворите
Re: 1001 нощ (сериал)
« Reply #1 on: юни 20, 2009, 05:28:47 pm »
Малко предубедено ще запитам това да не е от т.н. сапунени сериали? Все пак ще го проверя, ето линк с епизодите за изтегляне от интернет:

http://****set.net/search/?search=1001+%D0%BD%D0%BE%D1%89%D0%B8&cat=0
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline dbaeva

• Ентусиаст
  • **
« Reply #2 on: юни 21, 2009, 03:30:48 pm »
Всъщност да, този сериал може и да влезе в категорията "сапунен сериал", особено за някой, който е предубеден. Но аз смея да твърдя, че няма нищо общо с това определение, а е много повече -брилянтната актьорска игра, добре подбраната музика към филма и отличната работа на режисьора и сценаристите са само част от магията 1001 нощ. Другото е в конфликтите, които са взети от самия живот и те карат да се замислиш. Не става въпрос за празноглави диалози, които преповтарят вече казаното. Всяка мимика и жест са точно премерени и напълно осъзнати. Силно впечатление ми направи и стилното облекло, с което винаги е облечена главната героиня Шехерезада, която за мен се превърна в нещо като идеал и ме накара искрено да се възхитя. Оказа се, че не е необходимо една жена да е разсъблечена, за да излъчва чар и сексапил. В днешно време според мен е важно това да се разбере от младите жени. Всички са много естествени и ако човек гледа епизодите от първия сезон и след това от другите два, ще види как са се променили актьорите за изминалото време.
На мен самата този филм ми помогна да разбера по-добре Турция и турците, накара ме да ги обичам и да осъзная, че ние, българите, имаме много общо с тях и че не е редно да се делим. Не само че в българският език има много турски думи, приличаме си и по това, че имаме и една дълбока душевност и сме привързани към дома и семейството. Също като тях обичаме музиката и да се събираме с приятели.  ;)
За мен този сериал е вид програма, филм който вдъхновява и който те кара да се замислиш за истинските ценности, които някак се изгубиха напоследък в нашето общество. Да бъдеш порядъчен и честен, естествен и чаровен, да бъдеш желан и сексапилен, без да стигаш до крайност - това са само част от нещата, върху които си струва човек да се замисли.  :smitten:
« Last Edit: юни 23, 2009, 07:29:07 pm by dbaeva »

Offline velaskes

• силата отвътре
  • Администратор
  • Напреднал
    • Изворите
« Reply #3 on: юни 21, 2009, 03:50:58 pm »
гледах един епизод и беше достатъчно да преценя, че това си е жива сапунка, може би с няколко идеи по-увлекателна от средните латиноамерикански такива, подминавам го
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline dbaeva

• Ентусиаст
  • **
« Reply #4 on: юни 21, 2009, 04:21:08 pm »
Решението си е твое Velaskes. Нямам намерение да те агитирам. Всеки намира това, което му е нужно, тогава, когато му е нужно. Аз го открих в сериала 1001 нощ и сега съм много щастлива. Кой каквото ще да казва, за мен сериалът беше и остана един "мехлем за душата"! :smitten:

Искрени поздрави,

Offline dbaeva

• Ентусиаст
  • **
« Reply #5 on: юни 23, 2009, 07:28:18 pm »
Хитовият турски сериал “1001 нощ” ще започне да се излъчва по Диема Фемили от 1-ви епизод, от 29-и юни, понеделник - всеки делничен ден от 20.00 часа (с повторение от 10.30).

Това съобщиха от медията на 23 юни, вторник, ден след като разочаровани зрители сигнализираха, че са очаквали повторението още от вчера.

Източник: http://www.ekrana.info/15678

;)