Author Topic: Магия за любов  (Read 5605 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline xman

• Начинаещ
  • *
Магия за любов
« on: октомври 15, 2009, 01:03:19 pm »
 :) :) :) :)
кажете неква магия за любов пичове. Че адски ме кефи една мадама

Offline Nadejda

• Начинаещ
  • *
Re:Магия за любов
« Reply #1 on: октомври 20, 2009, 11:19:32 pm »
magiqta za liubov e v nejniq pogled, razbirqneto na 4oveka do teb vuv vsqka edna situqciq, 4ara, polojitelna naglada i izlu4vane, iskrenost, estestveno povedenie i umereno 4uvstvo za humor. 6te e tvoq, ako li ne zna4i ne si zaslijava.  :)

Offline Spirit-Felix

• Creator of Realities
  • Напреднал
  • I metaprogram, therefore I am!
« Reply #2 on: октомври 21, 2009, 12:28:27 am »
xman, ще ти разкрия единствената магия за любов: ВЪРВИ СТАНИ ЧОВЕК, вместо като последен загубеняк да прибягваш до инфантилни фантазмени методи, които с нищо няма да ти помогнат в общуването с хората!
Какво ще направиш ДНЕС за да се доближиш до себе си?

Nem Ankh!

Offline xman

• Начинаещ
  • *
« Reply #3 on: октомври 22, 2009, 04:28:30 am »
Всъщност самата любов си е една магия между двама души.
И все пак защо никой не препоръчва използването на магия \ любовна \ за свързване на двама души. Нещо проклятие ли има след това или става лоша карма на направилия магията.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
    • http://www.kaldata.com/forums/index.php?automodule=blog&blogid=265&
« Reply #4 on: октомври 22, 2009, 10:21:04 am »
  Според мен , има форма на насилие. Променяш нещо у другия човек, а ти си оставаш същия...
 Ако си готов на всичко, може би наистина я обичаш. Но има и един огромен страх-да не бъдеш отхвърлен. Това наистина ли толкова много ше те нарани и няма да можеш да продължиш напред?

Бог ми напомня за Себе Си. Постоянно.

Offline xman

• Начинаещ
  • *
« Reply #5 on: октомври 23, 2009, 03:13:12 am »
Проблемът е че сме в една група и не зная как ще реагират другите. Но това едва ли е голям проблем.Въпросът е че не зная какво да сторя. Не мога ей така да я питам дали има друг или не. :)
« Last Edit: октомври 23, 2009, 07:27:48 am by xman »

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #6 on: октомври 23, 2009, 09:58:27 am »
С цалата условност от различността на хората..
Навъртай се покрай нея, "небрежни" жестове, "непринудени" разговори.
Скъсяваш дистанцията (междуличностна), и така или иначе ще разбереш дали "има друг".
Според мен е важно да не се държиш като влюбен, а като някак маалко по-внимателен ли, заинтересован ли, не знам как да го формулирам. То не съм и нито ванга нито спициалист, че да се изказвам, още повече че нито теб нито нея знам. Сетих се че може да ползваш някоя нейна приятелка за разузнаване.

Това разбира се е по-скоро мое леко обръщане към себе си - как аз бих "тръгнал", евентуално.

Всъщност това не може да се каже, да се опише, освен най-общи "правила" или силно частен опит.
Затова пък има филми, от които човек може да вземе и приложи по свой начин някои прийоми.
Но пък като се сетя за персонажите (от "боговете сигурно са полудели 2" до "бодигард") ....
Брато, всичко е в твоите ръце..
« Last Edit: октомври 23, 2009, 10:01:51 am by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #7 on: октомври 23, 2009, 10:10:41 am »
Проблемът е че сме в една група и не зная как ще реагират другите. Но това едва ли е голям проблем.Въпросът е че не зная какво да сторя. Не мога ей така да я питам дали има друг или не. :)

Какво харесваш точно в нея? Как се чувстваш когато "я мислиш"? Можеш ли да го опишеш в детайли?

Offline xman

• Начинаещ
  • *
« Reply #8 on: октомври 23, 2009, 11:46:59 am »
От първият път като я видях и я харесах. Чувствах че с този човек аз мога да си партнирам. Намерих много общи прилики между нас. Сякаш мислим еднакво.Преди време ме беше питала дали имам приятелка и аз казах не Това ме наведе на мисълта че може наистина и тя да чувства нещо. Една ясновидка ми каза че има топли чувства към мен и според нея имало нещо кармично. В смисъл познанство от минал или по минал живот. Не ги разбирам тези неща. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Аз и досега не разбрах какво значи човек да е влюбен - да мисли постоянно или просто да усети човека със сърцето си.
Би било добре ако ми подхвърлите някой филм, за да знам как да продължа. Нещо наръчници. :)
Също така ме тревожи височината ми - 1.72

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #9 on: октомври 25, 2009, 11:00:21 am »
Просто като я видиш някъде сама приближи се, дай й да разбере че си я забелязал и я питай дали желае да излезете някъде заедно, да пиете кафе или нещо такова. И ако се съгласи това е добър знак. Но може и да е заета в деня, който й предлагаш и да ти откаже, питай я за друг ден кога е свободна. Ако и така ти откаже, може да я отпишеш в някаква степен(друг ден може да се пробваш пак, жените са в някакви настроения и един ден са благослонни друг не). Но ако ти даде някаква надежда хвани се за това и действай, изведи я, проведи разговор с нея, научи каквото те интересува за нея. Не й казвай веднага че я обичаш, покажи с малки жестове че я харесваш, кажи че примерно харесваш косата й, очите й, нещо такова :) Така стават работите, от нищо друго да не ти пука, нито от височината ти, нито от това какво ще кажат другите. Спретни се, направи се и ти малко привлекателен и действай. Успех :)
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Aloha

• Средно напреднал
« Reply #10 on: октомври 27, 2009, 10:29:04 am »
брех..
То не бяха магии, то не бяха съвети...то не бяха въпроси...
Търговията е налице -
Все съвети за най-добър начин за търгуване - та как да е облечен влюбеният, та какво да говори, та как да ги прави нещата...
та какви шеги да използва..та как да се почеши по главата ако го до-сърби..и как да е почеши ако не го до-сърби...ехххх...

за мен подобни игри вече не побират любовта...това не е любов...това е една игра за постигане на цел. Цел, която просто е наречена "любов". и Дали ще се прибегне до магия, или до изразяване на нещо, което влюбеният не е - каква е разликата? Аз и на двете бих казала магия...и Нима магията е вечна и няма рано или късно да блесне онова, което е отдолу?...и това ли е любовта?  
...
по случайност или не - имам нещо разписано по въпроса..
препратка: http://www.izvorite.com/smf/index.php?topic=2384.msg21889#msg21889
« Last Edit: октомври 27, 2009, 10:30:47 am by Aloha »
Миналото е история, бъдещето е мистерия, а този момент е дар. - „the present"

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #11 on: октомври 27, 2009, 08:47:42 pm »
то не бяха въпроси...

Това е покана към мълчалив свидетел на емоционалното ти състояние.

Offline Aloha

• Средно напреднал
2 в 1
« Reply #12 on: октомври 27, 2009, 10:10:42 pm »
Та чета аз поста на вега - как всеки виждал каквото иска да види, защото там' е само желанието за виждането..- и всеки вижда спрямо желанието си...Някак ми стана смешно завъртяното представяне и описание от ума за ума.

То "очите"е като синоним на ума...но и желанието и искането са от ума...И очите виждат това, което ума подаде да се види...
а желанието си е логична схема, която сработва умно-умно...и представянето на схемата "желание" е логична схема, която сработва умно-умно....
и с това описание спирам до тук, че много логично взе да става...

Акцента -
ТА
докато се смея на играта на думи и кимам разбиращо с глава - попадам на изречението - пост на Очков. Веднага забелязвам, че Този път - (дори) не цяло изречение е грабнало вниманието му. Този път проникновението' е било видяно в част от изречение...

то не бяха въпроси...

Това е покана към мълчалив свидетел на емоционалното ти състояние.

И си викам - ей на "жив" пример. И започнах да пробвам - впрягнах всичките си желания ЗА ДА ВИДЯ СМИСЪЛ в това изречение..
обаааче - НИЩО.
- Веднага реших да обединя двата поста и да споделя, че току що открих изключение на правилото за желанието и виждането...или може би не...
МОЖЕ БИ вицовете за блондинки не са вицове, а истина... - и само  празно място между ушите е налично в главата ми. - Та от там и виждам празната схема, която се подава от празното ми желанието...
...

И като изключим сарказма...аз наистина нищо не разбрах от това изречение...Защо покана, каква покана...и кой е тоя "безмълвен свидетел"...и защо пък на моята емоция да е свидетел...

- И Изобщо не знам какво си прочел Димитър, но е факт че така и не разбрах...даже и при добро желание от моя страна..

всъщност видях нещо си все пак -
видях как си виждаш някакви неща И в някакви "изрезки-изречения" споделяш фрагмент от виждането си. Това само по-себе си е несериозно. "Писателят на едното изречение" - майсторът на късият разказ - няма аргументи, няма обяснения. - Само заключения, които по кой-знае какъв умен, логичен път са били изведени. И кой знае каква логика ги е изфабрикувала...ама и на кой ли му пука да знае...важното е ти да си ги редиш...нали всеки за себе си си ги редил думите...

ТА презатвърждай си образите в главата, а на светло вади откъслечни изречения, които са неразбираеми...защото ТАКА - съвсем няма шанс да бъдат опровергани...и така е НАЙ-СИГУРНО.
« Last Edit: октомври 27, 2009, 10:25:34 pm by Aloha »
Миналото е история, бъдещето е мистерия, а този момент е дар. - „the present"

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #13 on: октомври 27, 2009, 11:47:01 pm »
аз наистина нищо не разбрах от това изречение...Защо покана, каква покана...и кой е тоя "безмълвен свидетел"...и защо пък на моята емоция да е свидетел...

Питах те : Как си? Добре ли си? Без да ти задавам въпроси... Защото "то не бяха въпроси...".

Offline Trinity

• Напредващ
  • Time waits for no man....
« Reply #14 on: октомври 28, 2009, 11:53:58 am »
Не мога да повярвам, че толкова много хора още се занимавате с това....самата тема е пълна глупост за мен и не виждам защо трябжа да се влага толкова много енергия е нещо подобно..

"xman, ще ти разкрия единствената магия за любов: ВЪРВИ СТАНИ ЧОВЕК, вместо като последен загубеняк да прибягваш до инфантилни фантазмени методи, които с нищо няма да ти помогнат в общуването с хората!"

Смислен и напълно изчерпателен отговор...какво още има да се обсъжда...
Само слабите обичат порядъка...Силните владеят хаоса....

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал
« Reply #15 on: октомври 28, 2009, 10:29:18 pm »
....
« Last Edit: октомври 28, 2009, 10:51:32 pm by Dimitar Ochkov »

Offline Dimitar Ochkov

• Напреднал