Author Topic: Как се справяте с лошите натрапчиви мисли?  (Read 4120 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Svetulkata

• Начинаещ
  • *
Споделете как се справяте с отрицателните мисли особено след стрес?Ще съм ви безкрайно благодарна!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Как се справяте с лошите натрапчиви мисли?
« Reply #1 on: януари 21, 2010, 08:31:00 am »
Това може да е доста сложен въпрос, за да може да му се отговори така че да ти се помогне. Най-простия възможен отговор и най-простото възможно решение, което само изглежда просто е да се наблюдаваш непрекъснато и когато усетиш, че имаш такива мисли преносочи веднага мисълта си към нещо друго, нещо хубаво и приятно примерно. И това го прави всеки път. Така ще си изградиш навик.
Обикновено такъв проблем има някакво минало, някакво изграждане във времето. Ако знаеш каква е причината или ако можеш да я намериш ще се справиш още по-добре с него.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline Stanka

• Ентусиаст
  • **
« Reply #2 on: януари 24, 2010, 03:29:45 pm »
 :idiot2: За да имаш лоши ,натрапчиви мисли-значи имаш някакъв проблем,който дори ясно не осъзнаваш.Като подкрепям всичко казано от Веласкес,прибавям и усилието да си запееш някаква песен.Уверявам те,че помага. :smitten:

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #3 on: януари 24, 2010, 06:57:13 pm »
За да имаме изобщо някакви мисли явно си има защо.
Ако причината е "проблем", то е ясно, че проблема е в притежателя на мислите. Докато притежателя е в проблема, мислите трудно ще си отидат.
Моят начин е да започна да правя нещо, което изисква много внимание.
Обикновено вниманието в такъв момент е силно привлечено от "проблема"  така че един силен импулс отвън (да те погне зло куче напр) може много да помогне за откъсване от проблема. За мен въпросът е сам да си намеря такъв импулс. А когато намирането на подобни импулси стане лесна работа, то тогава и работата с "проблемите" става по- лека.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.