Author Topic: Къде е ада и рая?  (Read 5671 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ricardo

• Guest
Къде е ада и рая?
« on: октомври 11, 2005, 11:00:29 am »
Един човек,живял според БОЖИИТЕ ЗАКОНИ,имал фабрика.Станало така че един от многото му работници починал.Дошла при него вдовицата и го помолила за издръжка.Нямала пари,няма с какво да гледа децата си.
-Каква издръжка,ето ти един долар и си заминавай!
Човека починал.Като отишъл при св.Петър му казал:
-Искам да отида в рая!
-Как така в рая,помниш ли вдовицата,на която и даде един долае?
-Помня е,нищо лошо не съм и направил-казал човека.
-Добре ще питам БОГ- отговорил му св.Петър
БОГ като чул това,казал на св.Петър:
-ДАЙ НА ЧОВЕКА 2 ДОЛАРА И ГО ПРАТИ ПАК НА ЗЕМЯТА!

Visioner

• Guest
Re:Къде е ада и рая?
« Reply #1 on: октомври 18, 2005, 11:59:10 pm »
Цял живот съм си мислела, че адът е на земята - най-сетне се намери някой да го каже. ;)

Ricardo

• Guest
« Reply #2 on: октомври 20, 2005, 04:43:04 pm »
Благодаря за разбирането ти Visioner :)Интересно е къде се намира рая!
 ::)

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #3 on: октомври 20, 2005, 10:11:41 pm »
Пак там )  Ние си правим живота такъв, какъвто е Рай или Ад.  Но Рай и Ад ми се виждат малко преувеличени. Земята е едно място, където можеш да си го направиш и ад и рай. Имаме избора, какво повече.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Visioner

• Guest
« Reply #4 on: октомври 20, 2005, 10:40:52 pm »
Ако си говорим сериозно, Ricardo, и аз мисля, че раят също е на Земята.
От писанията на езотерици от края на 19-ти и началото на 20-ти век е известно, че душата остава на Земята след смъртта на физическото тяло и в зависимост от кармата, която си е натрупала през земните си животи, се извисява по-бавно или по-бързо и преминава във все по-фини светове, които я приближават до Рая. Душите, които са най-ниско, защото са най-"тежки" /с най-тежка карма/ си остават в долните слоеве, което е Адът.
Това е много кратко обяснение по памет на прочетеното някога от мен в тази връзка. :)

Offline ISIDOR

• Ентусиаст
  • **
  • I'm a llama!
« Reply #5 on: декември 26, 2005, 01:34:23 pm »
е да може да се наже че ада е на земята, но и раят е тук.По точно и раят и ада са в нашите сърца--и само от нас зависи дали ще потропаме на вратите на раят, или ще стъпим с единият крак в ада ;) ;)не мислите ли, а?

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #6 on: декември 27, 2005, 01:26:21 pm »
Земята е ад, защото дава избор между относителни неща и прекаляването с даден избор води до разрушителни последици от физическо и морално(което е важното) естество. Всички сме в това чистилище, за да се научим на умереност и това не се учи за един ден дори за един живот.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

nova

• Guest
« Reply #7 on: декември 27, 2005, 02:37:57 pm »
Ей стига бе, Земята си е Земя. Всичко е в главите ни. И ада и рая и чистилището.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #8 on: декември 27, 2005, 02:43:32 pm »
Земята е ад, защото дава избор между относителни неща и прекаляването с даден избор води до разрушителни последици ...

Грънци! Кой казва, че задължително изборът трябва да е неправилен или да се прекалява?!?!
Сори, Веласкес, това само изглежда като задружна атака, ама не е  ;D ;D ;D
fly like a wind .......

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #9 on: декември 27, 2005, 08:24:39 pm »
Пак там )  Ние си правим живота такъв, какъвто е Рай или Ад.  Но Рай и Ад ми се виждат малко преувеличени. Земята е едно място, където можеш да си го направиш и ад и рай. Имаме избора, какво повече.
Да се допълня. Тук (на земята) имаме най-големия избор да се проявим каквито искаме. Защото можем да не поемаме отговорност, или ако я поемаме то е изключително за наша сметка. Та нали така работи всяка една система. Затворника буквално може да прави каквото си иска защото не може да направи нещо особено. Но началника също "може" да прави каквото си иска. Но отговорността която е приел го кара сам да се ограничи в действията си. Някои отговорности са очевидни - ако седиш високо на някой клон, няма да го режеш. Но ако си на интервю за работа и не знаеш какво да кажеш и как ще се приеме ...  
Та така предполагам е и в по-горните сфери :)
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #10 on: декември 27, 2005, 09:24:52 pm »
Просто исках да кажа, че ада сами со го създаваме и само ние можем да го наречем и определим така. Ако ни няма нас хората всичко ще е съвършено, но все едно няма да съществува, щото няма да има кой да го определи като такова ;D
Ад е когато се ядосваш, ад е когато завиждаш, ад е когато си одраскаш коляното, ад е когато си гладен, тоест ада е дисбаланс, а дисбаланс се постига чрез прекаляване или чрез недостиг.
« Last Edit: декември 27, 2005, 09:38:45 pm by velaskes »
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

nova

• Guest
« Reply #11 on: декември 27, 2005, 09:29:14 pm »
Ами Веласкес пак ще кажа- прав си човече ;D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #12 on: декември 27, 2005, 11:59:39 pm »
Ако ни няма нас хората всичко ще е съвършено, но все едно няма да съществува, щото няма да има кой да го определи като такова ;D

Ей, ама това е гениално! Как искам да ни нямаше нас хората... Да ги видя тогава адът и раят какво ще правят без нас !  ;D ;D ;D
fly like a wind .......

Visioner

• Guest
« Reply #13 on: декември 30, 2005, 08:48:17 pm »
Ами сигурно щяха да си намерят друга планета, за да я тормозят... ;D
« Last Edit: декември 30, 2005, 08:48:58 pm by Visioner »

Offline wind

• Напреднал
« Reply #14 on: декември 30, 2005, 09:22:12 pm »
Мдааа, а с нашия човешки късмет, пак ние щяхме да се случим на тази планета  ;D