Author Topic: Проблясъци  (Read 18517 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци
« Reply #30 on: май 14, 2012, 11:57:57 pm »
Истинското съкровище е точно пред очите ти, направо в ръцете ти, но ти си нямаш и най-малката представа за това.

Със сигурност най-големият екзистенциален проблем кореспондиращ на действителността е скуката. Един от корените за образуване на зло.

Никой за нищо не го е грижа вече. Не само, че не го е грижа, че живее в лайнян свят, но и не го е грижа, че доброволно се е потопил до шия в него. На всичкото отгоре приканва с широко отворени обятия и останалите да се присъединят...

За жалост Земята ще си остане задълго още място на хилядите страдания.
Това беше песимистична нотка за отрезвяване от реалността.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #31 on: октомври 27, 2012, 11:47:03 am »
Аз не съм аз, тогава кой съм аз.

Разбирам себе си, когато не съм себе си.

За да бъдеш просветлен, трябва да си бил помрачен. За да обичаш, трябва преживееш тотална пустота. За да оценяваш пълният смисъл на живота, трябва да приемеш реалността на смъртта.

Няма щастие, без нещастие, няма радост без тъга, няма успех без загуба, няма знание без глупост, няма засищане без глад, няма топлина без студ, няма ден без да има нощ, няма здраве без болка, няма красота без грозота, няма живот без да има и смърт. Монетата винаги е една, макар че има две страни.

Приемам себе си, такъв какъвто съм, какъвто съм бил и какъвто бих могъл да стана. Приемам промяната, приемам и застоя. Приемам, че сега живея, приемам че утре може да не живея. Приемам това че съм мъж, приемам и женската страна в себе си. Приемам това, че може да бъркам, приемам и че бих могъл да съм прав. Приемам гневът, омразата, отчаянието, глупостта, проклятието. Приемам мрака, хулите, недомлъвките, присмеха, лъжата, измамата, отхвърлянето, изоставянето. Приемам безразличието, ступора, студа, глада, изтощението, жестокостта. Приемам ежедневието, баналността, безизразността, пропуските, липсата на възможности. Това, че приемам всичко това, не значи че си го търся. Това, че приемам всичко това означава, че съм намерил капацитета в себе си да го понеса. Сигурен съм, че всеки би могъл.

За да достигнеш небесата първо трябва да минеш през дъното. Когато си минал през дъното достигането на небесата не изглежда толкова привлекателно. Ако си бил само в небесата и никога не си бил на дъното, падането е много болезнено.

Целта ми е да нямам цели. Защо живея когато нямам цели - защото животът е хубав. И как животът е хубав - така.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #32 on: август 11, 2013, 10:39:09 am »
Много малко хора се интересуват истински от другия, от това да го разберат или да му помогнат, когато е в нужда... Това е реалност дори между близките и семействата.

Повечето хора са ангажирани единствено със себе си. Ако са с теб, то те го правят само заради себе си, защото са самотни или имат нужда да споделят проблемите си.

Егоизмът е голямата движеща сила на съвременното общество за добро или за зло...

Всички, които са ангажирани единствено със себе си са такива, защото имат незадоволени потребности от всякакво естество. Или в миналото са страдали от това.

Повечето хора не обичат да се задълбочават в нещата. Не обичат да обсъждат проблеми, още повече да ги решават. Повечето хора живеят в някакъв свой измислен си свят.

Повечето потребности, които имаме хората не са истински потребности. Те са изфабрикувани от съвременното общество за просъществуването на пазарната икономика.

Излиза, че проявленията на егоизма са в голямата си част продукт на съвремието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - реалности световни
« Reply #33 on: август 03, 2014, 10:07:35 am »
Непростимо е, че в днешното високотехнологично време, когато хората притежаваме ноу-хауто да произвеждаме толкова храна, че да задаволим всички нужди, милиони хора по света гладуват и всеки ден хиляди умират от глад. Това един жесток парадокс. И показва какви изродени психопати управляват света днес.

Тази излишна храна се дава на животните, изхърля се или се изгаря вместо да се раздаде недай си боже безплатно там където има нужда от нея. Как ще я раздадат на робите, без да са я отработили.

"Робите трябва да се държат в подчинение до смърт. Не бива да им се дава нищо безплатно".

Но положението ще става още по-лошо, защото ние робите все по-рядко ще имаме възможността да отработваме храната си. Тъй като всички линии на производство, които са били заети досега от "роби" ще бъдат или вече са заменени от машини и роботи.

Планът, който изобщо не е добре обмислен е човешко обезлюдяване. Според психопатите, излишните хора на земята могат просто да измрат. Никой не го е грижа за тях. Те не са нужни на Новият Световен Ред.
Ще останат само икономически силните, здравите, привлекателните на външен вид, най-умните, най-съобразителните. Останалите ще бъдат оставени да загинат от глад, болести, самота.

Но не се безпокойте, защото този план е неизпълним. Човешкият фактор не може да се смали и ограничи до обикновен предмет. Ние не сме предмети и няма да се оставим да бъдем третирани като такива. По-скоро ще се самоунищожим, отколкото да позволим този план да се осъществи.
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:33:15 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - мръсните пари
« Reply #34 on: август 06, 2014, 07:49:09 pm »
Не парите са виновни за настоящото дередже на света, а начините, по които те се използват. Парите като разплащателно средство и като ликвидна стойност за блага и услуги, това са истинските и полезни функции на парите. Но в момента, в който парите станат стока с принадена стойност примерно както се практикуват съвременните форми на заема(отдаваш пари под наем, които трябва да се върнат плюс определена договорена преди това сума-лихва върху тях.) Това е сатанинското приложение на парите и точно тази практика е докарала света до настоящото му трагично положение. Ние всички сме роби заложници на тази изгнила система.
Ако някога някъде на власт дойдат честни свестни хора първото нещо, което трябва да направят е да забранят и криминализират отдаването на пари под наем срещу заплащане. А наказанието трябва да е най-жестокото възможно. Тази практика и хората, които дори тайно се опитват да я практикуват трябва да се преследват с цялата строгост и сила на закона.
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:32:35 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - ЧНГ
« Reply #35 on: януари 01, 2015, 03:42:25 pm »
Да ви пожелая честита нова година, но как да го направя като "знам", че време не съществува. Реалността свидетелства, че телата ни се движат спрямо пространството и самото пространство се променя, това е усещането за време, тоест движението. Пространството и то не е това което изглежда че е. Със сигурност не е това, което виждаме и усещаме с човешките си прибори. Това е света на илюзията, в който живеем. Нищо не е реално, само изглежда до болка реално, така че дори и най-малкото съмнение, че е реално ни кара да си мислим че не сме наред. Наред сме и няма нищо нередно да се живее и да се знае, че света е илюзия, че абсолютно нищо в него не е истинско и не си струва дори за момент да се съжалява ако се загуби. Това е моето пожелание за всички, които четете това. Знайте, че нищо не е истинско, освен вашата душа, нашата душа и използвайте смело оставащото движение на вашите тела, за да възвисявате единственото истинско нещо в този свят химера.
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:32:16 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - ракът е гъбична инфекция?
« Reply #36 on: март 09, 2015, 11:42:26 am »
Моето последно прозрение е че ракът е нищо повече от усложнена вътрешна гъбична инфекция. И лекуването му трябва да бъде както се лекуват такива инфекции. Гъбата е киселинен паразитиращ организъм и за да се спре трябва да се приемат алкални агенти в кръвта. Най-силното чудо на природата, което може да помогне е чесънът. За пример ако се третира лека външна гъбична инфекция със стрит чесън тя преминава. Чесънът я изгаря буквално. Имунитета подтиска гъбите, но когато се разрастнат прекалено много и се задържат прекалено дълго имунната система спира да ги разпознава като заплаха, което е все още мистерия. Отделно за да се спре допълното разпространение на ракът трябва да се минимизира всичко киселинно, което приемаме като храна.
Убеден съм, че всяка болест има естествен лек и всяка болест е вследствие от нарушен баланс в организма на някакво ниво. Възстановяването на баланса е ключ към добро здраве и дълголетие.
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:31:54 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #37 on: март 10, 2015, 09:33:38 am »
Ислямска държава са жалка група надрусани изверги и касапи, които нямат нищо общо с каквато и да е религия, финансирани от най-богатите фамилии(всички ги знаем кои са), за да всяват медиен ужас и хаос и да поддържат постоянна заплахата от тероризъм. В какъв свят живеем само... Толкова много хора и толкова много глупост.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - смисъла Санчо
« Reply #38 on: март 27, 2015, 09:29:07 am »
Сигурно всеки рано или късно, най-вече през някаква персонална криза си задава въпроса "Какъв е смисъла на моя живот?" Какво правя с това, което е мое изконно право - собственият ми живот. Ето какво правим повечето хора с него - пропиляваме го като си мислим, че правим най-доброто на което сме способни. Защото не знаем какъв е смисъла му и се доверяваме на онова, на което ни учи обществото още от ранни години. А обществото е всъщност онзи в крайна сметка, който заема парите на същото това общество. И неговият интерес е да спечели повече от теб, от нас. Този който плаща не се интересува от нашето истинско добруване и истинско щастие, освен ако това няма да изпълни неговите цели.  На този етап това са две криви, които рядко се пресичат - нашето щастие и интереса на собствениците ни. Цикълът е страшно порочен и мащабите му са умопомрачителни. Милиарди, милиарди хора са подвластни на заклинанието. Най-простият начин да се излезе кръга на зависимосттите е да се насочат малко по малко усилия към личното духовно, душевно опознаване, обогатавяне и усъвършенстване. И разкриване на истинският смисъл и истинските цели на човешкия ни живот. Разбирайки това страхът от зависимостите изчезва постепенно и човек се преражда още докато е жив в това тяло. Човек разбира своята роля в своя живот и ролята в живота на другите около него. Когато сме своето истинско аз животът придобива цялостност и смисъл от самосебе си. Ако всички хора започнат отново да намират истинската си същност всичко, което досега ни е карало да се страхуваме ще избледнее, докато напълно изчезне.
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:31:16 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #39 on: март 27, 2015, 12:36:56 pm »
Зависимостта към начина на живот не те прави свободен.
Зависими сме от хиляди неща, не защото имаме нужда от всички тях, а защото някой ни е казал така и ние сме приели тези зависимости.
Ако в един миг си дадеш сметка на живота без тези заробващи зависимости, то свободата ти е близко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #40 on: април 01, 2015, 09:58:20 am »
Ако продължаваме да живеем по този начин нищо добро не ни чака индивидуално а и като човечество. Това в момента е дигитален варваризъм. Технологично сме напреднали, душевно - приличаме на джуджета. Имаме технологията, която да ни направи по-свободни, обаче в душите ни е смут и мрак.

Трябва да се рестартира цивилизования човек и да започне всеки негативен аспект от своя живот наново, по нов по-балансиран, по-природосъобразен и по-близо до своите чувства начин.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #41 on: април 05, 2015, 09:16:14 am »
Ако живееш на планетата Земя в точно този времеви отрязък мога да се обзаложа, че имаш някакви трески за дялане. И това важи за всеки един човек включително и за мен.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #42 on: август 13, 2015, 08:21:34 am »
Ако животът ти се струва празен, и леко безсмислен, ако не знаеш какво да правиш, имаш много време най-доброто е да си намериш някаква постоянна занимавка, нещо което да вършиш всеки ден през свободното си време. Не е нужно това нещо да ти носи пари или някаква материална изгода, ако носи ще е плюс. Не е нужно да ти харесва, но докато го вършиш можеш да го заобичаш. Просто нещо, което да правиш с ума или още по-добре с ръцете или с двете, но нещо, с което да ти минава времето преди всичко. Ще дам пример със себе си. Без да разбирам абсолютно нищо малко по-малко в течение на годините съм се захващал и все още върша разни неща - например строителство, домашни ремонти и реновации, любителска поддръжка на коли, градинарство, зеленчукопроизводство и овощарство,  компютри, хардуер и софтуер, философия, психология, мистицизъм, готварство, диетология, орнитология и вероятно още много други неща, за които не мога да се сетя в момента. Но никога не стоя без да правя нищо и никога не скучая, освен когато избирам да е така. Понякога е нужно човек да се спре, да се оттърси от стреса, да помедитира, да стои неподвижен, да задълбочи дишането си. Но след това тайната е да се занимаваш с нещо. "Залудо работи, залудо не стой" е казала народната мъдрост.
« Last Edit: февруари 10, 2016, 11:50:27 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #43 on: август 15, 2015, 12:39:19 pm »
Между животните съществува колективно съзнание.
Например при птиците, ако една намери храна някъде, скоро идват останалите членове на ятото или семейството. Чрез колективното съзнание например птиците предават опита си на малките си за света, който ги очаква извън гнездото. Онази част от опита, която не може да се предаде чрез подражание.
И между хората го има на интуитивно ниво. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #44 on: септември 05, 2015, 02:20:39 pm »
Истината е че знам много неща, но не знам още повече неща и едва ли ще науча през съзнателния си живот дори една малка част от всичко важно, което ми е нужно да зная.

Борбата срещу злото става възможна единствено с добро. Много хора са го казали вече, но ми се струва важно да го припомня. Когато бориш злото с зло, ти ставаш същия като този, който наричаш лош и по същата логика някой друг ще се бори с теб с лошо. А когато отвръщаш с добро има шанс злия човек да си даде сметка за своите грешки и да се промени към по-добро.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #45 on: септември 19, 2015, 09:05:05 pm »
Нашествието от араби-терористи в Европа, ако е режисирано и финансирано от заинтересовани властимащи би могло да има за цел осъществяването на теростични атаки срещу мирнотото население, от което ще последва голям страх за националната сигурност и ще е по-лесно да се въведат новите крути мерки, които са част от по-краткосрочните планове за новия световен ред. Някои от нещата са подобни на тези, които стават и станаха в САЩ след 11.09. - отнемане на голяма част от конституционните права на гражданите, пълен 24-часов видеоконтрол и контрол върху информацията и интернета, всичко, което се разпространява между хората. По-нататък вкарване на чипове във всеки човек и директен фашизъм на корпорациите, отнемане на всякакви свободи и модерно робство в още по-открит вид. Чрез такива подмолни диверсионни ходове, като вносния тероризъм ще се опитат да ни подтикнат сами да си сложим хомота, сами да изберем като по-малкото зло тези мерки и да приветстваме новия световен ред. Елитите не ги интересува доброто на хората, а трайното поробване, унищожение и самоунищожение на населението на Земята. Като ще останат само избраните накрая... Звучи глупаво, расистко, конспиративно и дори налудничаво, може и да е фалшиво предположение но нека всеки да наблюдава какво става и да не позволява никой да ограничава и отнема човешките му права по каквито и да било начини.
« Last Edit: септември 20, 2015, 02:23:24 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #46 on: септември 29, 2015, 09:42:18 am »
Няма лоша, тежка, срамна или безсмислена работа, човек задължително трябва да натоварва тялото си и ума си всеки ден без да застрашава здравето си разбира се. Това също е част от тайната за дълъг живот.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #47 on: октомври 10, 2015, 09:02:29 am »
Най-големите мотиватори на човека са неговите удоволствия - храна, секс, сън, работа, изкуство и съвременните форми за развлечение, като интернета, музиката и киното. Удоволствията обаче прилагани в неумерени дози стават наша зависимост и падение. Стават и препъни камък за духовното развитие. Границата където се срещат полезното и вредното трябва сами да намерим и да съберем сили, за да се овладеем.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #48 on: октомври 18, 2015, 10:42:36 am »
Това преселение на млади мъже араби без документи няма как да е случайно. Да влизат през оградата на границата а не през съответното място за това си е чиста инвазия.  Ами ако са от Ислямска държава и ако се организират на наша територия. Не ни стига другата мизерия ами и разни тъмни субкултурни типове да почнат да ни взривяват. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
В условията на материалния живот имаме уникалната възможност да изпитаме големи крайности и според мен не бива да се лишаваме от този шанс, разбира се без да се убиваме или осакатяваме. Например излагане на студ, на глад, на самота, на пустота и изолация, връщане към природата, живееме с много малко средства. В Българията ни, която е във вечна криза и хората й, които са с много тежка карма и вършат много зло без да го съзнават, имаме огромен потенциал да осъществим на една крачка разстояние всички възможни крайности :)
А някой ще се запита защо да го правим. Не е за спорта нито за адреналина от това, а за шоково събуждане на душата вътре в нас  ;)
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:27:30 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #50 on: октомври 29, 2015, 12:09:51 pm »
Нещо не е наред с мен, винаги мисля за проблемите на другите и на света, а моите собствени игнорирам. Там е работата, че моите проблеми са толкова малки и незначителни, даже почти липсват и не си струва да ги коментирам. Всичко в живота ми е подредено и изпипано до такава степен, че и утре да се гътна ще съм живял пълноценно на 99%. Когато няма от какво да се страхуваш животът е пълноценен. Не че моят живот е идеален по общоприетите стандарти, напротив ако гледаме по тях ще изглеждам като загубеняк, нещастник и отшелник. На мен обаче не ме е грижа за тези стандарти, имам си мои собствени и само те са важни. Не ме е грижа и какво си мислят другите за мен. Заобграждам се с хора, които ме ценят и уважават такъв какъвто съм. Моят живот е мечта, която постигам всеки ден сам. Няма нищо невъзможно от това, към което се стремя.
Има парадокс на пръв поглед в това, че виждам проблемите около мен а не моите собствени. Но всъщност има разлика в това да ги виждаш и в това да ги решаваш. Пределно ми е ясно, че сам не мога да променя света. Аз съм като една капка в океана. Все пак и капката променя нещо в океана като се слива с него. Готиното е, когато и други капки започват да текат в същата посока към океана и първо образуваме ручейче, после може и на рекичка да стане. Защо ми е нужно да бъда промяната, защото това е най-доброто на което съм способен до този момент. Тоест това е нещо, което ми се отдава и ми е много приятно докато се отъждествявам с него. По-напред в моя път това може да изгуби значение, възможно е. Но сега го виждам като нещо важно и част от собственото ми душевно израстване.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - излизане от помийната яма
« Reply #51 on: октомври 29, 2015, 12:50:28 pm »
Както знаете ужасни неща се случват по света и у нас също - войни, убийства, терор, глад, експлоатация на труда, неравенство, унищожение на природата, несправедливост повсеместно, всеки лъже и мами всеки, управляват ни коварни мошеници, дребните хора ни считат за роби и нищожества, все едно че животът ни е даден под наем и непрекъснато трябва да си го оплащаме. От нас искат да се откажем от мечтите си за благото на цялото. Такъв е мотива, по който ни експлоатират. Вкарват ни в калъпи. Учи, после за да работиш и накрая да умреш. Дотук нищо не изглежда особено оптимистично. Света все едно отива в канализацията и ние заедно с него и сякаш нямаме голям избор. Ако не учиш, пак ще работиш, но още по-тежка работа и краят ще е същият. Днешният човек прави много компромиси със себе си и живее по волята на онези, които са организирали света. Той приема несъзнателно техните условия и се надява нещата да бъдат приемливи за него. Но разбира се тези дето организират света са групичка алчни покварени копелета, които се интересуват само от това как да напрупат още повече богатства и да запазят неограничената си власт. И ние малките хора нищо не можем да направим докато използваме техните средства, докато сме зависими от това, което те ни дават. Надупваме се и ги оставяме да си свършат работата. Когато свършат вземаме остатъчното си достойнство и продължаваме да функционираме машинално по правилата.
Дори и да се разбунтуваш срещу изграденото статукво няма кой знае какво да се направи. Просто на мястото на старите мръсници ще се наместят нови мръсници и цирка ще продължи. Защото света е пълен с мръсници, това е положението.
Но има изход. Човек може да вземе живота в свои ръце и да спре да разчита на другите да го оправят. Човек може да се самообразова, да търси информацията, която му е нужна, да придобие знания, които ще го насочат към свободата. Към собствената му свобода. Света и проблемите в него са безкрайни, един човек не може да ги реши, но може остави проблемите, които не го засягат лично настрана. Придобивайки дълбока мъдрост, човек вижда, разбира и интерпретира света и неговите проблеми по нов, по-позитивен и коструктивен начин. Зад очевидните неща, които изглеждат като несправедливост и ужас се крие по-дълбок замисъл. И всеки човек минава през някакъв собствен ад или рай с цел да стане по-добър накрая, тоест да изживее най-величествената представа за себе си. За един това означава да има власт и много пари, да не прави нищо, да експлоатира безправните. За друг това означава да работи здраво, да се подчинява, да псува под сурдинка и да се оплаква от съдбата си. За трети това означава просто да работи върху себе си и да не мисли за нищо друго. Всеки от тези типажи има своето значение в цялата картина.
Коя е твоята най-добра версия за самия теб, ти решаваш, никой друг не може да го направи вместо теб.   
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:25:24 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #52 on: ноември 01, 2015, 10:08:52 am »
Пак за материята, за предметите, за това което ни заобгражда и това което са нашите тела. Много просветлени люде са казали, че това което виждаме не е това което е. Всеки предмет, всяка нещо е съвкупност от невидими елементи, които вибрират с определена скорост и опреледена дължина на вълната. Столът, на който седя изглежда солиден предмет и той е такъв доколкото вибриращите невидими елементи от които е съставен го правят такъв. Невидими елементи, да, за нашето невъоръжено око. Не можем да ги видим, защото скоростта с която вибрират е толкова голяма, че все едно изчезват. Ако някога се изобрети микроскоп-камера, с която да се снима това движение най-накрая ще получим неопровержимо материално доказателство.
Другото съществено нещо в този контекст е, че ние хората с отношението си можем да въздействаме на солидните предмети. Вземете за пример фокусниците, някои от тях наистина променят материята със съзнанието си. Но не е нужно да овладяваме такава способност веднага. Това, с което можем да започнем е прожектирането от нас към всичко, което ни заобикаля позитивизъм. Не сляп глупав позивитизъм а смислен такъв. Много често срещано стана в България да мислим, че сме зле. Положението ми е лошо, нямам пари, не се чувствам добре, никой не ме обича, никой не го е грижа за мен,  всичко ме боли, нямам какво да правя, няма работа, не обичам да работя и т.н. Вярно е, нещата не са идеални, но и никога не са били такива. Обаче винаги има изход и решение от всяка ситуация и това го твърдя напълно уверено. Нищо не ти коства да започнеш да мислиш по-позитивно и да привлечеш по-добър живот към себе си. Защото отношението наистина променя нещата. Ако започнеш да мислиш, че имаш пари например, ще започнеш постепенно да чувстваш, че ги имаш. И няма да мине много време преди наистина физически парите да започнат да идват. Но как от негативизъм да се превключи на другия полюс. Как да си кажа, че имам пари, когато нямам много. Можеш да го направиш просто така без причина, да превключиш. Можеш и с някакви доводи да го решиш, че е така. Ето имаш някакви пари, което значи че имаш, може да са 10 лв. и за някой тези пари са много и означават много, колкото и невероятно да звучи.  Има хора по света, много хора, които оцеляват с по малко от долар на ден. Ако получат 5 долара за тях това е богатство. Но дори и без такива сравнения човек може да се мотивира сам и да си каже, дори и да не изглежда че е така - "Богат съм", "Здрав съм", "Хубава съм", "Щастлива съм", "Обичам работа си", "Умен съм". Но в границите на разумното, реалистично погледнато. Щото ако пък излъчваш прекалена самоувереност ставаш трън в очите на хората около теб и ще се намали цялостния ефект. Аз говоря за един тих скромен процес на позитивно излъчване и манифестиране, без излишна гордост и помпозност. Ето така се променя твоята реалност, ето така ставаш по-добър цялостен индивид.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - тайна история на човечеството
« Reply #53 on: ноември 04, 2015, 08:35:51 am »
Тайната история(потенциална такава) на света накратко. Много отдавна група хора са открили просветлението и са решили да го запазят за себе си с цел да станат могъщи и да управляват останалите хора.

Преди тях имало други хора, много напреднала цивилизация, които дошли от друга планета. Те искали да съберат колкото се може повече злато от нашата планета, за да го използват на тяхната. Но разбрали, че ще бъде трудно да извършат тази работа сами и затова създали по свое подобие човека чрез сливане на тяхното ДНК с човекоподобно животно живяло през тези времена. Новия вид същество трябвало да се използва за добиване на важния метал. След много много години новият вид хора населил Земята, но и започнал да се усъмнява в смисъла на съществуването си и да се отклонява от предначертаната си мисия. Имало нужда от коректор. Създателите ни разкрили тайните си на малка групичка индивиди с единствената цел да контролират останалите хора и да продължи добиването на жълтия метал.
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:24:21 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #54 on: ноември 04, 2015, 01:44:33 pm »
Как се потушава огън? С огън не става. :) Така и трябва да се справяме с противоречията около нас. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #55 on: ноември 05, 2015, 11:20:20 am »
Това, което даваш на другите се връща при теб, защото другия всъщност си ти.

Природата, заедно със Слънцето са най-големите дарители на физическо ниво.

Нищо никога не се губи, от един източник идва и към същия източник се завръща.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #56 on: ноември 11, 2015, 09:25:03 am »
Реалността е, че за повечето хора най-величествената представа за тях е да живеят като скотове. Истината е, че докато човек не срещне някаква много голяма трудност не би посегнал към синьото хапче("Матрицата"). Не можеш да му налееш в главата просветление. Дори да му го показваш нагледно, той ще го отрича. Това не е критика, а наблюдение. Всеки човек има право на своя живот да го изживява така както намери за най-добре, но без да пречи на другите зависими по някакъв начин от него. Там е работа, че дори и като пречи на тези около него той им създава трудности явяващи се ускорител за евентуално духовното усъвършенстване.
« Last Edit: ноември 11, 2015, 11:26:39 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #57 on: ноември 11, 2015, 09:28:34 am »
Работата е в това, че каквото и да правиш, рано или късно ти постоянно си на пътя на духовното усъвършенстване. Човек копнее повече от всичко да изпита цялостта и обединението с Висшето си върховно аз.
« Last Edit: ноември 11, 2015, 11:25:37 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #58 on: ноември 18, 2015, 08:08:40 pm »
Не искам да плаша никой, но така като гледам нещата отиват към война. Страшна манипулация на общественото мнение се извършва, за да се оправдаят по-мащабни военни действия. Не се свенят да убиват и невинни хора за целта с тези предизвикани атентати в Париж. Тайната извратена коалиция на злото работи денонощно, за да съсипе и без това едва крепящия се мир. Срещу тероризма няма решение, нищо не могат да направят. Атентатите ще продължат и обществения страх и напрежение ще ескалират до точката, в която онези, които са заинтересовани ще имат зелен светофар да правят каквото си искат. А те искат война, искат печалба от една голяма война...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - празнично?
« Reply #59 on: декември 27, 2015, 11:37:50 am »
И понеже е актуално ще кажа някоя друга дума за коледата. Няма лошо, всеки който му е приятно и има хубави мигове с този празник може да си го празнува.
Коледата в днешно време е просто поредната манипулация с комерсиални цели. Да сечем малки красиви елхички за едната коледна украса. Знаете ли колко време им трябва да се захванат и после да порастнат толкова... Като си помисля и ми призлява, че някакви глупаци ги режат ей така... Да се тъпчем на отрупаните трапези като свине и да купуваме безполезни буклуци за подаръци. Едва ли Исус в най-добрите си представи за нас би бил доволен, че правим всичко това.
Да не говорим, че хората не им дреме дали ли е коледа, великден или 3-ти март, просто търсят повод да се наядат и напият като за последно. 
Още по-дразнещо е, че някога когато Исус е живял и проповядвал любов и състрадание между хората, те са го убили по най-жесток начин. И сякаш света и подобните неща изобщо не са променили от онези времена. Същата варварщина.
Някои по-нормални хора успяват да извлекат нещо положителното просто от самото събиране на семейството, разговорите и домашния уют. Добре за тях.

Не пиша всичко това за да развалям удоволствието от празника, нищо подобно. Истината боли, мда. Но бих искал да си даваме сметка за нещата повече. Утре светлият празник ще мине и животът ще продължи по същия абсурден безпаметен и отвратителен начин. И така до следващата Коледа.
« Last Edit: февруари 18, 2016, 05:22:54 pm by velaskes »