Author Topic: Проблясъци  (Read 24170 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци
« Reply #90 on: февруари 22, 2016, 12:33:09 pm »
Имало един принц, който вместо да се крие зад високите стени на палата си излезнал навън, видял страданието на обикновените хора и толкава се впечатлил, че решил да се откаже от всичките си богатства и превилегии, оставил жената и детето си(в тези времена, когато се е случило е било нещо като право на човека да остави целия си досегашен живот в името на духовното търсене) и тръгнал по света само с дрехата на гърба си да търси истината.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - внимание, живот!
« Reply #91 on: февруари 23, 2016, 09:09:42 am »
Няколко изключително важни неща, които всеки човек трябва да разбере за себе си и да ги овладее.

Задържането на вниманието. Вниманието може да бъде насочено само към едно контректно нещо към даден момент. Умът, когато е неспокоен/отегчен отклонява вниманието към най-различни неща. Ако успееш да овладееш задържането на вниманието си към едно единствено нещо, докато е необходимо, ще успееш да свършиш продуктивно всяка една работа, с която си се захванал. 
А ако успееш да задържиш вниманието си над самото си съществуване това се нарича осъзнаване. Осъзнаването е да Бъдеш в единение със самия живот.

Човек е чисто въплъщение на любовта. Любовта не се търси навън от човека, не се търси в другите хора, не се очаква от другите хора да ти я дадат. Това е едно от най-големите заблуждения на съвременния човек.
Ако избереш да бъдеш самото въплъщение на любовта никога няма да бъдеш нещастен. Ако продължаваш да търсиш любовта извън себе си, това което ще намираш никога няма да ти бъде достатъчно.

Животът е театър/сцена. Всеки човек играе някакви роли в него, за да изпълни житейските си цели. Човек ако разбере, че животът е просто сцена, никога повече няма да приема нещата напълно насериозно. Дори ще може да се усмихне в лицето на смъртта, когато настъпи сетния час.
« Last Edit: февруари 23, 2016, 09:49:34 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #92 on: февруари 23, 2016, 09:20:42 am »
Принцът, който тръгнал да търси истината се казвал Сидхарта Гаутама, по-познат като Буда. Това, което открил и до днес вдъхновява милиони хора тръгнали по духовната пътека.
"Средният път" е едно от най-значимите открития, които можем да приложим в ежедневното си материалното съществуване и от това постепенно да настъпи пълно освобождение от света на илюзията и страданията.
« Last Edit: февруари 23, 2016, 09:26:39 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #93 on: февруари 25, 2016, 10:22:02 am »
В източните култури хората, когато се срещат първо се покланят един на друг. Така показват, че почитат божествената същност в другия.
Колко много проблеми биха могли да решат бързо и мирно, ако подхождахме така един към друг.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #94 on: февруари 26, 2016, 10:01:58 am »
Откъде идва хумора, защо се смеем. Как няма да се смееш като има толкова много абсурди около теб. Толкова много глупост има и в нас, и около нас, че ако не се посмеем трябва да паднем и да пукнем от тъга. Смеха е отдушник за хората, които виждат абсурдите.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #95 on: февруари 28, 2016, 04:28:15 pm »
Какво кара хората да се корумпират - безизходицата, мечтата за по-добър живот, за бързи лесни пари, т.е. алчността, преданноста към семейството, порочния характер на даден човек.
Чрез корупция се заобикалят законите и морала, а нелегалната дейност процъвтява. Тези, които корумпират властимащите стават още по-могъщи и продължават да корумпират на следващи нива всичко, което ги спира да се развиват и наглостта им става нечувана. Съдебната система спира да функционира. Полицията и армията стават нечия собственост и не служат на гражданите. Народите биват ограбвани и експлоатирани по най-безочлив начин. Качеството на стоките и пазара пада. Всякакви финансови машинации се извършват под масата. Феноменът корупция е прилично залегнал и в нашето мило булгарско общество.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #96 on: февруари 29, 2016, 09:57:58 am »
Децата трябва да бъдат оставени да играят. Така се учат сами най-добре, чрез личен опит.
Ако искаме да ги учим масово и организирано, както са предвидени сегашните училища трябва образователния процес да е конструиран изцяло около детската игра. Децата са пълни с енергия. Те искат да тичат, да скачат, да крещят до насита.
Трябва да се извади състезателния елемент от образователния процес задължително.
Всяко дете ще учи това, което може да съотнесе към настоящото си преживяване. 
В крайна сметка училището трябва да е приятно изживяване за децата ни, да ходят с разпалено любопитство там. Кога последно сме чували дете да каже "- Хайде бързо, че искам да отида на училище. - Нямам търпение да науча нови неща утре като отида на училище."

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #97 on: март 02, 2016, 09:36:06 am »
Хубаво е да се пази нашата българска идентичност, не за да я носим като медал на гърдите и не за да бъдем различни и разделени от останалите култури и националности, а като израз на нещо местно, красиво и истинско със собствена стойност. В старобългарския бит и фолклор има неща, които можем да пренесем и в най-напредналото високотехнологично бъдеще и пак ще бъдат актуални и въздействащи. Красотата, изкуството и таланта остават вечни, отвъд време и пространство.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - Освобождението
« Reply #98 on: март 03, 2016, 10:59:12 am »
Честит празник на всички българи!

Но България не е освободена, България е далеч от каквото и да е свобода за съжаление... България продължава да е тежко зависима от какви ли не недоброжелателни чуждестранни и вътрешни интереси.

Нека да отбележем празника и да се поклоним на тези, които са се жертвали. Преди време страната ни, когато е била окупирана от Османската империя руснаците са дошли и са дали живота си, заедно с българските бойци и тези от съседните страни, всичките за идеята за една чиста и свята република. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #99 on: март 05, 2016, 11:40:18 am »
Човек има и признава винаги един бог и това е неговата текуща неотложна нужда.

Ако си гладен ще се покланяш на хляба. Ако си жаден ще си благодарен и ще падаш на колене, когато намериш вода.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #100 on: март 06, 2016, 10:38:39 am »
Нашите тела са взети от природата на тази планета и когато си изпълнят целта ги връщаме обратно там.
Представете си как от съединяването на две клетки, толкова малки и невидими с просто око започва един нов човешки живот. Как нещо толкова малко има в себе си цялата необходима интелигентност да се надгради до пълнофункционален човек. Ядеш хляб и хлябът се преобразува в човек. Не е ли забележително като се замислиш. В природата има всичко необходимо за съществуването на човешкото тяло. Съзнателността се съединява с образуваното ново тяло и просто се манифестира чрез това тяло като човешко същество през целия му живот, след това го оставя в природата и тя си го асимилира обратно, за да може да подхрани някакъв друг нов организъм.
« Last Edit: март 07, 2016, 10:47:15 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #101 on: март 07, 2016, 10:59:02 am »
Добър ден, хм, проблясъка ми днес е, че изглежда нямам грам проблясък  8)
Приятен ден!

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #102 on: март 08, 2016, 09:18:55 am »
Първо, честит празник на жените и майките!

Та защо си пиша сам тук като някаква кукувица, честно и аз понякога си задавам тоя въпрос :) Защо не мина по-офанзивно из разните социални мрежи и сайтове за видеообмен. Във фейса да се изявявам сред познатите ми хора просто няма смисъл, те не биха могли да го разберат и оценят това нещо, може би само няколко човека.
Youtube е отлична идея, но не съм готов да изляза на открито и да се представя в най-добрата си светлина все още.
Тук си е моето място и ми е приятно да си излагам неопределено на кой мислите. Макар че, това което пиша няма нищо общо с теб, то си е моето преживяване. Ти ако четеш и откриваш нещо истинско за себе си това си е твоя работа. Мен това не ме засяга. Ако намериш нещо хубаво в това, аз мога само да съм щастлив, но не ме засяга. Важното е, ти също да намериш себе си сам, чрез своето изживяване.
Тук в този сайт съм сигурен, че идват доста случайни хора, но са подготвени, търсели са нещо и са отворени за нещо ново.
Тези, които са предубедени, то те с лека ръка ще кажат, това са глупости на търкалета.
Няма проблем, който не е за тук, той ще си тръгне така както е дошъл.
Аз ще си пиша моите глупости, докато ми се пише и всичко ще окей или няма да е окей. Няма голямо значение - май или октомври все тая :)

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #103 on: март 10, 2016, 10:41:46 am »
Качеството на живота пряко зависи от нивото на съзнателност.
В единия край, където е неосъзнатостта човек живее по-низко и от животно. Цялото му съществуване се върти около задоволяване на физическите нужди и постоянно търсене на плътски наслади.
В другия край при пълна осъзнатост човек се докосва до божественото. Физическите нужди са маловажни, плътските наслади са изживени. Тялото е само обвивка. Света е илюзия. За човек важното е да се намира в присъствие на истинската си същност. И всичко останало произтича от това. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #104 on: март 11, 2016, 10:56:55 am »
Ако си представим, че сексът не носи удоволствие, т.е. ако в природата беше замислен така, че да няма оргазъм накрая, мъжа и жената нямаше да го правят и нямаше да се зачеват никакви деца. Полът щеше да е безсмислен.
Ако жената не беше привлекателна за мъжа и мъжа привлекателен за жената - нямаше да има такова нещо като любовта.
Да искаш да се сближиш с някой напълно непознат, да заживеете заедно години наред и да правите и отглеждате деца. 
Ей такива наглед прости неща дори не ги съзнаваме и не ги оценяваме. Преживяваваме ги така сякаш животът ни ги дължи. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #105 on: март 13, 2016, 12:53:56 pm »
Всичките тези тонове приказки, всичките тези теории, цялото това бълване на духовна информация и цялото това разбулване на мистерии не е нищо повече от способ за преодоляване на натрапчивите проявления на ума, за намаляване на прозволната реч и редуциране на безсмислените активности, все неща, които пораждат кармични последствия.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - колективното съзнание
« Reply #106 on: март 14, 2016, 01:44:36 pm »
Колективното съзнание е съзнанието на всички хора и на всички други живи същества и неживи елементи в природата.
Защо ни е нужно изобщо познанието над колективното. Много често в днешно време разните духовни движения поддържат идеята, че човек може да промени реалността като промени първо себе си. Като под реалност се разбира цялата реалност. Тоест, че ако промениш себе си, ще се променят и всички други хора. Това е възможно разбира се, но е изключителна рядкост. От 7 млрд. души неколцина имат потенциала да повлияят масово, да станат каталист за масова промяна. По принцип всеки човек би могъл да бъде като тези малцина, но реално много малко хора се понасят по този път. Мисълта ми е, че един човек би могъл да промени и поддържа своето лично съзнание, да пренареди своя личен живот, може би да повлияе на някой друг човек в своя затворен приятелски кръг, да моделира това онова в своята лична материална среда, но ще е много безотговорно да се твърди, че всеки човек може да повлияе на колективното съзнание да тръгне в някаква определена посока.
Човешкото колективно съзнание сътворява из основи реалността, която всички изпитваме от най-фино енергийно до най-плътно материално ниво. Затова и реалността се манифестира по определен начин, на който ставаме свидетели ежедневно. Колективното съзнание е постоянно колективно съ-творение, за което не е нужно нищо повече от чувство в сърцето и душата на всяко живо същество. Така без дори да осъзнава чрез колективното се определят неща като продължителност на живота, остаряване, смъртност, болести и всевъзможни други значими условности. Един човек не може да промени тези общовъзприети условности. Но един човек може да промени условностите да не засегят собствения му живот. Колкото и невероятно може да прозвучи човек наистина е способен да избегне матрицата на колективното и да превъзнесе опита си на съвсем друго равнище. Човек може да не старее, да не умира, да не заболява, може да живее без да се храни със солидна храна, може да излиза извън тялото си и да се връща обратно при това съзнателно, човек може да се телепортира, да прихваща мисли от други хора, да вижда без очи, да лекува други хора със своята енергия, да премества предмети със съзнанието си, да преминава през солидни обекти. Човек може да се развие съзнателността си до такива висоти, ако избере такъв път на развитие. Някои от въпросните способности нямат кой знае какъв практически смисъл, но човек може да ги усвои.
Колективното съзнание има своя смисъл, то прави света на илюзията възможен и човек преживява различни свои аз чрез него. Към даден момент, човек преживява дори осъзнаването на колективното като илюзия и всичко произтичащо от това.
« Last Edit: юни 02, 2016, 07:43:22 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #107 on: март 15, 2016, 09:49:11 am »
В дуалистичния свят винаги има две сили, които наглед си съперничат, сякаш се въртят една срещу друга и се боричкат и доминират. Едната понякога измества другата и обратното. Всъщност двете наглед противоположни сили функционират заедно, за да формират една обща сила, една енергия. Примерно ако ядеш по-киселинна храна едната енергия ще стане повече от необходимото и излишното може да предизвика нарушаване на химическия баланс. Ще се почувстваш зле. Когато поемеш алкална храна, тя неутрализира излишъка на киселинността до праг, след който настъпва някакъв относителен химически баланс. В крайна сметка се отново се чувстваш добре. Това чувство за добре е проявление на твоята обединена енергия.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - ангели и дяволи
« Reply #108 on: март 16, 2016, 12:47:40 pm »
Малко разбулване на религиозните митологии за съществата на рая или ада. Всичко това, което знаем или си въобразяваме, че знаем за дяволите и ангелите е просто метафора и не трябва да се приема буквално.
Да вземем за пример дявола, който е по-колоритен образ и плаши съня на малки и големи от незапомнени времена. Приеймайки буквално нещата ние си представяме някакво страховито и отвратително грозно същество, което е почти толкова силно като самия господ и управлява някакво много горещо място на мъченията/вероятно в центъра на земята/. Там всички грешници отиват след смъртта и се пекат вечно на адския огън като наказание за лошотията проявена на земята. Толкова с тези глупости.
Реално няма такива свръхестествени същества, които да се отдали на злото на 100%. Няма такива извратени палачи, които да се кефят да обгарят на бавен огън грешни души за вечни времена. 
Дяволът/сатаната, антихриста/ това е самият човек, когато не осъзнава истинската си същност. Това е някой, за който материалното е всичко, на което може да разчита, а нуждата и егоизма винаги стоят на първа линия, грубите удоволствия са винаги желани и търсени. Саморазрушението/бавното такова/ винаги върви ръка за ръка с този начин на живот. Крайно реактивни, крайно компетентни, крайно емоционални, безкрайно лукави и крайно агресивни.
По същата логика се обясняват и ангелите с малката разлика, че ангели има не само сред хората но и в астралния свят. Докато дявол няма как да има в астралния свят, понеже това, което прави дявола единствено съществува в земният материален живот. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - Страдание
« Reply #109 on: март 17, 2016, 11:27:50 am »
Човешкото тяло е оръдие на болки и наслади. Където има физическо има и тези две усещания и пълната гама от други усещания измежду тях.
Дори като правиш някакви ежедневни ритуали обусловени от нуждата изпитваш удоволствие и в следващия момент болка. Болката е нещо естествено и е там да ни напомня за границите на материалното съществуване. Болката казва "спри иначе ще пострадаш още повече". Страданието е друго животно. Това е болка филтрирана през ума и съзнанието, увеличена хиперболизирана болка, емоционално обвързана болка, болка асоциирана с първобитен страх, свързан със самосъхранението. Страданието е нещо трайно и доста ангажиращо. Болката, ако е физическа в пика си е моментна, като постепенно захитва и изчезва. Падаш, удряш си коляното и боли силно и изведнъж, кръв руква, тъканта е разкъсана, но силата на усещането е само за момент, след 10 минути цялата драма е изчезнала. Тялото е почнало да се лекува от травмата. Раната се затваря, след седмица почти се е излекувала.
За несъзнаващия страданието става като магия, с която бива заслепен и може да трае години, дори цял живот. От страданието боли и душата, и тялото. От болката - само тялото. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #110 on: март 19, 2016, 09:56:51 am »
Човек, който е тръгнал по пътя на съзнателността зло не мисли. Защото ако използва съзнателността за користни цели кармата е мигновенна. Не можеш да се скриеш от съзнателността. Това, което правиш се връща като бумеранг върху теб при това с пълна сила. Съзнателността може да надникне дори в най-дълбокото и най-скритото място на душата. И да те предизвика и разтърси из основи.
Човек, ако се е сдобил с някаква съкровенна многозначима истина знае, че най-голямата радост идва, когато я сподели. Ако я държиш за себе си или се опитваш да направиш от нея златна мина това, което ще стане е, че ще загубиш благословията на осъзнаването и ще се върнеш към цикличността на съществуването с произходящите от това дребнави страдания. Най-голямото богатство е чувството за единство със съзнателността. Няма начин веднъж ако си стигнал до тази точка да поемеш наобратно. Все едно да замениш ферарито с трабанче :)

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #111 on: март 19, 2016, 05:31:40 pm »
Абсолютно всеки проблем в живота погледнат от най-високата му перспектива има и води към едно решение. Тоест има едно решение, което е универсално приложимо за всички грижи, проблеми, неприятности и страдания, за които изобщо можеш да се сетиш. Ако четеш тази тема знаеш за какво говоря.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #112 on: март 21, 2016, 09:18:41 am »
Най-голямото богатство, което имаш е твоето душевно спокойствие, дръж го и го съхранявай при всякакви обстоятелства.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #113 on: март 21, 2016, 09:31:35 am »
Съм никой, отивам никъде, искам нищо. = Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Никой и всеки е едно и също.
Този, който се е превърнал в никой може да бъде всеки.
Когато си всеки не можеш да бъдеш идентифициран като някой определен.

Никъде и навсякъде са едно и също място.
Ако си никъде все едно си навсякъде.

От нищото произлиза всичко.
От онова, което не съществува тръгва всичко, което съществува.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Никой не може да се измъкне от противоречията на живота, защото никой не се ражда просветлен. Родиш ли се като човек приемаш булото на забвението за основен закон. И се учиш да живееш напълно наново, из основи, създавайки себе си всяка секунда.
Тялото е оръдие на удоволствие и болка, независимо от това колко си вътре или извън от илюзията. Тялото също така умира в края на пътя. Просветления не умира по традиционния начин, просветления се оттегля от тялото си, когато не му върши работа. За средностатистическия човек, който до края живее в илюзията смъртта е несъзнателно изживяване.
На даден етап от личното си развитие човек е възможно да прозре съществуване отвъд илюзията на материалното и да разпознае истинската си същност там. По този начин съзира и по-високата перспектива на битието и всичко произтичащо от това. Също така осъзнава ползата да се придържа отсега нататък според този поглед. Със сигурност не се гарантира безоблачно щастие, безкрайна любов и непоклатимо здраве и дълголетие, но се създават условия за това.
Примерно може да живея здравословно не защото искам да не се разболявам в бъдеще и да имам дълъг спокоен живот, а защото в момента се чувствам добре по този начин. Това в момента е най-високата перспектива за начин на живот за мен. Възможно е утре да е съвсем друго положението, но утре не е въпрос на грижа за мен. Утре ще стане въпрос на интерес, когато стане утре. Щото дори утре-то не е гарантирано. Кой знае какво може да стане утре. Реката тече, но водата в нея никога не е същата.
« Last Edit: март 22, 2016, 09:32:22 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #115 on: април 01, 2016, 10:17:41 am »
Песента на Джон Ленън "Представи си" в днешния първоаприлски ден стана реалност ;)

Представи си, че няма рай
Лесно е ако опиташ
Няма и ад
Над нас само небе
Представи си всички хора
как живеят в сегашния момент...

Представи си, че няма държави
Не е трудно да се стори
Няма причина да се убива и да се умира за нещо
Няма и религия също
Представи си всички хора
Живеещи в мир

Можеш да кажеш, че съм мечтател
Но аз не съм единственият
Надявам се някой ден да се присъедениш към нас
И светът ще бъде едно цяло

Представи си, че няма притежания
Чудя се, дали ще можеш
Няма нужда повече от алчност или глад
Братство от човеци
Представи си всички хора
Споделящи света...

Можеш да кажеш, че съм мечтател
Но аз не съм единственият
Надявам се някой ден да се присъедениш към нас
И светът ще бъде едно цяло

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - Вътрешен свят
« Reply #116 on: април 02, 2016, 09:03:53 am »
Целият свят около нас се изпитва и се случва еднинствено вътре в нас.
Няма едно нещо, което да се намира извън човека.
Всичко, което регистрираме като намиращо се около нас не съществува за нас, докато не му обърнем внимание.
Защото сме обърнали вече внимание, знаем някакви неща за околния свят и сме съгласни, че съществуват.
Ако човек не беше научен по някакъв начин, че земята е кълбо то този факт не би съществувал за него.
Затова казваме, че света около нас е илюзия. Той не съществува за теб, докато ти не кажеш че съществува. И така е за всяко едно нещо в този свят. С петте си сетива регистрираме света около нас. Ако ги нямаше тези сетива не бихме могли да регстрираме едно нещо от този свят. И света около теб нямаше да го има за теб. Ако в този момент не виждаш, че на стената зад теб има кацнала муха тази муха не би съществувала за теб. Тя е там, но за теб все още не е там.
Това са субективната и обективната реалност, с малката забележка, че обективната реалност не би имала каквото и да е значение, ако го нямаше субекта, наблюдателя да я регистрира. Обективното без субективното е нищо.
Човек може да повярва, че съществуват какви ли не неща и те да станат негова реалност.
Невероятното е, че можеш да повярваш на пръв поглед в откачени неща, примерно че си супермен и това да стане истина за теб. Или да не повярваш и да не стане истина. Толкова е просто и толкова сложно едновременно.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #117 on: април 06, 2016, 10:38:43 am »
Докато има някой, който да търси нещо, ще има и някой който да го предлага...

Не е виновен, нито този който търси, нито който предлага. Ако има някой отговорен е този, който създава условия за търсене от нищото.

Цикъла/порочния/ спира, когато търсещия осъзнае, че няма нужда повече от търсеното. Само тогава предлагащия ще остане без работа.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #118 on: април 10, 2016, 10:26:39 am »
Има хора, които се противят на Божественото, отричат го, плюят го, мразят го, обвиняват го, бягат от него, отвращават се дори. От тяхната гледна точка със сигурност имат своите причини за такова отношение. Животът в материалното не е лек, направо си е брутален понякога. Но дори и това да правиш, да стигнеш до такава крайност на дисасоциация със съкровената си същност, Божественото винаги е готово да те приеме такъв какъвто си отново и отново. Обичтта на тази Същност към своите творения е безгранична и безусловна. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #119 on: април 13, 2016, 10:25:45 am »
Съществува една такава много важна зависимост - когато не си истинската си същност/когато играеш роли на нещо, което не си/, съзнателността/жизнената енергия/Бог не е с теб, тоест не те подкрепя с пълния си потенциал. Без подкрепата на жизнената си сила животът не е лесен и се усеща като борба и страдание.
Най-крайната форма на несебе си е живот в страх. Човек в такова състояние на съзнанието става нещо като жива развалина, точно защото жизнената сила не тече толкова добре през него.
« Last Edit: юли 29, 2016, 09:59:21 am by velaskes »