Author Topic: Проблясъци  (Read 18001 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци
« Reply #150 on: ноември 09, 2016, 12:56:46 pm »
Ако абстрактно си представим, че нашият развит интелект и съзнателност не съществуват то тогава хората няма да сме много по-различни от животните. Еволюцията на мозъка ни изобщо не е било нужно да стига до това равнище щом продължаваме колективно да живеем толкова дивашки, че можем да засрамим и най-свирепото животно. 
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #151 on: ноември 15, 2016, 09:06:38 am »
Наблюдавам журналистчетата  и политикантчетата как интерпретират последните резултати от изборите. Според мен българина вече не се интересува грам от политика и от червени, сини и зелени, и гласува за личности. Това, че дадена личност има някаква партийна принадлежност не значи, че самата партия е възвърнала доверието на народа и че на следващите избори ще имат пак превес. Напротив, само партията, която излъчи достойни хора/или поне да изглеждат достойни пред камерите/ ще спечели.
Политиката в БГ е мръсна дума и само най-долните, лъжливи и презряни хора се занимават с това нещо, което е резултат от нещастния 20+ годишен преход на тая страна.
Българина се научи да оцелява сам както му е възможно и вече не разчита държавата да му помага, но поне да не му пречи и да не му усложнява допълнително трудното съществуване.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #152 on: ноември 16, 2016, 11:04:54 am »
Как се възвръща доверието на народа - със сигурност не става с празнословия. Хората са се наслушали на всякакви приказки, които са се оказали впоследствие лъжи. Един път можеш да излъжеш някой, но втори път вече е много трудно. Човек вече е с едно наум. И човек знае, че го лъжат най-нагло в очите.
Доверието може да се върне само с дела засягащи благополучието на този народ, нищо друго не може да върне доверието.

Но някои много зли властимащи тарикати си мислят, че ако направят ситуацията на народа още по-лоша от текущата и след това я върнат към сегашното й състояние ще успеят да спечелят доверие и в нашите смутни времена няма да ме учуди изобщо използването този вид на манипулиране на масите.
За пример имаме едно развиващо се общество намиращо се в равновесие, дори в някакъв възход, но понеже хората стават прекалено свободни разни елитни тайни кръгове решават, че трябва да създадат криза в това общество, така че хората да изпаднат пак в зависимост. И предизвикват финансов крах - инфлации, девалвации, предизвикват конфликти, войни, предизвикват оскъдица на пазара или ограничават доходите до екзистенциалния минимум. Народа от отчаяние се вкопчва и в сламката само и само да се спаси. Преди това е имал яхта, сега и на сламка е доволен. В такива зверски времена живеем, че трябва да сме с изострени на макс възприятия, за да можем да се съзрем манипулацията преди да се е превърнала в катастрофа.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - съзнателно дишане
« Reply #153 on: декември 18, 2016, 08:16:25 am »
Съзнателното дишане води до чудеса. То се изразява в задълбочаване, забавяне и задържане на дъха. С тези три прийома на съзнателно дишане може да се премине през почти всякаква силно стресова ситуация без да се остави негативен отпечатък върху организма.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - Весела Коледа!
« Reply #154 on: декември 25, 2016, 01:29:14 pm »
Коледата е загубила отдавна значението си за мен по следните причини:
- комерсиалност, двуличие, повърхностност, бутафорни украси, сеч на млади елхички ;
- още един повод да преяждаме и препиваме;
- Исус не е единствената божествена душа, която ни е навестявала в човешка форма на тоя свят, но само него почитаме;
- не може да убиеш някого като Исус и после да си направиш религия от него само, за да управляваш по-лесно масите;
- какъв е смисълът да почитаме раждането на божия син, когато продължаваме колективно да бъдем същите двуличници и диваци след това. Някак се губи смисъла. Цялото това нещо е такава суета, че няма накъде.

Ама въпреки всичко, нека да е весела и тази коледа и новата година ако може малко по-добри да ни направи, макар че всичко зависи от избора на всеки един от нас.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #155 on: януари 01, 2017, 10:40:41 am »
Зрелите животни могат да съществуват продължителни периоди без никаква храна. Те я търсят навсякъде и през цялото време, когато са гладни, но ако храна не е налична могат да оцелеят достатъчно дълго, докато се промени ситуацията. И хората го можем, но изграденият навик и предубеденият ум най-често стоят на пътя ни.
« Last Edit: януари 07, 2017, 11:25:06 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #156 on: януари 07, 2017, 08:03:11 am »
Бездействие + произволна мисъл + вредна храна = за по-чувствителните на страхотно терзание.

Можем да бездействаме полезно само по три начина - по време на сън, по време на почивка и по време на медитация.

Благотворното бездействие винаги се заключава в покой на: тяло, емоции и ум.

За вредните изражения на бездействието всички знаем, няма нужда от много коментар :)

« Last Edit: януари 07, 2017, 11:25:41 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #157 on: януари 07, 2017, 08:15:06 am »
Най-продуктивният период на деня е рано сутрин, след ставане от сън и преди закуска.
В този промеждутък от време човек има най-голям потенциал за изключително творчество.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #158 on: януари 15, 2017, 09:17:40 am »
Хората трябва да живеем така, че и боговете да ни завиждат...
Повечето хора живеем така, че ако можеха, най-свирепите животни биха се засрамили от поведението ни...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци - индивидуално
« Reply #159 on: февруари 15, 2017, 09:14:02 pm »
Животът може да се преживява само индивидуално, никога групово, социално или колективно. Не можеш да живееш живота на другите, не е възможно и е огромна грешка ако се опитваме.
Голяма заблуда е, че сме отговорни по-някакви начини за живота на другите около нас. Дори родителите не могат да живеят живота на децата си, невъзможно е. Въпреки, че много от родителите това си мислят, че правят. Но то е друга тема.
Тази грешка се допуска най-често, когато човек е оставил отговорността за собствения си живот на някой друг и намесвайки се в живота на своите близки оправдава и уравновесява несправедливостта, която си е причинил/или са му причинили/ оставяйки кормилото на своята кола в нечии други ръце.
Затова индивидуализма е толкова важен и е необходимо да се възражда и развива.
Само човек, който е 100% отговорен за своя собствен си живот може да взема справедливи решения засягащи другиго или по-голяма група хора.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #160 on: април 19, 2017, 06:29:21 am »
Може да правиш със себе си хиляди неща, безкрайно много неща, но може да правиш малко, до почти нищо.
Докато се чувстваш добре по единия или другия начин всичко е наред и нищо друго няма значение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #161 on: май 06, 2017, 08:25:48 am »
Какво е масовата канализирана вяра/религия - оформени заключения за света и живота, в които живеем и то не дотам добре развити, оставящи много въпроси без адекватни отговори. Но и самият отговор е някакво заключение. Заключенията успокояват ума, но не му дават възможност да изследва и да проучва всички възможности.
Материалният свят е в постоянно движение и кръговрат на веществата и ние хората сме част от това. Всеки миг е различен от мига преди него. Само привидно нещата изглеждат същите. В нашите тела във всеки един момент стават безкраен брой операции. То се променя, обновява и самоподдържа.
Всеки ден, всеки час и всеки миг е хубаво да гледаме на света около нас с нови очи, със свеж поглед, защото наистина всичко е ново и различно.