Author Topic: Проблясъци  (Read 20287 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци
« Reply #180 on: август 09, 2018, 10:07:59 am »
Човек също така не знае дали е събрал заветните 51% служба към човечеството, затова трябва да работи постоянно в тази насока и да не си прави никакви кръчмарски сметки.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #181 on: август 10, 2018, 09:26:53 am »
Буда преминава незабелязано през живота, без да създава неравновесие в енергиите. Присъствието му е толкова осъзнато и чисто, че е невъзможно да бъде засегнато от илюзията на света. Буда откъдето минава разтваря всички илюзии просто бидейки същността си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #182 on: август 10, 2018, 09:33:53 am »
Христос е великият принцип на обединението. Христос ако те докосне с учението за Любовта/Светлината ставаш нов, ставаш друг, пресъздаден начисто. Христос стопля сърцата с любовта и изпълва със светлина умовете. Илюзията в Христос не може да съществува. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #183 on: септември 05, 2018, 10:19:37 pm »
Аз зная, че нищо не зная.
Каквото и да зная, може и да се окаже, че не е точно така. Каквото и да зная, трябва да помня, че не съм привързан към него и то не ме определя кой съм. Каквото и да съм научил през живота, не се знае кое ще ми бъде полезно в духовния свят и кое от същото ако продължавам да се придържам към него, няма да ми е полезно там. Знанието, което имам сега може да е полезно тук, но някъде другаде да се окаже напълно ненужно. По-добре да имам тази идея, че може нищо да не зная и така ще оставам празен и открит към получаването на Истинско знание.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #184 on: септември 10, 2018, 08:22:27 am »
Принципът Христос е Алфата, принципът Буда е Омегата. Христос е действен, той слиза в дуалността, говори с хората заразени от нейния вирус, убеждава ги, дава им лекарството директно. Буда е спокоен, той не се интересува от илюзията на този свят, тя изобщо не го засяга и докосва, когато се намира в чистото си състояние на Просветление. Буда дава пример за необезпокояван от абсолютно нищо вътрешен мир, чрез който всеки може да напусне дуалността.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #185 on: септември 10, 2018, 08:59:19 pm »
Казват Висшите Сили, радвайте се, празнувайте, пейте, благославяйте всеки ден, всяка минута. Разбирам какво говорят, трябва да обърнем нещата, да променим вековните навици създадени под игото на страданието. Но не е лесно в такъв свят на хилядите печали да си един, който се радва, даже не е редно... Най-доброто, което мога да направя е да бъда спокоен и нищо да не ме засяга.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #186 on: септември 13, 2018, 08:47:29 pm »
Душата е копие на нашия Отец Абсолют, само че с по-малко енергия и значително по-тясно само-осъзнаване. Душата изцяло е заета да предвижва напред плановете на нашия Отец за самите нас. Каквото и да става с човек, докато живее в объркване, душата винаги ще прави най-доброто, на което е способна за него. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #187 on: септември 14, 2018, 07:56:06 am »
Човеците докато не осъзнаем, че сме част от нещо по-голямо от самите нас, и че сме свързани един с друг, и че за нас бдят постоянно най-светлите същества, човек докато не осъзнае тези неща винаги ще бъде объркан и ще усеща, че нещо все не му достига. Ще търси и намира разни неща, но докато не намери тази истина, няма да има мира.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #188 on: септември 14, 2018, 08:03:15 am »
Вижте Слънцето как свети за всички, как огрява без да избира кой и какво да огрява. Вижте Майката Земя как се грижи за всичките си същества, дава на всички това, от което се нуждаят без да избира на кой да дава повече или по-малко. Майката Земя дава всичките си блага за всичките си създания свободно в предостатъчни количества. Земята и Небето дават в изобилие от всичко на всички.
Вижте сега и проумейте какво сме направили хората дотук, живеейки в състояние на объркване. Успяхме ли да станем като нашите Учители - Небето, Земята, Слънцето.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #189 on: септември 15, 2018, 07:38:11 am »
Учителя дойде, събуди се сам и говори чрез душата си за Бога на Любовта през целия си земен живот. Учителя дойде, за да събуди Вътрешния Учител във всички българи, готови да го слушат и разбират, така че да няма нужда повече от външни учители, всеки да бъде на себе си сам учител, всеки сам да разбира и да заобича Бога на Любовта в самия себе си и да го предава на всички около себе си. Учителя дойде и Учителя е още тук с най-важното послание - няма нужда повече да търсиш Учителя извън себе си. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #190 on: септември 17, 2018, 07:49:20 am »
От небето започва преобразяването на Земята, така че спирайте се и поглеждайте по-често нагоре. Синевата е станала много просторна, някак по-чисто и по-прозрачно стои въздуха в небето, а облаците създават неземно красиви форми за любуване.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #191 on: септември 26, 2018, 08:24:25 am »
Както от небето започва преобразяването на света, така от "главата" започва преобразяването на човека. Променяйки съзнанието си променям живота си. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #192 on: септември 28, 2018, 08:18:12 am »
Още едно тълкуване на подписа в профила ми.

Съм никой, отивам никъде, искам нищо. - Общо взето за мен това представлява живота ми като човек. Той не води до нищо и няма смисъл да го приемам много несериозно и да се привързвам към каквото и да е свързано с този живот.

Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко. - Когато съзнанието ми се издига над тримерното човешко телесно обуславяне тогава се сливам с всичко съществуващо, мога да бъда навсякъде и да разполагам с всичко възможно. Това е реалността на Духа. Към това е насочен устремът ми през цялото време.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #193 on: септември 30, 2018, 10:49:32 am »
Как можем да разберем, че сме във връзка с душата си и с Висшите Сили.

При приемане на дадено послание или съвет след това се усеща пълен мир и блаженство от съприкосновението с Висшия разум. Няма повече противоречия, няма чудене и няма повече въпроси. Когато можеш да застанеш сам и да изпитваш пълен мир вътрешно, необезпокояван от абсолютно нищо, това е най-добрата индикация, че се вслушваме и вървим по пътя на душата си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #194 on: октомври 09, 2018, 11:05:06 am »
Нашия скъп Отец е най-великото духовно Слънце, което топли с Любов и осветява с Мъдрост.