Author Topic: Проблясъци  (Read 20917 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци
« Reply #180 on: август 09, 2018, 10:07:59 am »
Човек също така не знае дали е събрал заветните 51% служба към човечеството, затова трябва да работи постоянно в тази насока и да не си прави никакви кръчмарски сметки.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #181 on: август 10, 2018, 09:26:53 am »
Буда преминава незабелязано през живота, без да създава неравновесие в енергиите. Присъствието му е толкова осъзнато и чисто, че е невъзможно да бъде засегнато от илюзията на света. Буда откъдето минава разтваря всички илюзии просто бидейки същността си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #182 on: август 10, 2018, 09:33:53 am »
Христос е великият принцип на обединението. Христос ако те докосне с учението за Любовта/Светлината ставаш нов, ставаш друг, пресъздаден начисто. Христос стопля сърцата с любовта и изпълва със светлина умовете. Илюзията в Христос не може да съществува. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #183 on: септември 05, 2018, 10:19:37 pm »
Аз зная, че нищо не зная.
Каквото и да зная, може и да се окаже, че не е точно така. Каквото и да зная, трябва да помня, че не съм привързан към него и то не ме определя кой съм. Каквото и да съм научил през живота, не се знае кое ще ми бъде полезно в духовния свят и кое от същото ако продължавам да се придържам към него, няма да ми е полезно там. Знанието, което имам сега може да е полезно тук, но някъде другаде да се окаже напълно ненужно. По-добре да имам тази идея, че може нищо да не зная и така ще оставам празен и открит към получаването на Истинско знание.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #184 on: септември 10, 2018, 08:22:27 am »
Принципът Христос е Алфата, принципът Буда е Омегата. Христос е действен, той слиза в дуалността, говори с хората заразени от нейния вирус, убеждава ги, дава им лекарството директно. Буда е спокоен, той не се интересува от илюзията на този свят, тя изобщо не го засяга и докосва, когато се намира в чистото си състояние на Просветление. Буда дава пример за необезпокояван от абсолютно нищо вътрешен мир, чрез който всеки може да напусне дуалността.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #185 on: септември 10, 2018, 08:59:19 pm »
Казват Висшите Сили, радвайте се, празнувайте, пейте, благославяйте всеки ден, всяка минута. Разбирам какво говорят, трябва да обърнем нещата, да променим вековните навици създадени под игото на страданието. Но не е лесно в такъв свят на хилядите печали да си един, който се радва, даже не е редно... Най-доброто, което мога да направя е да бъда спокоен и нищо да не ме засяга.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #186 on: септември 13, 2018, 08:47:29 pm »
Душата е копие на нашия Отец Абсолют, само че с по-малко енергия и значително по-тясно само-осъзнаване. Душата изцяло е заета да предвижва напред плановете на нашия Отец за самите нас. Каквото и да става с човек, докато живее в объркване, душата винаги ще прави най-доброто, на което е способна за него. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #187 on: септември 14, 2018, 07:56:06 am »
Човеците докато не осъзнаем, че сме част от нещо по-голямо от самите нас, и че сме свързани един с друг, и че за нас бдят постоянно най-светлите същества, човек докато не осъзнае тези неща винаги ще бъде объркан и ще усеща, че нещо все не му достига. Ще търси и намира разни неща, но докато не намери тази истина, няма да има мира.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #188 on: септември 14, 2018, 08:03:15 am »
Вижте Слънцето как свети за всички, как огрява без да избира кой и какво да огрява. Вижте Майката Земя как се грижи за всичките си същества, дава на всички това, от което се нуждаят без да избира на кой да дава повече или по-малко. Майката Земя дава всичките си блага за всичките си създания свободно в предостатъчни количества. Земята и Небето дават в изобилие от всичко на всички.
Вижте сега и проумейте какво сме направили хората дотук, живеейки в състояние на объркване. Успяхме ли да станем като нашите Учители - Небето, Земята, Слънцето.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #189 on: септември 15, 2018, 07:38:11 am »
Учителя дойде, събуди се сам и говори чрез душата си за Бога на Любовта през целия си земен живот. Учителя дойде, за да събуди Вътрешния Учител във всички българи, готови да го слушат и разбират, така че да няма нужда повече от външни учители, всеки да бъде на себе си сам учител, всеки сам да разбира и да заобича Бога на Любовта в самия себе си и да го предава на всички около себе си. Учителя дойде и Учителя е още тук с най-важното послание - няма нужда повече да търсиш Учителя извън себе си. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #190 on: септември 17, 2018, 07:49:20 am »
От небето започва преобразяването на Земята, така че спирайте се и поглеждайте по-често нагоре. Синевата е станала много просторна, някак по-чисто и по-прозрачно стои въздуха в небето, а облаците създават неземно красиви форми за любуване.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #191 on: септември 26, 2018, 08:24:25 am »
Както от небето започва преобразяването на света, така от "главата" започва преобразяването на човека. Променяйки съзнанието си променям живота си. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #192 on: септември 28, 2018, 08:18:12 am »
Още едно тълкуване на подписа в профила ми.

Съм никой, отивам никъде, искам нищо. - Общо взето за мен това представлява живота ми като човек. Той не води до нищо и няма смисъл да го приемам много несериозно и да се привързвам към каквото и да е свързано с този живот.

Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко. - Когато съзнанието ми се издига над тримерното човешко телесно обуславяне тогава се сливам с всичко съществуващо, мога да бъда навсякъде и да разполагам с всичко възможно. Това е реалността на Духа. Към това е насочен устремът ми през цялото време.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #193 on: септември 30, 2018, 10:49:32 am »
Как можем да разберем, че сме във връзка с душата си и с Висшите Сили.

При приемане на дадено послание или съвет след това се усеща пълен мир и блаженство от съприкосновението с Висшия разум. Няма повече противоречия, няма чудене и няма повече въпроси. Когато можеш да застанеш сам и да изпитваш пълен мир вътрешно, необезпокояван от абсолютно нищо, това е най-добрата индикация, че се вслушваме и вървим по пътя на душата си.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #194 on: октомври 09, 2018, 11:05:06 am »
Нашия скъп Отец е най-великото духовно Слънце, което топли с Любов и осветява с Мъдрост.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #195 on: октомври 16, 2018, 09:00:57 pm »
Единствената заслуга, която човек може да си припише е напредъка на собствената му душа по духовния път. Всяка друга заслуга принадлежи само и единствено на Бог.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #196 on: октомври 24, 2018, 08:51:31 am »
Учителю на Любовта, покажи ми това, което не виждам! Моля, Учителю, освети в мен това, което е неясно!
« Last Edit: октомври 25, 2018, 08:52:36 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #197 on: октомври 25, 2018, 08:47:44 am »
Само чрез разрушение и преобразуване на старото, наработещо и неизползваемо може да дойде нещо ново, интересно и вълнуващо. Това важи за абсолютно всичко. Вижте природата, тя е в непрекъсната промяна, въртят се безкрайни всевъзможни цикли на творение, живот и разрушение и пак творение и живот и т.н... Най-важното приложение на този закон се отнася за нашия вътрешен свят. Когато вътрешния свят застоява и не носи повече радост, разруши го без колебания и създай нов, по-добър вариант.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #198 on: октомври 25, 2018, 06:59:27 pm »
Душата е велико същество на светлината и любовта. Ако можехме да си видим душата дори само за миг, след това нищо няма да е същото.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #199 on: октомври 31, 2018, 08:03:59 am »
Има едно обуславяне, което е последното обуславяне. Това е обуславянето на душата ни като индивидуален играч в огромната вселенска игра. Душата играе като един малък обособен бог на собствената реалност докато събира опит оттук и оттам.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #200 on: ноември 01, 2018, 09:27:04 pm »
При изкачването на великата стълбица на духовната еволюция не съществуват преки пътища, чрез които да прескочиш много стъпала наведнъж или да ги прескочиш всичките и да се върнеш обратно в Източника си. Това е невъзможно, но ако си представим че е възможно, то би довело до душевна смърт за този, който се е срещнал неподготвен(неосъзнат) с Великия Огнен Източник. Стълбицата на еволюцията е абсолютна и съвършена категория, ръководена от съвършени закони. Само който върви нагоре като се развива и се съобразява със законите на всяко ниво, на което се изкачва може да намери осъзнаването за следващото ниво по-нагоре.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #201 on: ноември 02, 2018, 08:13:09 am »
Осъзнаването на всяко ниво става чрез преживяване на условията на това ниво. Има много хора, които си мислят, понеже знаят че са част Източника то те могат просто така да се върнат обратно в Него. То е все едно като си сега човек да кажеш "аз не съм човек" и да пренебрегваш всички божествени закони поставени на това човешко ниво. Какво ще стане от такова поведение? Ще изпиташ що е това болка, ще се блъскаш и пребиваш, докато накрая се разбиеш на частите си и напуснеш въплъщение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #202 on: ноември 02, 2018, 08:18:07 am »
Душата, за да се върне в Източника трябва да премине цялата спираловидна стълбица на еволюцията и да събере опита от всяко едно ниво. Когато опита е събран и осъзнаването стане тотално и абсолютно, то ще се получи едно напълно естествено привличане, чрез което душата ще се насочи и присламчи обратно към Великото Безкрайно Море на Източника.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #203 on: ноември 02, 2018, 09:06:53 pm »
Защо душата не може да се върне директно в Източника си? Защото съществува огромна вибрационна бариера между душата и Източника. Източника "работи" на изключителни невъобразими скорости на вибрация, което го прави от една страна невидим за тези, които са с по-ниска вибрация, от друга страна вибрацията му е толкова ненормална, че всичко, което не е на същото ниво ако се докосне до тази вибрация обвивката му ще бъде унищожена на мига и опита, който е събиран с еони ще бъде занулен за дадената същност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #204 on: ноември 03, 2018, 08:13:01 am »
Най-голямата тайна се разкри за мен...
Всичките същества живеем в проекцията на съвършения ускорен до безкрайност Ум на нашия Отец Абсолют. Всички светове, всички същества, всеки дори най-малък детайл от абсолютно всичко произлиза от този Изключителен Ум и в този Разум е върховната реалност, реалността на Светия Дух, реалността зад всичките останали реалности.
Няма нищо друго освен този Разум.
В този Разум е "измислено" цялото възможно Мироздание, в същия този Разум то живее и се поддържа, то пребъдва в своето тотално блаженство.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #205 on: ноември 03, 2018, 08:48:42 am »
Няма абсолютно нищо, което да е случайност.
Молекулите във въздуха на цялата планета са преброени до една. Броя на всички песъчинки на всички плажове и пустини, на всички морски и океански дъна на тази планета е известен. Има причина за всичко и зад всичко има множество причини, които са свързани помежду си, пораждащи една друга и една след друга. Няма едно нещо, което да се изпуска от всевиждащия поглед на Цялото. Врабчето на съседния покрив е познато до власинката на всяко едно негово перце от нашия Велик Отец Абсолют.
« Last Edit: ноември 03, 2018, 04:45:51 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #206 on: ноември 03, 2018, 09:53:15 am »
Защо когато говоря за Бог, за Майката, за Абсолюта, за Великия Дух използвам винаги главни букви? Това е знак от моя страна на признание за величието, за съвършенството, за хармонията, за безкрайността на познанието, на любовта и на благостта, които символизират Бога. Като използвам главни букви е най-малкото, което мога да направя, за да изразявам винаги почитта си, докато пиша за нашия Велик Източник.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #207 on: ноември 04, 2018, 12:47:56 pm »
Трябва да се знае, че всеки се намира в любвеобилната прегръдка на нашия Отец Абсолют. На никой никога нищо лошо не може да му случи, независимо от това, което става в този свят. Няма смърт, няма страдание, няма самотни хора, няма осиротели хора, няма хора в нужда, няма потърпевши хора, няма наранени хора. В действителност във всеки има такъв силен и мощен Дух, който може абсолютно всичко. На момента в този свят, този Дух е ограничен с цел, така че да се научим да се управляваме автономно, да овладеем силата си. Но когато се овладеем в по-голяма степен, силата на този Дух ще се отприщи постепенно и възможностите ни ще станат безгранични, такива каквито са ни вградени по рождение. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #208 on: ноември 06, 2018, 08:01:27 am »
Ако си повярваш, че нещо е възможно, то ще стане възможно. От Вярата наистина започва всичко. Всичко, което се вижда изградено в този свят е започнало, защото някой е повярвал в нещо, че е възможно, или че не е възможно. Реално няма невъзможни неща, всеки човек определя сам за себе си кое е възможно и кое не е. Точно защото огромни маси от хора са били убедени, че нещо не е възможно, затова и то се проявява в целокупната реалност като невъзможно. Сега ако можем да убедим същите огромни маси, че същото нещо е възможно, то ще стане възможно. Винаги за всичко е нужна Вяра.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #209 on: ноември 07, 2018, 09:25:03 pm »
Душата е форма, Духа е безформен. Душата е същество, Духа е Същност. Душата е концентрация на Светлина/Любов, Духа поражда всичката Светлина/Любов. Душата е сравнително малка, Духа е безкраен(безкрайно голям и безкрайно малък едновременно). Душата може да е на много места едновременно, Духа е абсолютно навсякъде, на всички възможни места и отвъд.