Author Topic: Проблясъци  (Read 25693 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Проблясъци
« Reply #210 on: ноември 09, 2018, 10:26:59 pm »
Душите са стотици милиарди. Духа е Един.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #211 on: ноември 10, 2018, 09:28:26 am »
Докато живеем в този свят на свободен избор, пълна забрава и разделение ние виждаме как от продълженията на божествената душа може да стане адски дявол. Тоест този свят е като обеца на ухото за нашите крайни желания да изпитаме небивалото и неистинското.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #212 on: ноември 11, 2018, 02:37:41 pm »
Всяко едно същество в духовното царство се подчинява и спазва Божествения Закон. Няма значение колко е напреднало дадено същество, каква мощ, енергия и способности има, какви светове и дори вселени е спомогнало да се създадат чрез него. Богове, Архангели, Майстори, Учители - всички се прекланят пред Мъдростта и Любовта на Единствения Отец. А микроскопичния човек от малката планета Земя има наглостта, самочувствието и невежеството дори да отрича съществуването на Великия Единствен Отец.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #213 on: ноември 11, 2018, 06:52:51 pm »
Господ е Любов. И по същия начин човек каквото обича в този свят в това се превръща и в отвъдния.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #214 on: ноември 12, 2018, 08:05:07 am »
Няма едно добро дело, което да не бъде възнаградено подобаващо. Няма едно злодеяние, което да не се заплати след това. Всеки получава в отвъдния живот, това което е дал или не е дал/отнел/ на брата и сестрата, докато е живял като човек.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #215 on: ноември 12, 2018, 08:09:34 am »
Този свят е за обучение и за изпитание на божествената душа. Истинския живот не се съдържа в благата на този свят, той се намира отвъд този свят, отвъд този свят е света на вечността. А този свят и всичко в него е временно явление.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #216 on: ноември 13, 2018, 08:04:11 am »
Господ е Любов. Всичко е Господ. Божествената Любов е Всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #217 on: ноември 14, 2018, 12:55:50 pm »
Защо е толкоз лесно да се обича Господа.
Из "Урантия":
"За мен е лесно и приятно да се прекланям пред този, който е толкова велик и
едновременно с такава любов посвещава себе си на възвисяващото служене на своите низши
създания. За мен е естествено да обичам този, който е толкова могъщ в творението и управлението
на сътвореното и при все това е така съвършен в своето великодушие и толкова верен в своето
милосърдие и постоянно ни защитава. Мисля, че бих обичал Бога така силно, дори ако не беше
толкова велик и могъщ, а само великодушен и милосърден. Всички ние обичаме Отеца повече заради
неговата същност, отколкото заради признаването на неговите поразителни атрибути."

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #218 on: ноември 14, 2018, 08:31:58 pm »
От много изписани неща тук и навсякъде другаде трябва да се сещаме, че същността на истината винаги е много проста и очевидна, тя е вградена в природата, в процесите й, в човешките тела във всичко, което не е човешко творение. Само трябват по-изострени сетива и любознателност, за да се забележи.
Много от това, което съм изписал може и да не е вярно. То винаги си остава въпрос на вяра. Аз затова съм се подсигурил още преди много години, като почнах да пиша в сайта, че това тук, което споделям са мои лични вярвания и заключения и че не претендирам за истинност. Всички в този свят се намираме като под похлупак, напълно изключени и разделени чрез илюзията му от евентуалната истинска реалност. И аз прекрасно съзнавам и от време навреме си давам напълно трезва сметка, че всъщност нищо не знам. Повечето неща съм ги прочел отнякъде, други са догадки базирани на нещо вече прочетено, гледано, наблюдавано, има и някой друг проблясък, но нищо по-специално. 
« Last Edit: ноември 14, 2018, 08:37:29 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #219 on: ноември 14, 2018, 08:44:38 pm »
Ако е рекъл Господ завесата може да се вдигне и тогава ще знаем със сигурност кои сме, какво сме, отде сме дошли и т.н. Бог ли сме, ангели ли сме, чиста съзнателност ли сме или плеядианци, сирисуианци, а що да не и марсианци. Ако не стане през този живот, то ще стане след него и тогава през смях и сълзи ще се дивим през какво чудо сме преминали наречено човешки живот.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #220 on: ноември 15, 2018, 07:46:50 am »
Моята истина е моята вяра и моята любов. Наистина това, което обичам, аз в това и вярвам, това мисля, това чувствам и това върша.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #221 on: ноември 15, 2018, 07:54:45 am »
За мен има някои основополагащи истини, в които вярвам чрез душата и сърцето си.
Първопричината за всичко е Господ Бог, нашия велик Отец. Господ е самата Любов, самата Мъдрост, самата Истина. Господ е съвършен във всяко свое проявление. И така, ако търся истината то винаги се опитвам да свързвам нещата с Първопричината, защото те без абсолютно никакво съмнение са свързани. И в този ред на мисли картината на мирозданието почва да добива някаква яснота, някаква съвсем малка яснота, но това е яснота, която е напълно достатъчна да се свърже текущия човешки живот с Първопричината за целия живот.
« Last Edit: ноември 15, 2018, 03:29:03 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #222 on: декември 15, 2018, 12:09:41 pm »
Негативната карма е като тежка котва хвърлена на дъното на океана, която ограничава кораба на душата да плува свободно в океана на вселената. Негативната карма държи душата да се преражда на едно и също място, докато не изравни и изчисти своите енергийни показатели.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #223 on: декември 16, 2018, 10:00:25 am »
"Аз съм едно с Безкрайния Творец и Безкрайния Творец е Едно с мен."

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #224 on: декември 20, 2018, 04:50:43 pm »
Господ не е скрит и не се крие. Господ не е невидим. За да Го видим, за да бъдем с Него и да стоим до Него трябва да сме станали подобни на Него. Неговата Светлина е толкова силна и мощна, Неговата вибрация е толкова бърза, че ако не си като Него не можеш да издържиш енергийно да си в Неговото Присъствие и същевременно да запазиш своята цялост и личност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #225 on: декември 20, 2018, 08:22:51 pm »
Няма по-добра индикация какви сме били през миналите си животи от наклонностите, които имаме през настоящия живот, специално тези наклонности, дето трябва да се изправят.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #226 on: декември 25, 2018, 09:08:19 pm »
След толкоз прераждания свързани с изпитания на страдание и невежество се зачудвам колко време ще ми трябва сега да възвърна чистата непринудена радост и безметежно блаженство на душата характерни за висшите светове. Така е станало с мен досега, че само Светлината на Бога ме радва силно. Останалите радости са ми дребни. А блаженството ми е единствено при потапянето в пълен вътрешния мир. През останалото време съм като един безпристрастен наблюдател. Гледам всичко, което мога да видя, изучавам всичко, което ми грабва вниманието, но без да се трогвам или засягам.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #227 on: януари 02, 2019, 09:40:33 pm »
Емоционалното тяло представлява подсъзнателно натрупване от неприети и неразрешени съзнателно чувства. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #228 on: януари 09, 2019, 08:22:13 am »
Стойността си всеки показва чрез живота в света. Тук показваме реално колко сме силни, колко сме издръжливи, колко сме добронамерени, колко сме съпричастни, колко може да се разчита на нас и т.н. В ангелския свят няма какво да се показва и какво да се учи, там всичко и всеки е идеален.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #229 on: януари 09, 2019, 11:31:03 am »
И най-светлия и съвършен ангел като се роди като човек забравя всичко за себе си. И е подложен на същите изпитания като всеки друг човек и като всеки друг човек трябва да набере необходимите качества, за да може да се освободи и издигне от този свят.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #230 on: януари 09, 2019, 11:36:48 am »
В света можеш колкото си искаш да правиш каквото си щеш - да се прикриваш, да се преструваш, да бъдеш някой друг, да работиш срещу живота, да преследваш лични цели, да градиш и да разваляш, но ако правиш само това ще останеш в рамките на света, самсарата на преражданията ще продължава да те държи, докато не покажеш и изразиш истинската си същност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #231 on: януари 13, 2019, 02:55:52 pm »
Духовния напредък на човека се измерва чрез отношението му към Бога вътре в него. Колкото по-силно е желанието на човека да се обедини с вътрешния си Бог толкова и духовния му напредък е по-голям.
Бог е Абсолютно Всичко в най-висша степен и няма нищо друго, което да е по-важно от Бог и никога не е съществувало нещо по-важно и по-съвършено от Бога!
Затова отношението ни към Бог е толкова важно и е главно условие за изкласяване от земното училище Гайя.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #232 on: януари 13, 2019, 02:58:15 pm »
Затова е казано "Обикни Бога повече отколкото обичаш себе си". Защото "себе си" това е егото, което е фалшиво и временно самоопределение, а Богът вътре в нас, нашето "Аз Съм Присъствие" е нашия истински вечен висш Аз.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #233 on: януари 17, 2019, 01:15:40 pm »
Човек ако отиде в Рая, там няма какво повече да учи чрез изпитания на духа. В Рая изпитания няма, там страдание не съществува, предизвикателства липсват. В Рая всички ангели се намират на много сходно ниво на духовно развитие. Всички са радостни и обичащи постоянно. Всички вършат своите ангелски занимания с огромно удоволствие и отдайна прилежност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #234 on: февруари 15, 2019, 05:15:19 pm »
Известната едносрична мантра "ОМ" е вибрацията на нашето слънце. Ако имаме възможност да чуем работата на нашето слънце ще звучи точно този звук през цялата ни същност.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #235 on: март 29, 2019, 08:05:17 am »
Ако един човек е усвоил нещо това означава, че и всеки друг човек може да усвои същото. Ако един се е научил на свири на пиано или да рисува майсторски, това означава, че и всеки друг може да го стори. Разликата между т.нар. талантлив човек на изкуството и лаика е времето вложено в обучение и практика. Лаика ако вложи достатъчно време и старание в обучението си може да стане също голям виртуоз.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #236 on: април 03, 2019, 08:07:06 am »
Отношението към беззащитни мирни същества(каквито са повечето от животните) показва на какво духовно ниво се намира човека към момента.