Author Topic: Още едно сайтче и неговия екип  (Read 1651 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Още едно сайтче и неговия екип
« on: юни 30, 2011, 02:14:15 pm »
Едно сайтче.
За Неща, които преди време са обсъждани тук.

Цитат от сайта:
     “Ние не сме човешки същества с потенциал, а потенциал в човешка форма.”

Защо се случва това? Защо точно на мен? Защо точно сега? Защо по този начин?

Когато имаме проблем, сме свикнали да търсим неговата причина, някакво логично обяснение, смисъл в нелогичното. Научени сме да вярваме, че за нещата, които се случват, трябва да има отговор и че за да се намери решение, трябва първо да знаем:”Защо?”

Да допуснем, че сте отговорили на въпроса “защо?” сте в определена ситуация, “защо?” преживявате даден проблем, “защо?” нещо неприятно ви се случва - точно на вас, точно сега, точно по този начин. Да допуснем, че сте набедили майка си, Господ, партньора си, обстоятелствата, американците, извънземните... някого или нещо.

Чувствате ли се по-спокойни? Донесе ли ви тази яснота за причините решение на проблема? Направили ли ви щастливи? Промени ли се живота ви към по-добро поради това, че подредихте логично причините, фактите, обстоятелствата в един добре слепен пъзел? Доставя ли ви удоволствие съзерцанието на тази проблематична цялост? Изчезнаха ли мъката, безпокойството, страха? Какво последва от вашето логично “защо”?

Вървейки по пътя на проблематичния кръг, ние никога няма да открием решението. Защото РЕШЕНИЕТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАМИРА В ПРОБЛЕМА. Логично, нали?

SYMBALEY е всичко това, което ни изважда от все повече натежаващата проблематична спирала. Това е момента, в който казваме на перфектно обоснования проблем: ”И какво от това?”. Това е разбирането, че познатите взаимовръзки са изкуствено създадени, че структурите ограничават, че въпросът, който трябва да задаваме не е “Защо?”, а “Как?”.

Мигът, в който усещаме ново, силно чувство на „можене”, когато узнаваме, че ние сме творци на реалността, а не нейна жертва.

И знаете ли?! SIMBALEY всъщност не означава НИЩО, това е една безсмислена дума; дума, която няма никаква логика; която никой никога не е произнасял в никакъв смисъл и връзка. Тя няма стойност за обществото. Тя е извън книгите, извън рационалния ни разум, извън всичко конвенционално и познато. Извън всичко видяно, изказано и почувствано...

Точно затова SIMBALEY, като нещо извън досегашния ни опит, представляла НЕПОЗНАТ ПОТЕНЦИАЛ, който всеки един от нас може да разпознае като свой. SIMBALEY е възможност да видите извън рамките на пъзела, да чуете гласа си - смеейки се и да усетите себе си щастлив!

Как да откриете вашия SIMBALEY? Елате при нас и ние ще ви помогнем да го намерите.

Явно сайта е комерсиален. Аз не знам дали "помагат". Просто се зачетох и се сетих, че тези неща са писани тук.
Но, явно и други са стигнали до тези идеи. И са си ги описали по свой си начин.
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Още едно сайтче и неговия екип
« Reply #1 on: юни 30, 2011, 09:38:56 pm »
А къде линка към сайта  ;D
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
Re:Още едно сайтче и неговия екип
« Reply #2 on: юли 01, 2011, 02:21:26 am »
http://simbaley.webs.com/    на един клик растояние
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.