Author Topic: Училището погубва човека! Да или Не ?  (Read 7698 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rammon

• Guest
Училището погубва човека! Да или Не ?
« on: ноември 09, 2005, 10:42:19 am »
Ами според мен Да.
Гледам просто..наблюдавам хората около мен в училище...и като цяло наблюдавам.Виждам колко недъгав и примитивен е начина на образование на човека.Как системата погубва детето още от ранна възраст...как му затваря пътят към духовно развитие...   незнам как ви се струва на вас..
Но се замислете...математика,български,химия....математиката в днешно време на никой не му трябва...имам предвид,че е била нужна да речем до 20-ти век.Няма лошо да се научим да правим някои прости сметки,но това се прави до 4-ти 5-ти клас...оттам нататък всичко става излишно и затормозява човека много много....   в езикова гимназия съм..влезнах там с цел да уча немски....ама пак я има таз математика...пак има химия...пълно е с неща които са ми ненужни,както и на всички нас....ААРГРГ !!! ако исках да уча химия щях да вляза в Химията....ама и там ......
Та така де...вижте колко прост и ограничен е живота на един "среден" човек:
1.Ражда се....тва-онова...дотук добре горе долу.
2.Тръгва на училище.
3.Там 12 години си пълни главата на сила със ненъжни неща..няма възможност за странични неща и интереси.12 години "учи",заради някакви си 3 часа изпит след 12-ти клас (не е 1 де,ама..).
4.Зима си изпита...
5."Успява" в живота.........
успех ли е да си се материализирал до краен предел,мислейки какво да работиш и как да изкараш хартийки ??!?(пари).?!?!
Мии не.
6.Оттук нанатък следват типичните:работи,гепа пари,прай семейство и дотам.....човека вече е тотално ограничен,посредством училището.

Та така де...иска ми се да си влагам времето в други много по-полезни неща...
Нз...мноооооого зъл и монотонен е тоз свят..ама много...голям принос за това има "училището" ... което дори като имаш интерес към някой предмет и ти го убива буквално....
незнам..не мога точно да се изразя,знам че изпускам нещо,но ако има нещо още ще се допълня..
 :P :o :(

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
Re:Училището погубва човека! Да или Не ?
« Reply #1 on: ноември 09, 2005, 11:16:46 am »
ami poneje s1m na tfoite godini bih mog1l i az da izkaja mnenie   za men si prav 4ovek... ne samo za6toto primerno ne mi se u4i i 4e mi e po priqtno da izlezna nav1n s priqteli... a prosto za6toto zapo4vam da use6tam kolko pogre6en e tozi podhod  horata se opitvat taka da se kaje da "nalivat" znaniq v glavite na decata i vsi4ko kato 4e li stava nasila  nqma smis1l ot tezi gotovi znaniq  ta dori sled 3-4 godini nqma da pomnq po4ti ni6to ot u4ili6te ne e li po dobre da se ostavqt decata da me4taqt v tova vreme!? da b1dat s prirodata da usetqt harmoniqta... da jiveqt i sami da se u4at za ne6ta po d1lboki ot tova koeto se u4i v u4ili6te!? za6toto za men li4no znaniqta koito pridobivam tam sa pov1rhnostni i dori nepotrebni  4rez u4ili6teto spored men ne moje da se postigne nikakvo duhovno razvitite...razviva se samo moz1k1t ta dori i toi ne se razviva kato horata ami otnovo po pov1rhnosten i pogre6en na4in. Ta nali tova ni razli4ava ot drugite rasi v1v vselenata!? tova 4e edinstveno nie imame takawa materiq nare4ena du6a koqto e dosta po mo6tna ot moz1ka... eto za6to spored men tova "obrazovanie" koeto e nalojeno e nap1lno pogre6no.gre6en e podhoda kakto sa gre6ni o6te miliardi ne6ta v na6ata rasa  o6te ot mal1k 4ovek biva zak1rmen s tozi materialen svqt...nqmam nikakvo jelanie da prod1ljavam taka prosto use6tam kak ne6to v1tre v men s16to se buntuva  u4ili6teto ne mi s1zdava stimul prosto za6toto znam 4e moga da postigna i s1m postigal vsi4ko sv1rzano s nego... i sega go 4uvstvam edinstveno i samo kato zad1ljenie  dori kato zatvor  za6toto to ne mi dava svoboda poradi prostata pri4ina 4e primerno zaradi "obektivnite" ocenki v nego bih mog1l da polu4a nakazanie ili ne6to takowa ot roditelite... dori s1m sklonen da vqrvam 4e to s1zdava strah u horata... 4uval s1m kak dori u4enici sa se samoubivali samo za6toto sa imali slaba ocenka i sa znaeli kak 6te reagirat roditelite... a te(roditelite) dori ne se i opitvat da razs1jdavat dali e pravilno ili ne... za tqh 6tom u4ili6teto go ima zna4i e pravilno  6tom drugite pravqt taka i az taka 6te pravq  lo6 primer   u4ili6teto mi nosi masa negativni emocii v1preki 4e ima i pozitivni(a te sa momentite v koito s1m s priqteli tam)...kato cqlo mislq 4e si izrazih mnenieto qsno  moje vsi4ko koeto s1m napisal da e ob1rkva6to i ne 4ak dotam sv1rzano no prosto tova naistina me v1lnuva i ne moga da izleq vsi4ko koeto mislq v nqkolko reda... interesno kakvo 6te kajat ostanalite...?

nova

• Guest
« Reply #2 on: ноември 09, 2005, 11:23:52 am »
Що бе Рамоне си толкова черноглед? ние всички сме минали през училище- едно второ, нЕкои и трето пък ей на оцеляхме. Важното е да мърдат чарковете в главата, пък как ще оползотвориш това, което научиш вече си е личен избор

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #3 on: ноември 09, 2005, 11:40:52 am »
ami az imam otgowor... prosto kato 4e li powe4eto hora trqbva da se primirqvat s tova I SE PRIMIRQVAT I SA SE PRIMIRQVALI a za men tova ne e pravilno  p1k i o6te ne6to... neznam no kato 4e li horata koito se opitvat da razviqt duhovnoto u sebe si te zapo4vat da ne mogat da ponasqt materializma...ne6to zapo4va da se buntuva  ne6to zapo4va da se buntuva u men  ne6to zapo4va da se buntuva u u nego... i ne se primirqvame prosto za6toto tova ne e re6enie na problema a po skoro bqgane ot nego.Misleh si 4e moje bi edna 4ast ot vas nqma da ni razberat zaradi razlikata v godinite moje bi...no sega 6te vi go kaja po v1zmojno nai prost na4in:4uvstvam edna hlad 4uvstvam 4e tova na koeto me u4at e pogre6no 4uvstvam 4e podhoda e pogre6en 4uvstvam 4e dori me e strah ot u4ili6teto ponqkoga(zaradi lo6i ocenki  kontrolni...) nqkoi 6te kajat"e to tova e ne6to drebno malko i dori nezna4itelno" no q si predstavete 4e tova e vseki boji den az kakvo trqbva ve4e da se molq na Bog za da imam hubavi ocenki? phah  samiqt fakt 4e tova u4ili6te s1bjda strah u horata ozna4ava 4e ima ne6to neredno  drugi 6te kajat"a za6to drugi deca ne gi e strah" az 6te kaja 4e te sa kato roboti! te ve4e sa kato roboti  za tqh nqma ni6to drugo po vajno ot tova da ima6 6 na po vsi4ko  v1ob6te nqma ni6to po vajno ot tova da hodi6 na u4ili6te i da si razviva6 moz1ka. duhovnostta e dale4 ot tqh A TAKA LI TRQBVA DA E? mislq 4e ne   4uvstvam 4e neznam dali moga da prod1lja po tozi na4in no znam edno:za v momenta nqmame drug izbori 6te trqbva da t1rpim.. no tova ne ozna4ava 4e sme se primirilii 6te t1rsq vsqkak1v drug na4in...

Rammon

• Guest
« Reply #4 on: ноември 09, 2005, 11:55:25 am »
Отговорът ми съвпада с този на reply.Напълно прав е.

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #5 on: ноември 09, 2005, 12:34:34 pm »
Reply
NOVA
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #6 on: ноември 09, 2005, 12:45:53 pm »
interesno mnenie sirius... ;D ??? :D

Offline divine

• Напреднал
    • blog
« Reply #7 on: ноември 09, 2005, 05:24:02 pm »
преди 7 гд. и аз се махнах от училище за моя голяма радост. Истината е че децата наистина доста се стресират в училище, ние имахме една откачена по математика и до ден днешен сънувам че имам контролно по метематика, ако се притеснявам за нещо. Нима това е здравословно и хубаво. Или пък това че се учат само факти, при условие че има интернет, доста е безмислено.
Въобще си е доста гадно да те карат да учиш тъпотии и да четеш мненията на разни дребни душички, само за да си заслужиш едно осъждане след това под формата на оценка.
Като цяло, предметите в училище трябва генерално да се сменят, в Разговори с Бога-втора част, имаше супер примери за учебни предмети: напр. Разрешаване на конфликт по мирен път, Самоуважение, Поемане на отговорност, Уважение към света и все неща от този сорт.
Ако започнат да се учат такива неща в училище, аз ще се запиша пак. Но сега, сега е..................................УЖАС!
Every moment is a miracle right now

aspazia

• Guest
« Reply #8 on: ноември 09, 2005, 06:06:06 pm »
Zdraveite vsichki po temata  :)
Trqbva da vi spodelq,che az ot edna godina polagam sizifovi usiliq v posoka prokarvaneto na vashite idei,za koito (chrez napraveno izsledvane i anketno prouchvane)se okaza,che samite uchenici imat kreshtqshta nujda da bydat realizirani...Rabotq kato uchilishten psiholog v sredno uchilishte i se opitvam razgovarqiki s mladite hora da gi orientiram kym zaspalata im duhovnost,kakto i da izvadq na preden plan fakta,che te sa sposobni i che vseki edin ot tqh ima pravoto da byde shtastliv i...svoboden.Da,opitvam se da propravq pyt na treningi kato "sebepoznanie" , "povishavane na samoocenkata" , "umeniq za razreshavane na konflikti " , edno strahotno kachestvo,koeto vseki moje da vyzpita v sebe si-"asertivnost"...nakratko temi-igri,v koito chovek usvoqva socialen intelekt ili pone povishava nalichniq si takyv.Zashtoto emocionalnata inteligentnost e tazi,koqto otvarq vylshebnite vrati po pytq na uspeshnata realizaciq,podplytena razbira se s ambiciq,volq i...qsna cel.No...kakvo da vi kaja,sistemata na bg-obrazovanieto e tolkova nazadnichava i zabulena s kapacite na rutinata,po utypkaniq arhaichen kolovoz,v koito Makarenko vse oshte e lait-motiv vyv vyzpitatelno-povedencheskite modeli.Predlojih integrirane na sistemata Flanders,koqto,okaza se v skandinavskite strani e mnogo uspeshna,no...otnovo udarih na kamyk,kakto i pri jelanieto mi da zamestvam klasniq rykovoditel periodichno v chasovete na klasa za provejdane na treningite(igri),za koito spomenah.
Ima dve strahotni knigi,koito mogat da sa polezni za nqkoi po-inache misleshti uchiteli v polza na dobriq psihichen status na uchenicite,s koito rabotqt;i te sa : "Pozitivno vyzpitanie v klasnata staq " i "Pozitivno vyzpitanie za teenageri" , avtorite sa mnogo uspeshni amerikanski pedagog-psiholozi i tehnikite za rabota , opisani v tqh,sa naistina raboteshti na principa "poleznoto s priqtnoto".
Jelaq na vsichki obezsyrcheni uchenici poveche vqra v sebe si i...ne gubete kuraj,zashtoto bydeshteto e vyv vashi ryce-kakto individualnoto,taka i kolektivnoto."I nai-dylgiqt pyt zapochva s edna-edinstvena kracka"...vajnoto e da se reshish da q napravish,kakto i da imash gotovnostta da prodyljish po nelekiq pyt na serealizaciqta.

Rammon

• Guest
« Reply #9 on: ноември 09, 2005, 09:16:28 pm »
aspazia,на нас също тая година идва в часовете на класа една психоложка,която се опитва да ни научи да общуваме,да говорим и т.н. На мен това страшно ми привлече вниманието,но проблемът е там,че тя идва 1 път на 2-3 седмици,а и никой не я слуша...само няколко човека,които всъщност не разбират много много...но все пак...
Еми да..има много по-полезни неща които човек би могъл да учи в училище...с тази образователна система всичко е много ограничено и се изпепелява интересът на децата към предметите,които ги влекат...
Неска примерно правихме контролна по психология...еми бях доста надъханм,тъй като харесвам психологията,но...уви...контролната не бих казал,че беше по психология...за да има 6-ца на нея човек просто трябваше да назубри определенията за психичните явления...никаква психология ! Просто зубрене  :-X
Но днес разбрах,че щяла да влиза няква система другата година,при която ще се изучава Астрономия още от 5-ти клас...това си е доста изненадващо..учудващо направо.Поне нещо хубаво в тая система...
...

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #10 on: ноември 09, 2005, 09:19:32 pm »
interesnoto e 4e toi e 9 klas az s1m 10 i sme v edno i s16to u4ili6te no 4estno kazano nqmam nikak1v spomen specialno pri nas(10 klas) da e idval tak1v 4ovek nqkoga :)    

Rammon

• Guest
« Reply #11 on: ноември 10, 2005, 08:29:10 pm »
Ех...ех ех...колко отрицателна енергия се трупа с т'ва даскало..... :-[ :-[ :-[

Offline reply

• Средно напреднал
  • SoHm!
« Reply #12 on: ноември 10, 2005, 10:05:35 pm »
i kakvo iskate da mi kajete 4e do 2012 godina 6te u4a i nqma da pravq ni6to drugo? nqma dori da se podgotvq za ne6to tolkowa kolosalno...(ako go ima de)  e nqma da stane :) I will find the hidden path...  vie kak smqtate koe ot dvete e po vajno?!  :D

aspazia

• Guest
« Reply #13 on: ноември 11, 2005, 04:29:04 pm »
Skypi teen-cheta:)
Ako naistina iskate da promenite neshto v uchilishteto,dokato ste uchenici,obyrnete se kym direktora ili ako toi ne poddade,v mestniq inspektorat po obrazovanieto!Vse shte se nameri pone edin otzivchiv i kreativno-mislesht chovek(slujitel)koito da vi izslusha i dade nasoki...Na pyrvo mqsto,vsqko sredno uchlishte (sled 7-8 klas) ima pravo za uchredqvane na uchenicheski syvet ( "koito aktivno uchastva v uchilishtniq jivot i izvyn-klasnite formi na obuchenie").Tozi uchenicheski syvet ima razraboten godishen plan s nasoki za deinostite,koito moje da razviva i realizira.Mnogo ot tqh sa nasocheni imenno kym korekciq na vnatrupanite ot vas ( i ne samo ) razocharovaniq.Ako vi interesuva kak izglejda tozi plan,pishete mi,i shte vi go izpratq.
Drugo-v golemite gradove ima i detski parlament,koito e neshto velikolepno kato fakt i KPD-otnovo v plius i usluga na uchenicite ot gornite klasove.Tam chesto se razrabotvat proekti za finansirane na razlichni uchenicheski deinosti i iskaniq,koito (ako sa dobre napisani)se pechelqt i se finansirat...
Uspeh:)

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #14 on: ноември 13, 2005, 02:08:35 pm »
Според мен училището е огледален образ на гласните и негласни принципи, които се споделят масово в обществото в глобален план.
Главният е състезателният принцип. По-умния печели, по-нататък в живота след години яко обучение: по-лека и интересна работа, оттам по-висок доход и оттам вече по-висок стандарт на живот(което за консуматорското общество е най-високата цел, т.е. да имаш възможност да притежаваш колкото се може повече материални блага). Има и елитарност в цялата тази работа. Не може глупак или посредствен ум да стане Министър-председател на държавата примерно.
Освен ако не живеем в корумпирана до основите и опоскана държава, като нашата... Където вече самото образование е хванало паяжина и оцелява на стари лаври, почти без да се развива. Без да се взема предвид от какви специалисти има нужда страната се създават хиляди, каквито няма да намерят реализиция тук. Само и само да върви потока от студенти и преподавателите да вземат заплати. Срам!
За развитие на науката държавата не отделя почти никакви пари. То дори за осъвременяваме на образователния процес не се вземат минимални мерки. Затова самите държавници пращат децата си да учат в чужбина, където реално получават някакви знания за парите си.
Аз лично смятам, че в близко бъдеще трябва да се наблегне в образованието на създаване на истински специалисти, които като излизат със своите дипломи да могат веднага да се справят с работата си и да се реализират в нашата страна. Образователния процес трябва да бъде облекчен от всички излишни дисциплини и да се насочат усилия само към тези, които ще спомагат за практическото справяне в бъдещата професия.
За висшето си образование трябваше да взема изпити за близо 50 предмета и честно да ви кажа, едвам си спомням нещо от това което е трябвало да науча за тях. Времето прекарано в зубрене за изпити е най-отвратително прекараното време за мен. Това ще запомня аз от образованието си, вгорчих си живота от него!
Всичко което съм научил съм го научил сам, като съм чел книги по свой избор, по собствен вкус, благодарение на това съм станал такъв човек, а не на образованието което са ми дали институциите.
Но не всеки има такава възможност.
Защо да не ходим с желание на училище, където ще получим знания, които ще ни помогат да се справяме с живота.  
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

bee

• Guest
« Reply #15 on: ноември 14, 2005, 12:04:58 pm »
Моя собствен опит от училището е следния:
м/у 1 и 8 нямам почти никакви спомени от училище, освен някои кошмари, които съм сънувала от сорта, че ще ме изпитват по руски, а аз нищо не знам. Пълно безличие и пълна каша от съученици с повечето от които никакъв общ език - по-скоро се посбивах всяка година с някое от момчетата, което успееше да ме нервира много. Чаках само да дойде ваканцията, за да си отида да играя на село или да си чета книжки сама. И това в комунистически времена.
м/у 9 и 12 клас се чувствах прекрасно. Елитна паралелка в техникума и повечето от съучениците ми бяха интелигентни и приятни хора. Преподавателите не бяха лоши. Смятам, че все нещо съм научила тогава и понеже режима беше поотпуснат и имаше купон трябва да ви кажа, че съм ходила със страхотно желание на училище.
м/у 1 и 5 курс в МЕИ-то се чувствах по-скоро зле - комунизма уж си отиде, но както знаем със стари к...ви нов бардак не се прави. Както казва Velaskes, едвам си спомням какво съм учила тогава. Не можех да повярвам, че завърших и като си взех дипломата се заклех, че никога, ама никога повече, никъде, ама никъде, няма да се запиша повече да уча. Здравей свободен живот!!!! (това, че свободния живот се оказа малко по-различен от това, което си представях е друга работа).
И сега колегите ми  разправят, че образованието е станало по-зле отколкото е бипо при комунизма. Е накъде по-зле, питам? И преди не беше нещо особено .... макар че, с по-стегнатата дисциплина децата все пак научаваха повече неща. Но както всичко в момента в България вярвам, че нещата са зле. Но, за да почнем да оправяме нещо друго в тази страна не трябва ли да започнем с училището?

Много се зарадвах на момчетата дето са я пуснали тая тема тук.  :D Вярвам, че хора като тях могат да променят нещо и сега и в бъдеще. След като все по-популярно и по-популярно е в света да се говори на духовни теми много се надявам в недалечно бъдеще и тукашните училища да реагират адекватно на различните потребности на учениците и също така да започнат да прилагат по-модерни методи на образование.
И специални благодарности на Aspazia за компетентните и съпричастни мнения!!!  :D

Rammon

• Guest
« Reply #16 on: ноември 15, 2005, 10:44:18 am »
Мда,точно!
Интересен е фактът,че след завшършване човек се замисля и не помни нищо от това,на което са го "учили".А и няма как да го помни,тъй като:
1.Учат се купища неща,които са напълно излишни ==> човек автоматично изхвърля ненужната информация...тъй да се каже.
2.При убиване на желанието у учениците да учат...няма как да се запомни нещо...единствените неща които помня до сега са тези,които са ми били интересни или съм учил сам.
Както казва bee трябва да се почне от оправата на училището...щото едно нещо като се "научи" грешно и оттам нататък всичко е прецакано...Все пак училището е коренът на изграждането на човешката личност...Такива са обстоятелствата в настоящето. И ако там няма промяна няма да има промяна и у хората по принцип.
И другото което е ... един ден никой няма да ти помни шестиците...

tapunger

• Guest
Re: Училището погубва човека! Да или Не ?
« Reply #17 on: януари 25, 2006, 08:55:52 pm »
İma mnogo polijtelni strani na uchilishteto....no samo edno ne zabraviaite che ima edna organizacia UNESCO---i se opitaite da razberete ot kogo se dviji tia..ot masoni -evrei..na koito celta im e mnogo hishtna--da zavladeiat sveta....zatova polzvat vsekakvi metodi ot obrazovanieto do politika ikonomicheska sila....izvodat si go pravete sami za uchilishtata....na kogo robuvat defakto :police:

Offline wind

• Напреднал
« Reply #18 on: януари 25, 2006, 09:11:05 pm »
Олееейййй....
Имаме си Рикардо 2    ;D
Добре дошъл!!!
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #19 on: януари 25, 2006, 09:43:28 pm »
фактори на принуда
(Лостове, с които се управлява "стадото")

Фактор първи

В подхода към всяка социална система стабилност се постига само чрез разбиране и съобразяване с природата на човека (модел “действие-реакция”). Несъобразяването с тези фактори може да има и обикновено има катастрофален резултат.
Както и в други социални схеми, някаква форма на сплашване или стимул е необходима за успеха на наборната служба. Физическите принципи на действие-реакция трябва да се приложат и към вътрешните, и към външните подсистеми.
За осигуряването на наборната служба, е необходимо ефективно промиване/програмиране на мозъците и поставяне под контрол както на семейството, така и на обществото.

Фактор втори – баща

Главата на семейството трябва да бъде обработен по подходящ начин, за да се гарантира, че децата ще израснат с необходимото (за системата) обществено възпитание и съзнание. Рекламите и медиите се ангажират да втълпят на бъдещия баща още преди да се е оженил, че той неизбежно ще бъде поставен под чехъл. Той или ще се подчини на социалните норми, които са общоприети в обществото, или ще бъде напълно лишен от любов и нежност. Той трябва да разбере, че жените търсят на първо място сигурността, а не логично, принципно и честно поведение.
Когато дойде времето синът да бъде изпратен на война, безгръбначният баща ще натика пушката в ръцете на детето си, за да не бъде осъден от обществото — или пък ще погази личното си достойнство и ще бъде обявен за лицемер. Ако синът не отиде на война, бащата ще има големи неприятности. Така, че синът ще иде на война, без да се съпротивлява.

Фактор трети – МАЙКА

Женският елемент в човешкото общество се ръководи на първо място от емоциите, а след това от логиката. В съревнованието между логиката и въображението, последното винаги печели и фантазията преобладава. Майчиният инстинкт доминира над всичко останало, затова първо се ражда детето, а след това се мисли за бъдещето. Жената с новородено бебе на ръце е прекалено замаяна от радост и щастие, за да вижда в сина си пушечно месо или евтин източник на робски труд за богаташите. Все пак жената трябва да бъде подготвена да приеме прехода към реалността, когато моментът настъпи или дори по-рано.
Тъй като преходът от сферата на мечтите към тази на жестоката реалност става все по-трудно управляем, семейството трябва внимателно да се дезинтегрира и замести от държавно-контролирано обществено образование и управлявани от държавата центрове за отглеждане на деца. Тези центрове трябва да се наложат в съзнанието на обществото като нещо обичайно и напълно в реда на нещата, а попълването им да става дори с юридическа принуда, за да се осъществи отделянето на детето от майката и бащата още в най-ранна възраст. За детето преходът може да бъде улеснен чрез обработка с влияещи на поведението психотропни вещества, въведени под формата на ваксини (например риталин).
ВНИМАНИЕ! Импулсивният гняв у жената е по-силен от страха й. Силата на една разгневена жена никога не бива да се подценява, както и властта й над един съпруг с целенасочено изкривено сексуално възпитание от ранни години.
Тези съображения залегнаха в основата на решението да се даде право на жените да гласуват през 1920 год.

Фактор четвърти – ЮНОША

Инстинктът за самосъхранение по време на война и убеждението, че като част от тълпата може по-лесно да се оцелее — в случай че младежът бъде убеден да стане войник — е последният полезен натиск, нужен за успешното изритване на бедния Джони под дъжда от снаряди и куршуми за чужди интереси. Тихото изнудване на нещастника се осъществява с внушени заплахи като “няма ли саможертва — няма и приятели, няма ли слава — няма и жени”.

Фактор пети – СЕСТРА

А какво да се каже за сестрата на юношата? Осигурена и закриляна от родителите си, тя се приучва да очаква същото и от бъдещия си съпруг, без значение на каква цена.

Фактор шести – добитък

Човешки същества, които не използват мозъците си, не са по-добри от онези, които въобще нямат мозък, така че това малоумно сборище от безгръбначни, състоящо се от баща, майка, син и дъщеря, се превръща с лекота в стадо полезни домашни животни и възпитатели на следващото поколение такива.
« Last Edit: януари 25, 2006, 09:45:05 pm by pakodelucia »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #20 on: януари 25, 2006, 10:04:14 pm »
Ти голямо есе си написал :) Ама темата е за училището, не за военната служба :) А лостовете дето си измислил са страшни просто  >:D
« Last Edit: януари 25, 2006, 10:05:58 pm by velaskes »

Offline wind

• Напреднал
« Reply #21 on: януари 25, 2006, 10:06:14 pm »
...За детето преходът може да бъде улеснен чрез обработка с влияещи на поведението психотропни вещества...
Пакооооо!!!
Какви са тия работи, дето ги четеш?!?!? :o :tickedoff:!?!?!?
fly like a wind .......

pakodelucia

• Guest
« Reply #22 on: януари 25, 2006, 10:39:42 pm »
Ти голямо есе си написал :) Ама темата е за училището, не за военната служба :) А лостовете дето си измислил са страшни просто  >:D
Вели, мойто момче, а туй що е ???

"Тъй като преходът от сферата на мечтите към тази на жестоката реалност става все по-трудно управляем, семейството трябва внимателно да се дезинтегрира и замести от държавно-контролирано обществено образование и управлявани от държавата центрове за отглеждане на деца. Тези центрове трябва да се наложат в съзнанието на обществото като нещо обичайно и напълно в реда на нещата, а попълването им да става дори с юридическа принуда, за да се осъществи отделянето на детето от майката и бащата още в най-ранна възраст. За детето преходът може да бъде улеснен чрез обработка с влияещи на поведението психотропни вещества, въведени под формата на ваксини (например риталин)."

Просто исках да се хванбе духа на написаното, за тва цитирах повечко ;)

pakodelucia

• Guest
« Reply #23 on: януари 25, 2006, 10:41:57 pm »
...За детето преходът може да бъде улеснен чрез обработка с влияещи на поведението психотропни вещества...
Пакооооо!!!
Какви са тия работи, дето ги четеш?!?!? :o :tickedoff:!?!?!?

Винди, не си ли се запитвала някога: "Защо е задължителна ваксината?"  а?

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #24 on: януари 25, 2006, 11:42:05 pm »
Кажи източника отдето си го изкопирал това. Аз вярвам в някои конспирации, обаче повечето са глупости.

pakodelucia

• Guest
« Reply #25 on: януари 26, 2006, 12:24:05 am »
Кажи източника отдето си го изкопирал това. Аз вярвам в някои конспирации, обаче повечето са глупости.

Забравих сайта, но ето ти текста. Мен лично ми хареса доста. А що се отнася до конспирации, само си помисли...онея най-властните, ако нема стадо, нема пастир...не че нещо се имат с силите на злото, това е заблуда, то ги има в ръцете. А цялата картинак за бедните овчици е добър урок по смирение, търпения и познание на Истината :) Така си мисля аз... Не е лошо да се знае как функционира една система, за всеки случай :)

Offline wind

• Напреднал
« Reply #26 on: януари 26, 2006, 06:58:45 am »
Абе Пако, откога взе и твоят мозък да щрака на конспиративно ниво? Ми айде тогава не само ваксините, ми и всички лекарства да включим. Пък що да не са и лекарите тайни агенти. Ти какво - като не си ваксиниран никога (малко те поиздадох...абе карай), значи всички сме с промити мозъци пък ти си в час? :crazy2:
fly like a wind .......

Eva

• Guest
« Reply #27 on: януари 26, 2006, 10:28:18 pm »
"Световната конспирация срещу здравето" на Атанас Гълъбов. Книгата е публикувана в сайта "Спиралата".
Образованието ще се променя бавно. Не може да се промени бързо инерцията, натрупана в обществото и Министерството. Не забравяйте и че ние в България трябва да уеднаквяваме нашата образователна система с европейската. Тя не е по-различна, уверявам ви. Само дето оборудването е по-добро и на учителите им е възможно да ползват  и технически средства, а не да рисуват с тебешир на грозна дъска и да убеждават учениците да си представят нещо си. И още нещо: работата на учителя не трябва да е обяснение на нещо, което всеки може и така да си прочете, ако иска, а да организира урока така, че дори да не ти е кой знае колко интересна темата или предметът, да те предизвика да покажеш, че нещо все пак можеш да направиш сам и да те "излъже" да научиш нещо. Може то и да не ти потрябва, но ще си правил нещо, което ще запомниш.
Все пак Рамон и Риплай много ми е хубаво, че има такива ученици. С тях е приятно да си говориш, защото те чуват и имат какво да ти кажат. Ще ви бъде трудно, но нали се осъзнаваме като човешки същества като изживяваме всеки момент, независимо дали е приятен или не.
« Last Edit: януари 26, 2006, 10:38:57 pm by Eva »

vselena

• Guest
« Reply #28 on: януари 27, 2006, 11:43:33 am »
Замисляли ли сте се защо т.нар. двойкаджии в училище са доста по оправни в живота, в бизнеса и т.н. "Сече им пипето", по-креативни са, бунтари, не приемат "не мога" или още по-зле "не можеш!" за отговор?  Огледайте се даже само от любопитство. Мое мнение е, че обикновените учебни заведения /основни, средни, висши - по сегашната приета образователна система/ "произвеждат" в края на пробега едни доста ограничени мозъци, правени по калъп /простете за силните думи, но според мен това е ужасяващо/ абе с две думи: роботизирани същества!!! уж разумни :idiot2:
И какъв е резултата в крайна сметка?  Стадо оматричени овчици, които излизат от "месомелачката" на училището с дребнички /за мен де/ цели /ако изобщо имат свои/ с желание да постигнат т.нар. сигурност и това над 90% от населението /процентът е мое предположение/ !!! Какво може да се очаква от тях? Ами се предвидими неща !!! Това не ви ли навява на някаква мисъл !?
:) Стига с тежките думи. Вярвам, че нещата са такива, каквито ги пресътворим - така, че от нас зависи какво да бъде образованието и възпитанието на нашите деца. Познавам просветенеи учители - както на деца, така и на "пораснали" такива :) /аз също се преживявам като такъв от време на време :)/, проправят лека полека пътя на един нов вид образование ... Вярно малко са все още, трудно им е, ама пък лесните неща не са интересни и не ни развиват!

Dani

• Guest
« Reply #29 on: януари 29, 2006, 07:34:32 pm »
 :(  :( :(
За съжаление мога да добавя и още мноооого доказателства към тезите на reply i rammon. При това такива, за съществуването на които те дори и не подозират!
И все пак, следвайки законите на Любовта, защо да не се опитаме да превърнем "злото" в добро, като се заемем да  изчистим Авгиевите обори. (Дано по литература сте минали древногръцките митове  :2funny:)
Прави сте, че между учителите има и от Новите (на различна възраст). Вие, учениците, ги "надушвате" веднага и ставате приятели с тях. А как ще станат повече? Ами защо не допуснете "абсурдната" идея да се върнете в училище вие самите и да промените това, от което се възмущавате сега? То броени години ви останаха до 23-24 г.
А ето и още една "абсурдна" идея - защо да не започнете отсега да разглеждате "под лупа" гнилите места, докато сте потърпевши и виждате истината от правилната страна? А защо да не започнете сега да обмисляте "Училището на бъдещето", което няма да погубва, а ще създава Новите хора?
Ще ви чакаме и ще ви помагаме :smitten: