Author Topic: Филма, Режисьора и Ние  (Read 6052 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bee

• Guest
Филма, Режисьора и Ние
« on: декември 05, 2005, 11:40:51 am »
Поздрав за Sirius  ;D ;D ;D

"Намирайки се в кипежа на живота, сред суетата на деня понякога ви е трудно да се  настроите на Божествената гама, да видите зад цялата суета върху сцената на заобикалящия ви свят онова вечно и непреходно, което присъства, но е скрито от вашите очи.

Затова е толкова важно настройването към Божественото. Умейте да наблюдавате събитията, ставащи около вас като през екран, като че ли присъствате на театър и хората около вас са актьорите. Ако се замислите за смисъла на вашия живот, то в действителност вие сте дошли в този свят, за да изиграете определена роля. По време на живота ви ролите могат да се сменят. Вие може да играете в различни роли даже само в течение на един ден. Но усещането за игра никога не трябва да ви напуска. Защото Бог е създал този свят като гигантска сцена, на която вие можете да играете своите роли и в същото време да се обучавате.

Ако съумеете да задържите в съзнанието си дълго време образа на сцената, на която играете своите роли, тогава ще можете скоро да разберете, че има Постановчик на целия този грандиозен спектакъл. Този Постановчик  не си е поставил за задача да ви накара да играете по предварително написан сценарий. Не, в рамките на неговия общ замисъл вие имате възможност да проявявате собствено творчество. Вие можете да вземате нови роли или да променяте ролите, които сте играли по-рано.

Ще настъпи момент, когато собствената ви импровизация ще ви омръзне и вие ще се обърнете към Режисьора, ще влезете с него в творчески отношения. Вие ще се опитате да разберете Неговия замисъл и колкото по-дълбоко успявате да постигате замисъла на Твореца, толкова повече вашите действия ще съответстват на Неговия замисъл.

И ще ви стане скучно да изпълнявате тези роли, които по-рано сте играли с такова удоволствие, защото откриващата се пред вас картина на замисъла на тази вселена ще ви плени и ще заеме цялото ви внимание. И колкото повече вниквате в този замисъл, толкова все по-важни и все по-важни роли ще играете.

Постарайте се в живота си да не напускате рамките на играта. Не възприемайте твърде сериозно всичко, което ви заобикаля. Винаги помнете, че окръжаващата ви илюзия е временна и е създадена да съществува само дотогава, докато вашето съзнание не е способно да погледне зад тази илюзия и да види зад нея реалният Божествен свят и реалния живот."
Санат Кумара

nova

• Guest
Re:Филма, Режисьора и Ние
« Reply #1 on: декември 05, 2005, 11:44:33 am »
Винаги съм знаела, че човешките нещастия започват от момента, в който се вземем насериозно
« Last Edit: декември 05, 2005, 11:46:24 am by nova »

Offline sirius

• Напреднал
  • неседухатуйщонегасне
« Reply #2 on: декември 05, 2005, 12:07:38 pm »
Bee, благодаря ти!  :)  
"Ние това много добре го знаеме" !  Но това не ми помага да понякога така да се взема навътре че да се задавя.
За мен е добре от време на време някой да ме подсети че съм на сцена. Аз лично играя със съзнанието че съм на сцена, но понякога...  
Абе имам някакве критерии...  Айде пак сложнотии. Но явно това е най-добрия начин, който мога да намеря за осъзнаването на сцената и себе си и за границана м/у тях.  Аз си мисля че съм на прав път. И понякога както си го мисля се намирам в драките  ;D   Пък и не слушам много-много другите щото предпочитам да се прасна в стената ако не съм сигурен лично, инак откъде ще знам аз че това наистина е стена. Но  пък си имам здрава глава  :))  Пак ти благодаря за спец.поздрава :))
П.С.  Нова така сие. Как иначе ще си знаем вкуса ако не се вземаме от време на време  ;D
« Last Edit: декември 05, 2005, 12:10:08 pm by sirius »
всеки си носи кръста: всеки знае до колко му е вътре. Но не знае още колко може да му влезе - това е щастието.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #3 on: декември 05, 2005, 12:47:38 pm »
Не е особено трудно да се погледнеш отстрани. Но обратното....
Понякога усещането, че този живот не ти принадлежи е смазващо. Чувствали ли сте се така?
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #4 on: декември 05, 2005, 01:31:10 pm »
Sirius, значи правилно съм се досетила, че не е лошо от време на време да те подсеща човек?  ;D ;D ;D
Иначе те разбирам добре - и аз обичам да си удрям главата в стената - малко боли, но удоволствието от това да научаваш сам нещо си струва.  ;D Или с две думи: най-мразя някой ъкъл да ми дава!!! >:( ;D(под някой, разбирам обикновено тия хора около мен) - е не, че не допускам да ми дават съвети, разбира се, ама израза "да давам ъкъл" мисля, че е ясно какво подразбира.

bee

• Guest
« Reply #5 on: декември 05, 2005, 01:35:55 pm »
Wind, чувствала съм се така на млади години като живота ме подритваше от тук от там и се чудех от къде ми е дошло. Сега не е така - пак ми се случват някои кофти неща, но ги приемам къде, къде по-философски. Казвам си, че това е урок, от който трябва да науча нещо и продължавам напред .... без да се взимам много на сериозно  ;D ;D ;D
И си мисля определено, че ние сами си избираме какво да ни се случи - къде съзнателно , къде нашето Висше аз си е избрало от преди, къде си трупаме някаква карма и трябва да я изчистим  .... и така ....

Offline wind

• Напреднал
« Reply #6 on: декември 05, 2005, 01:40:17 pm »
неееее, нямах предвид точно това... май?

По-скоро и хубавите и лошите неща, които ми се случват. Някак си ги осъзнавам, но не мога да ги ИЗЖИВЕЯ като мои си преживявания.
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #7 on: декември 05, 2005, 01:44:56 pm »
Е, ако това имаш предвид, нямам отговор. Даже не те разбирам добре. Аз всичко изживявам много издълбоко - даже и книги и филми като чета/гледам много се вживявам.  :-\

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #8 on: декември 05, 2005, 01:47:28 pm »
Я да се намеся пак  :P
За да не чувстваш, че живота минава покрай теб сякаш ти не си в него е добре да му се радваш, а за да му се радваш требе да знаеш какво искаш от него. Може да се почне като си доставяш някакви малки радости, след това по-големи и така докато гребеш с пълни шепи от него. Живота е толкова разнообразен, няма как да не намериш забавление дори и в съвсем ежедневни неща.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #9 on: декември 05, 2005, 01:50:52 pm »
дааа, този път ме разбра правилно, веласкес. Похвално!

А всичко дето го казваш, звучи хубаво, ама трудно. Имам чувството, че живея за другите, а не за себе си.
fly like a wind .......

bee

• Guest
« Reply #10 on: декември 05, 2005, 01:58:58 pm »
В такъв случай ти остава да се радваш на това, че го живееш за другите  ;D

Offline wind

• Напреднал
« Reply #11 on: декември 05, 2005, 02:00:51 pm »
еееех, ама как можах и да си помисля, 4е няма какво да ми кажеш  ;D ;D ;D

Вее, ти си супер :)
fly like a wind .......

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #12 on: декември 05, 2005, 02:05:39 pm »
Виж ся, не е толкова страшно. Може да живееш и за другите, можеш и за себе си, има страшно много време за всичко това. Като имаш семейство, дете, много ясно че трябва да полагаш грижа. Но като виждаш благодарност и задоволство в очите на това дете, нима има по-голяма радост в този момент?

Offline wind

• Напреднал
« Reply #13 on: декември 05, 2005, 02:07:35 pm »
Абе прав си... теоретично...

Май все искам прекалено много  :-\
fly like a wind .......

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #14 on: декември 05, 2005, 02:13:52 pm »
и аз искам всичко, обаче не на всяка цена, и в повечето случаи получавам съвсем малко обаче съм доволен и на това, не може да не се правят компромиси  :)

Offline wind

• Напреднал
« Reply #15 on: декември 05, 2005, 02:18:17 pm »
Като каза компромиси....   това не е ли здрав ритник по собственото "Аз", за да угодиш на някой друг?
Принципно са необходими в материалния свят, ама някак не са ти от полза в духовния - така губиш себе си.
fly like a wind .......

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #16 on: декември 05, 2005, 02:26:33 pm »
аз гледам на компромиса като помирение със загубата, а да вървиш в духовното значи да загубиш много, да не кажа всичко, което те свързва с материалното, това изобщо не е малък компромис...

освен това загубата е един от най-важните уроци, отговора на който следва да бъде, че всичко което губиш не е реално, и всичко което остава завинаги с теб е точно онова което си ти, което винаги си търсил, което винаги си искал...
« Last Edit: декември 05, 2005, 02:29:27 pm by velaskes »

Offline wind

• Напреднал
« Reply #17 on: декември 05, 2005, 02:28:50 pm »
Аз това не бих го нарекла компромис. За мен компромисът е нещо вредно, а загубата на материалното - полезно.
fly like a wind .......

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #18 on: декември 05, 2005, 02:37:07 pm »
Компромис се превежда като отстъпка. В междучовешките отношенията е добър инструмент, защото ако никой не остъпваше всички щяхме да живеем сами, което е невъзможно. Разбира се не говорим за постоянно правене на компромиси, това вече е слабост.

bee

• Guest
« Reply #19 on: декември 05, 2005, 02:46:05 pm »
А не мислите ли, че на един етап няма да е компромис изобщо. Преставете си, че сте имали колко сте искали пари, че сте имали колкото сте искали земна любов, че сте имали дори колкото сте искали приятели  .... и изобщо всичко материално, което се сетите - тогава, когато сте имали всичко, и сте усетили, че то недостига .... тогава вече нима не може да спрем да искаме тези неща  и единствените неща, които да искаме да са духовни. За какъв компромис ще говорим тогава? :)
« Last Edit: декември 05, 2005, 02:47:06 pm by bee »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #20 on: декември 05, 2005, 02:56:47 pm »
Неминуемо човек стига до това положение, често след като иска и е получил всичко, което е могъл да се сети. След 100-тици прераждания. След страдания и смърт, след много раздели, след милиони загуби, след тежки болести, след дъжд и леден вятър,  един ден просто разбира, че това дотук не е било достатъчно и че има нещо повече в този живот, заради което го живее. За да стигне до това съзнание трябва да мине през всичките преживявания, които го влекат, само така може да разбере дали нещо си струва или не.

Offline wind

• Напреднал
« Reply #21 on: декември 05, 2005, 04:55:38 pm »
Компромис се превежда като отстъпка. В междучовешките отношенията е добър инструмент, защото ако никой не остъпваше всички щяхме да живеем сами, което е невъзможно.
Ама щяхме да сме си много по-ние. Сами, но пък истински. Вече взех да си мисля, че хората се събират само, за да се изгубят едни в други от правене на компромиси. :-\
fly like a wind .......

nova

• Guest
« Reply #22 on: декември 05, 2005, 05:36:31 pm »
И аз така- от сума време. Утехата ми е в това, че го знаех предварително

Offline wind

• Напреднал
« Reply #23 on: декември 05, 2005, 10:13:37 pm »
Знаеше го?
Защо нямаше на мен кой да ми го кажеееееееее....?????
fly like a wind .......