Author Topic: Планета Земя 4D/5D  (Read 35311 times)

0 Members и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Планета Земя 4D/5D
« Reply #450 on: ноември 19, 2019, 08:20:06 am »
"Плеяди" е название, което идва от гръцката митология. Превежда се като "гълъбици". Това са 7-те ярки сини слънца, които пък нашия народен фолклор нарича 7 сестри. Истинското оригинално "име" на това звездно формирование не е достъпно за човешкия ум. Понеже не е наименование, а светлинен код с много специфична консистенция.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #451 on: ноември 19, 2019, 09:47:44 pm »
От време на време пиша информация, която храни ума на егото. Като например тази информация за Плеядите или за другите звездни системи и същества. Тази информация не е толкова важна и почти няма никакъв смисъл и съотношение с текущото положение, в което се намираме като хора. С какво такава информация би могла да ни е полезна? Да се сравняваме с нещо, което е несравнимо, което няма допирни точки, тоест толкова е напред в развитието си, че все едно да сравняваш новородено бебе с харвардски професор по атомна физика.
Така че, простете ми, малкото хора, които ми четете писаниците, наистина се отплесвам понякога с озадачаваща информация.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #452 on: ноември 19, 2019, 09:54:22 pm »
И идва отново отрезвяващия момент на наистина важното, над което трябва да работим всеки един ден, това е собственото съзнание. Всичко друго е загуба на време. Но ако загубата на време ви харесва, няма лошо. Време има много, цяла безкрайност. Ума търси нови неща и подробности за всичко, но това е черна дупка, която няма насищане. Колкото и нова информация да му даваме ума продължава да генерира още въпроси и да се впива още по-дълбоко в безкрайни затворени кръгове на непрестанно изследване. Това е характерно за този инструмент, нашия ум. Ума се рови в илюзията, но колкото и да се рови там, само още илюзии ще намери, за които също ще иска да получи обяснение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #453 on: ноември 19, 2019, 10:01:25 pm »
Защо ума търси и изследва? Това е въпрос на въпросите.

Защото умът никога не се задоволява с това, което има на разположение. А именно, това, което имаме на разположение показва Истината и върховната реалност на битието. Но понеже ума все търси, все се рови, насочва вниманието, ние губим връзката с това, което е пред очите ни, живата реалност Тук и Сега. Та защо ума търси? Ще ви кажа. Това е Егото, което търси. То е капризен екземпляр, който все е недоволен, все търси щастието някъде другаде, но не и тук и сега, в това, което вече имаме.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #454 on: ноември 20, 2019, 11:57:58 am »
Какво е това, което имаме винаги Тук и Сега, което е постоянно с нас и отразява абсолютната Истина? Кое е това щастие, което плътския ум все търси, обаче не търси където трябва и затова не може да намери? Още един въпрос на въпросите...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #455 on: ноември 20, 2019, 08:29:28 pm »
Казано е, не търсете(около себе си, не търсете в света). Царството Божие се намира вътре в нас. Това е то, абсолютната Истина, съвършеното щастие, непреходното състояние. Царството Божие, Светая Светих е постоянно с всеки от нас!
О, каква трагедия, ние не можем да го забележим... и търсим ли търсим, стотици животи се трепем да търсим, а то къде било.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #456 on: ноември 20, 2019, 09:15:25 pm »
Какво е това Царство Божие, което е вътре в нас?

Всеки трябва да го намери за себе си. Готови отговори не работят. Трябва да се преживее, да се стигне до тази врата, да се почука на нея, да я отвориш и смело да прекрачиш прага.
Готовите отговори са за ума, но ума както казах не се задоволява с готови отговори въпреки, че ги търси. Ума иска да чуе обяснението. Какъв ще е отговора на този въпрос, ума трепне. Но ума също така е критичен, пресмята. Даваш му отговора, ама той още присвива очи и почва да се пита, ами дали е така се пита, как пък ще е така, ами ако е по-друг начин, ако се излъжа, ако се прецакам да повярвам. Това криволичене както казах няма край.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #457 on: Yesterday at 08:30:08 am »
Ако решението на всичките ни проблеми беше толкова лесно, с един отговор, то досега да бяхме ги решили всичките. Ако отговорът се намираше лесно и просто досега щяхме да сме го намерили и всички щяхме да сме устроили живота си около този Отговор.
Това е едно дълго приключение в разкриване и изследване на дълбочините на собственото съзнание. Никой друг освен теб не може да го направи вместо теб.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #458 on: Yesterday at 03:44:04 pm »
Виждали ли сте Гаутама Буда? Буда пребивава в Царството Божие. Виждали ли сте Исус Христос? И той намери Царството Божие вътре в себе си.
Как изглеждат лицата на тези велики учители като ги виждате?
Напълно омиротворени, съвършено безпристрастни, благи, доброжелателни, разумни и сияещи като слънца.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #459 on: Today at 09:49:43 am »
Ето готовия отговор, който всички знаете вече. И аз го знам, той е вграден дълбоко в душата ми. Царството Божие е състоянието на безусловна любов към всички и към всичко включително към себе си, докато се намираме в илюзорно положение на разделение.
Колкото и да пишем и да го преповтаряме сякаш все остава нещо неясно и все някой се чуди каква е тази любов. Но това е ума, на който не му е ясно и все се чуди. Оставете ума да произвежда мисъл, нека да тече щом като е захранен така и произвежда мисъл, но вие бъдете безпристрастен страничен наблюдател на тези мисловни потоци, без да се въвличате в тях, без да правите от мухата слон, без да участвате в разрастването и развиването на тези мисловни потоци. Нека текат, нека както идват така и да си отиват, не ги отблъсквайте, нека текат и отминават покрай вас. Бъдете като Буда, който стои край реката на мисълта и съзерцава как реката тече, но той самия стои на брега и не участва в течението на реката.
И така когато мисълта преминава, кой е този, който наблюдава отстрани как мисълта преминава?
Това си ти, неизменния, съвършената безусловна любов. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #460 on: Today at 11:54:26 am »
Ума е ревностен защитник на илюзорното състояние на разделеност. Плътския ум това състояние го устройва идеално. Може да минава метър, да бъде безотговорен, да върши пакости. Този ум за да бъде жив трябва да има илюзия, в която да вярва и да се ровичка, един друг да се захранват. И тъй е с човека, който живее дълбоко в илюзията, той ще я защитава със зъби и нокти от всеки, който посмее да се усъмнява в нея. Ето как от нищото става нещо и цели орди се впускат да защитават небивалицата, защото все още виждат някаква полза от живеенето в нея.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #461 on: Today at 09:08:40 pm »
Този, който може да види какво значи човек да живее в състояние на безусловна любов може да си представи доста добре живота в 5-то измерение. Всичко е толкова просто и съвършено. И всеки е доволен и щастлив в този живот.

Егоизма на 3-то измерение е направило нещата толкова сложни и крайни, че просто няма накъде. Егоизма под какъвто и обществен строй да го прикриват няма никакво развитие напред, той стига до една точка и следва тотално самоунищожение. Само до смърт води човешкия егоизъм. Това се е доказало много пъти в историята на планетата Земя. Няколко големи цивилизации са били напълно затрити от нейното лице, хората им са стигнали до точка на самоунищожение. От тези цивилизации дори не визирам по-скорошните до преди 2000 години, които също ги няма. Всичко, което не отговаря на Божествената Любов умира, загива и се прекращава по един или друг начин. Илюзията каквато и да е тя, ако не отговаря на Божествената Любов и на законите на Бога е обречена от самото си създаване. Илюзията е без бъдеще и без продължение. Нейното време е винаги преброено и крайно.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #462 on: Today at 09:16:24 pm »
До смърт води и индивидуалния човешки егоизъм, буквално. Защо мислите, хората живеят по 60-80 и умират? Индивидуалната смърт е Божествена милост, която ни дава възможност да приключим със старото и ненужното в нас и чрез ново прераждане да започнем съвсем наново, да имаме нов шанс да оправим нещата. Смъртта идва, защото нещата са станали непоносими за дадения човек или цяла една цивилизация. Смъртта(края) е шанс за обновяване и възраждане.