Author Topic: Хората на злото  (Read 7276 times)

0 Members и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Хората на злото
« Reply #120 on: ноември 30, 2019, 02:26:13 pm »
След последната мисия на китайския роувър Юту 2 на Луната, след обхождането й от всички страни и заснемането на повърхността й не са открити никакви следи от американските посещения там. Какво друго е открил роувъра там, ще узнаем само ако китайското командване се реши да сподели с обществеността, което е малко вероятно.

Но Луната е повече от странно място и се смята, че не е никаква планета и не се държи като планета. Един от най-странните факти, които не могат да се отрекат е, че всичките кратери по нея имат една и съща дълбочина, което показва, че под тънката горна маскираща повърхност има някакъв толкова солиден материал, че никакви сблъсъци с всякакви по размер астероиди не се успели да го издънят и изменят.

На някои снимки от луната направени от японската сонда през 2008 г., които са разпространени публично има заснети странни по форми обекти, които са замазани дигитално с цел публиката никога да не ги види. Смята се, че на Луната има изоставен много древен космически кораб и че самата Луна е куха отвътре, най-вероятно е някакъв много сложен космически изкуствен спътник.
Каквото и да представлява Луната нещо е предизвикало прекращаване на любопитството към нейното допълнително изследване от страна на американците. Нещо много страшно са открили там или са осъзнали, че там няма какво да търсят като полезни изкопаеми или като възможност за бъдеща колонизация.
« Last Edit: ноември 30, 2019, 06:22:24 pm by velaskes »
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #121 on: ноември 30, 2019, 10:05:54 pm »
Още странни факти и наблюдения относно Луната. Траекторията, която Луната прави около Земята е идеален кръг, докато всички други планети и луни в Слънчевата система имат елипсовидни траектории. Когато има лунно затъмнение е супер странно, че позицията на Луната е на перфектното разстояние разположена винаги така че да закрива идеално Слънцето, нито по-далеч, нито по-близко.
Науката ни заблуждава, че Луната се нагрява, когато не я виждаме през деня и свети през нощта чрез акумулираната от Слънцето светлина, което не е вярно, защото, когато е ден на Земята положението на Луната се намира винаги зад тялото на Земята, което е доста по-голямо от това Луната и я закрива напълно, така че слънчевите лъчи почти нямат никакъв достъп до нея. Луната се върти около оста си за същото време(27 дни), за което прави обиколка около Земята и задната й страна остава винаги невидима за нас. Дори задната страна да се нагрява, това не би трябвало да се отразява на предната. Тоест колко трябва да се нагрее един обект, че да почне да свети, трябва да гори направо. Тогава как така Луната свети при положение, че не е звезда. Там температурите са два пъти по-ниски от северния полюс на Земята, откъде идва такава светлина от нея. Тази светлина със сигурност не е в резултат на излъчване на топлина, както е при звездите.
На Луната има някакви мегалитни съоръжения, които силните на деня се опитват да скрият от обществеността. Има и някакъв огромен космически кораб с дължината на град като Лос Анджелис, който също се замазва и премахва от официалните снимки. 
« Last Edit: декември 03, 2019, 02:58:36 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #122 on: декември 01, 2019, 09:06:48 am »
Искам тук да напиша за значението на черния цвят. Тъй и тъй сме почнали с адските теми.

Черния цвят символизира Тъмнината. Черния цвят е липса на цветове, докато белия цвят е сбор от всички цветове. Какво значи липса на цветове? Цветът символизира Живота. Белия цвят символизира най-висшата форма на живот. Чрез този контраст се подразбира какво е черния цвят, той е липса на живот, забавяне на живота, отмиране на живота. Черния цвят е най-ниската честота на вибрация клоняща към никаква честота на вибрация.
Абсолютното черно е абсолютния край на всичко, никакъв живот. Има много сиви нюанси на черното, безкрайни. В абсолютното черно няма нищо и никой, там всичко свършва. Центъра на всяка черна дупка е абсолютно черен.
Тъмнината не е абсолютно черно, в нея все още има живот с по-ниски забавени плътни вибрации. В нея се укриват същества, които не долюбват Светлината. Т.нар. сенчести същества. Адът е тъмен и мрачен. В ада ако се виждат някакви светлини те са изкуствени, студени и приглушени.
Тъмнината привлича в лоното си помрачените съзнания.

Какво е значението на черния цвят в човешкия живот. Отново казвам, че това е символ на празнотата. Какво става с хората, които носят дрехи с черни цветове? Зависи от хората, но за слабите духом не се препоръчва носенето на черни цветове, защото те привличат към тях енергиите на хаоса и разрушението.
За някои не е проблем черния цвят или носенето на дреха в черен цвят. Има хора, които могат да придадат жизненост дори в черния цвят. Това е смирение на празнотата вътре в себе си и тя вече не е с деструктивен характер. Просто си стои там като празнота и не се бърка в Живота. Та кой може да носи черен цвят? Само, който е овладял своята вътрешна тъмнина и празнота, който е минал през всички ъгли на Ада и излезнал оттам цял и невредим. Такива души се наричат майстори на светлината и на тъмнината. 

За тези, които не владеят Тъмнината не се препоръчва да навлизат в нейните губителни дебри. Стойте далеч от черния цвят, ако не можете да го владеете. Тези, които не могат да владеят Тъмнината биват завладявани от нея, когато си пъхат носа, където не им е работа. 
« Last Edit: декември 01, 2019, 09:13:06 am by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #123 on: декември 01, 2019, 09:15:10 am »
Размишленията ми за Луната и всичко свързано с нея са точно в тази тема и това не е случайно.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #124 on: декември 01, 2019, 11:35:22 am »
Всички сте виждали гарван, той е черен отгоре до долу. Не е изчезнал все още, не е потънал в някоя черна дупка.
Чернотата му не е пълна, тя е в отенъци, зависи под какъв ъгъл ще го наблюдаваш, тогава може да видиш и сиво и синьо в черното и друг вид цветови гами. Гарваните открай време се смятат за символ на прокобата. Адска птица, символ на смъртта. Всъщност това са глупави суеверия, в които има и зрънце истина. Тази птица има разум и изобретателност както никоя друга птица. Колкото повече я наблюдавам сякаш съзирам затворен човек вътре в нея. Има нещо човешко в тази птица, трудно е да се опише. Това е една игривост, дивотия и неуправляем характер, труден проклет характер. Когато гарваните живеят сред хора, които ги обичат и уважават от тях стават верни приятели до гроб, подобно на други традиционни домашни любимци като кучетата. Само, че гарваните са по-умни и далеч по-съобразителни от повечето други домашни животни.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #125 on: декември 01, 2019, 02:08:37 pm »
Какво е това неолиберализъм?

Прикрито име за сатанизма. Това е политиката на тъмния кабал, която трябва да доведе до новия световен ред, на тоталната хегемония на малка група тарикати.
Това е всичко, което става тихомълком във всяка държава, която има вземаме-даване с МВФ, Световна Банка, САЩ, Израел, Великобритания, Парижки клуб, Римски клуб, Европейски съюз, Нато и т.н. Това е като да кажеш "да" на чумата да дойде, да зарази всичко и да остави пустиня след себе си.
Сатанизма представлява извращаване на всички традиционни работещи принципи и обръщането им в неработещи и нелогични от никаква разумна гледна точка. Това е налагане на зомбираща толерантност към извращенията в социума.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #126 on: декември 01, 2019, 06:57:36 pm »
Та какво е Луната, ако не е планета?

Следните предположения и спекулации ще отговорят на този въпрос.

Луната е като един огромен светилник, поставен на нощното небе, така че през нощта да ни е по-малко тъмно. Макар че, ако това беше основната причина Луна щеше да свети в пълнолуние всяка нощ, а реално тя се закрива от сянката на Земята през повечето време. Ако целта й беше да свети щяха да я сложат така че да не попада в земната сянка. И без видима Луна на нощното небе е достатъчно светло, че да се вижда, когато си на открито. 

Луната е сложената да балансира океанските течения, оттам и световния климат на Земята. Но и за това има контра-аргумент, според който Луната не оказва никакво гравитационно въздействие на Земята. Океанските течения не се формират благодарение на Луната.

Луната е мониторна станция на извънземна цивилизация или на някакви напреднали(или по-скоро паднали) духовни същества. Чрез нея се извършва наблюдение над земния живот, събират се данни, които служат за някакви цели, за които също само може да гадаем.

Луната е станция за събиране на негативна енергия, сложена с цел да тегли големи количества от произвежданите от хората черна енергия и по този начин да се балансират поне малко разрушителните потенциали на глобално ниво. Това според мен е най-удачното предположение, като то е свързано и с някои от горните, например, че Луната се оперира от извънземни, които са по-напреднали и Луната служи като огромен светилник, така между другото.

И последния вариант, който също е доста вероятен е, че Луната е облъчвателна станция на нисковибрационни тежки честоти, които държат човечеството на ниското ниво на развитието на двойната ДНК спирала и оказват най-силно влияние на женската половина от света като потискат разгръщането на божествената женственост и креативност. Не случайно е, че цикъла на Луната се покрива идеално с менструалния цикъл при жените. 
« Last Edit: декември 01, 2019, 07:05:22 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #127 on: декември 01, 2019, 07:23:33 pm »
Колко обезспокоително е, че сатанизма почва да се налага в обществата под прикритието на неолиберализъм и див капитализъм?

За духовния човек това е поредното лично изпитание, пред което той/тя трябва да устои. То ще се проявява като най-различни трудности в ежедневния живот и тяхното достойно преминаване е нашия изпит за устойчивост на духа. За останалите хора, които няма да могат да минат енергийната бариера на възнесението, живота ще продължи в трето измерение. Дали въпросния сатанизъм ще напредва разпространението си или още през тези години на прехода ще се прекрати, зависи от колективния дух на човечеството, ако хората се осъзнаят и успеят да защитят своите гражданските права на живот и на суверенитет.   
« Last Edit: декември 01, 2019, 09:18:05 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #128 on: декември 02, 2019, 12:24:19 pm »
Как може да се опише най-ярко влиянието на неолибералния сатанизъм над обществата?

Това е повече от всичко психологическа война над вашите умове. Омърсяване и принизяване на вашата психика, което води до безнравственост или нравствено разложение. Това е война, която се води безскрупулно и подмолно като се използват всички лостове на големите финанси за корумпиране на ключови, влиятелни и власт-имащи фигури в обществата и използването им като инструменти за придвижване и осъществяване по всякакви възможни начини на плановете за моралното разложение.
Човек без нравственост е като разпуснат разграден двор, всеки може да влиза и да си прави каквото иска в този двор. Когато има такава масова безнравственост вниманието на масите се отвлича лесно от наистина важните проблеми и наистина важните лични и обществени интереси. По този начин тихомълком и незабелязано се въвеждат закони и порядки, които все повече и повече ограничават свободата и потискат креативността идващи от божествената душа.
Ето с това си имате работа, срещу вас се води война за вашите съзнания. Резултата от тази война трябва да постигне вашето психологическо поробване, след което вие сами ще пожелаете да бъдете роби, даже ще молите и ще плащате най-високи цени да ви направят роби. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #129 on: декември 02, 2019, 12:43:38 pm »
Защо подобно зло като този сатанизъм се позволява?

Няма кой да го забранява и позволява. Вие хората сами го допускате. Да не се забравя, че живеете в пространството на свободна воля и свободен избор. 
Има една група, която жадува за абсолютна власт и придвижва тези планове и има една огромна маса народи по Земята, която не забелязва какво се върши от тази група и на практика позволява това да се случва под вашите носове.
Тук там има някой пробуден човек, който съзира тези планове и се опитва да ги разобличава. Трябва да станете още повече, които виждате какво е положението реално, само така ще може да спрете пагубното му разпространение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #130 on: декември 02, 2019, 12:53:05 pm »
Тези тенденции могат ли да попречат на текущото възнесение?

За душите, които са решили категорично да преминат през опита на възнесението вероятността да бъдат разколебани или покварени е минимална, направо нулева. Но има много други души, които са близко до прескачане на заветната бариера и главно за тях се води тази война над съзнанието, да бъдат завлечени в още един период от 26 хил. години прераждания в трето измерение, което ще подсигури повече енергийна храна и живот за тъмните сили.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #131 on: декември 02, 2019, 03:42:57 pm »
А новите енергии на възнесението ще подпомогнат ли по-бързото разконспирарине на въплътените представители на тъмните сили?

Без съмнение. С увеличаване на енергията на Любовта в планетарен мащаб ще изпъкват хората, които работят срещу Светлината. И не само това, но и тези хора ще започнат да имат много сериозни проблеми с физическото си състояние, което ще запада прогресивно. Ще ги виждате как остаряват, побеляват и се сбръчкват по-бързо от обикновеното. Тяхното вътрешно състояние ще започне да се отбелязва върху лицата и телата им по уродлив начин. Бъдете наблюдателни и ще забележите, това вече се случва с доста хора, ваши политици, престъпници и олигарси, които ви показват ежедневно по телевизията...

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #132 on: декември 02, 2019, 08:30:37 pm »
Каква би била най-добрата реакция на защита от всичките възможни предизвикателства, които ще връхлитат държавите, които са в пакт с неолибералната шайка?

Разбира се, винаги, при всякакви обстоятелства вашата най-ефектна реакция на каквито и да е предизвикателства е безусловната любов. Което се изразява в неизпитване на отрицателни чувства и непомисляне на отрицателни мисли към силите на антагонизма. Никой не казва, че трябва да ги обичате и да приемате каквото вършат. Бъдете нащрек, бъдете колкото се може по-съзнателни и трезвомислещи, когато изпадате в някаква сложна и трудна ситуация и се сещайте, че може да отреагирате винаги по един по-разумен, спокоен и доброжелателен начин, това се иска от вас, това е вашия постоянен изпит за Майсторство. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #133 on: декември 03, 2019, 09:33:29 am »
Кажи по-подробно за тази психологическа война, която се води срещу божествените души.

Както вече казах, тя се води на всички възможни фронтове, но и същевременно се води колкото се може по-прикрито, да не привлича внимание към своите методи и първични ефекти.

На първо място ви заплашват чисто физически, като знаете, че имат оръжия за масово унищожение, които могат да използват. Не че ще го използват, то служи само за сплашване, защото ако го използват и самите те ще пострадат.

След това чрез всевъзможните субстанции за промяна на съзнанието, като алкохол, наркотици, тютюн, марихуана, всякакви халюциногени, "лекарствени" химически препарати, това с което се третират посевите, кемтрейловете, генетически модифицираните храни.

След това чрез аудио-визуалните изкуства - кино, музика, телевизия, литература. Развращаване чрез изобразяване на бестиални откровени сексуални сцени. Дивашки звуци, които се набиват в главите ви чрез най-различните крайни музикални стилове. Изобразително изкуство, което е напълно абстрактно и безсмислено. Новините по вестници, сайтове и телевизия, които "информират" за негативни и страшни събития, целящи да се създаде постоянен страх и несигурност вътре във вас.   

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #134 on: декември 03, 2019, 10:01:47 am »
След това чрез извращаване на науките, например чрез промяна на историята и прикриване на истинската история. Чрез убеждаване в научни както казват факти, които са просмукани през пръстите и не са нищо повече от спекулации и предположения. Чрез утвърждаване на чисто материална бездушна научна информация.

После идва идеологическото ви обработване, чрез насаждане на фундаментални идеи в умовете ви, които да разбият вътрешната ви съпротива и да ви направят толерантни към греховния начин на живот.

Всичко това става чрез подкупване на хора, организации, институции и цели държави, тоест чрез финансовите лостове на създадената международна икономическа мрежа, всичко, което може да купят парите с по-прости думи. Има хора, които си продават душите за ефимерно материално благосъстояние.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #135 on: декември 03, 2019, 10:34:53 am »
Как конкретно народа страда от тази всестранна психологическа война?

То се вижда. Бедност, недоимък, некачествено образование, безработица, инфлация, некачествена недостъпна медицинска помощ, липса на социална защита, разбиване на семейните ценности, алиенация. Това е като цяло вашето ограничаване, което води до обезсилване и до отчаяние, разочарования, все тежки негативни състояния.
Когато осъзнаете това, ще бъдете свободни от тази диктатура върху вашето съзнание и ще намирате начини да я заобикаляте и преодолявате на лично ниво. Това е предизвикателство за вашето духовно майсторство. Покажете на себе си, че сте истински майстори, пред които няма трудности, вие може всичко да видоизменяте и превръщате в Светлина и Любов.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #136 on: декември 03, 2019, 01:38:10 pm »
Тази психологическа битка изглежда доста неравна с цялата тази тайнственост, коварство и финансова обезпеченост зад нея?

Това са лостове на безсилието. Вашия "противник" е слабак и страхливец. Битката е неравна, но не за страната, за която сега смятате.
Вие не осъзнавате каква вътрешна сила и какви възможности имате. Де да имахте реална представа на какво сте способни, както казва Исус, планини щяхте да премествате. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #137 on: декември 03, 2019, 03:51:39 pm »
Кой пита и кой отговаря?

Изпробвам нов начин на подаване на информация, като ставам и питащия и отговарящия. Отговарящия се прави, че говори не на мен чрез мен, а на някаква аудитория, а той се явява като трето лице за нея.

Мога да кажа също така, че отговарящия е моя висш аз и това няма да е далеч от истината. Кой друг може да говори чрез моята висша същност ако не аз? 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #138 on: декември 04, 2019, 07:55:51 am »
Има ли глобално затопляне на климата?

Климата се променя според вътрешното състояние на колективното съзнание на човечеството. Климата ще се затопля умерено ако Любовта и Светлината в човешките сърца нараства и това е новата тенденция свързана с възнесението и с по-масовото събуждане на човечеството за нови идеи и нови реалности.

Тоест това затопляне на климата няма да е опасно за живота?

Самия климат няма да е опасен, но може да се каже, че цялостната система на планетата ще стане негостоприемна само за тези, които живеят в страх и всякакви негативни състояния.

А какво представлява това, което се лансира сега из медиите като катастрофална промяна на климата?

Това са вашия кабал, който застъпваме тук доста нашироко. Това е още един способ за придвижване на новия световен ред.

Как така?

На принципа, ние създаваме глобален проблем и само ние имаме всичките решения за този проблем. Под "ние" разбирайте тайната шайка сатанисти. А решенията са свързани с ограничаване на вашата свобода, с покачване на цената на вашите ежедневни разходи чрез налагане на още данъци и такси, източване на и без това тънките ви портфейли не само на лично ниво, но най-вече на държавно.

Защо климатичната криза е измама и не отразява реалността?

Защото не климата е реалната заплаха за вашата природа, а вие хората сте основната заплаха, с това, което вършите като стопанска дейност и замърсяването, което създавате чрез вашата промишленост. За това трябва да се замислите, как да намалите пагубното въздействие от вашата стопанска дейност, как да намалите замърсяването, което депозирате в околната среда. Например проблема с пластмасовите опаковки.
Докато въглеродния диоксид всъщност е храна, както знаете за растенията и колкото повече има в атмосферата толкова повече се усвоява от растителността и тя става още по-буйна и обемна, което пък от своя страна произвежда свеж кислород, който да дишате.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #139 on: декември 04, 2019, 01:17:10 pm »
По нагоре каза, че Божествената душа има голяма сила, за каква сила точно става дума, предполагам не става въпрос за насилие?

Правилно предполагаш. Става дума за вътрешна сила, сила идваща от широтата на осъзнаването. Вече ти е ясно, че съзнанието е в основата на абсолютно всичко. Съзнанието е първо, то програмира всяка реалност. Съзнанието твори действителност. Вие Божествените души можете да творите реалност чрез своята съзнателност. Това е вашата сила и тази сила няма граници. Докато сте поставени в общ взривоопасен котел с много други такива души вашата сила е ограничена от самите вас и се простира само до владеене на вашия вътрешен свят. Но и това не е никак малко. Ако овладеете вътрешния си свят, то външния свят не може да има абсолютна никаква власт над вас. Ето така се освобождавате от хватката на света. В това се изразява вашето могъщество като божествени човешки същества. Това е доказано вече от много духовни майстори, които познавате като Исус и Гаутама.
« Last Edit: декември 04, 2019, 05:02:38 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #140 on: декември 04, 2019, 07:31:18 pm »
Китайците казват, че не са видели следи от американците на Луната, в същото време може да се окаже, че Китай изобщо не е пращал никаква сонда за заснемане на Луната.

Щом обратната страна на Луната никога не се завърта с лице към Земята, значи има доста сериозна причина това да е така. Там явно има неща, които хората не трябва да виждат при никакви обстоятелства.
« Last Edit: декември 05, 2019, 07:07:28 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #141 on: декември 04, 2019, 10:23:41 pm »
Моя въпрос и на всеки друг човек е защо го има целия този фарс наречен човешки живот, ние в някакъв ад все едно се намираме, с какво толкова сме съгрешили? Разбирам че трябва да ставаме духовни майстори и да минаваме през всякакви изпитания, но защо е цялата тази мистериозност, не може ли да сме честни? Не мислите ли, че това по-скоро е някаква лудница, не истински живот?

Няма как да стане по друг начин. Сега е дошло времето мистериозността да пада постепенно. Казвам постепенно, защото не всички сте готови да видите истината наведнъж, каквато е в действителност.

Хубаво е, че задаваш тези въпроси не за себе си, защото ти вече знаеш техния отговор. Ако трябваше да отговарям на теб без да знаеш тези отговори доста материал бихме изписали заедно. Но ти си писал вече по тези въпроси и то неведнъж. Който чете твоите монолози би трябвало да е запознат с отговорите на тези въпроси.

Всичко, което ви се случва е неизбежно и бъдете благодарни, че ви се случва, защото само така ще се освободите. Вие сте творящи същности, но сега си нямате представа какви сте ги творили преди този живот и още преди него. Всичко, което сте творили върви в комплект заедно с вас, като опашка ви преследва. Такива са законите в Мирозданието. А каквото сте творили - добро или лошо, все е трябвало да се натвори, иначе няма как да се научите. Затова казвам, бъдете благодарни, защото като се учите, вие ставате цялостни и свободни. Няма нужда от мелодраматични епитети.
Каквито и трудности да имате сега, такива сте си възложили, вие така сте преценили, че може да ги преодолеете. Никой не ви се меси. Вие сами си избирате. Вашата душа е достатъчно способна да прави компетентен избор изцяло за доброто на собствената същност и за доброто на Цялото.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #142 on: декември 05, 2019, 02:21:25 pm »
Когато лъжата, бездарността и пошлостта масово се издигат на пиедестал, когато се награждават с най-"престижните" награди и премии трябва да ви става ясно, че това предшества края на света(такъв какъвто го познаваме).
« Last Edit: декември 05, 2019, 07:08:24 pm by velaskes »

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #143 on: декември 05, 2019, 07:29:39 pm »
Ще разясниш ли как така когато овладееш своя вътрешен свят, външния свят спира да има власт над нас? Нали все още ще изпитваме глад, тоест да бъдем зависими от храната и все още ще ни трябва покрив над главата и защита от елементите, което е зависимост от материалното положение?

Това е така, но не Ти си гладен и не Ти имаш нужда от защита от елементите, разбираш ли. Твоето тяло има такива нужди. Ти не си твоето тяло. Твоето тяло е временно явление. Ти си вечен. Това тяло е черупка, която ползваш временно и като се захаби захвърляш като непотребна вещ.

Но докато съм с тялото си каква свобода бих могъл да имам?

Ти пак говориш все едно си тялото си. Твоя вътрешен свят е най-важното, това е твоя Дух, това е твоята Душа. Никога не забравяй! Особено си го припомняй, когато си в трудно положение, когато си объркан или сломен и веднага ще намериш облегчение, и душата ти ще ти изпрати най-подходящото разрешение.
Овладяването на вътрешния свят е велика сила, това е установяване на постоянно общуване с Духа. То не значи, че трябва да зарежеш грижата за тялото си, но тази грижа няма повече да те тревожи. Каквото ти е нужно да поддържаш тялото си ще ти се дава винаги. Кога Господ е изоставял своите деца. Това никога не се е случвало! Само вашето безверие спира потока, който идва постоянно към вас от Създателя. Вярвай в Любовта и живей по повелята на Духа и няма да имаш една грижа на света.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #144 on: декември 05, 2019, 08:34:00 pm »
Как се е появил тайния черен кабал? И защо преследват такива нечовешки цели?

Това е много дълга история, която ще вместим в няколко изречения. Знаеш какво представлява банката. Черните кабалисти са вашите първи банкери, които са използвали универсално платежно средство като кованите монети от разни цветни метали и впоследствие печатните банкноти, които наричате пари. Те са първите, които са започнали да дават заеми срещу цена върху тези заеми, наречена лихва. Те са първите, които са съхранявали парите на своите клиенти в собствени трезори и едновременно с това са ги отдавали и под наем срещу лихва. Има два проблема в тази дейност, че са започнали да отдават заеми със средства намиращи се в техните трезори за съхранение, които не са им принадлежали и същевременно са изисквали лихва за тях, тоест да се връщат повече пари отколкото са отдали под наем, а тези пари няма как да съществуват в обръщение, всичките възможни пари вече се намират в обръщение. А под пари в началото се е разбирало злато. Както знаете златото е ограничено, не може да се създаде повече злато, то е постоянна величина в икономиката, само се прехвърля от едно лице в друго при различни транзакции. И какво става, когато тази лихва, която се изисква няма как да бъде платена без да не разори някой от притежателите на златото в обръщение и да се вземе неговия дял.
Когато започват да съхраняват злато в своята банка на други собственици примерно за период от една година, те са решили че това злато няма полза да стои в трезора, ами трябва да се даде в заем. Ето как от нищото се прави нещо. И разбира се, никой от тези клиенти, на които се съхранява златото не бива да узнава, че тяхното злато се отдава моментално като нови заеми и че ако си го потърсят всичките наведнъж банката няма да има запас да им го изплати. Ето така банковия бизнес преди векове става тайна организация, която постепенно прераства в нечуван заговор до размери, каквито е трудно да си представите. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #145 on: декември 05, 2019, 09:32:54 pm »
Горното е доста простичко представено, но принципа как банката работи е представен добре, така че да се разбере защо е трябвало да се пазят тайни от клиентите на тези банки. В днешно време банковия бизнес е толкова раздут, от много малко начален капитал - което можем да наречем "нищо" е направено много "нещо". Това нещо в началото е било винаги въздух под налягане без покритие, но чрез методите, по които банките работят, това което в началото няма покритие след това се покрива като се обръща в най-различни блага и средства за производство.
В крайна сметка няколко банкови фамилии владеят целия финансов свят, а оттам дърпат конците за всяка сфера на обществения живот във всяка държава по света. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #146 on: декември 06, 2019, 10:04:09 am »
На втория въпрос защо черния кабал преследва нечовешки цели?

В този свят имаш два фундаментални избора. Да си със Създателя на Всичко или да си откъснат от Създателя на Всичко. Тези групи от създания са избрали втория вариант. Втория вариант означава предаване в ръцете на Дявола. Дявола е система, която се противопоставя по всички възможни показатели на Създателя. Това противопоставяне е безполезно, но въпреки това му е позволено да бъде, защото има някаква полза за Цялото.
Когато човек прави поредица от избори, които вървят срещу Създателя, той се оказва в положението да слугува на Дявола. Тези хора, ако ги питаш кой е техния господар и ако си позволят да ти отговорят честно ще кажат, че е дявола или сатаната или луцифер. Няма значение името, то е едно и също нещо и означава, че трябва да се асоциираш с извършване на зло, причиняване на вреда и на страдание. Издигане в култ на смъртта и унищожението.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #147 on: декември 06, 2019, 11:27:16 am »
А Дявола откъде идва и какво е?

Това е събирателен образ, архетип, създаден вследствие от дадения свободния избор. Когато се правят избори, които не съответстват на абсолютната истина и когато съществата, които се понасят в тази посока на изследване на битието се помрачават след систематичната злоупотреба със своя свободен избор. 

Дявола е божествен ангел спуснал се в ниското за да се учи, но е отишъл в много крайна посока и така се е помрачил, че е изгубил знанието за своето произхождение.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #148 on: декември 06, 2019, 11:37:47 am »
Останало ли е нещо ангелско в дявола?

Много дълбоко в сърцевината на всяко същество, което е сътворено от нашия велик единен Създател има частица, която е неизменна, това е Светия Дух. Тази частица е там, неизменна, независимо какво става с даденото същество.

Дявола има ли достъп до тази частица?

В положението, в което се намира, завладян от всички най-долни страсти тази частица е недостъпна(запечатана със 7 печата) за този архетип същество. 

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
« Reply #149 on: декември 06, 2019, 11:42:04 am »
Има ли някакво освобождаване и за дявола някога?

Вариантите са два. Чрез втора смърт, пожелаване да се прекрати дадената същност или чрез прекращаване от втори и трети лица като въздадена кармична присъда. Другия вариант е само-осъзнаване и поемане по пътя обратно към Създателя.