Author Topic: Великите изравнители  (Read 268 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Великите изравнители
« on: юни 04, 2016, 10:52:45 am »
Когато човек не си дава сметка за възможностите си прекрачвайки до крайности границите си, великите изравнители го връщат където му е мястото - за негово добро.
Пред тях няма нито по-голям, нито по-малък, няма богати и бедни, не съществуват умни и глупави, няма по-важни и по-незначителни, всеки бива низвергнат от пиедестала си и става напълно равен и еднакъв с останалите пред лицето на опасността.

Страданието е първият универсален нивелир. В частност болестите, които го предизвикват - физически и психически. Когато човек е болен всичко друго, на което е обръщал внимание губи своята тежест. Ракурса се сменя, перспективата също.
Болестта има капацитета да подтикне човек да промени целия си начин на живот и евентуално да го върне в правия път.

Ако балансът не се възстанови се появява сянката на втория ултимативен изравнител - смъртта.
Когато човек се чувства застрашен от физическата си кончина мотивацията става "всичко или нищо и то сега". И фалшивите стени падат след първия по-силен вятър.

Изравнители са всички нещастия, които предизвикват човек да напусне сигурната си зона по доброволен или по принудителен начин, защото вече е нарушил някакво равновесие и няма как да се движи напред по същия начин.
« Last Edit: юни 04, 2016, 03:20:15 pm by velaskes »
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.