Author Topic: Природно лечение и възстановяване на зъбите  (Read 748 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Срещу появата и развитието на кариес

Налага се промяна в храненето - спиране на всякакви преработени храни, най-вече бял хляб; рафинирана бяла захар и всички продукти, в които тя се съдържа.
Зърнени храни с неясен произход, които могат да се окажат ГМО или по някакъв начин преработени.

Редовно миене на зъбите след всяко хранене, с паста за зъби, която съдържа флоур.
Особено важи след приемането на всяка силно киселинна или силно алкална субстанция. И двете могат да нарушат цялостта на зъбния емайл.

По-малко тревоги, по-малко притеснения и каквито и да било грижи, тоест цялостно намаляване на стреса.

За лекуване на кариес

Ако кариеса е достигнал до нерва има свидетелства на хора, които са успели да се излекуват по естествен начин, но е трудно.
Ако се намира в начална фаза процеса може да се обърне и цялостта на зъба да се възстанови.
Най-често за целта се ползва натурално кокосово масло, с което се третират засегнатите от кариес зъби.
За месоядните консумирането на черен дроб дава нужните елементи за възстановяването на зъбите. За вегетарианците млякото и млечните продукти от животни хранени от паша.

При болка

За моментално облегчаване на болката и дори излекуване на възпален нерв, едно растение от Индонезия върши чудото. От него се добива мазнина и в България може да се намери под наименованието Карамфилово масло(Clove oil).

Жабурене на засегнатия зъб за няколко минути с наситен солен разтвор прекратява болката и намалява възпалението.

Но това са временни решения за спиране на болката. Евентуалното посещение на стоматолог в най-скоро време е необходимо и неизбежно.

Избелване/почистване/ на зъбите

Кафявите банановите кори се ползват за множество здравни цели и една от тях е способността им да почистват зъбите от по-трайни наслагвания, като същевременно ги подхранват с необходимите за тях минерални вещества. 

« Last Edit: март 27, 2017, 08:50:39 am by velaskes »
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.

Offline velaskes

• вътрешен мир
  • Администратор
  • Напреднал
Re:Природно лечение и възстановяване на зъбите
« Reply #1 on: февруари 02, 2017, 10:01:53 am »
Техниката за премахването на кариеса е следната:

Всяка сутрин на гладно. Загребва се една средна лъжица кокосово масло и се поставя в устата, изчаква се малко да се разтопи и се жабури спокойно в продължение 15-20 минути. След това се изплюва.
Прави се всеки ден за 20-тина дена, може и повече. Кариесите в начална фаза изчезват. Устната кухина става по чиста, езика добива по-червен наситен цвят, венците заздравяват.

Може да се използва със същия ефект студенопресовани сусамово олио или зехтин, но кокосовото масло оставя в устата най-приятен вкус и дъх.
Съм никой, отивам никъде, искам нищо.
Съм всеки, отивам навсякъде, имам всичко.